|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што направивте со папчето?
3.1.2011 19:33:51   
Maca25
Го најдов пред некој ден кесичето со папчето на Нина. на ништо не личи, дури и некако грозно изгледа. не знам што да му правам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: што направивте со папчето?
3.1.2011 19:39:55   
Палешка РР
Такви се сите папчиња Маца. Ништо, чувај го каде што е user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: што направивте со папчето?
3.1.2011 19:52:37   
Pepelaska *
И јас си го чувам заедно со белезиците од болница и не планирам никогаш да ги фрлам ако нему не му значат ништо кога ќе порасне за мене се премногу драги да ги фрлам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: што направивте со папчето?
4.1.2011 10:17:29   
mama26
user posted image go frliv , pramenceto od kosa podobro mi stoese da ja socuvamuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: што направивте со папчето?
4.1.2011 10:32:26   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

И јас си го чувам заедно со белезиците од болница и не планирам никогаш да ги фрлам ако нему не му значат ништо кога ќе порасне за мене се премногу драги да ги фрлам

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: што направивте со папчето?
4.1.2011 18:22:27   
*miki mami*
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

И јас си го чувам заедно со белезиците од болница и не планирам никогаш да ги фрлам ако нему не му значат ништо кога ќе порасне за мене се премногу драги да ги фрлам
   

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: што направивте со папчето?
4.1.2011 18:32:34   
misticia
папочето од големата го чувам со белегзиите, од малата и паднало додека ја повивале на болница и сестрата го фрлила :( ги чувам само белегзиите со бројче 

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: што направивте со папчето?
4.1.2011 18:38:55   
misticia
не верувам дека ќе сакаат да ги имаат ама јас на пример прв пат кога ги најдов папочињата моето и од брат ми, многу ми значеше тоа што мајка ми ги зачувала

сеуште си ги чува :)

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: што направивте со папчето?
18.1.2011 0:07:18   
suzeto
prv pat slusam ....... neznam sto se sluci so naseto papce...svekrvami mislam deka go frliuser posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: што направивте со папчето?
18.1.2011 22:39:22   
AnnaMolly RR
Јас го чувам папчето во кутивче. Ми рекоа дека требало да го чувам и ете го.

А алкичките од болница уште првото влегување дома ги закачив на креветчето на Филип и таму си стојат. Кога ќе нема повеќе да го користи креветчето, ќе ги кренам некаде и ќе ги чувам, мене ми се многу драг спомен.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: што направивте со папчето?
18.1.2011 22:49:46   
Viktori
Ги фрлав... Не сум суеверна.. а и искрено никакви емиции не будеа во мене.. а алките ги чувам.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: што направивте со папчето?
21.1.2011 9:49:16   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Ги фрлав... Не сум суеверна.. а и искрено никакви емиции не будеа во мене.. а алките ги чувам.


Исто.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: што направивте со папчето?
9.2.2012 13:22:52   
Luci
И јас го чувам папчето во плико user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: што направивте со папчето?
9.2.2012 13:39:18   
JovanaJ
I jas go cuvam vo pliko. user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: што направивте со папчето?
9.2.2012 15:51:23   
Natuska85
Јас го чувам во кутивче од Сваровскиuser posted image . Пошто подолго останавме во болница таму и му падна,а во меѓувреме мм ми поклони ланче и така се најде за тоа кутивчетоuser posted image .И сега ни стои во фиоката за накит user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: што направивте со папчето?
9.2.2012 15:56:36   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас го чувам папчето во кутивче. Ми рекоа дека требало да го чувам и ете го.

А алкичките од болница уште првото влегување дома ги закачив на креветчето на Филип и таму си стојат. Кога ќе нема повеќе да го користи креветчето, ќе ги кренам некаде и ќе ги чувам, мене ми се многу драг спомен.




и јас си ги чувам алкичките и папчето а и косичката од крштевката .....ставени ми се во салфетка а таа во една кесичка за накит и си стојат.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 15:59:12   
miana
Jas si gi cuvam papocinjata od dvete kerki zaedno vo edno kutivce od nakit..Sveki mi rece deka se cuvale zaedno za sestrite da se trpele ( da se slozuvale ,da ne se karale ) Isto taka ja cuvam i kosickata od krstevkata a im gi cuvam i prvite noktinja iseceni ...Se mi e drag spomen..Za nekoi e glupavo no ete mene mi budi sekavanja a bas i koga ke porasnat ke im gi pokazam i sigurno i na niv ke im bide interesno da si gi vidat noktinjata user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 16:19:12   
lilicka
Јас буквално се чувам си порачав специјална кутија и во неа си ги ставив...папчето,косичката,алкичките од болница првите алиштенца и многу други работиuser posted image знам дека кога ќе порасне сето ова ќе и биде многу интересно!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 16:20:42   
mamicka77
jas papceto go cuvam a alkite ne koj znae kade ste nemam pojma mos i gi frliv ne znaev deka se cuvat  a nokite isto taka ne gi cuvam ne sum znaela samo za papceto znam i za kosickata od krstevkata

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 16:42:26   
kikicka
аа па не мора нараквичките од болница тоа кој сака јас ги сочував зошто ептен ми значат и така кога ке ги видам се соживувам на денот.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 17:16:04   
milo20052011
isto i jas papceto i kosickata od krstevka gi cuvam a za noktite neznaev...a da i alkickite od bolnica gi cuvam

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 17:47:56   
suzeto
jas ja cuvam samo belezijata i sega zapcinata sto mu se menuvaat

(Одговор на членот milo20052011)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: што направивте со папчето?
10.2.2012 21:38:21   
Felly RR
Јас ги чувам само алките од болница.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: што направивте со папчето?
11.2.2012 8:33:27   
jana81

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас буквално се чувам си порачав специјална кутија и во неа си ги ставив...папчето,косичката,алкичките од болница првите алиштенца и многу други работиuser posted image знам дека кога ќе порасне сето ова ќе и биде многу интересно!!!


lilicka kakva kutija poraca bas i jas takvo nesto planiram za prvite raboti na bebeceto.pisi od kade ja poracuvasuser posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: што направивте со папчето?
16.2.2012 13:06:51   
vezilka RR
На Никола папчето му падна уште додека бевме во болница и не ми го дадое user posted image А Алкичките ги чувам, секако..

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?