|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
16.3.2010 19:11:41   
Annabel
Денес се слушнав со Видоевски и малку се зачудив. Бидејќи сме на контрола дури во април, а на ГАК каде што се породив децата не ги прегледува ортопед, ми рече покрај памперсот, да ставам или уште еден памперс, или пак една тетра. Може и Фани гаќичкиuser posted image .

Мислев дека ќе ми рече ништо да не ставамuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Ортопед
24.3.2010 19:28:45   
elle
Имам прашање до оние кои се од ск
дали го знаете др.Зоран Божиновски-од Скопје педијатарот ни го предложи доаѓа на две недели овде во Богданци,и врши прегледи и наплатува 1000ден. Какви се вашите искуства?

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Ортопед
31.3.2010 9:36:22   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

Имам прашање до оние кои се од ск
дали го знаете др.Зоран Божиновски-од Скопје педијатарот ни го предложи доаѓа на две недели овде во Богданци,и врши прегледи и наплатува 1000ден. Какви се вашите искуства?


aјде жени од ск
help

инаку го носев пред некоја недела Марко во ре-медика кај Др,Стефановска.супер еuser posted image контрола со полни 3 год.ни покажа вежбички стандардни за таја возраст и ми препорача колку што е можно повеке седење со скрстени нози(нешто налик турското седење).

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Ортопед
31.3.2010 9:41:23   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29


и ми препорача колку што е можно повеке седење со скрстени нози(нешто налик турското седење).


Истото ни го кажа и нашиот ортопед за мартин и ни кажа никако седење со нозете на назад како жаба

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Ортопед
2.4.2010 23:09:38   
Maca25
А зошто никако седење у поза жаба? Во објасни зошто?
Јас ја приметувам Нина дека во последно време така седи, како жапче.  А знае и со скрстени нозе да седи, но поза жаба и е омилена.




_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Ортопед
2.4.2010 23:20:02   
mami
Зошто на тој начин ке си ги искриви ноџињата, ќе ти покаже слика ортопедот како би и изгледале ако претерува со такво седење, затоа избегнувај така да седи

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Ортопед
2.4.2010 23:24:18   
Maca25
Уф, добро, фала мами.

Мм како мал седел така и на скоро сите слики е така седнат, ама има многу прави нозе. Сепак не би ризикувала.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Ортопед
2.4.2010 23:25:26   
nadica
и надица сака да седи како жаба а незнаев дека не треба нашиот ортопед не ми кажа user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Ортопед
2.4.2010 23:30:27   
Maca25
И на нас ништо не ни кажаа и затоа се зачудив.

Последен пат бев кај др. Иванов во Букурешт и тој ни рече да ја донесеме кога ќе прооди. Треба онака убаво да оди или пак да има направено некој чекор сама?? user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Ортопед
2.4.2010 23:49:47   
Annabel
Не сум ја однела Ива на ортопед...последно кога требаше да ја однесам беше кога прооде, ама не ја однесов. Сега има 2 години и 9 месеци, некако не ми текнало да ја однесам. А нели е сега касно и ако има некој проблем, веројатно ќе беше видлив?user posted image  

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Ортопед
3.4.2010 0:38:06   
sinolicka
annabel ne e kasno za na ortoped nie so matej bevme na 19mes. redovna kontrola i ni rece ako e se vo red (nedaj boze nesto da ne ni se sluci)slledna redovna kontrola na 3god. inaku nemame nikakov problem toa se redovni kontroli pozdrav

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Ортопед
3.4.2010 20:33:53   
mami
реба онака убаво да оди или пак да има направено некој чекор сама?? user posted image



кога убаво ке си прооди тогаш..барем нас така ни рече Видоевски..

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Ортопед
6.4.2010 22:14:57   
mis.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

И на нас ништо не ни кажаа и затоа се зачудив.

Последен пат бев кај др. Иванов во Букурешт и тој ни рече да ја донесеме кога ќе прооди. Треба онака убаво да оди или пак да има направено некој чекор сама?? user posted image


Па на нас баш др.орце во букурешт ни кажа никако седење како жаба прашај го мислсам дека ќе ти објасни убаво.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Ортопед
13.4.2010 23:08:41   
sinolicka
vidoevski preporacuva 2-3meseci otkako ke proodi na kontrola.znaci koga ke pocne stabilno da odi.inaku moj sovet koga ke proodi odma da se javite zosto za termin se ceka 2-3 meseci

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Ортопед
13.4.2010 23:15:45   
mis.
детето се носи на контрола откако ќе почне убаво да оди и сам да клекнува и се исправа без помош.Инаку кај Др.Видоевски во право е синоличка 2-3 месец порано закажување.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Ортопед
24.4.2010 12:32:55   
lila_mk
nie imame 1 godinka dosega bevme 3 pati na ortoped i ni rekoa slednata kontrola koga ke proodi, ama nekako so desnoto nodze navnatre mi gazi, neznam dali e zagrizuvacko ili site decinja gazat taka?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Ортопед
27.4.2010 13:26:43   
Sarah
Jas imam nekolku prasanja za vas mamicki. Dali i za 3 godisno dete se zakazuva vo Bulkurest kaj Orce ili ne?
Mene detevo mi padna i si ja sina nogata pa pominavme trista peripetii i sega nekako se si mislam deka ne odi ubavo i sakam da ne pregleda dobar doktor. gledam deka po muabetive ste so pomali decinja ama ako nekoj ima nekoe iskustvo kazete mi kade bi mozela da go odnesam na eden dobar pregled (i jas da si se smiram deka se e vo red). bevme na kontrola kaj vidoevski ama nekako ne sum zadovolna od toa kako go pregleda. nekoja druga preporaka??? please

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Ортопед
27.4.2010 13:31:38   
mother 29
ти ја препорачувам др,Иванка Стефановска -ремедика,обичен преглед без снимања чини 900 ден...чисто информативно!
а како си ја шина,носеше лангетаuser posted image
п.с добредојде на форумотuser posted image


< Поракaта ја уредил mother 29 -- 27.4.2010 13:32:06 >

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Ортопед
27.4.2010 13:50:31   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Jas imam nekolku prasanja za vas mamicki. Dali i za 3 godisno dete se zakazuva vo Bulkurest kaj Orce ili ne?
Mene detevo mi padna i si ja sina nogata pa pominavme trista peripetii i sega nekako se si mislam deka ne odi ubavo i sakam da ne pregleda dobar doktor. gledam deka po muabetive ste so pomali decinja ama ako nekoj ima nekoe iskustvo kazete mi kade bi mozela da go odnesam na eden dobar pregled (i jas da si se smiram deka se e vo red). bevme na kontrola kaj vidoevski ama nekako ne sum zadovolna od toa kako go pregleda. nekoja druga preporaka??? please

Јас ги носам кај Орце во Букурешт и двете деца,задоволна сум.Работи со закажување без разлика на возрасен пациент дете или бебе.Порано закажуваше само за бебиња до 8 месеци но сега за сите се закажува.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Ортопед
27.4.2010 13:55:31   
ripce
Ние требаше да одиме на ортопед како прооди ама се нешто се случува, температура, гнојаници, на мене воспаление на увото и перфорација на мембраната, сега ова со мајка ми, што е следно... Зарем така сме заслужиле, се лошо ни се случуваuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Ортопед
27.4.2010 14:15:08   
mother 29
ах рипче,милоuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Ортопед
27.4.2010 16:13:21   
Maca25
Вчера од матичната побарав упут за на ортопед и ми рече да помине летото, да оди убаво и да и се оформи ноџето па тек тогаш да ја носам. Ми рече сега што ќе гледа, како оди. Тоа не било битно, требало да се види сатпалото. Па сега ќе чекаме до септември. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Ортопед
27.4.2010 19:08:05   
Sarah

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ти ја препорачувам др,Иванка Стефановска -ремедика,обичен преглед без снимања чини 900 ден...чисто информативно!
а како си ја шина,носеше лангетаuser posted image
п.с добредојде на форумотuser posted image



Fala ti Mother 29 za odgovorot. Ne nosese nikakva longeta, mu bese malku sinata ama dolgo vreme ne mozese ubavo da odi. ama ne dobivme pregled kakov sto jas smetav deka treba da dobieme. i sega e dobar ama kako na momenti da mi nakrivuva i zatoa sakam da dobieme edna dobra proverka na celosnata funkcija na dvere nodzinja. pozdrav do tebe

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Ортопед
27.4.2010 20:17:29   
viksa
od pred izvesno vreme zabelezavme deka Petar poslabo go dvizi desnoto race, nekako mnogu mu e pasivno vo odnos na drugoto. Najgolem del od rabotite gi prifaka so desnoto race i to go mrda mnogu poveke. Nekako se zagrizivme malku pa vednas zakazav kaj d-r Stefanovska. Ke vidime sto ke ni kaze. Sto mislite moze li toa da e nekakov problem ili pak mozebi toa nekakov znak za levorakost?

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Ортопед
28.4.2010 10:31:02   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Вчера од матичната побарав упут за на ортопед и ми рече да помине летото, да оди убаво и да и се оформи ноџето па тек тогаш да ја носам. Ми рече сега што ќе гледа, како оди. Тоа не било битно, требало да се види сатпалото. Па сега ќе чекаме до септември. 

Па маца на неа до 4 години ќе и се оформува ножето а според Др.Видоевски до 7 години се оформува.Ако детето оди сам клекнува и исправа без помош можеш слободно да ја носиш на ортопед при проодување.Па ортопедот повеќе знае за тие работи од педијатарот.Изгледа педијатарот сака и ортопед да бидеuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?