|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
[Анкета]

Дали почесто изневеруваат мажите или жените


Мажите
  38% (26)
Жените
  8% (6)
И тие и тие
  52% (36)


Вкупно гласови: 68


(Последен глас : 29.11.2014 12:40:04)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
6.12.2013 8:42:53   
Mihaela 2010
mazite izneveruvaat so zeni,znaci za ljubov i sve ostalo se potrebni dvajca....mozebi trebalo temava da bide koj e inicijator za neverstvo,pa mozebi togas bi se slozila deka se toa mazite,bidejki zeni kako zeni povekje razmisluvaat od mazite i potesko se vpustaat vo neverstvo

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
14.5.2014 14:05:42   
Mila mamicka
Па не можам да кажам дали почесто изневеруваат мажите или жените, мислам дека сепак зависи од карактерот, а не родот на човекот.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
15.5.2014 2:04:03   
Defne90 RR
Исто изневеруваат и мажите и жените.Дури можам да кажам конкретно за моето место на живеење дека се почесто слушам за жени кои ги изневеруваат своите мажи отколку обратно.На што се должи тоа којзнае само ете и јас дефинитивно се согласувам со мамичка погоре дека за изневерување не е битен родот туку карактерот.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
25.11.2014 7:34:09   
caciana
Izneveruvanjeto ne e zacrtano vo pilot na licnosta .Toa e predizvikano od nekoe nezadovolstvo,kriza I sl.Znaci nema pravila koi poveke izneveruva.Se e do covekot.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
29.11.2014 12:39:49   
scared RR
Јас мислам дека за нијанса повеќе мажите изневеруваат, имам во моја околина многу такви примери, не знам ама мислам дека многу полесно потпаѓаат под влијание на некоја жена која буквално ќе им се понуди на тацна, секако има и такви кои одбиваат. Ама ете од пример на братучед ми кој ја изневери неговата девојка го кажувам ова, се каеше после, а изговорот му беше не знаел и не можел да ја одбие, преубава била, свашта знам !user posted image user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
31.12.2014 15:32:50   
sonc90
ne e razlikata vo polot tuku vo mozokot,nema vrska maz,zena tuku na koj kolku mu sece...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 56
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?