|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
[Анкета]

Дали почесто изневеруваат мажите или жените


Мажите
  38% (26)
Жените
  8% (6)
И тие и тие
  52% (36)


Вкупно гласови: 68


(Последен глас : 29.11.2014 12:40:04)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
19.3.2010 16:39:32   
ananikol
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
19.3.2010 16:43:19   
matushka
hmmmmm. ...interesno.
Mislam deka zavisi koj ke prasasuser posted image Obicno zenite vikaat mazite, a mazite-zeniteuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
17.9.2010 22:43:52   
mama26
mazite se razbira.ne se krivi tie user posted image gi tera nesto drugouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
19.9.2010 22:46:40   
kirova
ako kuckata ne digne opaska nisto taka da user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
25.9.2010 10:43:08   
кирова
ama mi se dopaga epten iskrenostuser posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
5.10.2010 14:13:03   
mosa
se zavisis do lugeto jas poznavam i mazi i zeni sto izneveruvaat i pred se od  ljubovta sto se vcuvstvuva

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
30.12.2010 10:06:22   
mosa
i mazi i zeni podednakvo samozavisi do covekot jas poznvam i edna drugarka koja idese i so poveke deckovci ednovremenoeden i bese decko,a drug muvator i kogake i tebaa pari togas barase od ovoj decko vazniot .i kako se cuvstvuva togas oa toa ne e fer.nemoj da go pravis toa sto ne sakas da ti go pravat.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
30.12.2010 10:14:16   
Pepelaska *
jas mislam isto deka iznedveruvaat i deaka sekoe neverstvo  e znak deka nekoj nekade gresi

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
7.4.2011 12:47:55   
mamicki
Подеднакво изневеруваат и мажите и жените. Ако „мрдне“ мажот ми настрана, секако дека ќе е со некоја жена, не со маж! Значи, и таа изневерува некого!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
11.8.2011 9:19:39   
Mihaela 2010
Jas mislam deka i ednite i drugite vo izneveruvanjeto se tuka nekade,samo sto mislam deka ne postoi maz sto ako nekoj amu se pusti deka ke ja odbie,masko ego,dokolku zena mislam deka nekolku pati bi podrazmislila dur da go napravi toa i znak prasanje dali voopsto ke go napravi.Kaj mazite vazi ona:Ne sum peder pa da ja odbijam.....

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
18.8.2011 12:31:11   
miana
Jas nikogas ne sum go izneverila soprugot ( ni vo vrska,nitu vo brak)
Nemam takva potreba a i mislam deka ne e covecki da spies so nekogo,da delis se i da mu zabivas rogovi zad grb.Iljada pati sum mu rekla na soprugot- koga i da sakas da me izneveris te molam ubavo razmilsi za pricinata  i obidi se da razgovaras so mene.Kee se razdelime na prijatelski nacin a ako jas doznaam nesto takvo ili vidam- nisto nema da ne spreci da mu go zagorcam zivotot i nemu i na taa sto ke bide so nego. Mislam deka nema nesto po bolno od toa da nosam rogovi koga e vo prasanje soprugot moj.Nikogas ne sum sakala da imam nesto so zenet maz,nitu pak sakam mojot maz da me izneveruva.Nikgas ne mu veruvam vo celost,sekogas vo mene ima zmija sto me jade i ne mi dava spokoj,i mu se molam na bog ada ne dojde do nesto takvo zosto nezam na sto sum spremna ako mi se raboti nesto zad grb. user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
18.8.2011 12:55:54   
dostickage
jas vikam deka zenite izneveruvaat so mazi a mazite so zeni.Taka da nema tuka nekoja statistika.
osven ako nesto ne se promeni user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
25.10.2012 23:52:57   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas nikogas ne sum go izneverila soprugot ( ni vo vrska,nitu vo brak)
Nemam takva potreba a i mislam deka ne e covecki da spies so nekogo,da delis se i da mu zabivas rogovi zad grb.Iljada pati sum mu rekla na soprugot- koga i da sakas da me izneveris te molam ubavo razmilsi za pricinata  i obidi se da razgovaras so mene.Kee se razdelime na prijatelski nacin a ako jas doznaam nesto takvo ili vidam- nisto nema da ne spreci da mu go zagorcam zivotot i nemu i na taa sto ke bide so nego. Mislam deka nema nesto po bolno od toa da nosam rogovi koga e vo prasanje soprugot moj.Nikogas ne sum sakala da imam nesto so zenet maz,nitu pak sakam mojot maz da me izneveruva.Nikgas ne mu veruvam vo celost,sekogas vo mene ima zmija sto me jade i ne mi dava spokoj,i mu se molam na bog ada ne dojde do nesto takvo zosto nezam na sto sum spremna ako mi se raboti nesto zad grb. user posted image


user posted image user posted image isto i jas

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
26.10.2012 11:01:23   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

jas vikam deka zenite izneveruvaat so mazi a mazite so zeni.Taka da nema tuka nekoja statistika.
osven ako nesto ne se promeni user posted image user posted image user posted image


Јас се сложувам со достичка user posted image

нема тука кој повеќе изневерува, зашто за да изневери маж му треба жена и обратно...( во регулар околности).
може повеќе да збориме за тоа кој повеќе иницира изневерување, и стојам зад тоа дека денес, тоа се жените user posted image
абе тоа е чудо како ние функционираме на таа тема.. нејќам да генерализирам нели, ама денес дефинитвно а нешто не им штима на жениве, тргнуваат во поход user posted image

не знам, што мислите вие?

конкретно јас за мм имам цела шпанска серија...ама ајде ветувам тоа ќе го раскажам од дома user posted image натенане

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
26.10.2012 11:13:58   
Mihaela 2010
I jas se slozuvam so tebe Andrijance deka na zenite povekje im mrda gazotuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
26.10.2012 11:19:44   
Kockicka
Da ne se povtoruvam ama i jas mislam deka izneveruvaat i dvete strani e sega mozebi zenite davaat malku poveke povoduser posted image user posted image .Kako i da e za nekoj da izneveri sigurno ima nekoja pricina dali nedostatok na nesto dosada ili ednostavno mu treba mala promena pa i toa e za luge bre user posted image ( sega znam ke bidam kritikuvana ama pa ako ne videl nisto razlicno koga togas ke saka )

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
29.10.2012 14:43:45   
Lara2224
ako broime neverstvo kako seksualni aktivnosti definitivno poveke izneveruvaat mazite, bidejki za niv e toa samo seks. No koga zena izneveruva toa e dlaboko do srz, zasto vmesuva i emocii i najcesto ima opravduvanje za toa sto go pravi. Kaj mazite razmisluva vtorata glava (sto bi rekla baba mi) a kaj zenite bidejki nema vtora glava, se vmesuva i srceto... Taka mislam jas...

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
29.10.2012 17:05:41   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lara2224

ako broime neverstvo kako seksualni aktivnosti definitivno poveke izneveruvaat mazite, bidejki za niv e toa samo seks. No koga zena izneveruva toa e dlaboko do srz, zasto vmesuva i emocii i najcesto ima opravduvanje za toa sto go pravi. Kaj mazite razmisluva vtorata glava (sto bi rekla baba mi) a kaj zenite bidejki nema vtora glava, se vmesuva i srceto... Taka mislam jas...

user posted image исто и јас

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
29.10.2012 19:47:18   
Snowhite RR
Мажот за да изневери му треба жена која исто така некого изневерува, значи фифти-фифти. Само мене не ми се јасни, мажи бизнисмени на пример, презафатени кои немаат време дома да си отидат да си ја видат фамилијата, а за швалерка ќе најдат време

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
30.10.2012 8:38:40   
Lara2224
Zasto go izostavame faktot deka moze da se izneveruva i so nekoj koj e sloboden..? Eden maz dve zeni, i dvete se samo so nego... ili odbratno seedno...

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
30.10.2012 10:18:26   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lara2224

Zasto go izostavame faktot deka moze da se izneveruva i so nekoj koj e sloboden..? Eden maz dve zeni, i dvete se samo so nego... ili odbratno seedno...


Оф бре..сложено е знам...не е се така црно бело...

мене најсмешна ми беше ситуацијата со мој добар другар...он имаше девојка, ја сакаше...ама едноставно за изневеруваше " за секој случај"
ако дознаел дека она некогаш го изневерила да не бил покус user posted image

абе маж - жена...изневерување...некако денес го имаме на секој чеекор...
вредностите се целосно померени...нит се гледа дале е човекот зафатен ( небитно маж жена) нит се гледа дома фамилија,,и далио некој ќе биде повреден за цел живот..

имам такви примери милион


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
30.10.2012 10:20:35   
Pepelaska *
Според некои муабети кои гиу слушнав во последно време мислам дека повеќе изневеруваат жените,мажи пазетеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
11.6.2013 8:15:06   
bucko mal
jas mislam mazite poveke izneveruvaat,neznam mozebi zato sum sretnala poveke mazi sto izneveruvaat

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
11.6.2013 8:23:57   
vezilka RR
Мажите, дефинитивно..од проста причина, имаат повеќе слободно време, не оти жените се пофини user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали почесто изневеруваат мажите или жените
11.6.2013 10:58:03   
Sanja
Го гледам резултатот на анкетата и заклучокот е дека мажите повеќе изневеруваат. Тоа е заота што на овој форум повеќе жени одговараат, да беа мажи повеќе, сигурно резултатот би бил подруг! Си го зеле делот и мажите и жените, туку тешко таму каде што ќе се случи, проблем е ... ама мој совет е на изневерување се враќа во иста мера, наместо да се расплачуваат 2 фамилии, од скоро сум на тоа мислење, порано друго ми беше мислењето ....еее. се може да се смениии

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?