|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Маслинки и печурки
18.1.2013 15:27:23   
AnnaMolly RR
Свежи шампињони јаде од пред некое време, маслинки не. Ама не зашто не сум му дала, туку не сака да ги проба. Кога не му се допаѓа нешто на изглед, не сака ни да го вкуси.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Маслинки и печурки
18.1.2013 16:27:50   
Goga13
D ja obozava supata so pecurki od kam market i koga eden period nisto ne sakase da jade koga mu izleguvaa zapcinjta samo supa jadese i to pred godinka,i navistina mn e vkusna.
A maslinki nie jadevme i sakase mn da proba ama izgleda ne mu se svigaatuser posted image

_____________________________

Najubavite raboti vo zivotot se slucuvaat koga najmalku se nadevas.....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 13:42:17   
blond
Јас му имам дадено маслинка, нормално без семка. А печурки бев дала сега скоро мислејќи дека можам да давам слободно, ама откако ме советуваа дека е рано - избегнувам.

(Одговор на членот Goga13)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 13:55:53   
bilbilce
sakav da mu dadam vrganj no skoro otkrivme deka e alergicen na penicilin, toa ne mora da znaci deka ke bide alergicen i na vrganj ama strav mi e da probam

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:09:28   
mila28
Sin mi ima 14,5 m i maslinki ima probano, a pecurki planiram duri posle 2-3 godini

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот bilbilce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:14:01   
sandriana RR
T so 18 meseci dosega nema probano pecurki, a maslinki mnogu retko jade, ne i dopagaat verojatno.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:41:37   
Bilence2
D obozava maslinki, no pecurkite samo so puterce gi saka i ke izede 2-3 pecurki-sampinjoni.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:46:02   
Мими
Sinko maslinki saka i jade ama ne nesto mnogu.A pecurki jade vo selsko meso ili nesto drugo koga pravam so pecurki ama i toa ne e nesto cesto.Doduse i jas i mm ne sme mnogu po pecurkite i maslinkite pa i ne gi upotrebuvame cesto

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:46:24   
temjanuska75
М обожава маслинки ги јаде од 1 година, а печурки не баш, прави фаца кога ќе ги осети со некое јадење.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:49:43   
zzaa
kerka mi e 1 god,i ni maslinki ni pecurki nema probano seuste rano,ima vreme ke proba.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:50:30   
vezilka RR
Аууу Никола се нафура на маслинки последниве денови. Сега секој втор ден ми маслинки да јаде, па јас му давам со лебче за вечера. А богами и така си ги голта.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Маслинки и печурки
13.3.2013 15:58:32   
lilicka
Печурки уште не пробала ама маслинки кога ќе види ги таманиuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Маслинки и печурки
20.12.2014 11:38:47   
AneLav RR
Маслинки јадат одамна, купувам од Кам во тегла што се несолени.И тоа како ги јадат како да не виделе. А печурки пред еден месец прв пат им даде мајка ми во една манџа и јадеа. Немаа никаква реакција. Е сега кога ја прочитав темава за тоа вараќината некако ќе се подзамислам дали друг пат ќе им давам печурки од тегла. Сепак се тешам дека сигурно проаѓаат и тие некакви контрови во дирекцијата за храна. Па не можеме да се труеме.

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 20.12.2014 11:39:47 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Маслинки и печурки
20.12.2014 11:59:49   
Bethany
Ј многу сака маслинки, ептен. Ние обично купуваме од Веро на рефус, едни големи црни, метро се викаат, со кошпа се внатре, јас му ги вадам и тој јаде. Ако се ептен солени, ги плакнам со вода.

Печурките оддамна ги исфрлив од употреба, почнаа многу тешки да ни бидат за варење и на мене и на мм, така да и Ј нема пробано до сега. Инаку ги користев свежи шампињони обично.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?