|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хомосексуалност
18.1.2012 15:38:07   
Ikana
Site se podeleni na ovaa tema so mislenjata....i samata tema e siva, preodna, nema crno ili belo. Ete ne smetaat homoseksualci no do odredena mera. Zatoa i velam siva tema. Nejse, ne mozam da te ubedam vo mojot stav deka e korekten, niti pak da te osudam zosto imas vakov stav, bidejki ako go napravam toa, se kosi so moite uveruvanja deka site imame prava, hetero ili homoseksualec.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Хомосексуалност
5.2.2012 21:25:19   
ivance_5
Имам другар хомосексуалец. Се водев од тезата дека не ми е важно со кого спие некоја моја драга особа, но кога тој почна детално да ми раскажува за неговиот сексуален живот, ми се згрози животот.
И сега, дури и да ме осуди некој велам „Нека ги има, ама далеку од мене“!


_____________________________

Тетка му на Филип

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 14:43:55   
unicorn
Дали терминот хетеросексуалец ве прави подобри родители? Само терминот хетеро е дефиниција за подобар родител? Јас сум геј и терминот сам по себе не кажува за тоа дали јас би била лоша или добра мајка. Станува збор за човек како е изграден како личност а не дали е геј или стрејт. Навистина дека мислите само затоа што сум геј би била лоша мајка? Па јас верувам дека ќе бидам далеку подобро од многу стрејт мајки што ги знам и се нервно отидени у три лепе... и се дерат за све живо. Јас би била мајка а не геј мајка. Зошто мора на се да се става етикета? И кој што го занима за мојот статус: врска, сингл, брак? Тоа е лично. Ако не сакаш геј брак ондак немај, и бракот не е хетеросексуална привилегија туку е човечко право кое за жал заради некои хомофоби некому му е одземено. Јас ќе кажам една работа - глејте си во својот двор, не ми чепкајте во интимата и личните избори.

(Одговор на членот ivance_5)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 14:50:40   
riba79
jas ne gi sakam vo moja blizina...ne daj boze da edno od decata bide od toj tip..user posted image ne mi e prirodno ist pol da se se sakaat guskaat dopiraat user posted image aj dve zeni i ne izglkeda taka gadno ama dvajca mazi ihhhh ne sakam ni da pomislam sto pravat koga se samiuser posted image

(Одговор на членот unicorn)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 14:56:08   
unicorn
А што има на тебе тоа некако да ти изгледа не ми е јасно...user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:02:49   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: unicorn
? И кој што го занима за мојот статус: врска, сингл, брак? Тоа е лично. Ако не сакаш геј брак ондак немај, и бракот не е хетеросексуална привилегија туку е човечко право кое за жал заради некои хомофоби некому му е одземено. Јас ќе кажам една работа - глејте си во својот двор, не ми чепкајте во интимата и личните избори.


jas si go kazav moeto mislenje ..temava e opsta a ne e postavena za tebeuser posted image taka da odgovoritekoi ne ti se svigaat ne gi citajuser posted image

(Одговор на членот unicorn)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:06:17   
unicorn
Ахахах, и демек сега ми го плесна во фаца? Супер, чувствувај се добро со себе...

А јас само се надоврзав на дискусијата и си прашав покултурно дури од тоа што ти искоментира... и јас си го кажав своето мислење во прашална форма... ако не ти се свиѓа не ме читај...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:10:23   
Beatris
Темата е отворена за секој да си ги каже своето мислење. Нема потреба за контрирање, секој има право да биде за или против.

Потрудете се дискусијата да се одвива во таа насока, без лично сваќање на мислењата и меѓусебни навреди!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот unicorn)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:13:20   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: unicorn

Дали терминот хетеросексуалец ве прави подобри родители? Само терминот хетеро е дефиниција за подобар родител? Јас сум геј и терминот сам по себе не кажува за тоа дали јас би била лоша или добра мајка. Станува збор за човек како е изграден како личност а не дали е геј или стрејт. Навистина дека мислите само затоа што сум геј би била лоша мајка? Па јас верувам дека ќе бидам далеку подобро од многу стрејт мајки што ги знам и се нервно отидени у три лепе... и се дерат за све живо. Јас би била мајка а не геј мајка. Зошто мора на се да се става етикета? И кој што го занима за мојот статус: врска, сингл, брак? Тоа е лично. Ако не сакаш геј брак ондак немај, и бракот не е хетеросексуална привилегија туку е човечко право кое за жал заради некои хомофоби некому му е одземено. Јас ќе кажам една работа - глејте си во својот двор, не ми чепкајте во интимата и личните избори.

jas licno smetam deka ako si gej ne znaci deka bi bila podobra majka nitu deka ako nekoja e strejt ke bide podobra,majcinstvoto vo princip zavisi od karakterot a ne od toa dali si gej ili strejt.A inaku sekoj ima pravo vo zivotot da odluci so kogo ke bide zensko masko sto e bitno vas zivit vasi pravila.Ne mi smeta da bidam prijatelka so nekoj sto e gej bitno da mi prija prijatelstvoto I da se osekam prijatno pokraj taa osoba.Tie recenici od tipot au mi se gadi od homosekualci mi e primitivna, od pricina sto I kaj mnogu heteroseksualci mozes da najdes stvari od koi sto vi se gadi.Taka da mislam deka u 21vek ne treba da se vodite od stereotipi.

(Одговор на членот unicorn)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:17:11   
Ikana
Taka da mislam deka u 21vek ne treba da se vodite od stereotipi.


Mnogu ubavo kazano!
Mi teknuva koga ziveev vo edna evropska zemja i se set_am so majka mi po ulica i gledam eden tolku zgoden maz, lugje vo nesvest da padnete, doteran, sako, kravata a be bezobrazno sreden! I se drzi za raka so drug decko, pomlad od nego, umetnicki tip...taka da...Boki 13 ne e reper za gej, iako tvrdi deka ne e...mislam deka on e bas sram za gej populacijata.
Ustvari sho drobam pa i ja, live and let live!!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 6.3.2012 15:18:31 >

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:22:19   
unicorn

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13


ИЗВОРНА ПОРАКА: unicorn

Дали терминот хетеросексуалец ве прави подобри родители? Само терминот хетеро е дефиниција за подобар родител? Јас сум геј и терминот сам по себе не кажува за тоа дали јас би била лоша или добра мајка. Станува збор за човек како е изграден како личност а не дали е геј или стрејт. Навистина дека мислите само затоа што сум геј би била лоша мајка? Па јас верувам дека ќе бидам далеку подобро од многу стрејт мајки што ги знам и се нервно отидени у три лепе... и се дерат за све живо. Јас би била мајка а не геј мајка. Зошто мора на се да се става етикета? И кој што го занима за мојот статус: врска, сингл, брак? Тоа е лично. Ако не сакаш геј брак ондак немај, и бракот не е хетеросексуална привилегија туку е човечко право кое за жал заради некои хомофоби некому му е одземено. Јас ќе кажам една работа - глејте си во својот двор, не ми чепкајте во интимата и личните избори.

jas licno smetam deka ako si gej ne znaci deka bi bila podobra majka nitu deka ako nekoja e strejt ke bide podobra,majcinstvoto vo princip zavisi od karakterot a ne od toa dali si gej ili strejt.A inaku sekoj ima pravo vo zivotot da odluci so kogo ke bide zensko masko sto e bitno vas zivit vasi pravila.Ne mi smeta da bidam prijatelka so nekoj sto e gej bitno da mi prija prijatelstvoto I da se osekam prijatno pokraj taa osoba.Tie recenici od tipot au mi se gadi od homosekualci mi e primitivna, od pricina sto I kaj mnogu heteroseksualci mozes da najdes stvari od koi sto vi se gadi.Taka da mislam deka u 21vek ne treba da se vodite od stereotipi.


Јас секогаш сум велела па и ќе речам... ако осуди некој зашто сум геј ќе пропушти да ги запознае и другите особини и вредности кај мене. Геј е само составен дел од мојот целокупен живот како и многу други работи. Во принцип не ставам акцент на тоа дека сум геј и немам против тоа луѓето да не ме прифатат заради некои мои особини и карактеристики независно дали е тоа што јас сум геј или не, но ме иритира кога некој се служи со зборови како гнасно итн и јас научив во животот се само не и да премолчам.

И ако сте имале лошо искуство со геј не значи дека сите геј особи сме такви кои сакаат да зборуваат само за секс и сексуална ориентација. Јас на пример сум личност која не ги гњави луѓето околу мене ако евентуално најслучајно не се отвори темата на муабет. Пред се сум личност а геј е само составен дел од мојот живот која што нема што да прави со другите.. тоа е мојот став.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:33:01   
Maca25
се е во ред unicorn што викаш дека не треба да се осуди некој само затоа што е геј или пак да се има лошо мислење (без да го познаваш човекот) само затоа што е геј. Треба да си види малку подлабоко, во душата на човекот, да се видат неговите вредности, без разлика дали е геј/стрејт/што и да е.
А ме интересира зошто мислиш дека би била подобра мајка? Викаш нели дека си сигурна дека ќе бидеш подобра мајка од некои мајки во хетеросексуална врска што ги познаваш? Зошто? Никој не може да знае каква мајка ќе биде се додека не го има детето пред себе. Мислам дека мајчинството е и нешто што го учиме, стекнуваме со тек на време.

Поздрав и добредојде на РР.
Овде може да ни се претставиш или може да улеташ и во дневната соба на едно кафе.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 6.3.2012 15:37:38 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот unicorn)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Хомосексуалност
6.3.2012 15:40:28   
unicorn
Не, не ми беше поентата да кажам дека јас ќе бидам феноменална мајка доколку некогаш имам дете user posted image поентата ми е дека сосема нешто друго игра улога во тоа дали човек ќе биде добар родител, значи други фактори се вклучени во тоа - независно од тоа дали човек е геј или стрејт. Јас немам претстава каква мајка ќе бидам. Целата поента на мојот муабет е дека не значи дека ако јас или некој друг е геј ќе биде значително подобар родител од некој стрејт или пак обратно. Сексуалната ориентација и со кого ние ја делиме постелата нема врска со воспитувањето на едно дете. Партнерство е едно родителство е друг муабет.

И фала на гостопримството, ќе прочепкам и по другите теми user posted image

< Поракaта ја уредил unicorn -- 6.3.2012 15:41:34 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 11:28:07   
vezilka RR
СТОП за хомофобијата!!! Аман веќе со таа хомофибија, до каде ќе се иде не ми јасно, ове е некоја мода или што?
Сабајлево ме извади од такт еден муабет. Замислете, сестра ми иде на лекар, нешто е настината и докторкава и препишува некој антибјотици. И сестра ми ја прашува дали смее, и како да ги прима оти уште дои и се развраа муабет колкаво е детево (инаку внук ми е 11 месеци)..и следи шокантната реплика на докторкава: „Ауууу па зошто уште го доиш, па уште и машко дете, беспотребно му додаваш женски хормони, и после се чудиме од каде толку хомосексуалци се шетаат!? Треба да се дои до 6 месеци, после тоа доењето, не е потребно, само џабе женски хормони прима детето!!“
Аман луѓе, женски хомони со доење!!! Хомосексуалноста се добивала со доење!!!! Е не ги можам веќе!!

(Одговор на членот unicorn)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 11:47:05   
Mihaela 2010
Ауууу па зошто уште го доиш, па уште и машко дете, беспотребно му додаваш женски хормони, и после се чудиме од каде толку хомосексуалци се шетаат!? Треба да се дои до 6 месеци, после тоа доењето, не е потребно, само џабе женски хормони прима детето!!“
Аман луѓе, женски хомони со доење!!! Хомосексуалноста се добивала со доење!!!! Е не ги можам веќе!!
user posted image user posted image user posted image

A nie sto imame kerki??do koga moze da gi doime???

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 12:14:29   
vezilka RR
Е ајде де!! Абе глупости на тони! Стварно не можам да ги сфатам овие муабети, демек ај ќе го плашиме народот, или што!?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 12:30:35   
JovanaJ
Lele ne veruvam deka ima vrska doenjeto i homoseksualnosta user posted image
Jas go doev sin mi do 2 godini...pa...?!?! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 12:34:00   
Calypso
Толку знаат и докторите... приучени, чуле, не дочуле, или којзнае како поврзале некои работи....

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 12:42:18   
Viktori
медицинско лице. user posted image
да се чудиш докторка како станала и како е сеуште.

Оваuser posted image муабетите за американски батаци, накај геј муабетите и се поврзале. user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 16:36:44   
Maca25
Боже господе, како таа глупача станала докторка бе!!?!?!?
Што и рекла сестра ти, везилка?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Хомосексуалност
23.5.2012 17:00:22   
nadica
pogolema glupost odamna nemam slusnato, mislam aloooooooooo doenjeto e zdravo bez razlika dali e masko ili devojce
c c c c c i toa sigurno e pedijatar koj preporacuva doenje do 6 mececi kaj maski deca bidejki predizvikuva homoseksualnost SRAMOTA
pa mm cical do 3godini i ... nema potreba da si gi trosam zborovite za edna tolku glupava licnost

< Поракaта ја уредил nadica RR -- 23.5.2012 17:04:47 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Хомосексуалност
24.5.2012 10:48:22   
vezilka RR
Што да и каже на тоа, глупа си? Мислам безвезе. Мене најмногу ме извади од такт тоа што се посомневав дека женава тоа некаде сега скоро ги чула, на некоја докторска збиранка, оти и мене ми е истава матична, и јас сум одела кај неа додека доев со различни потреби и никогаш порано не ми кажала вакво нешто!! Или можеби сум параноична..user posted image Како и да е дури сум на мисла да ја сменам оти после ваква изјава имам сомнежи за нејзината стручност како доктор!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Хомосексуалност
10.6.2012 17:05:58   
blond
Немам блиски контакти со хомосексулаци. Мислам дека не ми сметаат... Кој што сака нека си прави со својот живот.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Хомосексуалност
10.6.2012 18:18:33   
amateuress
мислам (се надевам) дека темава наското ќе биде застарена и политички некоректна, зашто нема што да се прави муабет на темава. слична ми е како пред 50-70 години некој во америка да дискутирал за тоа дали црнците се еднакви како луѓе или не. секој нека си живее како што сака.

тие што мислат имаат право да се против хомосексуалците, и што форсираат хетеро врски, нека размислат прво како би им било кога некој нив би ги присилувал да се со некој што не го сакаат.

второ, ако веќе толку многу се плашите за децата пораснати од геј двојки, помислете на децата на геј луѓето, од кои голем дел се во хетеро бракови заради целиот општествен притисок што им се врши. многу често се случува да бидат разоткриени во текот на животот и да бидат предмет на паланечката трач рубрика, а тоа мислам дека е многу голем удар за едно дете (неколку вакви случаи лично сум посведочила).

и што ако некој близок на хомофоб испадне да е геј? треба да се убие? или да се сели од земјава и да праќа монтирани фотки за да мачка очи дома. глупости.

јас имам геј пријатели и нивната љубов ја прифаќам најприродно. нема ништо страшно тука.

кој сака може да го погледне филмот the kids are all right со анет бенинг http://www.imdb.com/title/tt0842926/ (мислам дека зеде оскар за филмов), многу е забавен.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Хомосексуалност
13.7.2012 17:59:56   
Fiao
aaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahhahahahahahahahahahahahhahhahahah user posted image user posted image user posted image Izvinete ama stvarno ne mozev da se vozdrzam od glupavosta ahahahahah. Edno prasanje imam: koj normalen covek posle ova bi odel na konsultacii kaj ovaa doktorka?!
P.S. Ke umram da doznaam koja e?! user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

СТОП за хомофобијата!!! Аман веќе со таа хомофибија, до каде ќе се иде не ми јасно, ове е некоја мода или што?
Сабајлево ме извади од такт еден муабет. Замислете, сестра ми иде на лекар, нешто е настината и докторкава и препишува некој антибјотици. И сестра ми ја прашува дали смее, и како да ги прима оти уште дои и се развраа муабет колкаво е детево (инаку внук ми е 11 месеци)..и следи шокантната реплика на докторкава: „Ауууу па зошто уште го доиш, па уште и машко дете, беспотребно му додаваш женски хормони, и после се чудиме од каде толку хомосексуалци се шетаат!? Треба да се дои до 6 месеци, после тоа доењето, не е потребно, само џабе женски хормони прима детето!!“
Аман луѓе, женски хомони со доење!!! Хомосексуалноста се добивала со доење!!!! Е не ги можам веќе!!


(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?