|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:05:08   
arh_diz
Libra ako ti dojde svekrvati preku glava prati ja kaj mene user posted image da mi go pocuva M
Nie so M samo sto se vrativme od rabota M vednas zaspa jas da ve zirnam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:12:24   
Maca25
арх диз, а додека ти работиш што прави М.? има некое катче/градинка каде што можеш да го оставиш? И уште нешто ме интересираше, колку трае породилно во Русија?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:17:17   
arh_diz
Mislam deka e 3 god porodilno ,ama jas se vodam kako vrabotena.M go cuvaat koleskite ,denes bevme na objekt dodeka jas razgovarav toj trcase .Se nadevam deka poveke nema da me vikaat ke si rabotam kako i porano

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:23:29   
penelopa
Добар ден и од мене...ама ми почна денов user posted image  се разбуди уште во 06.30user posted image  и сега се ми е пореметено...ставам едно јако турско кој сака нека повелиuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:34:21   
vezilka RR
Добар ден девојки, како сте денес. Надвор е преубаво, тууу, како денес немав работа некаде на терен.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:42:05   
Beatris
Добро утро у и од мене, јас само што дојдов на работа, бев на контрола со Ања, и сега чекам да помине 1-2 саата да здувнам на пауза, ептен да не биде влези излези user posted image user posted image user posted image  Не е до мене, до времето е user posted image

Фала Пенелопа за кафенцето, јас сум за user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 10:59:36   
Tanjat7880
Kafe i za mene devojki treba,gi zavrshiv utrinskite obvrski,sega da ve citnam malku pa na proletno cistenje da se frlam,ke potrae li vakvo ubavo vreme ili pak od sreda sneg A?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 11:05:14   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

ke potrae li vakvo ubavo vreme ili pak od sreda sneg A?


Е баш прееска читав, па ова веќе не го може вака. Што е многу, многу е!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 11:10:46   
JovanaJ
Jas gledam dozd od Cetvrtok, ne vidov sneg nikade na prognoza...user posted image
Bas me iznenadivte...
Kako i da e ...dobro utro, dobar den i od mene user posted image
Deneska malku porelaksirano na rabota...pa imam poveke vreme za rr user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 11:18:46   
arh_diz
Jas vi prakam sneg , nemoze samo vie da uzivate vo ubavo vreme.Utrovo bese -15 a sneg ostaviv i za meneuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 11:36:04   
AneLav RR
Ај и јас ќе се послужам со едно кафенце. се пренаспав сабајлево станав во 10:30. Поздрав до сите!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 12:19:17   
Calypso
Dobar den od mene... kako ste mi vtornicki raspolozeni? Jas cekam da mi snema struja... vtornicki... ama izgleda EVN resile da ne postedat ovoj vtornikuser posted image user posted image user posted image

Mamicka77, eve ti go linkot za temata so recepti, posledniot post citaj gouser posted image

http://www.ringeraja.mk/forum/slatki-raboti-torti-kolachi/m_598/mpage_8/tm.htm#232066

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 12:40:50   
Ikana
Ajde dobro utro i od mene! Malku sonce, malku oblaci, ama dobro nes posabajlecki i se e super....baska maze iznenadi vcera so romantiki... a be top e se!!!! user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 6.3.2012 12:41:12 >

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 13:38:45   
ivoni4ka
dobar den od mene
od sabaje sto raboti zavrsiv niz carsija abe stoubavo vreme luge se setat a A ja ostavv so majka m koga vidov kolku uge se setaat mi bese maka sto taa e doma ama drugata nedela kupuvam kolicka i gotovo odeme na setanjeuser posted image samo nem da go urocam vremevo pa dozdovi da fatat poz do site i user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 13:44:55   
kikicka
Икана ке се нурнам у тортава user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 14:00:47   
Ikana
Da ti napraam indijanska? user posted image Ti teknue sto bese indijanska, Kikicka?user posted image
Onaka so dve race pravis kako skalichka i go podigas drugiot, odnosno se kacuva kaj tebe na dlanki so noga i go odbacuvashuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 14:16:59   
Beatris
Мене ми текнува, спремај тортата и мести рацете user posted image user posted image user posted image  Само да не сте ја кркнале па да се залепам на тепсијата user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 14:47:41   
mamicka77
ajde i jas konecno da vlezam vo dnevna da ve iscistam i voedno da si kasnam od zelatinovata salata ja pravev za imendenot na sveki i mnogu mi ja bendisaaa i ostana uste malku pa jas da si ja dojadam taka i taka sum na dieta pa  ke si se zasitam od nea ajde povelete koe e za

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 14:51:34   
ivoni4ka
mmmmmmmmmmmm vkusno aj pusti recept ovaa ne go znam nitu sum go jadela a sakam da probuvam novo jadenje
se nadevam kerka mi deka ke se metne na mene a ne na tatko i ( nisto ne jade)

_____________________________



(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:18:52   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Мене ми текнува, спремај тортата и мести рацете user posted image user posted image user posted image  Само да не сте ја кркнале па да се залепам на тепсијата user posted image


скокаме заедно?!?!?
икана бре, кај ја постави тортава, цел ден бегам од дневнава да не ја гледам и да не ми течат лиги user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:20:52   
Ikana
Heheheh edna daska otskocna a moze i biznis da napraime bunji skokanje vo tortava hahahahahuser posted image
Maco te gushkam, kako si mi? Nina kako e? user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:23:54   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Мене ми текнува, спремај тортата и мести рацете user posted image user posted image user posted image  Само да не сте ја кркнале па да се залепам на тепсијата user posted image


скокаме заедно?!?!?
икана бре, кај ја постави тортава, цел ден бегам од дневнава да не ја гледам и да не ми течат лиги user posted image


Јас од вчера сум на диета, ја отварам темава и ми се појавува торта во тепсија преку цел екран user posted image user posted image user posted image  Па мислам стварно нема смисла, како гревче некое сега дремам на биро и се оближувам user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:29:35   
tinush
Девојки пичите ,,авионот,, и правец Тетово. На мажуле му е роденден , што торта наптавив прсти да излижеш...Има и за вас, ама земете ја собава со вас оти кај нас и нема мн место за седенје. Од мене user posted image и user posted image . Пусти слики не научив да ги лепам на форумов . Отидов на работа. Едвај чекам вечер...

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:40:17   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Heheheh edna daska otskocna a moze i biznis da napraime bunji skokanje vo tortava hahahahahuser posted image
Maco te gushkam, kako si mi? Nina kako e? user posted image

добри сме...еве сега ќе одам по Н во градинка, па дома на боење.
Гушки

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:43:32   
kikicka
ЕЕ како не знам ...само што никогаш никој не ми правеше user posted image user posted image не му беше ич сигурна индијанската скала а јас пуста да се пендерам лелееееее како сум се качувала да берам црници знаете нели што е тоа? имав една комшика абе црници огромнииииии уххх кради јади бевме во мааало само смоквата на дедо ми ја чував user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Da ti napraam indijanska? user posted image Ti teknue sto bese indijanska, Kikicka?user posted image
Onaka so dve race pravis kako skalichka i go podigas drugiot, odnosno se kacuva kaj tebe na dlanki so noga i go odbacuvashuser posted image



< Поракaта ја уредил kikicka -- 6.3.2012 15:44:33 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?