|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Партнерот и Рингераја
13.11.2009 10:04:15   
penelopa
Mm znae za ringeraja...jas obično mi preraskažuvam nešto interesno i taka.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Партнерот и Рингераја
18.10.2010 14:52:00   
Bethany
И мм знае за РР, му прочитам од време на време нешто интересно.
А инаку ми е интересен, не знам зошто, ама наместо рингераја, он ја вика зевзекманија user posted image user posted image
Така му некако останало...user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Партнерот и Рингераја
18.10.2010 14:59:51   
AnnaMolly RR
И мојот знае, ама почнав веќе да го нервирам! user posted image
Зошто? Е, па, за се што ќе направам викам: На форумот на рр читав дека...
Пример, на форумот читав дека тоа и тоа помагало за грчеви...
На форумот читав дека треба масажа на бебето.
Преку форумот одлучив кое адаптирано млеко да го купам.
Преку форумот одлучив и за пелените.
На форумот читав дека може со дохрана да се почне по навршени 4 месеци...
И на секоја реченица ми вика: Аман веќе, ќе ти го блокирам тој форум!
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 0:09:23   
Pepelaska *
мм знае нормално за РР и си чита понекогаш ама не по форумите туку статиите за user posted image  , а најинтересно беше кога дојдовме дома со user posted image првиот ден го зема пц и вика те зачленив на РР еве учи ама јас веќе си бев претходно зачленетаама не пишував тогаш само читав и се спремав user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 0:28:22   
aleksandra90
Maz mi isto taka znae za forumot i epten e zadovolen koga gleda deka jas sum zadovolna i srekna posetuvajki ja ovaa stranica.. Znae ponekogas i da me prasa sto ima novo, dali dobi sovet od nekoj za ova, za ona.. Mislam super e i dosega nikogas ne mi e zameril za toa sto sum na PC.. user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 0:31:29   
ananikol
 

Sekako deka znae,od koga se porodiv jas navistina nemam vreme za da sednam na kompjuter,mnogu pati mm ke go pricuva user posted image  za da mozam jas da citnam so ima novo na rr a nekoi clenovi i po ime gi znae taka da koga mu kazuvam - vo tek e so rabotiteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 0:37:01   
humana
I mm znae,ama nonstop mi vika aman vise so toa,dosta se zamaras so deca,ke imas prestani da citas i da se opteretuvas,opsesija ti stana,i mu vika na tatko mi deka ke mi go frli laptopot zasto samo na nekojsi forum kisnam ic ne sum cistela po doma otkoga sum se zaclenila vo forumovuser posted image user posted image ,ama koga ke mu raskazam nekoja slucka ili nekoj so slicen ploblem kako nasiov deka sega se dobri,odma omekonuva:)

< Поракaта ја уредил humana -- 10.3.2011 0:44:40 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 10:42:13   
Martins mom
Мм е љубоморен на РРuser posted image user posted image user posted image Кога не бил тој дома, може и по цел ден да седам, ама кога е дома сака да го поминуваме времето заедно...
Кога ќе се потскараме, јас одма трчам на РР, а тој user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 10:44:54   
skorpijana
sekako deka znae me gleda kako sedam na kompjuterot ponekogas i toj sedne do mene i cita sto pisuvam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 10:50:33   
Maca25
РР ни е тема на муабет дома. Секој ден го апдејтувам со нови информации, дали било за воспитување на детето, дали за исхрана, дали некоја смешка... 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 11:00:20   
Olivia
RR ni e del od sekojdnevieto , maltene zaedno ja pronajdovme barajki  odgovori na mnogute nasi "novi prasanja", ja saka RR i gleda deka mnogu mi pomaga i mnogu ja pocituvauser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 13:58:17   
Tanjat7880
Jas ja sakam PP i uzivam vo drushtvoto na site mamicki,mi znacat sovetite i poddrshkata za moite problemcinja okolu alergijata i toa mojot mm go znae!No me kritikuva shto jas tuka "plukam"po nekoj lekari kaj koi ne pominav kako shto treba i mi vika deka netreba da gi "trujam"drugite so moeto nezadovolstvo!No ne e vo pravo,neli?!Tuka sme da si kazeme shto ni tezi na dushata!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Партнерот и Рингераја
10.3.2011 13:58:58   
denim
Znae i ja razbira taa potreba za razmena na informacii i druzenje user posted image .

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Партнерот и Рингераја
25.3.2012 19:39:37   
kikicka
Ихх цела година не активна темава ...Мм знае за рр и често кога се смеам вика што се смееш па ке му раскажам нешто ситно или рано ако сум станата и сум запишана за да објавам пост па ке праша сокој толку уште од сабајле си раскуцана user posted image . Ја Разбира мојата потребата од рр. Мене РР ми е супер ,една купица жени се смееме ,радуваме ,тагуваме,разменуваме искуства и мило ми што те пронајдов навистина прекрасна си!!!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Партнерот и Рингераја
25.3.2012 20:08:49   
mamicki
Mm e indiferenten kon moite net aktivnosti, vklucuvakji ja tuka i RR . Ogugla covekot user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Партнерот и Рингераја
25.3.2012 22:51:05   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Ихх цела година не активна темава ...Мм знае за рр и често кога се смеам вика што се смееш па ке му раскажам нешто ситно или рано ако сум станата и сум запишана за да објавам пост па ке праша сокој толку уште од сабајле си раскуцана user posted image . Ја Разбира мојата потребата од рр. Мене РР ми е супер ,една купица жени се смееме ,радуваме ,тагуваме,разменуваме искуства и мило ми што те пронајдов навистина прекрасна си!!!!


Kako jas da sum go pisuvala ovauser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 0:40:47   
blond
Знае за РР и мислам дека не ме чита user posted image
И сигурно ми го знае корисничкото име, кога бев бремена постојано висев овде, дури и него го запоставував user posted image и од време на време тогаш ми префрлуваше за РР.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 0:45:58   
deluxe
znae i mi go znae nikot ama ne cita:" kako ne ke sum cital zeni se sobrale ogovarate sigurno" taka mi vika hehehheheh

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 1:02:14   
Lina*
Znae i ne mi zameruva,nesakam a i nemozam da skrijam koga postojano me gleda so laptopo vo krevetuser posted image Koga nesto me maci,nesto ne mi e jasno a me jas visam na sajtov e togas znae da prasa...i sto ti velat zenskite....i ako kazam nesto sto i toj go rekol ke pocni da se perci....e koga jas ti velev ete i tie ti potvrdijauser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 3:25:09   
bucko mal
Pa pocetokot se cudese sto pravam i mi prefrluvase dodeka ne mu objasniv deka od tuka koristam mnogu korisni informacii.
Sega koga neso ne sme dobri mi vika aj prasajgi tvoite doktorkiuser posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 6:37:38   
arh_diz
Nema nisto protiv sto sum na RR

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 8:53:44   
Ikana
Ja obozava, vika deka so RR deteto si go porasnavmeuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 8:55:19   
Mihaela 2010
haha hvcera dur pravev rucek za denes mi berese drvca...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 9:09:19   
Tanjicka
hahaha i mene mi vika prasaj tamu dokotrkite sto ke kazatuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Партнерот и Рингераја
13.3.2013 9:11:12   
dostickage
Mm koga me zema od rabota sekoj den me prasuva kako ste i kako sum si pominala na RRuser posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?