|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Летување во Грција
25.5.2015 15:18:28   
gorda2
Zdravo! A vo Nikiti kako e? Bila nekoja od vas tamu? Ako imate kontakt od nekoe pristojno smestuvanje, ve molam pisete mi vo poraka...
Inaku prethodnata godina bevme vo Furka na prviot krak, preubavo za so mali deca, nasiot del od plazata bese to die for, kristalno cista voda, siten pesok i do 50 metri plitko, preubavo! Ako ne najdam vo Nikiti godinava, pak tamu bi odela :)user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Летување во Грција
26.5.2015 8:58:33   
mamymamy
te molam daj mi kontakt za vo Furka :)

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Летување во Грција
26.5.2015 19:16:01   
gorda2
AELLO Sea View Apartments - gazdaricata se vika Despina

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Летување во Грција
31.5.2015 23:43:00   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2
Zdravo! A vo Nikiti kako e? Bila nekoja od vas tamu? Ako imate kontakt od nekoe pristojno smestuvanje, ve molam pisete mi vo poraka...
Inaku prethodnata godina bevme vo Furka na prviot krak, preubavo za so mali deca, nasiot del od plazata bese to die for, kristalno cista voda, siten pesok i do 50 metri plitko, preubavo! Ako ne najdam vo Nikiti godinava, pak tamu bi odela :)user posted image


Во Никити одиме 4 години по ред. Сместувањето на вториот крак е поскапо од останатите места. Во Никити градската плажа е ОК, но има многу прекрасни плажи во околината во радиус 5-10 км за кои вреди да се пали кола. Никити е поголемо место и има неколку големи супер маркети од познатите ланци. Има и забава за најмладите и има каде да се прошета. Сместувања има разни, сме биле и покрај море и подалеку, но за да знам дали да ти дадам контакт од некои од моите, кажи ми што бараш за да знам дали ќе ти одговара.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Летување во Грција
2.6.2015 16:41:51   
gorda2
Blagodaram za ponudata, mi treba da e na plaza ili epten blizu do plaza, da e pristojno smestuvanjeto, po moznost na prizemje i so dvorce za igranje na mali deca i da ne e preterano skapo.user posted image Ako ima nekoe takvo smestuvanje, bi bilo ubavo da dobijam kontakt. Pozdrav!

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Летување во Грција
4.6.2015 13:38:49   
vezilka RR
Ние се решивме за Певкохори. Не сум била, вака по слики ми се виде убаво. Кажувајте искуства од таму. Битно ми е дали е плажата убава, со песок, оти ако го нема Никола мислам дека ќе се врати. user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Летување во Грција
4.6.2015 13:44:10   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Ние се решивме за Певкохори. Не сум била, вака по слики ми се виде убаво. Кажувајте искуства од таму. Битно ми е дали е плажата убава, со песок, оти ако го нема Никола мислам дека ќе се врати. user posted image


Убаво мало место, средено супер плажа, мирно, идеално за деците user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Летување во Грција
4.6.2015 14:35:04   
Kvisko
Зависи кој дел од Пефкохори. Има еден дел пренатрупансо кафиќи покрај плажа и е гужва а еден дел е помирен. Ова го кажувам од она што сум го видела викендашки во овој период од годината. За одмор веројатно е уште понатрпано. Сум била еднаш со моите одамна и тогаш беше поинаку.
Инаку плажата е тесна и долга. Некаде се ситни камчиња и нема скоро па ич природна сенка се се чадори.
Има колку што знам и дел за петање за навечер што е пешачка зона.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Летување во Грција
4.6.2015 16:03:48   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Ние се решивме за Певкохори. Не сум била, вака по слики ми се виде убаво. Кажувајте искуства од таму. Битно ми е дали е плажата убава, со песок, оти ако го нема Никола мислам дека ќе се врати. user posted image


Убаво мало место, средено супер плажа, мирно, идеално за деците user posted image


Гпо гледав и ова твоево место Метаморфозис на нет, и ептен ми се допадна, ама по агенцииве никаде го нема. Барем у тие што прашав. Ти преку агенција беше или самостојно?

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Летување во Грција
4.6.2015 16:25:27   
LoveableMe RR
Vezilka, ние обично тие аранжмани за Метаморфосис одат преку српски агенции, кај нас мислам има аранжмани на Атлантис, на Одморисе мк, но сите претежно нудат хотели со јадење. Апартмани има само преку српски агенции, нашиве не нудат.

Мои пријатели си најдоа приватно сместување апартманско преку Интернет и супер задоволни беа. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Летување во Грција
4.6.2015 19:45:23   
Ilina87
Метаморфосис го нудат неколку агенции. Види на одморисе.мк, но сместувањето е во хотел со вклучен појадок или пола пансион. Но не беше многу скапо иако е хотел, некаде колку апартманско сместување.
Пефкохори е поголемо место на првиот крак, убаво било за навечер, со шеталиште и доста туристи. Плажата не е целосно песочна, повеќе е со мали камчиња. Инаку е долга, а тесна нешто како Полихроно.

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Летување во Грција
5.6.2015 11:50:08   
mommy_angels RR
За сите што одите на првиот крак,не пропуштајте барем еден ден да отидете до Paliouri, нема да се покаете.Плажата не е средена,ама таа вода и тој песок не се испушта user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Летување во Грција
29.6.2015 15:33:22   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

За сите кои планираат летово во Грција!

Грчката Влада синоќа порача дека нема да има ограничувања за странските туристи при повлекувањето пари од банките во земјата, пренесува Танјуг.

Истовремено, властите во Атина одлучија дека туристите кои претстојуваат во Грција и сопствениците на кредитни картички издадени во други земји нема да бидат погодени од мерките за контрола на капиталот.
– Секој кој ќе ја посети или планира да ја посети Грција, нема да биде погоден од мерките за контрола на капиталот кои се воведени пред неколку часа и тие нема да се однесуваат на посетителите кои сакаат да извршат трансакции или да повлечат пари со картичка издадена во нивната земја, се потврдува во соопштението од грчката Влада.
Грчкиот Совет за финансиска стабилност синоќа предложи банките во Грција да останат затворени во следните шест работни дена, а од вторник од банкоматите максимално да може да се повлечат по 60 евра дневно.
Премиерот на Грција Алексис Ципрас претходно соопшти дека банките одреден период ќе бидат затворени и ги обвини европските партнери и Европската централна банка дека вршат притисок врз Грција.
Тој најави дека ќе биде спроведена контрола на капиталот, откако Грците, на неговиот ненадеен повик на референдум за барањата на кредиторите за реформи со кои се условува финансиската помош за земјата, одговорија со масовно повлекување пари од сметките. Сепак, тој дополни дека тоа нема да ја поколеба Владата да го спроведе најавениот референдум следната недела.
Во Македонија се уште нма препораки, но земјите од регионот, на своите туристи им препорачуваат, ако летуват во Грција, сепак да понесат поголема количина кеш со себе.

Извор:skopjeinfo.mk


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Летување во Грција
9.7.2015 0:30:55   
peperutc
дали знаете дали мозе на граница да с епомине со пасош месец дена пред истекување

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Летување во Грција
9.7.2015 14:40:42   
vezilka RR
Мислам дека во Грција можеш. Ама подалеку, или авионски ако одиш три месеци пред истек не те пуштаат.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот peperutc)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Летување во Грција
20.8.2015 16:17:18   
Ilina87
Ве молам искуства од Никити? Какво е местото, плажата? Ми треба брз одговор.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Летување во Грција
14.2.2018 16:52:39   
Aneta A
Ние оваа година со пријателите ке идеме на Амудиа, минатат година мои колешки од работа беа и се презадоволни тие беа преку ЈК Травел, а оваа година имаат и нова вила ВАГИА е одма до плажа , местото било феноменално мирно и плажата преубава и плитко нешто како у Калитеа, па еве од мене би ви го препорачала тоа место воедно биле преевтино кафе за 1 Евро Ние уплативме и со 20 проценти попуст цената беше преевтина. Поздрааав

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 67
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (9%)

12-24 месеци (45%)

24-36 месеци (36%)

36-48 месеци (9%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!