|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Летување во Грција
17.6.2014 13:35:58   
Ilina87
Ај Ве молам кажете искуства од Ханиоти и Полихроно. Какви се местата, плажите, каква е водата?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Летување во Грција
18.6.2014 18:29:49   
Ilina87
Зарем нема никој искуства од Полихроно и Ханиоти??? user posted image Ај Ве молам пишете треба да резервираме.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Летување во Грција
18.6.2014 19:00:50   
Tanjat7880
Ilina,kako nemame iskustva od tamu,eve jas ke ti go kazam moeto razmisluvanje I viduvanje na Grcija.Toa ti e BOGOVSKA ZEMJA kade I da odish nema da pogreshish.Pred 10godini mene Hanioti mi beshe VRV na mestence,relativno golemo,so sekakvi sodrzini(citaj marketi)golema I ubava plaza I taka za sega da mi stane dosadno I eve imame uplateno za Polihrono,koe e 4 kilometri oddaleceno od Hanioti I nemozam da najdam nekoja pogolema razlika,i tuka sum bila I ima skoro se shto I tamuuser posted image Lani bevme vo Nikiti,isto mnogu ubavo ,ma kade I da odish nema da pogreshish,veruvaj mi,samo spakuvaj partalite I uzivaj!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Летување во Грција
18.6.2014 23:38:52   
Melanija RR
И моето искуство со Ханиоти пред 2 две години е ок.Убаво местенце со многу продавници,плоштадче, кафичи,ресторани,занимации за мали деца..... плажата по долж е ок ама баш пред самиот град не е баш песочна и влезот е полн со камења user posted image а потоа со пливање гледаш само песок user posted image
Се на се убаво место

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Летување во Грција
19.6.2014 20:22:13   
Ilina87
Фала Ви многу user posted image . Утре ќе уплаќаме, ама изгледа пак ќе биде Калитеа, за Полихроно и Ханиоти нема место за тој термин што сакаме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Летување во Грција
22.6.2014 23:47:59   
mommy_angels RR
И кај нас одлуката падна на Полихроно.Резервацијата е направена,па се надевам дека после толку барање и пребарување на сместување,ќе бидеме задоволни.Е сега да си признаам почнав како децата да се однесувам user posted image ,почнав да се спремам и само со такви муабети го "давам" мм цел месец порано user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Летување во Грција
23.6.2014 9:23:14   
Felly RR
И јас сакав Полихроно, ама немаше место за тој термин што ни одговараше. Па се решивме за Паралија. Ако некој имал искуство, нека пише како е. Ние лани само поминавме од тука, застанавме во Лидл, испазаривме, и толку, ама убаво ми се виде местото.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Летување во Грција
23.6.2014 9:37:28   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

И јас сакав Полихроно, ама немаше место за тој термин што ни одговараше. Па се решивме за Паралија. Ако некој имал искуство, нека пише како е. Ние лани само поминавме од тука, застанавме во Лидл, испазаривме, и толку, ама убаво ми се виде местото.

Ке ти напишам мое искуство.. Паралија - ужас..Нема ниедно дрво за сенка,гужва невидена....Сум била на два дена и никогаш повеке...Последниве две години одиме во Платамона и пак се подлажуваме да прошетаме до Паралија и се каеме, а не па на одмор таму да одиш..Плажите и морето се супер, ама гужва невидена. Ова е мое искуство, а познавам луѓе што редовно си одат таму на одмор и убаво си поминуваат, такада немора да значи дека вас нема да ви се допадне...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Летување во Грција
23.6.2014 9:42:29   
Felly RR
Па ние одиме првата недела од јули, си велам нема да има толку гужва. АКо сте биле вие за викенд сигурно ќе има гужва зошто многу превозници од кај нас организираат за 700 денари повратен билет, па знам дека многумина за викенд одат таму.
Да си се утешам јас, хехее. Ај ќе пишам пак кога ќе се вратиме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Летување во Грција
23.6.2014 10:00:53   
miana
Се надевам убаво ке си поминете...Инаку кога сме во Платамона на одмор, не одиме за викенд до паралија, туку сред недела, навечер да ги прошетаме децата..И навечер е пеколно топло од асвалтот прегреан - ти викам нема ни дрвце за сенка!!! Ајде пиши кога ке се вратите..Убаво да си поминете!

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Летување во Грција
23.6.2014 14:29:30   
sanjaaaa!
Дали некој знае дали е задолжително поседување на меѓународна возачка дозвола за Грција. Ние лани не вадевме и не наидовме на никаков проблем, оваа година гледам по медиумите посебно се нагласуваа дека е потребно да се поседува меѓународна возачка дозвола, па сме на двоумење! Нели возачките дозволи се биометриски, нели е непотребно издавање на меѓународни возачки дозволи????

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Летување во Грција
23.6.2014 15:15:08   
miana
За Грција треба да!

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Летување во Грција
24.6.2014 17:37:46   
Annet
Ние изгледа ќе одиме во Потидеа,од 1 Септември.Ако има некој искуство нека ми пише.Се фалат дека е убаво,чиста вода.и така за со деца дека е супер.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Летување во Грција
26.7.2014 8:45:52   
Gari68
Сместени во Платамонас, на плажа одиме почесто во Неи Пори кој е на 4км.
user posted image

user posted image

user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Летување во Грција
11.8.2014 13:48:27   
mommy_angels RR
Eve me zenski,mi zavrshi odmorot user posted image .Se shalam,prekrasen odmor,prekrasni spomeni,preubavi slikicki.Navistina bev zadovolna i od smestuvanjeto i od gradcheto.Toplo vi go preporachuvam za so mali deca Polihrono.Samo mnoooooogu guzva.A da i si se cuvstvuvav kako doma,samo srpski ili makedonski se zboruva nasekade user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Летување во Грција
11.8.2014 16:01:53   
elenak
Мами добредојде назад. Најважно е дека убаво сте си поминале, а за Полихроно немам зборови, ние не можевме да најдме слободно инаку после многу предомислувања пак бевме решени за таму. Ама супер поминавме и ние во Неа Врасна. Водата ме изненади колку беше чиста, за разлика од пред 2-3 години кога последен пат бев. И плус најдовме многу многу ефтин смештај па ни останаа парички.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Летување во Грција
23.2.2015 22:42:59   
Ilina87
Иако летниот одмор е далеку, да прашам има некој искуства од Торони и Сарти на вториот крак? Ќе ми биде од корист брзиот одговор, сакаме да уплатиме оваа недела да го искористиме попустот. Ви благодарам однапред.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Летување во Грција
23.2.2015 23:04:40   
Felly RR
Илина, додека да пише некој што има искуство со тие места, ќе ти ископирам постар пост од друга тема, а ЕленКа и сама ќе ти пише. user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Ванеса јас погоре пишував за Неа Врасна, од таму имам искуство и водата стварно не е баш убава, уствари за кого како, еве Фиао вика супер. А во Сарти не сум била ама од она што го имам гледано на слики од оние што биле има прекрасна вода, и мене веќе повеќе години ми е желба ама никако да си ја остварам user posted image Сепак со мало дете не би одела оти многу дувало на плажа по цел ден. Ама ајде подобро некој со искуство од таму нека ни каже.
Моја препорака за сите со мали деца што сакаат мирно место и убав одмор - Торони на втор крак, многу блиску до Сарти ама малку е така поскапичкоuser posted image




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Летување во Грција
24.2.2015 9:44:40   
Ilina87
Фала Фели, се надевам уште некој ќе искоментира пред да одлучиме.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Летување во Грција
24.2.2015 10:38:11   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ilina87

Иако летниот одмор е далеку, да прашам има некој искуства од Торони и Сарти на вториот крак? Ќе ми биде од корист брзиот одговор, сакаме да уплатиме оваа недела да го искористиме попустот. Ви благодарам однапред.


Ilina87, во Торони само сме поминале, не сум била, Сарти сум била, но со мали дечиња не знам колку е паметно. Местото е мало, како во залив, кога пристигнуваш од лева страна е плажата, куќите и гратчето се од десна страна, многу е убава плажата долга пространа е, има чадори за изнајмување, но има и места сам да си носиш и да се сместиш. Она што не ми се допадна што треба ептен на крај да одиш на плажата, затоа што некако има како спуштање кон водата, како благ пат и кога ќе влезеш во вода е длабоко, не е да речеме како на некои места плитко, па одиш одиш и длабоко, ќе треба малку повеќе внимавање со мали деца. И често има бранови, проблем за бањање за деца, за возрасни е ок.

Во близина има и други места, со кола може да се прошета наоколу. Во самото место има неколјку супермаркети и мали продавнички за дрангулии... Се надевам ти помогнавuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.2.2015 10:39:00 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Летување во Грција
24.2.2015 13:27:24   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ilina87

Иако летниот одмор е далеку, да прашам има некој искуства од Торони и Сарти на вториот крак? Ќе ми биде од корист брзиот одговор, сакаме да уплатиме оваа недела да го искористиме попустот. Ви благодарам однапред.

Ilina87,moj izbor bi bil Toroni,malo,mirno mesto so sovrshena plaza!Tamu nema mnogu marketi nitu "eftina"zabava no sepak moj izbor bi bil Toroni.Vednash do Toroni se naogja PORTO KUFO,malo ribarko selce i prinudno pristanishte(prirodno pristanishte)neshto shto zadolzitelno mora da se vidi!
Sarti e pogolemo mesto(mislam deka e grad)no tamu mnogu duva i sepak e "otvoreno more",jas ne bi go izbrala.
I nie go brkavme popustot,zelbata beshe Toroni no moznostite se Kriopigi.Nikogash ne sum ni pominala tamu no hotelceto izgleda pristojno pa se nadevam deka kje bide dobro.
Kako i da e,kade i da se reshish nema da zgreshish,kako vikam jas,Grcija e zemja na BOGOVITE!!!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Летување во Грција
24.2.2015 13:38:12   
Ilina87
Фала многу LoveableMe i Tanjat, ми помогнавте да се одлучам. Иако мм беше повеќе за Сарти, изгледа ќе биде во друга прилика, кога ќе порасни малото. Значи Торони е подобар избор за со дете. Многу понуди и не знае човек за каде да се одлучи.
Tanja, имам гледано слики од Криопиги на пријхатели од фб и местото ми се гледа убаво. Тоа е одма до Калитеа, ако имате можност посетете ја плажата во Калитеа е убава. Исто во близина е и Сани ресорт, преубаво е таму. Фала уште еднаш.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Летување во Грција
24.2.2015 13:43:17   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ilina87

Фала многу LoveableMe i Tanjat, ми помогнавте да се одлучам. Иако мм беше повеќе за Сарти, изгледа ќе биде во друга прилика, кога ќе порасни малото. Значи Торони е подобар избор за со дете. Многу понуди и не знае човек за каде да се одлучи.
Tanja, имам гледано слики од Криопиги на пријхатели од фб и местото ми се гледа убаво. Тоа е одма до Калитеа, ако имате можност посетете ја плажата во Калитеа е убава. Исто во близина е и Сани ресорт, преубаво е таму. Фала уште еднаш.

Ajde Ilina so srekja neka vi e,odlicen izbor e Toroni za so malo dete,veruvaj mi.A za Sany bech da,da  i cula i videla sum i jas,i mu se spremam pakuser posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Летување во Грција
2.3.2015 11:38:33   
Ilina87
Уплативме за Торони пред некој ден, се надевам ќе ни се допадне. Прв пат ќе одиме на вториот крак. Макар што јас и првиот крак го сакам, иако повеќето велат на вториот има поубави плажи. Мм малку се двоумеше, на работа некоја колешка му рекла дека Торни не било ништо посебно, но пак по мое испадна user posted image . Почнав уште од сега да сонувам плажи user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Летување во Грција
19.5.2015 16:00:49   
vanessa30
Eve jas da se prijavam zaminuvam na odmor od 23.05. vo Grcija vo hotel Philoxsenia (Pefkohori). Moze ne e bas za banjane vremevo, ama nemam mnogu izbor posle toa vleguvam vo 8-mi i ne mi e za da patuvam, mi e strav da ne se porodam na nekoja plazauser posted image .

Dali ima nekoj sto bil vo majov za Grcija za kazi kako e vremeto, vodata...???

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?