|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.12.2012 20:41:38   
Bogdancanka
диди мила најдобро однеси ги и снимките кога ќе ги види сигурно ќе му биде појасно на твојот доктор и ќе те советува како понатаму

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Проверка на проодност на каналите
4.2.2013 16:09:13   
Anonimen
Mozete li da mi kazete kolku kosta ispituvanjeto vo drzavna bolnica so plavo kartonce i kako odi procedurata do tamu. Vi blagodaram

(Одговор на членот Bogdancanka)
  Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Проверка на проодност на каналите
5.2.2013 18:29:27   
Anonimen
мене ме чинеше 700 денари.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.2.2013 17:41:38   
skopjance
Jas HSG - proodnost na kanalite pravev na klinika pred 3 god. Se zima upat od maticen za GAK tamu ima vvo ambulanta sekoj den razlicen doktor. Ke razgovarate so nego , ke se dogovorite koga i na Radiologija ke te snima. Mene me kostase pomalku od 1000 den. ne se sekavam tocno kolku a inaku mi pravese Dr. Jadranka Mislam deka i sega cenata e tuka nekade

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Проверка на проодност на каналите
11.2.2013 12:11:03   
kate18
Dali nekoj pravel HSG vo Remedika, navodno imale nekoja nova tehnologija so 4d, pa bilo bezbolno...Ve molam ako nekoj pravel tamu neka pise ...

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Проверка на проодност на каналите
11.2.2013 15:32:38   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate18

Dali nekoj pravel HSG vo Remedika, navodno imale nekoja nova tehnologija so 4d, pa bilo bezbolno...Ve molam ako nekoj pravel tamu neka pise ...

HSG ne e bolno ama ic, isto e koga ti zemaat bris strae dve minuti, neka ne te plasi nikoj ne boli ama ic bas ic, jas sum panicarka golema ama koga sednav na boks, si rekov a mori tupo glavo Za ova li vredese tolkav stres da si pravis. znaci ne boli ic ne se sekiraj ti garantiram

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.2.2013 17:12:03   
skopjance
Ne znam za tebe ama jas koga pravev HCG go vidvo gospod. A inaku ne sum panicarka i trpam bolka. Posle toa imav ogromni bolki pa trebaa da mi dadat inekcija. Mozebi zatoa sto edniot jajnik mi bese zapusen a mozam da zamislam kako ke sumpominala ako bea dvata zapuseni

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.2.2013 17:27:48   
Melanija RR
Велат дека на тие што не им се целосно проодни ХСГ ги боли.
Така излезе и кај мене ,но сепак не беше многу болно туку 3-4 минути после пешки си отидов до дома и се беше супер.Значи никакви тегоби.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Проверка на проодност на каналите
13.2.2013 11:45:36   
Lina*
Ispituvanje na kanali nemam praveno,koga bev na prv pregled kaj dr.Tase znaci eho i kolposkop mi rece deka najverojatno ke nema potreba za toa ispituvanje no potoa izleze deka imam PCOS i morase da pravam laparaskopija i togasgi sreduvaat i kanalite.

Ona za sto sakav da pisam a voedno i da prasam dali nekoja od vas imala problem so kanalot od matkata??Kaj mene se pojavi toj problem,znaci vo gorniot del zapusen pred da se vlezi vo matkata i nemozea da mi napravat inseminacija.Doktorov veli ova na 1000 edna se slucuva ova i deka najverojatno e vrodeno.Morase da mi pravat mal operativen zafat oti ke mi pravelo problem i za IVF.I pokraj toa sega koga dojde za invitro pak imase problem,edvaj posle eden saat maki,busenja na zivo i sto uste ne edvaj uspeaa da vlezat vo matkata i da mi gi vratat embrioncinata.Nemozam nikade nisto da najdam da procitam za ovaj moj problem,pa zatoa ve molam ako nekoj slusnav za nesto vakvo neka kazi sto cudo ke bidi ovauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Проверка на проодност на каналите
13.2.2013 13:49:58   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: skopjance

Ne znam za tebe ama jas koga pravev HCG go vidvo gospod. A inaku ne sum panicarka i trpam bolka. Posle toa imav ogromni bolki pa trebaa da mi dadat inekcija. Mozebi zatoa sto edniot jajnik mi bese zapusen a mozam da zamislam kako ke sumpominala ako bea dvata zapuseni

i kaj mene isto bese ..ama nemase zapusen kanal.......primav inekcija protiv bolki a dodeka traese ispituvajneto celo vreme me bolese i od bolka se prepotiv......

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.3.2013 12:22:44   
emaaaa
imali nekoj najnova informacija dali pravat proverka na klinika bidejki jas imam slusnato deka skoro godina dena ne raboti aparatot i ako odis na privatno mora li maticniot da bide so tebe

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.3.2013 13:32:52   
kate18
jas sum nova na temava,vo dilema sum dali da pravam hsg kaj Tolovski ili Sistina. Se javiv na dvete mesta denes, si imat svoi ginekolozi i ne mora tvojot maticen da bide tamu. Malku mi e strav,temava koga i sednav cela ja procitav do posleden post i razlicni iskustva user posted image Doktorot vcera go prasuvam dali boli, mi vika ke me pcues posle toa, ama ke pomine,vika malku ke osetis kako nekoj da te stipne,ama slicno bilo kako pap....aj ke vidime user posted image jaka sum jas, si se tesam

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.3.2013 17:45:02   
emaaaa
fala kate znaci si imaat ginekolog tie, vo red jas cekam da mi dojde "ako mi dojde"se boram zauser posted image pa ke odam pozzz

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.3.2013 18:16:05   
skopjance
Jas imam praveno proverka na kanalite, laparo i histeroskopija se po toj redosled, koga bi trebalo da pominuvam niz se jas bi go preskoknala proverkata i bi odela direktno na laparaskopija ne samo sto ti gi proveruvaat kanalite i ti ge gledaat se vnatre i ako ima nekoj problen go sreduvaat mene mi najdoaa pregrada na matkata sto bi HCG ne se gleda tuku samo kanalite a isto taka mene pomalku me bolese. I ako gi imate provereno kanalite a sakate da odite preku fondot za IVF moze da vi baraat i laparoskopija.

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.3.2013 18:31:06   
Bogdancanka
кате ништо страшно болката е кратка и минлива user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.3.2013 18:31:53   
Melanija RR
Се согласувам дека ХСГ би прескокнала да неречам ама така е тоа е губење на време бев гарантирана дијагноза.
Иако е инванзивен метод лапаро но и задолжителни и хистероскопија.Има нема потреба подобро под една анестезија и одеднаш да си завршите работа со 100% дијагноза и плус интервенција во исто време ако треба.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Проверка на проодност на каналите
14.3.2013 11:55:46   
kate18
Zakazav HSG kaj d-r Ivanov vo Sitina, samo ne e Mitko Ivanovski,jas se izraduvav deka e on,sestrata mi vika ne e toj. Ima li nekoj iskustvo so Ivanov, za bilo da e hsg ili ginekoloski pregled ? Sedimentacija napraviv 10/18 mi rekoa deka dobro bilo, i dali da si zemam Ketonal i diazepam, vo sistina nisto ne mi rekoa user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Проверка на проодност на каналите
15.3.2013 15:33:55   
kate18
Denes i jas go napraviv hsg, dobro pominav megutoa ne mozam da kazam deka e bezbolno, na tri pati koga go pusta pritisokot za da slikaat po 5 sek.ima nekoja bolka ne mozam da ja opisam,jas nemam bolni menzisi i zatoa moze mi se vide taka.Vazno e sto pomina i se e vo red,kanali proodni,matka bez promeni,samo malku mi bila po mala,pojma nemam dali i kakvo znacenje ima toa. Ke odam so rezultatite kaj mojot ginekolog da vidam sto ke kaze. Imam krvarenje sega i ke si polezam denes,pozdrav

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Проверка на проодност на каналите
15.3.2013 21:38:18   
virgo

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate18

Denes i jas go napraviv hsg, dobro pominav megutoa ne mozam da kazam deka e bezbolno, na tri pati koga go pusta pritisokot za da slikaat po 5 sek.ima nekoja bolka ne mozam da ja opisam,jas nemam bolni menzisi i zatoa moze mi se vide taka.Vazno e sto pomina i se e vo red,kanali proodni,matka bez promeni,samo malku mi bila po mala,pojma nemam dali i kakvo znacenje ima toa. Ke odam so rezultatite kaj mojot ginekolog da vidam sto ke kaze. Imam krvarenje sega i ke si polezam denes,pozdrav




kate18 te molam kazi mi kade go parveshe hsg-to.
I ako go praveshe vo drzavna kazi mi kade i kolku chini so plavi kartoni
Ti blagodaram

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Проверка на проодност на каналите
15.3.2013 23:23:19   
Melanija RR
virgo незнам зошто не се снајде на ГАК ,обрати се во Амбуланта и ќе те упатат, или на пултот на самиот влез.
ЗА преку фондот мора да имаш ХСГ но најдобро е лапараскопија и хистероскопија,па некогаш и тоа го бараат од фондот за да одобрат ИФВ преку нив.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Проверка на проодност на каналите
16.3.2013 11:12:24   
kate18
Virgo, hsg-to go pravev vo Sistina, mi bese malku rizicno vo drzavna citajki gi iskustvata,pa dali raboti ili ne raboti aparatot,pa telefon dali dignale,vaka cista rabota, sega si dadov 4000den,ama privatno e privatno,site okolu tebe,zadovolna sum mnogu. Pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Проверка на проодност на каналите
21.3.2013 9:51:57   
virgo
Vi blagodaram za odgovorite

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот kate18)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Проверка на проодност на каналите
23.3.2013 23:48:44   
Anonimen
da ve izvestam deka aparatot na klinika za proverka na kanali raboti i mozete tamu da si napravite proverka sigurna informacija pozzzzzz

(Одговор на членот virgo)
  Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Проверка на проодност на каналите
25.3.2013 12:07:00   
virgo

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

da ve izvestam deka aparatot na klinika za proverka na kanali raboti i mozete tamu da si napravite proverka sigurna informacija pozzzzzz

A mozesh da ni kazesh koga beshe zatoa shto jas bev pred 1 nedela i ne raboteshe

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.3.2013 11:09:53   
virgo
Денес бев на клиника и апаратота за HSG сеуште НЕ РАБОТИ. Жално... навистина жално

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?