|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2013
2.7.2013 14:46:56   
slavicav
Dechki bil li nekoj vo Furka da prenese iskustvo,kakva e plazata dali e bash pesochna kako gratcheto?Ja gledav Villa Litsa za od septemvri zdravjeuser posted image

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Лето 2013
2.7.2013 15:18:09   
zzaa
Nie ova godina odlucivme da odime vo nea potidea,okolu 10-15 juli. Edni prijateli ni go ispofalija mestot bilo raj za mali deca,nemalo mnogu za setanje,ama ke bideme so kola i ke si prosetame.Pa koga ke se vratam ke pisam so kako bilo.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Лето 2013
2.7.2013 15:35:10   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

Nie ova godina odlucivme da odime vo nea potidea,okolu 10-15 juli. Edni prijateli ni go ispofalija mestot bilo raj za mali deca,nemalo mnogu za setanje,ama ke bideme so kola i ke si prosetame.Pa koga ke se vratam ke pisam so kako bilo.

Ззаа пред една недела бевме во Потидеа онака на еден ден, на бањање, и стварно плажата и водата се екстра. Ние бевме на ум да одиме годинава таму се дури не го видов местото. Една педа место е user posted image Ако сте одлучиле веќе ок, ќе раскажуваш кога ќе дојдете, само еден совет од мене, внимавајте каде ќе се сместите, горе блиску до патот има далновод и многу е бучно, особено навечер. А вилите во првиот ред јас колку што видов сите беа празни, или немаше туристи (мада 20 јуни и не е рано) или не ги издаваат, многу беше чудно user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Лето 2013
2.7.2013 15:41:09   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

Nie ova godina odlucivme da odime vo nea potidea,okolu 10-15 juli. Edni prijateli ni go ispofalija mestot bilo raj za mali deca,nemalo mnogu za setanje,ama ke bideme so kola i ke si prosetame.Pa koga ke se vratam ke pisam so kako bilo.

Ззаа пред една недела бевме во Потидеа онака на еден ден, на бањање, и стварно плажата и водата се екстра. Ние бевме на ум да одиме годинава таму се дури не го видов местото. Една педа место е user posted image Ако сте одлучиле веќе ок, ќе раскажуваш кога ќе дојдете, само еден совет од мене, внимавајте каде ќе се сместите, горе блиску до патот има далновод и многу е бучно, особено навечер. А вилите во првиот ред јас колку што видов сите беа празни, или немаше туристи (мада 20 јуни и не е рано) или не ги издаваат, многу беше чудно user posted image



Fala ti na odgovorot,na nas ni treba takvo nekoe mirno mesto a da ima dobra plaza da bide topla vodata i da bide plitko,a i blisko da ne patuvame mnogu.A za toa so e malo mestoto mi kaza i prijatelite ama i toa mi treba mir i tisina,neli so dete sme,da sme sami ke si baram nekoe mestence so diskoteki i kafici.a Elenak za smeskaj kako se dvizat cenite od prilika znaes li?


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Лето 2013
2.7.2013 16:08:42   
Mihaela 2010
Nie bevme pred dve godini vo Nea Potidea,malo mesto,ama so detevo i ne mi trebase nestoo goolemo togas imase godina i 4 meseci,bevme septemvri i ubavo si pominavme,vremeto se pogodi,vodata isto,se prosetavme do Sani Beach,e tamo bese epten ubavo
Nie bevme vo prvite redovi odma do plaza,smestaj najdovem kaj edna nasa mazena za grk,nivni bea tie apartmanite,po 25 evra mislam ni go dade

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Лето 2013
2.7.2013 16:12:18   
zzaa
I kerka mi e tolku 1 i 4 meseci se nadevam i na nas ke ni se pogodi vremeto,epa evtino e cim vikas 25 evra,super e togas nie planirame tamu da si najdeme smestaj.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Лето 2013
2.7.2013 23:03:10   
elenak
Не е скапо за смештај како на другиве места на кракот. Кумашините мои се вратија пред неколку дена од таму, рекоа 30 евра апартман плаќале, не знам колкав бил точно апартманот ама они со две деца се и тоа поголемки, баш ме зачуди цената.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Лето 2013
5.7.2013 15:03:51   
Felly RR
Ние оваа година одбравме Неи Пори. Од блиски луѓе добивме добра препорака дека е мирно/тивко местенце - тамам за со мали деца. Се надевам дека добро ќе поминеме - утре заминуваме, сега спремаме куфери. Кога ќе се вратиме ќе пишам искуства. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Лето 2013
5.7.2013 15:11:18   
Melanija RR
Неи пори плус со дете=вистински избор Felly RR user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Лето 2013
8.7.2013 8:49:59   
МамаМиа
Здраво родители , ќе ве молам некој да ми препорача сместување во Пефкохори блиску до плажа приватно сместување

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Лето 2013
8.7.2013 10:12:01   
vezilka RR
Добредојде МамаМиа, се надевам дека на странициве ќе најдеш информации за се што ти треба. Повели тука да се запознаеме и тука да си промуабетиме. user posted image

(Одговор на членот МамаМиа)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Лето 2013
8.7.2013 10:52:27   
Mihaela 2010
Nie neli se dogovarame za u Grcka,ama nesto pocnavme da se interesirame za Albanija
Ksamil mi go pofalija,bratucetka moja bila lani epten ubavo si pominala
A na brat mi prijatel bil Saranda mislam i epten zadovolen,i od uslugata i od cenite i od plazite
Ajde iskustvo vase??

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Лето 2013
8.7.2013 13:25:12   
Kockicka
Samo sto se vrativme od Pefkohori bevme smesteni vo www.apartmans -harmony.gr ( 302374061835) vilata bese na sama plaza prekasna za so malo dete imase lulaski trabolini velosipedi ) Samata vila ti nudese lezalka cador opremen kujna fen pegla bukvalno da se custvuvas kako doma imase i velosiped ako ti zatreba za nekade . E sega ako ne si bila Pefkahori mene edinstveno sto ne mi se dopagase e toa sto plazatA e so sitni kamencinja ne e pesocna na ovoj del .Dokolku te interesira neesto slobodno prasaj

(Одговор на членот МамаМиа)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Лето 2013
8.7.2013 23:30:12   
МамаМиа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Samo sto se vrativme od Pefkohori bevme smesteni vo www.apartmans -harmony.gr ( 302374061835) vilata bese na sama plaza prekasna za so malo dete imase lulaski trabolini velosipedi ) Samata vila ti nudese lezalka cador opremen kujna fen pegla bukvalno da se custvuvas kako doma imase i velosiped ako ti zatreba za nekade . E sega ako ne si bila Pefkahori mene edinstveno sto ne mi se dopagase e toa sto plazatA e so sitni kamencinja ne e pesocna na ovoj del .Dokolku te interesira neesto slobodno prasaj

Ти благодарам многу за одговорот ме интересира како бевте преку агенција или таму најдовте ...зашто имево на вилата го немам сретнато по агенцииве

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Лето 2013
9.7.2013 0:10:34   
Kockicka
Sami otidovme i na lice mesto si ja najdovme ,ke vidis na koja vila ne pisuva deka e preku agencija i prasuvaj nie vedns najdovme e sea neznam za koj period se raboti oti uste sega e polno so turisti nie prasavme za edni prijateli vo ovaa vila za 19 avgust veke im bese rezrvirano (a imaat sigurno 6- sobi ) a cenata im bese za toj period poveke od duplo od nasata

(Одговор на членот МамаМиа)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Лето 2013
9.7.2013 0:12:28   
МамаМиа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie neli se dogovarame za u Grcka,ama nesto pocnavme da se interesirame za Albanija
Ksamil mi go pofalija,bratucetka moja bila lani epten ubavo si pominala
A na brat mi prijatel bil Saranda mislam i epten zadovolen,i od uslugata i od cenite i od plazite
Ajde iskustvo vase??

Е вака сега кога ќе ја спомне некој Саранда коса ми се крева , бев таму 2008 год. и тоа беше хорор филм ..... почнувајќи од патот до таму , па и таму кога стасавме одвратно и грозно сеуште беше во изградба ,морето ладно ,плажите катастрофа несредени со депонии околу тебе ...само цените им беа прифатливи за наш стандард , друго ништооо ... Е сега за Ксамил тоа е веќе друга приказна , бевме и таму неколку пати на плажа водата чиста , потопла плажичката просечна но среденка значи можеше да помине ...моето искуство е страшно за тогаш сега незнам како е ... Ќе заборавев откако се вративме завршивме на Клиника со мојата жаба тогаш имаше 2 год. и закачивме некој вирус уффф несакам ни да се присетувам на тоа поздрав

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Лето 2013
9.7.2013 0:16:44   
МамаМиа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Sami otidovme i na lice mesto si ja najdovme ,ke vidis na koja vila ne pisuva deka e preku agencija i prasuvaj nie vedns najdovme e sea neznam za koj period se raboti oti uste sega e polno so turisti nie prasavme za edni prijateli vo ovaa vila za 19 avgust veke im bese rezrvirano (a imaat sigurno 6- sobi ) a cenata im bese za toj period poveke od duplo od nasata


Мене ме интересира за сега од 14 јули и која цена би била незнам ама тешко дека ќе најдам слободно нешто во секој случај фала

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Лето 2013
9.7.2013 0:40:11   
Kockicka
Za soba ke najdes ne e problrm za 14 juli (barem taka mislam smestaj ima mnogu)a za cena neznam sto da ti kazam sekoj den razlicna vo zavisnost od pobaruvackata pred nas za istata soba plakaa 25 evra nie 30 (otidovme na 1 juli ) a za 1 avgust istata soba e 70 evra

(Одговор на членот МамаМиа)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Лето 2013
9.7.2013 15:48:40   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie neli se dogovarame za u Grcka,ama nesto pocnavme da se interesirame za Albanija
Ksamil mi go pofalija,bratucetka moja bila lani epten ubavo si pominala
A na brat mi prijatel bil Saranda mislam i epten zadovolen,i od uslugata i od cenite i od plazite
Ajde iskustvo vase??


Nie lani bevme vo Albanija,ama vo Drac,mestoto ne e nisto posebno,vodata prlava ama pristaniste e ,ama bese mnogu eftino na pr,2 lezalki i cador bese 1,5-2 evra,kafe na plaza 30 den,po rastoranti isto hranata poeftina otkaj nas,samo sto patot do tamu ubiva,nie patuvavme 8 saata,e sega vika deka ke go pustata avtopatot preku kosovo i pobrzo ke se stignuva.(mozebi e pusten neznam)
A za Saranda jas imam slusnato deka e najubavo tusristicko mesto vo Albanija,bas prva bratucetka na mm zive vo Albanija i gi ima prosetano site mesta od saranda se naj zadovolni.
Cela Albanija e vo izgradba,na niv pred 20-30 godini im teknalo deka izleguvaat na more i mozat da karat od turizam.i Angliski dali znat 10% od naselenito,no zato ima mnogu nasi albanci od gostivar i tetovo sto rabotata vo kafani,prodavnici i lesno moze da se razberete.
I za hrana znaci skoro vo sekoje jadenje stavat suzuk,i vo piza koga vidov suzuk mi se zgadi ama toa e.



_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Лето 2013
9.7.2013 20:50:18   
МамаМиа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Za soba ke najdes ne e problrm za 14 juli (barem taka mislam smestaj ima mnogu)a za cena neznam sto da ti kazam sekoj den razlicna vo zavisnost od pobaruvackata pred nas za istata soba plakaa 25 evra nie 30 (otidovme na 1 juli ) a za 1 avgust istata soba e 70 evra


Е вака исконтактирав со нив ја најдов вилата и ми кажаа дека 1/4 соба би ме чинела 80 евра ноќевање и јас топло ги поздравив user posted image

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Лето 2013
9.7.2013 23:38:00   
Kockicka


[/quote]
Е вака исконтактирав со нив ја најдов вилата и ми кажаа дека 1/4 соба би ме чинела 80 евра ноќевање и јас топло ги поздравив user posted image
[/quote]

(Одговор на членот МамаМиа)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Лето 2013
9.7.2013 23:39:58   
Kockicka
Auuuuuuuuuuuuuu ama ti ja nabildala centa ama dobro nie koristevme 1/2 soba ni nudese i pomosen krevet za malata ((20 meseci )ama ne ni bese potreben sto zznaci sega nasata soba e veke 40 evra user posted image

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Лето 2013
10.7.2013 11:05:33   
Bethany
Еве кратко впечатоците од одморот годинава.
Неа Флогита, Халкидики, прекрасно местенце, со доста зеленило, убаво море, топло, чисти плажи, се супер.
Навечер долго шеталиште со се и сешто. Кафиќи, луна-парк, за секого има занимација.
Бевме сместени во апартманот/студио, беше ок, чисто, ново се, само малку подалеку од плажата.
Пак би одиле во Флогита, само во друг смештај, апартамани има милион буквално! И да дојдевме на лице место да баравме, супер ќе поминевме.
Добар пат до таму, не е далеку од кај нас, тргнавме од таму во 9:30 сабајле, дома бевме 14 ч.
Задоволни сме user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Лето 2013
10.7.2013 11:28:02   
Annet
oo Dobre dojdovte doma bethany.na zdravje odmorot:)))dogodina pak:))))

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Лето 2013
10.7.2013 18:08:34   
mosa
ne sum sigurna no mislam deka cenata na apertmanite e taa za cela godina a kolku se dvizat nemam pojma, moze da ti dadam brojce od turistickoto biro Dojran tamu ke se javes i tie se ke ti opjasnat

Админа: телефонски броеви во пп.
nie godinava se otkazavme od Bugarija,pa taka da mislam deka ke odime vo Dojran.Tamu e potopla vodata za sin mi.Ohrid e laden za nas vozrasni,a kamoli za malo dete. moni teo,a mozeli tamu da si najdeme smestuvanje.ili mora od tuka organizirano da odam??Mislam na toa dali tamu moze da se najde privatno ili bilo kakvo smestuvanje.ja vo dojran imam odeno pred mozebi 6 -7 godini,ama nemozevme da najdeme smestuvanje.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?