|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 14:24:16   
Melanija *
Denes sme 2 kg i 210gr, stabilna e a utre ke mi kazat za ocinjata. Ne znam sto mi tekna i vikam na tel na sestrava-dali ja slusnala nekogas kako place, zasto jas sekojpat koga ke odam kaj nea taa e mirna i ne sum ja videla da place. Se obiduvase da ja razbudi dodeka zboruvavme na telefon, ama ne uspea. Mi rece cel den denes ke vnimava na nea dali place pa utre ke mi kaze. Mi vika znam deka ste slusnale ako place bebeto e zdravo, pa utre ke vi kazam dali place. Boze gospode, jas samo onaka ne znam zasto mi tekna da ja prasam dali bebeto place, zasto taa e poveke so nea i poveke ja znae od mene.
Zarem moze i da ne place?!?!?!?!
Duri sega se isplasiv. Pak taa moja glupava intuicija.user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 14:32:57   
Gorde J
Тргни ги тие лоши мисли секое дете си е приказна сама за себе. Некои плачат повеќе некои помалку кога ќе порасне цело ова ќе ти биде само сон а по малку смешно и глупаво. Еве јас со мојата цимерка уште се смееме на нашите глупави прашања што сме ги поставувале на докторите додека лежевме во болница. Поздрав биди храбра издржи уште малку и ке се гушкате со Меланија

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 23:38:51   
Тања РР
Драга Меланија не е невообичаено за предвреме родените деца да не плачат. За плачење е потребно дополнителна сила која тие ја немаат. Моето бебче не плачеше првите неколку месеци. Јас сите доктори кои ги сретнав ги прашував за тоа и сите ми велеа дека се работи за карактер но кога и таа малку зајакна си го промени карактеротuser posted image  Искрено јас плачев од радост кога прв пат заплача а сопругот ја снимаше со камерата.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 1:50:16   
Melanija *
Denes bevme da ja vidime i da i odneseme peleniuser posted image . Sestrata koja ne infiltrira i koja sekogash ni pomaga da vlezeme ne preceka na vrata i rece deka Melanija e banjata denes, a jas pak mislev deka voopshto ne gi banjaat. Koga dojdov do inkubatorot ja vidov najubavata slika vo mojot zivot. Moeto bebe bese bez nikakva ,,bocka,, na sebe, nitu racinjata, ni nodzinjata, duri ni ona crveno svetlence na nodzeto go nemase. Spiese mirno so racinjata nagore. Pocnav da placam od sreka. Nikogas do sega ne sum placela od sreka, nitu koga ja rodiv zatoa sto togas imav izmesani cuvstva na taga i radost...prekrasno bilouser posted image Melanija mi go razubavi zivotot. Bese prekrasna i se voodusevuvam seuste....
,,Mojot doktor,, mi rece deka denes bil lekar za ocite i taa PREMINALA VO B3 FAZATAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , nema veke da i pravat kontroli na ocinjatauser posted image user posted image user posted image .Ah samo kolku mi go skrati zivotot cekanjeto za da ja slusnam ovaa vest. Znam deka i Vie cekavte so mene i zatoa sakav da Vi soopshtamuser posted image user posted image user posted image Se nadevam deka ke ja zadrzam ovaa radost vo moeto srceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 8:20:21   
temjana
ооооо најмило бебе user posted image user posted image најубавата вест сабајлево, душа малечка храбра. Ја бакнувам и гушкам user posted image user posted image user posted image user posted image и ви посакувам што побрзо доаѓање домче

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 8:33:36   
AnnaMolly RR
Ми надојдоа солзи на очите од среќа! Уште ме лазат морници по телово.
Многу сум среќна за тебе и за Меланија, како лично мене да ми се случила некаква радост! Гледаш дека таа е упорна што поскоро да се гушка со мама и тато!
Сега малку опушти се и радувај се на напредокот на твоето бебенце. Ние сме тука за тебе и Меланија и мислам дека сите на трња чекаме нешто ново да ни кажеш. Е, оваа вест ми го разубави денот.

Мноооооооооогу user posted image за мамичка и Мелани!



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 8:34:43   
dostickage
jeeeeeeeeeeeeeeeeee, ke pieme nabrzo kafe so Melaniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sega da stavi uste malku kilaza i mozes da pocnes da preperuvas  peleni domauser posted image

p.s.vrska nema toa so placenjeto.za sin mi vikaa deka e miren kako ucenik , dojdi sega da go slusnes kako vika vo pet sabajleuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 8:47:13   
arh_diz
Pekrasna vest ,bravo za Melanija

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 8:59:12   
Maca25
Меланија душо, ми го разубави денот!! Како читам така гледам дека надвор огрева сонце!!!
Браво за нашето мило рингерајче! user posted image user posted image user posted image
Сега чекаме срцката да си ја земете дома и што побргу да ни се придружите на дружбите!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 10:13:01   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за Меланија,сонце најмило.Ми го разубави денот посебно што сеќавањата за моето user posted image коа беше во инкубаторче ми се уште многу свежи.Истата оваа среќа ја почуствував јас кога отидов да го видам утрото на 2 мај   а кога видов дека во неговото инкубаторче бр.30 имаше друго бебе и почнав избезумено да го барам кога сестрата ми кажа дека веќе во боксот го префрлилеuser posted image .И user posted image сега ако ми веруваш.Сонциња се тие наши најсилни мора да успеат

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 10:31:16   
Џесика
Најубава вест!!! Се радувам заедно со тебе Меланија!!! user posted image user posted image user posted image Ве гушкам силно!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 10:53:21   
zapce
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 11:21:19   
tinush
Што да кажам се е речено user posted image
Многу се радувам за вас многу user posted image
Ајде утре пак
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 11:24:16   
delfinka
Melanija,prekrasna vest,ti posakuvam i na tebe i na tvoeto bebce uste doooooooolgi godini zaednicka sreka i mnogu ljubov!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 14:23:24   
mila 3
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sto ubava vest!!!!!!!!!

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 14:32:50   
dostickage
Kako e denes Melani?Sto rekoa vo 14:00?

Pozdrav,

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 18:11:01   
Melanija *
E denes sme kacile 100 grama. Koga ke porasne ke i kazuvam kako sme i se raduvale na sekoj gramuser posted image , ke i kazuvam kolku mnogu navivale za taa da si dojde domce i kolku sreka i pustileuser posted image user posted image . Ve guskame site, silno silno, najsilnouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 18:39:20   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image за Мелани и за мамичка на Мелани !!! Сите се радувамеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 18:54:04   
Melanija *
Lele jas mnogu se izvinuvam. Po greska sum pisala 100 gr, a vsusnost se 10 grama. Sega gledam kolkava greska sum napravilauser posted image , od pusta zelba da stava po 100 gr na denuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 19:02:01   
Martins mom
Е ако де, ќе бидат и 100user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 19:29:13   
Палешка РР
Браво за силното Рингерајче! Многу гушки до мама за да го издржи овој период на раздвоеност user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Предвреме родени деца
6.7.2011 23:45:46   
Тања РР
Многу ме израдува веста  за  Мелани, ми ја разубави вечерта user posted image user posted image user posted image
Чекај сега одам и на мм да му кажам, и тој ја следи состојбата на Меланиuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Предвреме родени деца
7.7.2011 8:40:51   
AnnaMolly RR
Грамче по грамче, ќе почне се повеќе да си качува во тежина.
Нааааајголеми user posted image за мама и Мелани!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Предвреме родени деца
7.7.2011 9:10:26   
dostickage
BRAVOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

100 grama moze da kaci ako ne mockala i ne kakalauser posted image user posted image user posted image user posted image

nie imavme situacija koga ni rekoa deka sin mi kacil 100 grama i utredenta namali ne zanm tocno kolku i ja takva u panika cela ,prasuvam zosto e toa taka i sestrata mi vika aj ne tuku se panici ne se iskakalo deteto pred da go merat user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Предвреме родени деца
7.7.2011 13:00:36   
Melanija *
Ah tie tetki vo GAK-site se prikazna za sebe. Jas uste prviot den koga se porodiv edvaj stanav otidov kaj inkubatorite za da si go vidam deteto. Me fati nekoja strasna potreba koga gi gledav vo sobata drugite majki site so svoite decinja, jas sama. Vleguvam na intenzivna vo spavaka, si go vidov deteto i posto nisto ne zanm za predvremeno rodeni, nacekav edna vo zeleno i pomisliv deka ke mi kaze kako e moeto dete, a taa me isece. Mi vika : jas navistina ne znam sto ocekuvas ti od ova dete, pa neli gledas deka e najmala od site. Se borime da ja odrzime vo zivot i da prezivee,, Boze gospode kolku mi ja ubi vo istiot toj moment voljata za zivot i obidot da bidam pozitivna so bebeto za da i davam sila da izdrzi. Me dotolci. Jas ne znam kako im dozvolile na takvi luge da bidat na mesto kade sto zenite se hranat so pozitivna energija, kade sto MORAAT da bidat srdecni i ljubezni so kutrite majki. Jas zarem ne znam kolku se 1 kg i 200 grama i zarem ne znam deka sum se porodila vo 31 va nedela?!?!?!?user posted image
Kolku bescustvitelni. Raka na srce ne site. Ima dve sto im go prepoznavam glasot i sto uzivam koga me informiraat, kako angeli da mi peat na uvo. I da ne sakam me polnat so pozitivna energija i mi davaat sila.user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?