|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување IV дел
27.5.2013 20:59:53   
taci14
Beblak mila super za bliznacinjata neka rasnat vo meseto na mama a potoa da si gi guskas.Kapince mila srekno so postapkata pa i ti pobrzo da si guskas ednouser posted image Pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1301
   RE: Вештачко оплодување IV дел
27.5.2013 21:13:41   
@bebe
beblak user posted image user posted image bidete zdravi i srekni user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1302
   RE: Вештачко оплодување IV дел
27.5.2013 21:24:23   
kapina
daj boze taci stiskam palci i za tebe sega testot da bide pozitiven samome zagrizuva toa sto skrieniot seker mi e nizok na gladno 3,4 a po dva casa od jadenjeto e 3,9 vo sabotata go ispitav i panika me fati od toa endokrinologot ne mi odgovara na fb dr tase mi vika toa e nejzina rabota sto da pravam

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1303
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 8:01:15   
bubble
Beblak chestitki za bliznachinjata....so lesno da e...uzivaj vo najubavite denovi...te pozdravuvam...

(Одговор на членот beblak)
Непосредна врска до пораките: 1304
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 10:21:25   
Herco
Здраво мои Рингерајки,

Јас одамна немам писано, односно после првото неуспешно ИВФ пред речиси една година. Сега сум во постапка за второ, веќе две недели ја примам потребната терапија, па здравје, мозеби веќе следната недела ќе се изврши пункцијата и трансферот, ако даде БОГ и се биде како што треба.
Ми треба вашата поддршка, затоа што само Вие тука можете да ја разберете маката, болката после неуспешно ИВФ и целиот пат што го минуваме за ги видиме тиеuser posted image и се израдуваме.
Малку ме плаши тоа што докторот ми вели дека поспоро се развивале фоликулите, ама исто вика дека важно е само да ги има.
Ќе ви пишувам редовно, зошто сте ми навистина потребни!

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 1305
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 11:52:44   
SOLE
Herco so sreka, ti posakuvam mnogu uspeh,uspesna punkcija, uspesen transver i sto e naj bitno user posted image user posted image pa user posted image user posted image , uf kolku e dolk i tezok toj pat no samo opusteno i bes panika... pozz

Taci 14 pi posakuvam i na tebe user posted image i user posted image pozz

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 1306
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 12:58:08   
marijana81
dali nekoj ima iskustvo so IVF vo remedika - preku fondot. dali navistina naplakale po 500 evra za samiot transfer? ili tie sto imaat pogolemo iskustvo da mi dadat nekoj sovet kade e najdobro da se napravi.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1307
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 16:06:13   
bubble
herco...ti posakuvam user posted image i na kraj slatki user posted image user posted image i ovoj koshmar za site da zavrshi shto pobrzo... a za folikulite ne se sekiraj, kaj site razlichno vremenski se razvivaat, toa ne e reper za dali ke bide uspeshno ivf ili ne. te pozdravuvam i ti posakuvam lesno opushteno i uspeshno ivf...

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 1308
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 16:11:44   
taci14
Rr pomos imam problem so boleduvanjeto dali znaete kako odi ova so komosijata .Maticnata mi dade 7 dena i mi rece drugite denovi od komisijata majkami denes ja prativ na komisija i rekle da odi na 3 a jas na 3 treba da sum na rab a test da pravam na 5 neznam kako racunaat ako znae nekoj neka mi pise

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 1309
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 17:51:38   
@bebe
marijana81, jas imam iskustvo vo remedika isto pravev ivf i nema vrska samo mi zemaa 100 evra participacija i plus sto ti davaat terapija crinon gel 2500 denari i nekoi apcinja posle transfer, znaci nesto sitno, ivf pravev vo noemvri i se bese regularno, ako veke planiras slobodno odi nemaj gajle, pozdravce

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 1310
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 19:33:36   
marijana81
Blagodaram najmnogu pozdrav

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1311
   RE: Вештачко оплодување IV дел
28.5.2013 23:22:43   
skopjance
Beblak cestito za user posted image user posted image

Marijana81 jas pravev IVF vo remedika pred 3 meseci preku fondot. Plakas 6000 den. participacija i ti sleduva isto na site a sekoj slucaj e razlicen mene tie inekcii sto mi sleduvaat preku fondot ne mi bea dovolni i si dokupuvaat posle punkccijata ti davaat crinone gel za da imas do testot i tie gi plakas ali i da ne gi zemes treba od apteka da si gi kupis a koastaat ista cena taka sto isto ti se faka.

(Одговор на членот marijana81)
Непосредна врска до пораките: 1312
   RE: Вештачко оплодување IV дел
29.5.2013 18:18:59   
beblak
Melanija taci 14 bubble baby skopjance fala vi mnogu !
Site da si doziveeme I raduvame za bebuski.
Ve guskam I posakuvam na site uspesna postapka

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1313
   RE: Вештачко оплодување IV дел
29.5.2013 22:50:47   
kapina
devojki sakam da ve prasam na izvestajot dr tase napisal oti ke se ode so dolg protokol kakov e toj dolg protokol ako moze nekoja od vas da mi kaze

(Одговор на членот beblak)
Непосредна врска до пораките: 1314
   RE: Вештачко оплодување IV дел
30.5.2013 9:18:39   
cacisk
Dolg protokol e koga ce pies 1 ilii 2 meseca kontraceptivna terapija ( Mikroginono, Jasmyn..) znaci prvo kontracepcija pa posle stimulacija, a kratok protokol e koga se odi bez kontracepcicja, direkno se pocnuva so stimulacija.
Pozdrav

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1315
   RE: Вештачко оплодување IV дел
30.5.2013 17:26:24   
bubble
devojki kako go upotrebuvate crinone gel...kolku pati dnevno ili samo ednash? koga se prima crinone gelot, utrogestanot ne go zemate taka? ili? prashuvam bidejki na nekoi vo terapijata im go davaat ednoto a na drugi drugoto...pa se mislam shto e podobro... pozdr...

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 1316
   RE: Вештачко оплодување IV дел
30.5.2013 20:16:10   
skopjance
Bubble crinone gelot se koristi ednas navecer a dodeka utrogestanot se koristi 3 pati dnevno. Tie se progesteron i vo zavisnot od bolnicata i doktorot site razlicno go davaat. Ima golema razlika vo cena i vo aplikacija. Crinonot e poskap a ima poednostavna upotreba a dodeka utrogestanot e poeftin ama treba3 pati na den da go koristis

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 1317
   RE: Вештачко оплодување IV дел
30.5.2013 20:17:34   
skopjance
kapina razlikata na dolg i kratok protokol e vo dolzinata na primanje na suprefaktot

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1318
   RE: Вештачко оплодување IV дел
30.5.2013 20:40:23   
gina
Beblak user posted image user posted image cestitki za user posted image user posted image

i na site drugi koi se vo postapka za ivf da si uspeetei testot da vi bideuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1319
   RE: Вештачко оплодување IV дел
31.5.2013 7:24:23   
mimiiiiiiiiiiiii
Beblak cestitki za bliznacinjata,imaj si lesna bremenost,a site drugi gi pozdravuvam i im posakuvam samo dobri vesti i uspesi.pozdrav

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1320
   RE: Вештачко оплодување IV дел
31.5.2013 14:49:00   
taci14
Dragi moi eve me i mene na raport denes 10 den od transferot i dobro se osekam vcera i zavcera malku bolki vo leviot jajnik ama sega se e vored pa zdravje vo sreda ocekuvamuser posted image ako ne bide taka neznam kako ke se oporavam bideki ova mi e 4 ivf i nemozam veke da izdrzam silite me napustaat pozdrav. samo da prasam dali telesnata temperatura ima nekakva vrska so pozitiven test posto mojata temperatura e 37.2 a sekogas mi e pomala do37?

(Одговор на членот mimiiiiiiiiiiiii)
Непосредна врска до пораките: 1321
   RE: Вештачко оплодување IV дел
3.6.2013 8:23:53   
Herco
Здраво најмили и најхрабри мои,
Вчера ми рпавеа пункција и ги извадија моите идни бебиња. Ако, нели се биде во ред, во среда или петок ќе ги враќаат назад. Се надевам дека после овие мачни 2 недели ќе се појават долгоочекуваните user posted image .

Ве сакам сите и стискам палци, не само за мене, туку и за сите останати

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 1322
   RE: Вештачко оплодување IV дел
3.6.2013 9:45:31   
bubble
herco navivame za tebe user posted image user posted image user posted image ti posakuvam mnooooogu srekja user posted image user posted image user posted image
taci 14 ushte maku ostana...user posted image user posted image user posted image stiskam palci za user posted image user posted image

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 1323
   RE: Вештачко оплодување IV дел
3.6.2013 14:08:55   
Melanija RR
Чекаме многуuser posted image trust, Нивеа, taci14 и Hercouser posted image user posted image user posted image user posted image

*******2013*******

user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНО user posted image user posted image user posted image

13.04. -Нивеа -почеток со терапија
24.04. -taci14 -почеток со терапија
20.05. -trust -почеток со терапија

==========================
02.06. -Herco -пункција
22.05. -taci14 -ЕТ

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

05.06. -taci14 -ТЕСТ

user posted image ПРЕГРАТКИ user posted image

Kolachence user posted image firenca didi user posted image Adelle user posted image gina user posted image milasteve user posted image @bebe user posted image mesecina83 user posted image Bogdancanka RR user posted image bubbleuser posted image koki12user posted image cacisk user posted image skopjanceuser posted image mimiiiiiiiiiiiiiuser posted image Lina*user posted image cacimuser posted image

=====================
2013 година
Ema$user posted image nadezdauser posted image bebus1user posted image beblak user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 3.6.2013 23:37:06 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 1324
   RE: Вештачко оплодување IV дел
3.6.2013 16:11:09   
trust
dragi rr eve I jas da se prijavam user posted image od vcera pocnav so stimilacii , cetvrtok prva kontrola so gospod napred sve da bide vo red, dobro se osekam samo sakam da ve prasam dali ii na vas posle bockanjeto so inekciite za stimilacija vi se pojavuvase crvenilo na stomak, jas imam I malku me boli no se gleda deka e vospaleno, doktorov moj veli deka sve e vo red ve molam nekoj neka mi pise ako imal vakvo iskustvo, herco taci site koi doolgo cekame za nasite bebenca da ni dadi gospod ovoj pat user posted image iliuser posted image .Jas vo pocetok na terapijava mnogu se plasev I sve se tresev sto jadam sto pijam no, odkako razgovarav so doktorot mi rece ne treba taka zivej normalno mozes I kafence I za cigarive prasav dali dve cigari vo den e stetno mi rece za invitroto nisto stetno sto ne se preteruva, ako ima nekoja rr pusac neka mi pise iskustvo, pozdrav do site neka Juni bide nas mesecuser posted image user posted image

melanija te molam pisi me mene od 20 ti pocnav so terapija I nivea zaboraviv da ti posakam I tebe srekicka goolema I user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 3.6.2013 23:35:54 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1325
Страница:   <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?