|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 20:39:29   
Pepelaska *
Ципи Рипи , честито да ви се множат годините во љубов

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 601
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 20:47:02   
mommy_angels RR
честитки и од мене,да ви се множат и годините и дечињата user posted image од мене , а Беатрис какво бегање бе ,така нема да можам да земам се,вака си се укотвувам јас до фрижидерчево user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 602
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 20:56:36   
Ikana
Bitno sladoledot top, a Miana ne primetue deka celo vreme postira isti sliki ko Gardenia ili sto ? user posted image
Dupla dozauser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 16.5.2013 20:57:16 >

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 603
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 21:00:57   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Bitno sladoledot top, a Miana ne primetue deka celo vreme postira isti sliki ko Gardenia ili sto ? user posted image
Dupla dozauser posted image

Hahaha me iznasmea .pa od isto mesto pazaruvaat user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 604
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 22:35:27   
kikicka
user posted image Де ај нека кажат од каде тоа они пазаруваат? Да не се некој клан и тие двеuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Bitno sladoledot top, a Miana ne primetue deka celo vreme postira isti sliki ko Gardenia ili sto ? user posted image
Dupla dozauser posted image

Hahaha me iznasmea .pa od isto mesto pazaruvaat user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 605
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 22:55:34   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Bitno sladoledot top, a Miana ne primetue deka celo vreme postira isti sliki ko Gardenia ili sto ? user posted image
Dupla dozauser posted image

Цело време???? Незнам,јас гледам една слика дупло а мислам и дека нема да ви се слоши од дупла доза,ако е многу - бришете user posted image
И сликиве од моине деца да не се од Гардениа? Аааа можеби се,ама јас незнам user posted image user posted image Ох,леле...До кога вака?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 606
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 22:56:31   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image Де ај нека кажат од каде тоа они пазаруваат? Да не се некој клан и тие двеuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Bitno sladoledot top, a Miana ne primetue deka celo vreme postira isti sliki ko Gardenia ili sto ? user posted image
Dupla dozauser posted image

Hahaha me iznasmea .pa od isto mesto pazaruvaat user posted image



Заедно го правевме бе,па она се фали прва

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 607
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
16.5.2013 23:03:32   
amateuress
овде на весеље удрено, ама јас налетав на фб на ова и морав да постирам дека гледам и во Hipp пишува имало ГМО. не пишува конкретно во кои производи, ама сепак, да се има на ум.


Листа на производители на производи со ГМО објавени од страна на Гринпис (Greenpeace):

1 - Snickers
2 - Кемпбел супа
3 - Ориз Uncle Bens Mars
4 - Lipton чај
5 - М & М Mars
6 - Twix
7 - Milky Way
8 - Cadbury (Кадбери) чоколадо, какао
9 - Фереро
10 - Nestle чоколадо
11 - Nestle Nesquik Чоколаден Пијалок
12 - Газиран пијалок Coca-Cola
13 - Sprite, Fanta
14 - Pepsi-Cola
15 - 7-Up
16 - Сосови Knorr
17 - Колачињата Пармалат
18 - Зачини, мајонез, сосови Hellman’s
20 - Зачини, мајонез, сосови Heinz
21 - Детски пијалок Nestle
22 - Hipp
23 - Abbot Labs Similac (млеко во прав за бебиња)
24 - Јогурт, кефир, сирење, детски напиток Денон
25 - Мекдоналдс ,мрежа на ресторани за брза храна
26 - Чоколада, чипсови, кафе, детски напиток Kraft
27 - Кечап, сосови. Heinz Foods
28 - Детски пијалаци, „Delmi“ Unilever
Не паѓајте на искушението од овие производи. Сетете се дека нашите баби, дедовци, родители живееле без нив, и секако најважно од се преживеале, а многумина од нив и сеуште живеат.
Хранете се здраво - живејте здраво!

Генетскиот инженеринг им овозможува на научниците да создадат растенија, животни и микроорганизми преку манипулирање со гени во начинот на кој се менува составот на природните нешта.
Овие генетски модифицирани организми (ГМО) може да се прошират низ природата и да се вкрстат со природните организми, а со тоа придонесуваат во загадување на чистата животна средина за идните генерации и се случува непредвидлив и неконтролиран начин и насока на развој.
Нивната дистрибуција е "генетско загадување" и голема закана за здравјето на луѓето, затоа што ГМО не можат да бидат повлечени откако еднаш ќе се испуштат во животната средина.
Заради бизнис интересите, јавноста се скратува со правото да знае за ГМО состојките во ланецот на исхрана, а со самото тоа го губи и правото да ги исфрли од исхраната истите.
Биолошката разновидност мора да биде заштитена и почитувана како глобално наследство на човештвото, и еден од клучевите за нашиот опстанок на планетата. Многу влади се обидуваат да се справат со ГМО заканата преку меѓународни прописи, како што е протоколот за биосигурност, но ние не треба да заборавиме дека зад ГМО лобистите стојат многу пари и голема корупција што се обидуваат да "протуркаат" закони кои ќе им дозволат да ги продадат своите производи, секако на сметка на народот и неговото здравје.
(Greenpeace)
Share

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 608
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.5.2013 9:22:11   
Luci
Жени убави добро утро, да ставам кафенце...одамна не сум ви направила user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 609
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.5.2013 10:20:54   
Bethany
Фала Луци, баш примамливо кафето, јас ќе се напијам. Попив едно од сабајле, ама слабо ме држи нешто user posted image
Се уште не сум доручковала, му исеков јагоди на мојот мал принц и тој ми ги плука, Боже сачувај, веќе ме излуде и тој и заби и се... Еве ги стојат пред мене ама колку ме изнервира ни јас не можам да ги изедам...
Одам да си направам уште едно вистинско кафе.
Убав ден на сите..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 610
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.5.2013 11:34:30   
masa
Може кафе и јас ќе се напијам едно,фала многу user posted image почнав да си пијам по едно капучино,послабо со млеко.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 611
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.5.2013 12:41:59   
miana
Ajde castam koktelce...

Nesto sum raspolozena - a izvadena od takt ,i taka user posted image

user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 612
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.5.2013 12:53:35   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image Де ај нека кажат од каде тоа они пазаруваат? Да не се некој клан и тие двеuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Bitno sladoledot top, a Miana ne primetue deka celo vreme postira isti sliki ko Gardenia ili sto ? user posted image
Dupla dozauser posted image

Hahaha me iznasmea .pa od isto mesto pazaruvaat user posted image




Абе и го дадов рецептот на Миана и затоа ни е ист сладоледот user posted image

Туку јас едно кафе ќе се напијам,денес не ми е денот не сум наспана цела недела и притисок ми паднал и така ми е лошо мислам дека секој момент ќе се истурам,а вечер сум на матура и незнам како ќе издржам,туку дај кажете што поклон да купам за девојче

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 613
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
17.5.2013 13:24:13   
Pepelaska *
Е вака ве личи бе женички, релакс малку.
Јас само што го испив 2 кафе па да се спремам за на роденден , а вечер на матура.Денес на славење ќе удриме user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 614
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 9:28:45   
Luci
Што праите женски? Има ли некој денес на работа или смао јас кмичам тукаuser posted image Ај и кафенце ви направив, доаѓајте ајде user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 615
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 9:47:13   
sandriana RR
Ех, и јас дремам на работа, само си одложувам да почнам со обврските, не сум доспана user posted image Испив едно кафе, ама не помага....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 616
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 10:13:22   
miana
Еве е и мене...Моево детуле мало стана уште во 07 часот,па сум се развреднила..Им збрчив мекици,си се накркавме,сега ме фака дремка...Денес свеки и свекорми прават 27 години брак,па ке одиме некаде на ручекuser posted image
И така..Вие како сте?

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 617
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 10:16:57   
Felly RR
Ние се спремаме за свадба! user posted image
Ајде само вакви убави работи да ни се случуваат!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 618
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 10:41:13   
Gardenia
Здравоооо
И јас сум на работа ако ви е за утеха,после ќе патувам накај роден крај и така user posted image
Ај поздрав и убав викенд

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 619
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 10:56:42   
Maca25
Отидов јас на контола со детето! Може после ќе поминам низ ГТЦ да си се почестам нешто

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 620
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 12:31:27   
Bethany
Еве пијам кафенце додека синко спие, па успат и да ѕирнам што има ново user posted image
Прекрасен ден денес, кога ќе ручаме пак ќе скитаме user posted image
Убав ден на сите!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 621
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 23:21:06   
mommy_angels RR
Јас еве со мажето мое грицкам и си пијам ладно пивце,бебе спие,така да ќе има што да се раскажува утре ;-)пријатна вечер

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 622
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 23:22:52   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels

Јас еве со мажето мое грицкам и си пијам ладно пивце,бебе спие,така да ќе има што да се раскажува утре ;-)пријатна вечер

Пак...и вечер....ееееее мами бееее, алал вераuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 623
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 23:30:29   
kikicka
Ами тоа е некој 100 пати некој Ичuser posted image нема да си го добие.
Така е со стомакuser posted image
Јас си се наручкав пуканки а мажле ми пушти демек интересн филмоно кланица, шмркање, мафиозоuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 624
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
18.5.2013 23:39:42   
Maca25
јас го натерав мм да пушти евровизија, и го оставив него да гледа, а јас си седнав на компјутер user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 625
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?