|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бременоста и годините
12.11.2011 8:49:11   
Maca25
Ќерка ми ја родив на 25 години, а второ здравје на 35 user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamica27)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Бременоста и годините
12.11.2011 9:08:47   
kremco
Jas sum izgleda megju najmladite, prvoto na 19 go rodiv a vtoroto na 22 i bi rekla, deka devojka od 19god koja saka da stane majka i sopruga i domakinka toa voopsto ne e nevozmozno i duri se pominuva polesno,koga si mlad popozitivno razmisluvas ama pak bi rekla vistinsko vreme iza brak i se ostanato realno spored mene e posle 20-22god i toa samo zatoa sto zenata e pojaka emocionalno i psihicki i moze za sebe da vodi smetka i e pozrela.



(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Бременоста и годините
12.11.2011 18:57:22   
anedespo
Prvoto na 26, vtoroto na 29 a za tretoto zdravje boze ima vreme do 40 godini. Neka mi potporasnat pilencava.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Бременоста и годините
12.11.2011 19:16:12   
lilicka
Првото го родив на 28години,второ сакам да родам на 30години а здравје трето-четврто после 32години!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Бременоста и годините
12.11.2011 19:20:13   
Bububebe
Јас го родив на 27,а за друго по некоја година user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Бременоста и годините
14.11.2011 14:53:34   
Marija_L
Luka go rodiv na 26user posted image sega ima 4 godini, pa taka si davam fora dokaj 35 za vtoro:user posted image ama kako gospod nikoj nikogas ne se znaeuser posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Бременоста и годините
14.11.2011 15:01:27   
Fiao
Ajde u jas da se zapisam vo spisokov, ostanav bremena na 23, arno ama posto seuste sum bremena, a terminot mi e na mojot rodenden, taka da iskreno ne znam dali ke stanam majka na 23 ili 24 godini user posted image .

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Бременоста и годините
15.11.2011 9:43:52   
Emanuelapp
Јас забременив на 20 год. го родив на 21 имав супер лесна бременост и пораѓај user posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Бременоста и годините
15.11.2011 9:47:10   
miana
Jas ostanav na 20 rodiv na 21 ,sega imam 25 i cekam vtoro ....Jas otvoriv druga tema VOZRASTA I BREMENOSTA vo koja sakav da mi pisuvate za toa sto mislite kako vlijae vozrasta na bremenosta NO mi ja pogazija ( demek eve ima takva tema ) a gledam deka na ovaa tema pisuva samo koj koga rodil...Ke si ja baram temata nazad

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Бременоста и годините
15.11.2011 10:06:04   
Felly RR
Миана, тоа што во последните постови е напишано кој на колку години родил, не значи дека темата е различна. Насловот на темата е исти, и ти тука може да прашаш тоа што те интересира во врска со возраста и бременоста.
Всушност, ако ја отвориш оваа тема од првата страна, сигурно ќе прочиташ и некое искуство во однос на она што те интересира, значи темата е иста.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Бременоста и годините
11.7.2013 13:08:44   
Snow Queen
На 21 останав бремена,....а терминот ми е 1 недела пред роденденот ќе видиме како ќе излезе. Како и да е ќе биде скоро 22години.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Бременоста и годините
11.7.2013 13:38:05   
gib713
Останав бремена на 25, родив на 26 години. Имав релативно пријатна бременост, освен што без потреба испитував димери па тука имав малку стрес.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Бременоста и годините
11.7.2013 14:12:26   
rina13
Родив на 22 сепак сметам дека идеална возраст е од 25 па нагоре.

(Одговор на членот gib713)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Бременоста и годините
11.7.2013 14:23:09   
Mihaela 2010
Jas na 15 dena pred 30 goduser posted image ..
Planiram vtoro kaj i da e,do 35 da bidam majka na dve decauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Бременоста и годините
11.7.2013 16:14:08   
JovanaJ
Sin mi go rodiv na 27, a sega sum bremena na 34.
Uste e rano za da bi ja sporedila bremenosta, no nekako se poveke mi izgleda deka nemaat godinite mnogu vlijanie.
Imam koleska koja se porodi na 39 godini, i cela bremenost i pomina kako po kniga, i taa samata imase mnogu energija i bese mnogu podvizna.
jas ne sum bila taka ni na 27 user posted image , taka sto verojatno poveke e individualno.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Бременоста и годините
16.7.2013 17:16:50   
ringerajaclen
Zdravo, i jas imam 34 god ama mi e prva bremenost.Celata bremenost ja projdov prilicno podvizno i rashetano bez nikakvi problemi ama sega kako se priblizuva terminot 1 avgust, me faka panika od samiot cin na poroduvanje tokmu poradi vozrasta.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Бременоста и годините
16.7.2013 18:28:40   
Bethany
рингерајачлен, добредојде на РР. Ти посакувам убаво време тука user posted image

А за бременоста и годините, воопшто да не се загрижуваш. Годините не влијаат на тоа каков ти пороѓај ќе имаш и лесно ли ќе се отвориш. Ако си физички подвижна, еластична, тоа најмногу допринесува и за побрзо отварање.

Јас имав 31 кога се породив со синчето, и имав супер лесен пороѓај и многу бргу се отворив.


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 16.7.2013 18:29:09 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот ringerajaclen)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Бременоста и годините
16.7.2013 20:49:50   
Mamickaa
Првото го родив на 21,второто на 28,а сега сум бремена со трето,здравје Боже на 32 годuser posted image
Првите две бремености ми беа планирани од прва и двете и ми беа сон,исто како да не бев бремена ама породувањата беа хорор...ај со првото неискусна,незнаев што ме чека,а со второто сите ми викаа ајде сега со второ како јајце ќе го снесеш,многу полесно е ахаа,уште полошо од првото...а сега со третово уште повеќе имам страв,ама се надевам барем сега со лесно,немора како јајце башuser posted image user posted image ама барем полесно да биде,со Господ напред,само позитивноuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Бременоста и годините
9.1.2014 8:50:40   
vezilka RR
Мислам дека има разлика во носењетона бременоста со годините, исто какои разлика межу прва или втора бременост. ЈАс првото го родив на 32, сега сум бремена со второ и имам 35, а ќе го родам на 36. ИАко вторава бременост ми е песна, од медицински аспект, оти првата беше висико ризична, сепак потешко се справувам со неа. Не физички, оти физички можам да правам скоро се што би правела и да не сум трудна, што не можев во првата, туку психички. Сега не летам во облаци и не гледам со розови наочари, туку знам што ме чека. И затоа потешко ја носам брменоста и со стегнато срце го исчекувма крајот. Ова е во вреска со прва или втора бременост (а можеби има нешто и со зрелоста, хи, хи). А стриктно со годините, е богами ја немам кондицијата од пред неколку години, тоа е факт. Се изморувам многу побргу, иако сум многу полесна од минатиот пат во овој стадиум од бременоста. Ми се спие, и нервозна сум, и ме преплавуваат разноразни чуства и стравови. И тоа го немав пред неколку години.

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Бременоста и годините
9.1.2014 9:16:04   
Mihaela 2010
Godinite si imaat vrska,no ne znaci deka ako si postar i deka loso ke si pomines vo bremenosta..zolva mi se porodi na 39 i bas i bese ko pesna,i celata bremenost pa i poroduvanjeto...
Se slozuvam so vezilka deka povekje bi bila i jas stegnata so vtoro bidejki povekje znam,povekje citam povekje slusam sto se se slucuva za razlika od prvoto,koga ne se zamarav tolku mnogu i bas onaka si bev relaksirana,a da ne gi spomenuvam sega vakcinite,ufff ponekogas si vikam dali da ragjam vtoro od sto tolku mnogu sum isplasena od tie vakcini


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Бременоста и годините
9.1.2014 9:54:48   
sandriana RR
Сета состојба што ја доживува Везилка сега, со 2рата бременост - наплив на емоции, очекување и стравови, лошо спиење, јас ги преживаеав во првата и засега единствена бременост, на 29 -30 години. Иако бременоста ми беше лесна физички, психички сама себе се исцрпував.
Затоа верувам дека возраста нема баш најбитна улога во поднесувањето на бременоста.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Бременоста и годините
9.1.2014 15:37:38   
Defne90 RR
Jas prvoto go rodiv na 20 godini.Voopsto ne bev isplasena i vo tekot na celata bremenost si pomionav lesno.E koga dojde vreme za poroduvanje so 12 casa bolka i so poslednite sili vo mene si rekov togas ne sakam ddrugo dete.No eve me sega imam i drugo go rodiv na 23 godini bev mnogu poisplasena zatoa sto znaev sto me ceka za razlika od prvoto a si pominav mnogu lesno.Duri me fatija bolkite go rodiv.I jas isto islam deka godinite nemaat bas mnogu vrska so bremenosta sepak toa poveke si zavisi od organizmot na zenata.Zdrava zena spored mene moze da rodi bez problemi i na 45 godisna vozrast.WSum videla licno takov primer vo moeto mesto.Znaci zenata bese generacija na svekrva mi taa go rodi svoeto prvo since a narednata godina svekrva mi go dobi prvoto vnuce.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Бременоста и годините
9.1.2014 15:38:53   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Jas prvoto go rodiv na 20 godini.Voopsto ne bev isplasena i vo tekot na celata bremenost si pomionav lesno.E koga dojde vreme za poroduvanje so 12 casa bolka i so poslednite sili vo mene si rekov togas ne sakam ddrugo dete.No eve me sega imam i drugo go rodiv na 23 godini bev mnogu poisplasena zatoa sto znaev sto me ceka za razlika od prvoto a si pominav mnogu lesno.Duri me fatija bolkite go rodiv.I jas isto islam deka godinite nemaat bas mnogu vrska so bremenosta sepak toa poveke si zavisi od organizmot na zenata.Zdrava zena spored mene moze da rodi bez problemi i na 45 godisna vozrast.WSum videla licno takov primer vo moeto mesto.Znaci zenata bese generacija na svekrva mi taa go rodi svoeto prvo since a narednata godina svekrva mi go dobi prvoto vnuce.

Ups greska na 40 godini bese zenata ne 45.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 123
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?