|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2010 14:50:08   
Bebence te cekame
Devokji, da vi se pofalam: samo sto gi kupiv prvite alistenca za bebenceto: bodi benkica, bluzicka, kapce i narakvici, ligavce. Stvarno nema kraj ako pocnes da kupuvas. A koga ke mi tekne uste kolku raboti mi trebaat... Ama barem sega se osekam SUPER. Popladne ke go naterma mm da kupuvame kompletce za vadenje od bolnica i kebence.

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2010 15:19:11   
mama26
user posted image user posted image user posted image pretpostavuvam kolku si srekna bebence,i da si kupis se sto ti treba za bebusot tvoj...bebence te cekame koj mesec si ti?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Опрема за новороденче
30.9.2010 15:58:05   
Bebence te cekame
mama26, seuste vo 8-mi, 35 nedela. A ti?

_____________________________

Always look on the bright side of life!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Опрема за новороденче
1.10.2010 15:34:29   
petra27
Devojki jas sve imam kupeno uste na pocetok na 8mi....t.e svekrva mi i majka mi mi kupija bidejki neli jasLEZAM domce.....i se e spremno isprano,ispeglano,namesteno.....kaj mene mozese vo sekoe vreme da iznenadi i morav da bidam spremna......sega uste bebusko ke go cekame....

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Опрема за новороденче
5.10.2010 11:40:59   
vezilka RR
Ех, вчера се си земав од кај сестра ми..транспортерот, релаксаторот, еден куп играчки, облека, постелнина..се е дома..уште да исперам и да испеглам се, хи,хи, најтешкиот дел..Нормално и да си докупам нешто од ќеиф, оти стварно милион работи земав..Мажле вика вчера..леле ова уште не родено има поише алишта од нас двајца заедно user posted image user posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Опрема за новороденче
6.10.2010 23:48:20   
iva_mia
nie si kupivme bas se sega samo go cekame maloto so nestrpenie da se rodiuser posted image

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Опрема за новороденче
13.10.2010 12:37:06   
anabest
Zdravo na site! Nova sum tuka i ova mi e prv post, no mislam deka ke zacestam so komentari i iskustva :-) Momentalno sum 25-ta nedela i poleka poleka se podgovtvuvame za bebeto;-)
Me interesira dali nekoj ima iskustvo so kolicka Chiccho Living?
Se mislime da kupime takva, ama edni prijateli ne premisluvaat bidejki oni ne se ic zadovolni... Fala mnoguu :-)

(Одговор на членот iva_mia)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Опрема за новороденче
13.10.2010 12:43:21   
arh_diz
anabest dobredojde na RR
Sto se odneusuva do kolicka za bebe kolicka i taa ke ti koristi nekade do 6 mesec dodeka toa pocne da sedi , zatoa treba da kupis nekoja poevtina/ A posle toa ke si kupis poskapa no vo sekoj slucaj gledaj da e lesna kolickata da mozes sekade so nejze

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот anabest)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Опрема за новороденче
13.10.2010 13:55:21   
***Lide***
i toa e prsanje dali ke saka da sedi vo nea user posted image nie odime nekade vo eden pravec a za na vrakanje ako ne spija togas so ednata raka ja turkam kolickata a vo drugata go nosam nego ne saka da sedi vo kolickata i zatoa ti preporacuvam da ne kupuvas skapa kolicka mozno e da ne ja iskoristis

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Опрема за новороденче
14.10.2010 9:17:28   
anedespo
Јас купив количка од пазар за смешни 3500 ден. Ја искористив и за децата половично зашто не седеа во неа, па така како мајката во претходниот пост и јас и носев дете во рака и туркав  количка. Среќа беше пердув лесна. Не фрлав пари за работи што малку се користат. Имам и релаксатор Чико ми го донесоа за повојница (квалитетот не му е којзнае кој за парите што го платиле ) исто така полуискористен. Оградичка позајмив зашто ја користев само 2 месеци и ништо веќе. Малото пролаза и немав потреба. А највеќе што искористив нешто е Столче за хранење. МАлото седеше во него од 7 месеци и самото научи да јаде. На година ипол јадеше веќе само и супа.  Го купив половно на ЦАм за 1800 а го препродадов 1500. Позајмувајте, купувајте половно, зашто за кратко време не вреди да се фрлаат толку пари. Парите ќе ги искористите за побитни работи. Поздрав

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Опрема за новороденче
16.10.2010 20:17:49   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: anabest

Zdravo na site! Nova sum tuka i ova mi e prv post, no mislam deka ke zacestam so komentari i iskustva :-) Momentalno sum 25-ta nedela i poleka poleka se podgovtvuvame za bebeto;-)
Me interesira dali nekoj ima iskustvo so kolicka Chiccho Living?
Se mislime da kupime takva, ama edni prijateli ne premisluvaat bidejki oni ne se ic zadovolni... Fala mnoguu :-)



Ние данес купивме количка за бебушот од Италија....да ви кажам за смешни 300 евра Chicco Trio Enjoy Fan:3 во 1...плус иде торба гратис и превлека за дожд...боја: сива со светло сина...многу убава чиста комбинација...барем мене веднаш ме освои...многу гледавме и веќе бевме одлучени да земеме Peg Perego...единстевна разлика меѓу овој модел и Chicco Living e што кај Living можеш рачките да ги свртиш т.е бебето да гледа и напред или да го гледате и да му зборувате (се надевам добро објаснив) и да ценовно овој е дупло поскапuser posted image

Ние ваква земавме:

user posted image


< Поракaта ја уредил penelopa -- 16.10.2010 20:25:02 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот anabest)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Опрема за новороденче
16.10.2010 20:19:11   
penelopa
Eve link za sporedba: http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/87/art/00079141280000/Mode/compare/language/en-US/Default.aspx

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Опрема за новороденче
18.10.2010 12:56:08   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebence te cekame

Devokji, da vi se pofalam: samo sto gi kupiv prvite alistenca za bebenceto: bodi benkica, bluzicka, kapce i narakvici, ligavce. Stvarno nema kraj ako pocnes da kupuvas. A koga ke mi tekne uste kolku raboti mi trebaat... Ama barem sega se osekam SUPER. Popladne ke go naterma mm da kupuvame kompletce za vadenje od bolnica i kebence.


Дефинитивно најубаво чуствоuser posted image ...избор огромен да не знае човек што да избере.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Опрема за новороденче
20.10.2010 11:33:34   
anabest
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Eve link za sporedba: http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/87/art/00079141280000/Mode/compare/language/en-US/Default.aspx


Panelopa, blagodaram mnogu za odgovorot i detalnoto objasnuvanje :-)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Опрема за новороденче
20.10.2010 12:05:39   
Octavia
Знам дека меракот е преголем, ама купувајте само тоа што ќе ви треба за почеток. Верувајте, толку подароци ќе добиете за user posted image  што половина работи ќе ви останат неискористени (посебно облека). Е сега, работите за user posted image  се толку слатки, му иде на човек се да купи кога ќе влезе во продавница, знам. Ние најмногу го користиме релаксаторот (искрена и вечна благодарност до тој што го измислил), нормално количката (колку е полесна за носење и поедноставна за склопување, толку повеќе ќе се искористи, бидејќи, мамички, нема тато секогаш да е до вас да ја носи и да ја склопува/расклопува), играчки што висат (не оние што се вртат) што може user posted image  да ги фаќа, да развива координација со нив, тропалки (лесни, оти се удираат со нив, многу се слатки)...

(Одговор на членот anabest)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Опрема за новороденче
20.10.2010 14:46:32   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Знам дека меракот е преголем, ама купувајте само тоа што ќе ви треба за почеток. Верувајте, толку подароци ќе добиете за user posted image  што половина работи ќе ви останат неискористени (посебно облека). Е сега, работите за user posted image  се толку слатки, му иде на човек се да купи кога ќе влезе во продавница, знам. Ние најмногу го користиме релаксаторот (искрена и вечна благодарност до тој што го измислил), нормално количката (колку е полесна за носење и поедноставна за склопување, толку повеќе ќе се искористи, бидејќи, мамички, нема тато секогаш да е до вас да ја носи и да ја склопува/расклопува), играчки што висат (не оние што се вртат) што може user posted image  да ги фаќа, да развива координација со нив, тропалки (лесни, оти се удираат со нив, многу се слатки)...


Октавиа како кај кого....ние немаме толку многу пријатели па скоро се што треба за бебето сами купуваме, со исклучок на родителите се разбира...сепак некако мислам дека за прво бебе повеќе се троши - меракот е голем...а за тоа што ќе биде искористено зависи и од самото бебе.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Опрема за новороденче
24.10.2010 0:26:00   
Natuska85
И јас да си се пофалам денес му ги купивме првите работи на нашето user posted image иако сум само 10 та недела. Ама ептен мерак ми беше и мене и на мм,додуша мене повеќеuser posted image .Му купивме едно боди крем боја со жирафичка на него од Енци Менци и едно играче такво музичко месечинка со седнато зајче на неа од Џамбо.За почеток доста еuser posted image .Ептен ми се направи меракот.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Опрема за новороденче
24.10.2010 9:13:54   
antonie
da ve prasam posebno skopjankite, dali go otvorija jumbo vo skopje, oti go zatvorija pa dali pak go otvoija, i kako e ima dobri bebeski raboti?



(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Опрема за новороденче
24.10.2010 9:52:45   
Octavia
Не знам дали го отвориле пак, рекоа на две недели дека ќе биде затворен. Јас бев претходно, на брзина ги разгледав бебешките и детските работи и не ми се допаднаа баш. Кинески се и не се некој квалитет, ама па затоа се ефтини. Инаку, квалитетот мене ич не ми се допадна, ама тоа е субјективно. Мене најубави ми се бебешките работи од Kanz, Wenice и Магнолија, и по изглед и по квалитет.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Опрема за новороденче
24.10.2010 10:44:40   
Natuska85
Да го отворија,јас вчера бев и пак ништо ново немаuser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Опрема за новороденче
26.10.2010 22:55:53   
pavcule
denes nasi rodnini bile vo jumbo i nemalo nisto.
jas inace denes si kupiv noktarica,sise,pelena za povivanje i 3 tetra peleni.
a imam kupeno i drugi raboti,sekoj den po malku,kapcinja narakvicki,corapcinja,postelnina,jorgance, pa duri i cepkalki za usi.user posted image user posted image user posted image
inace planirame ovie denovi so mm da kupime i krevetce,planirame bertoni i kolicka od istata firma.krevetvceto e 6000i + dusece,a kolickata 4000,so zimska prekrivka.
mene mi se poubavi drvenite ama nekako mi se teski i glomazni, i samo se predomisluvam vakvo ili takvo.
i ako moze mislenje sto povece ste iskoristile: transporter ili relaksator.
i dali vo skopje ima "fani" gacicki, tie so se koristat namesto sirok povoj.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Опрема за новороденче
26.10.2010 22:58:39   
Viktori
Мамички, во лептокарија до зегин од внатрешната страна има распродажба на креветчиња, колички, седишта за кола и столчиња за хранење... Тоа не беше многу скапа продавница и онака.. па ако некој не сака да го стрижат ептен нека провери.. мислам дека вистински е намалена опремата...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот pavcule)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Опрема за новороденче
26.10.2010 23:00:33   
gurgica
Jas poveke go koristam relaksatorot,no sepak toa e individualno i zavisi od deteto.A,Fani gakicki ima vo site dobro snabdeni apteki.

(Одговор на членот pavcule)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Опрема за новороденче
26.10.2010 23:02:25   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: antonie

da ve prasam posebno skopjankite, dali go otvorija jumbo vo skopje, oti go zatvorija pa dali pak go otvoija, i kako e ima dobri bebeski raboti?





ич нека не го отвараат и тоа ѓубре нека си го врата во Грција слободно. Какви продавници има ама тоа ти е.. мозок.. сите у Џамбооооооо ...
-не за тебе конкретно, за Скопјанките user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Опрема за новороденче
26.10.2010 23:14:34   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebence te cekame

mama26, seuste vo 8-mi, 35 nedela. A ti?
leleee ova sega go procitav duri user posted image bebence te cekame,izvini ama jas nesum bremena,osven od vozduh ako se ostanuva user posted image ...bev bremena pred 5 godini,imam 4 godisen sin.pozz


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bebence te cekame)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?