|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Цвеќе во домот
30.6.2014 7:43:20   
AneLav RR
Јас многу сакам цвеќиња и дома мајка ми имаше полно посебно мали кактуси кои според мене го имаат најубавиот цвет од сите други цвеќиња. Сега сакам да си ставам саксии на балкон ама мм не дозволува бубачки ќе се собирале. Ама нема да го слушам нека подпораснат децата уште малку да се растеретам и ќе си насадам некои што не мрзнат.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Цвеќе во домот
30.6.2014 8:04:52   
Tanjat7880
Moite cvekinja I ovaa godina zvrshija vo gjubre,gi fati nekoja bolest,pa gi prskav so preparat pa im stavav kvasec I nishto,nebidnaa,no toa kaj mene ne e nishto novo,sekoja godina ista pesna,e ovie dve godini samo sardelite(gi imam dve)se odlicni(prosto ne mi se veruva)

< Поракaта ја уредил Tanjat7880 -- 30.6.2014 8:05:20 >

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Цвеќе во домот
30.6.2014 9:48:01   
Mihaela 2010
jas ete resiv ovaa godina dvorceto malku da go nakitam,kupiv zardinjeri,cvekinja,nekoi uspeaa,nekoi mi se isusija,ama toa edno visacko sto go imam da ne go urocam prekrasno e...
kupiv i stalag za 7 saksii i tamo staviv nekolku taka da malku od malku mi zalici dvorcetouser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Цвеќе во домот
30.6.2014 13:07:21   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Moite cvekinja I ovaa godina zvrshija vo gjubre,gi fati nekoja bolest,pa gi prskav so preparat pa im stavav kvasec I nishto,nebidnaa,no toa kaj mene ne e nishto novo,sekoja godina ista pesna,e ovie dve godini samo sardelite(gi imam dve)se odlicni(prosto ne mi se veruva)

И моите танја отидоа во ѓубре,не ги бидна ни оваа година.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Цвеќе во домот
1.7.2014 0:14:50   
deluxe
Мојот двор,терасите и собите се како цвеќараuser posted image user posted image Буквално има секакви цвеќиња и украсни дрвца.Ама тоа не е моја заслуга,бидејќи ако се остават на мене 10% нема да има од тоа што е сега.Свеки е главен и одговорен уредникuser posted image Жената има стварно осет за цвеќињата,а јас пак дус дибидусuser posted image user posted image Врска немам.Јас заборавам вода да се напијам пак на цвеќињата да им турамuser posted image user posted image Ајде можеби со тек на време и кај мене ќе се роди желба за цвеќарсвто,никогаш не велам никогашuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Цвеќе во домот
15.8.2014 0:38:12   
gina
jas obozavam cvekinja i ako ovaa godina za na terasa kupiv tripati oti mi se rasipuva i presaduvav imam lepi jovo kaktusu koi nikako da cutat 5 god. ljubicici, aloe vera, tri vidovi fikus, filandron, seflera, beli i plavi svoncinja, prkosi, lavanda, kala, tri jatrvi, detelini imam mnogu na nekoi ne im gi znam iminjata a vo dvorceto imam malecki trendafilcinja i po nekoj golem ama god. nesto boleduvaat lisjata im zoltejat kako so crni tocki se pravaat i im pagaat gi prskav so nekoe sredstvo za bolesti ama isti se ne im pomogna se nadevam deka ce dostojat nekako se susat a postojano gi vadamuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Цвеќе во домот
23.9.2014 12:01:04   
Felly RR
Кај мене цвеќето на тераса, сега е во полн ек user posted image Најпрво купивме семе од земјоделска аптека, ама не бида ништо, и на крај си посеав семе што го имав јас собирано од претходната година, па дури во септември излегоа првите цветови.user posted image Се надевам барем дека ќе можам пак да соберам од истото семе, и наредна година не ни пробувам со друго.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Цвеќе во домот
23.9.2014 12:19:27   
scared RR
Imame mnogu cveke na terasa, vodenkite sega se najubavi vo razni boi gi imame, sardelite isto taka, samo petunite im pomina sezonata pa mi svenaa :( Obozavam cveke a isto i maz mi, toj e onoj sto gi zasaduvase, jas samo go obozavam ne znam da go sadam user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Цвеќе во домот
23.9.2014 12:44:34   
Mihaela 2010
I jas sakam cvekjinja.sega koga bevme vo Ohrid edna zena ni dade pogolema palma da si ja nasadime.ja stavivme vo dnevna ama gledam mi se isusija dolnite listovi.si vikam kade zgresivme ubavo ja nasadivme dali ne i prija mestopolozbata zstvarno neznam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Цвеќе во домот
23.9.2014 12:53:29   
LoveableMe RR
За на тераса пишав дека имам цвечки, дома исто имам малку, сакам да направам обнова некоја во домот и да имам малку повеќе собни цвечки, еве имам колешки што се махери за расадување па ќе се консултирам со нив што цвечки ќе засадам и ќе пишам.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Цвеќе во домот
26.9.2014 15:31:32   
gina
dali nakoj znae dali ima nekoe sredstvo protiv crvi vcera so mm od filadendronot izvadivme mnogu crvi kako sto si potkopuvav vo zemjata polno bese cveketo bese kako ovenato user posted image a sega go presadiv letovo mlado i si rekov aj da vidam vo zemjava i sto ce vidam polno e

POMOS

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Цвеќе во домот
27.11.2014 7:27:06   
caciana
Ne sum obozavatel na cvekinja.Ne im Se raduvam nitu koga ke gi dobijam vo buket.Poarno za tie pari Se kupuva nesto drugo.Doma za cvekinjata e odgovorna majka mi.Taa vodi griza dali imaat voda,svetlina.A is duri Ne gi zabelezuvm.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Цвеќе во домот
1.12.2014 1:49:34   
caciana
Zaboraviv da spomnam, a e mnogu vazno zosto imate mali deca po doma. Dokolku imate Adam cveke da go stavite na sigurno mesto , zosto e dosta otrovno i opasno. Jas kako mala za malku ke sum skinela konci user posted image od toa cveke. Dokolku go skinete listot toj laci sok koj sto sodrzi golema kolicina na otrov. Epa jas sum go liznala toj sok i sum se zatrujala user posted image , od togas kaj nas doma nema Adam, a mnogu i bil po kef na majka mi user posted image
user posted image
Zatoa sigurno si e sigurno.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Цвеќе во домот
1.12.2014 9:51:00   
scared RR
немаме природни цвеќиња по дома, само вештачки, а баш ги сакам природните ама некако немаме време и место за нивно чување. Порано мајка ми имаше паметам еден фикус ама и се исуши user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Цвеќе во домот
16.12.2014 15:20:18   
gina
mnogu sakam da si kupam za Bozik -bozicno cveke ama kaj nas e skapo 500 den. a vo skopje bilo 150 den. dali nekoj znae kade go ima ili de se poraca

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Цвеќе во домот
16.12.2014 15:25:48   
kokicekokice
Neznam kade ima vo Skopje bozikno cveke za 150den.Jas go kupiv od City mall cvekarata I ima od 350 I 400den.Moze da e poevtino na pazar.Cenata zavisi od toa kolkavo e cveketo.Edinstvena maana mu e sto traelo do Bozik, a posle ostanuvale samo zelenite listovi I mnogu se mali shansite narednate godina povtorno da ti procveta.



< Поракaта ја уредил kokicekokice -- 16.12.2014 15:26:13 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Цвеќе во домот
16.12.2014 15:38:09   
Mihaela 2010
jas lani kupiv bozikno cvekje od pazarceto vo Bunjakovec,250 den mislam deka go kupiv...i koga mi pozelene pocnaa duri listovite da mi pagaat,epten suto stana i se razocarav,ama slucajno go staviv na svetlina na prozor lele koga se opravi cvekje,pusti novi epten (ama zeleni)..letovo celo vreme si bese i dvor i epten bese prknato,i sega ocekuvam crveni listovi ama ni C od crveni..ama edna koleska mi kaza deka dva meseci pred bozik trebalo da go cuvam vo temna prostorija, i posle toa da go iznesam na svetlina i odma ke pocrvenele
ke probam do godina ako ostane zivo do togas,inaku se bas specificni za odrzuvanje

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Цвеќе во домот
16.12.2014 16:58:50   
gina
e bas toa si vikav da dadam 500 i ako ne mi prezivee ce mi bide maka izleda pogresno me informirale za 150den si mislev sekako na 29 ce odam Skopje pa ako si najdam poeftino da si kupam

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Цвеќе во домот
17.12.2014 12:19:43   
caciana
Sekako ke kupam vakvo cveke, koga go gledam po cvekarine lele kolku e prekrasno.. Ke go zemam pa sto saka neka bidi ili ke izvej ili ne hehe ke mu se probam.Ama mislam ovde vo pp ne e 150 den tuku e 350 denuser posted image , ama ke gi prezalam .
A ova od Mihaela ke go zapamtam 2 meseci bez svetlina user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Цвеќе во домот
8.3.2015 23:20:49   
Snowhite RR
Пρед два дена κога κупував цвеќе за учителκите од М си се почестив и јас еден κаκтус со многу убав цвет, пρиρодна боја цρвена, ми ρече деκа се домашни κалемени. Е сега бидејќи јас не се ρазбиρам во цвеќаρство κажете што им тρеба на κаκтусите, κолκу вода, дали се чуваат на светлина, на топло и сл. Било κаκво инфо ќе ми биде од κоρист

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Цвеќе во домот
8.3.2015 23:48:33   
lukajana RR
Snowhite rr незнам дали е ист ама и јас имам кактус со црвени цветови,летно време ми стои во двор а во зимо во ходник вода многу не сака ставам еднаш месечно а цвета во лето и во зима ,оваа зима ми цветаше само еднаш а лани цело зимо имаше цветови,може дека потопла беше зимата

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Цвеќе во домот
9.3.2015 0:09:52   
deluxe
Jas vcera po povod praznikot na sveki I go podariv nejzinoto omileno(no do sega go nemase)cveke Anturium(taka mislam se vikase)kako crvena Kala e,so zolt prasnik.Inaki na prv pogled deluva kako plasticno.Mnogu e ubavo i mislam deka ako pocnam da se zanimavam so cvekarstvo(po doma)samo poradi ova cveke ke se sluci cudo so meneuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Цвеќе во домот
9.3.2015 19:32:27   
gina
deluxe toa e mnogu ubavo cveke i go ima vo poveke boi jas imam belo sto cuti ama esenta go posadiv se nadeva nda cuti letovo

Snowhite jas imam kaktusi ama ama nikogas ne mi cvetale ne sakat mnogu voda jas vo cela zima dvapati ako gi imam na vadeno gi cuvam na toplo vo zima vo kujna na leto nadvor bas im pisav ne edna stranica za kaktusi zosto ne mi cutaa mi kazaa deka trebalo na zima da gi cuvas na temperatura do 10 stepeni a ne vo toplo ama jas sepak mislam deka sakaat toplo

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Цвеќе во домот
12.3.2015 10:12:33   
Felly RR
ДОма немам ни едно цвеќе, но сега за 8ми Март ми подарија драцена, и ептен ми се допадна па решив да ја чувам. Инаку се што ми подаруваат од страна на цвеќе, репоклонувам.
Ми кажаа дека не и треба многу вода, на 3-4 дена, а и треба светлина, е сега кога би бил најдобар период да се пресади? И ако имате уште некој совет - пошто јас многу не се разбирам во цвеќиња user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Цвеќе во домот
12.3.2015 10:20:43   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

ДОма немам ни едно цвеќе, но сега за 8ми Март ми подарија драцена, и ептен ми се допадна па решив да ја чувам. Инаку се што ми подаруваат од страна на цвеќе, репоклонувам.
Ми кажаа дека не и треба многу вода, на 3-4 дена, а и треба светлина, е сега кога би бил најдобар период да се пресади? И ако имате уште некој совет - пошто јас многу не се разбирам во цвеќиња user posted image


Фели за пресадување овој период не!! Мене во цвеќарата ме советуваа цвеќе се пресадува во Септември,и тоа во саксија еден број поголема од оранжериската.Цвекето чувај го во соба на едно место,не го преместувај,таму каде што ќе го ставиш од старт тука нека си стои.Доколку воздухот во собата е сув можеш повремено да го прскаш цвеќето со пумпуца да ги влажниш ливчињата 1 неделно.Ова е тазе совет од цвеќарката од каде што купував саксиско цвеќеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?