|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 9:55:57   
penelopa
Моментално имам дома 3 во употреба: еден ваков со Алое вераuser posted image , еден ваков  user posted image   овој Орнел  user posted image ми се допадна

па си го купивuser posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 15.2.2012 9:57:48 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 10:29:48   
Maca25
Јас го користам белиов орнел... преубав е!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 10:34:04   
elenak
И јас го користам белиот Орнел ама за нас, а за бебушка си купив на промоција 2+1 ГРАТИС на Чико за 350 ден. Има два бели и еден плав, ама белиот некако поубаво ми мириса. 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 10:38:38   
Annet
јас сега почнав да и ставам ама по ептен малку омекнувач,од дуел бебе,колку да омекнат малку,многу убаво мириса,а и нашите со тој ги одржувамuser posted image ,значи по 6 месеци,досега само со дуел бебе прашок перев и од сега ќе продолжам

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 10:52:24   
AneLav RR
Јас планирам да почнам да перам со Персил сензитив и ми кажаа дека белиот Ленор бил екстра, ама гледам сите го фалите Чико.Имам време да одберам прашок ама ќе почнам од почеток да им ставам и омекнувач, не сакам премногу да си ги разнежнувам бебеињата после ќе ми бидат осетливи на се. И не планирам да ги плакнам алиштата по два пати, ама обавезно ќе им ги пеглам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 11:02:43   
jana81
koristam Duel baby care i sum prezadovolna i go koristam uste od prviot mesec

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 11:03:44   
elenak
АнеЛав го користам Чико оти ги купив и за да ги потрошам ама не е ништо посебно, барем мене не ми е. Кога ќе ги потрошам ќе ставам од нашиот орнел поубаво ми мириса. И прашокот го имам истиот Факс сензитив со мајка и бебенце. А инаку и јас не плавам по два пати, само и ги пеглам од двете страни алиштата и до сега не сме имале никаква реакција. 

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 11:14:49   
Luci
И ние на почеток од прв ден бевме со чико, до кај 4-5 месеци а после почнав да менувам и купував буквално разни, бебешки. За перење поима немам што е тоа плавење дали еднаш или два пати, во машина ги перам и поима немам колку пати ги плави

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 11:27:05   
AneLav RR
Па изгледа ќе си го земам Ленор белиот сите ми го фалат најскап бил од Ленор-ите но најубаво бебешки мирисал. И Персил Сензитив дефинитивно. И Факсот ми го фалеа ама што знам.


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 12:18:37   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Па изгледа ќе си го земам Ленор белиот сите ми го фалат најскап бил од Ленор-ите но најубаво бебешки мирисал. И Персил Сензитив дефинитивно. И Факсот ми го фалеа ама што знам.



Nie koristime prashak duel baby zasto e 0+..odlicen e..os omeknuvac isto koristam bel lenor...mirisa nezno..onaka..ama i od dvete stavam po malku...plavam 2 pati..ama vekje ne peram na 90 stepeni..tuku na 60..i peglam..imame 5 meseci

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 12:23:52   
AneLav RR
Мене ми рекоа со што и како ќе почнеш така да си тераш, зошто секоја промена после носела алергии. Па ќе видам имам уште време за размислување дури во Јуни ми е терминот. Поздрав!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 12:37:06   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Мене ми рекоа со што и како ќе почнеш така да си тераш, зошто секоја промена после носела алергии. Па ќе видам имам уште време за размислување дури во Јуни ми е терминот. Поздрав!


I jas taka znam..barem do godinka user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 12:49:41   
AneLav RR
Не ми се смејте user posted image Прва бременост ми е и тоа со две бебиња. Вие што веќе имате бебиња си имате некакво искуство и сигурно ви се смешни моиве муабети зошто сте ги поминале. user posted image Ај дај Боже се да биде во ред и да можам и јас некому да му се смеам и да му помогнам се разбираuser posted image , кога ќе го стекнам вашето искуство. Поздравче!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 16:51:25   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Па изгледа ќе си го земам Ленор белиот сите ми го фалат најскап бил од Ленор-ите но најубаво бебешки мирисал. И Персил Сензитив дефинитивно. И Факсот ми го фалеа ама што знам.



И јас последно купив Ленор бел сензитив ама не сум нешто посебно задоволна.Наредно ќе си купам пак Дуел бебе(белиот).

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 16:56:56   
JovanaJ
I jas ne sum zadovolna od Lenorot nesto posebno. Duel mislam deka e podobar iako e so poniska cena user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Омекнувач за алишта
15.2.2012 21:26:16   
Felly RR
Јас првите месеци не користев омекнувач воопшто, заради алергии, потоа почнав од Чико, ама сега Дуел бебешкиот го користам, и за да не купувам два, и за нашите алишта го користам истиот. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Омекнувач за алишта
16.2.2012 13:56:50   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image


Овој е преубав. Јас вчера го купив така набрзинка и мириса прекрасно user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Омекнувач за алишта
27.2.2012 14:16:15   
Pepelaska *
Мене од овие сензитив најубаво ми мириса ленор плав со детенцето и најмногу трае, а инаку дали сет пробале Бохор плав, залева луѓе и трае и трае , ама вчера нигде немаше (изгледа се троши ) сакава за завесата и прекривачите да земам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Омекнувач за алишта
27.2.2012 14:18:48   
Maca25
Бохор е стар омекнувач и уште нема изгубено од квалитет. Мириса преубаво!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Омекнувач за алишта
4.5.2012 15:16:33   
penelopa
Сте го пробале ли новиот Ленор дуо арома- фантазии е user posted image  јас моментално го тестирам зелениот многу ми е свеж, пролетенuser posted image
user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Омекнувач за алишта
4.5.2012 15:28:56   
Beatris
Овие не сум ги видела кај нас. Јас користев Ленор со микрокапсули, добар е, ама еднаш немаше и земав Дуел бебе, преубаво мириса, и трае многу, сега само таков си купувам, ем и поефтин е

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Омекнувач за алишта
4.5.2012 15:32:03   
Pepelaska *
Баш вчера им се думав на овие , ама си го купив плавиот верувале или не алиштата летни од лани перени уште мирисаат а пошто ќе перам завеси и прекривачи да потрае малку сакам
еве овој:
user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Омекнувач за алишта
4.5.2012 15:44:01   
kopriva
Pepelaska RR се согласувам со изборот на омекнувач , прекрасено мириса и трае. Го пробав и Дуел ама Ленор си е ленор

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Омекнувач за алишта
5.5.2012 13:08:04   
vanessa30
Da i jas ovoj Lenor go koristam, najubavo mi mirisa, i ne go menuvam. Uste i na samiot pocetok za bebeskite alista go koristev, i ne napravi nikakva iritacija na kozickata nauser posted image , a za nasite alista veke dolgo vreme go korisam.

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Омекнувач за алишта
6.5.2012 22:44:45   
moni teo
овој ми е најубав омекнувач но сега неможам да го најдам го нема има нови омекнувачи од линијата семана user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?