|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Омекнувач за алишта
18.6.2011 16:24:51   
strelec 1982
podolgo vreme go upotrebuvam DUEL baby (beliot)mnogu sum zadovolna.Mnogu ubavo mirisa i bebeska onaka ne jaka mirizba nezna i mnogu trae.


(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Омекнувач за алишта
18.6.2011 22:20:13   
Carelija
Jas bas denes si go kupiv beliot chicco omeknuvac za alistencata koi si gi spremam za user posted image i mirisa mmmmmmm  fantasticno user posted image

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Омекнувач за алишта
19.6.2011 3:47:11   
*Bucka*
Ne sum koristela specijalen omeknuvac za bebinja.
Koristam Lenor plav uste od ragjanje.
Srekja dosega bebusot nemal nekoj problem so kozickata, koja btw, voopsto ne mu e osetlive (duri ni gazeto ne se vcrvenuva).
Vidov skoro imase nekoja akcija vo Tinex, Chicco omeknuvac 2+1 gratis.. no ne mi mirisase ubavo i ne zemav.

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Омекнувач за алишта
22.7.2011 13:36:03   
Natuska85
Овие 3 месеци го користев омекнувачот од чико и супер ми беше,иако на мм не му се свиѓаше баш миризбата.Пред некој ден отидв да купам омекнувач ама немаше на чико во СП маркет и земав ваков user posted image . Многу убаво мириса и многу меки ги прави алиштата.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *Bucka*)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Омекнувач за алишта
22.7.2011 13:38:38   
AnnaMolly RR
Најново што зедов е Ленор со микрокапсули. Кога ќе ги допрете алиштата веднаш се шири миризба! Како она детето на рекламата сите што го гушкаат! user posted image
Сериозно, денес му спремив облека што ја перев во неделата и уште мирисаше! Сега тој Ленор ми е фаворит!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Омекнувач за алишта
22.7.2011 13:46:23   
Martins mom
Натушке и јас го користев белиот на Дуел, а сеа си зедов жолт. пробај, уште поубаво мириса...мммм...user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Омекнувач за алишта
1.9.2011 23:19:19   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: milo20052011

zdravo mamicki me interesira kakov prasak za perenje koristite i kakov omeksivac?inaku jas sum vo 37 nedela pa sega sakam da pocnam da peram pa me interesiraat vasite mislenja i iskustva pozdravce a zosto e veke i kasno dobra nok


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

milo20052011 mislam deka imas posebna tema za ova...ama eve ja kje ti odgovoram tuka pa posle RR neka premestat..ja licno go odbrav DUEL baby sensitive...eve pishuva deka e termatoloshki testiran, em si e navedeno deka e za 0+...znachi za bebe..shto se odneusva do omeknuvac znam deka povekjeto mamicki koristat na chicoo zasto i toj e 0+...ama mene ne mi mirisase bas nesto posebno...imas i na duel omeknuvas ist kako prashokot ama ja sepak se odluciv za beliot lenor sensitive..vidi probaj..ja sve staviv na duplo plavenje


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Омекнувач за алишта
3.9.2011 10:12:03   
princes_diana
jas go koristam Chicco omeknuvacot i toa beliot i sum mnogu zadovona a prasak stalno gi menuvam ama sekogas zemam tecni i do sega ne sme imale problem user posted image pozz

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Омекнувач за алишта
12.9.2011 10:53:46   
sweety girl
Jaс користам Ленор белиот ми се допага како мириса, ама некако не му трае мирисот долго

(Одговор на членот princes_diana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Омекнувач за алишта
12.9.2011 11:59:33   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Најново што зедов е Ленор со микрокапсули. Кога ќе ги допрете алиштата веднаш се шири миризба! Како она детето на рекламата сите што го гушкаат! user posted image
Сериозно, денес му спремив облека што ја перев во неделата и уште мирисаше! Сега тој Ленор ми е фаворит!



Анамоли што боја е овој Ленор со микрокапсули?


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Омекнувач за алишта
12.9.2011 12:24:17   
AnnaMolly RR
Има неколку бои. Јас сега го имам црниот, па после ми рекоа да го земам светло синиот мирисал најубаво. Само белиот најмалку мирисал. Црниот преубаво мириса и стварно кога ќе ги допреш алиштата одма се шири миризба, баш како на рекламата.
Пробај, супер е.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Омекнувач за алишта
19.9.2011 16:37:38   
sweety girl
Е јас перам со белиов Ленор и не мирисаат воопсто алистат следен пат барам друг ке го пробам на Орнел новиов сто е за деца, бидејки од Орнел со траенје на миризбата сум најзадоволна

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 12:31:32   
Fiao
Eve me i mene poleka se pripremam za da go napravam prvoto perenje, za da mozam da gi spremam alistencata i da bidat naredeni za koga ke pristigne gospogjicava user posted image . e sega imam prasanje, jas vcera go kupiv beliot chicco, ama gledam deka na nego pisuva deka ne se koristi taka direktno od sise bidejki ova e nekoj koncentrat, tuku deka tecnosta od 750ml se rastvora vo 4l voda i deka od toa posle za masinsko perenje se stava kapace i pol vo masinata... Ili sum greska? Gledam deka nekoi od vas se zalat deka alistencata mirisale mnogu jako, pa mozebi zaradi ova?! Ajde ako ima nekoj sto znae neka pise (doduse i prodavackata mi rece deka prvo se rastvora pa od rastvorot se stava vo masinata...)

(Одговор на членот sweety girl)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 12:41:26   
dostickage
ako zagledas vo princip na site omeknuvaci pisuva 1L=4L ama nikoj ne gi rastvarame.
jas bi ti rekla da stavis polovina kapace.i za prv pat vrati ja masinata na plavenje.i za posle toa ti preporacuvam da ja vrakjas na plavenje barem dodeka e mnogu malecko. 

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 12:53:51   
temjana
да 90% од омекнувачите на пазарот се концентрати меѓутоа јас никогаш не го разредувам. Е сега доколку имате бебиња внимавајте некоја алергиска реакција да не се појави

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 12:54:00   
AnnaMolly RR
Фиао, и јас користев Чико. Ако видиш од позади на шишето пишува колку омекнувач да се стави ако го раствориш во вода, а колку да се стави ако не е растворен. Јас не го растворав и ставав по половина капаче, а за растворен мислам дека беше едно и пол капаче. Види, сигурна сум дека пишува.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 25.10.2011 12:56:36 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 12:55:47   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ako zagledas vo princip na site omeknuvaci pisuva 1L=4L ama nikoj ne gi rastvarame.
jas bi ti rekla da stavis polovina kapace.i za prv pat vrati ja masinata na plavenje.i za posle toa ti preporacuvam da ja vrakjas na plavenje barem dodeka e mnogu malecko. 


Никогаш не ја враќав повторно да исплави. Немав никакви проблеми. До годинка скоро користев исклучиво Персил сензитив течен детергент и бел Чико оменкувач. Нормално ги перев алиштата, без двојно плакнење.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 14:09:56   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Фиао, и јас користев Чико. Ако видиш од позади на шишето пишува колку омекнувач да се стави ако го раствориш во вода, а колку да се стави ако не е растворен. Јас не го растворав и ставав по половина капаче, а за растворен мислам дека беше едно и пол капаче. Види, сигурна сум дека пишува.


user posted image user posted image user posted image Sega duri vidov, ama na deklaracijata imaat nekoi pecatni greski i zatoa prviot pat koga citav nisto ne razbrav, vo pravo ste ako se koristi rastvoren vika deka treba kapace i pol, a ako se koristi kako koncentrat samo polovina kapace. Inaku i jas nikogas ne gi rastvoram omeknuvacite, ama se prasuvav dali mozebi sega posto e za bebece taka bi bilo podobro... Vo sekoj slucaj vi blagodaram na odgovorite *

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 14:24:50   
Calypso
Jas ne koristam nikakov omeknuvac za alistata na sin mi (ima 7 i pol meseci), sekako alistata dovolno mirisaat i na prasokot so koj se pere. Sakam da mirisaat na cisto, i nisto poveke.
Ne sakav da koristam omeknuvaci, od prosta pricina sto procitav deka za alista na bebinja ne e preporacliv omeknuvac do edna godina vozrast, bez ogled na toa koj go proizveduva, dali e namenski za bebinja ili ne.
Osven toa, retko naogjam omeknuvac za alista cij miris navistina mi se dopagja, tuka moze da pomine Lenor Spring ili Lenor zoltiot (ne sum go videla vo posledno vreme), ili pak Bohor. Drugite mi se prejaki. I da gi razreduvam kako sto pisuva na upatstvoto, pak mirisot mi e prejak. Zatoa stavam poveke od 4 L voda na L omeknuvac (za moite i alistata na mm).

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 14:28:12   
JovanaJ
Jas ne koristev omeknuvac za alista za sin mi mozebi do 2 godisna vozrast. Dovolno imaa svezina od prasokot...bea cisti toa e najvazno

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 18:32:53   
Buuu
Jas koristam prasak Persil Sensitive i omeksivac chicco, taka mi kazaa poiskusni mamicki...sega za sega e ok...nema nikakva reakcija samo od omeksivacot se stava mnogu malce :))

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Омекнувач за алишта
25.10.2011 21:42:00   
lilicka
Јас купив на почетокот Чико омекнувач и него ни потрошив ич не ми се свиѓа како мириса ете ми стои,сега си користиме Дуел-бел и многу убаво ми мирисаа!!!

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Омекнувач за алишта
26.10.2011 0:15:42   
Beatris
Јас користам Персил сенситив течен детергент и омекнувач Орнел сенситив (неразреден) и немаме гајле. Прво користев Чико бел, добар беше, ама плавиот гадно мириса и го откачив. До сега не сме имале никакви иритации поради прашак или омекнувач.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 26.10.2011 9:04:10 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Омекнувач за алишта
26.10.2011 9:03:35   
AnnaMolly RR
Да, плавиот Чико грозно мириса. Ама белиот е многу нежен. Јас сега користам Ленор со микрокапсули. До сега ми е нај нај.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Омекнувач за алишта
26.10.2011 11:09:38   
maki1
I jas go koristam Lenorot so mikrokapsuli i to od koga bev vo Mkd ,majka mi gi imas eisprano alistata i tolku ubavo mi mirisaa alistat ,sto duri si kupiv nekolku Lenora i ete gi koristam a na bebeto ne mu e nisto.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?