|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  67 68 [69] 70 71   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:46:57   
Maca25
За диеталци еве по еден ѓеврек...јас тоа сега јадам
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 30.3.2012 9:47:08 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1701
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:51:05   
Annet
lele ne spomenuvaj svekrvi kosata mi se krevauser posted image abe idi sekoj den so ako bar decata ke se druzat dotogas ke porasnat,taman hahahahahhahahahahhahaha
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Леле Луци фала обожавам крофни.Сега стрв ми направи ќе треба да и викам на мајка ми да ми прави пошто јас појма немам тесто да замесамuser posted image



Ај таму побрзо одделете се со свеки за атер за крофниве...Само Анет не ги прави толку убави да не ми се бендисаат многу па секој втор ден на крофни да ти идам user posted image


(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1702
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:52:58   
libra.n
Dobro utro i od mene, jas se si zedov, i krofni i kafe...user posted image Konecno sum prva smena na rabota, pa mozam da vi pisam, inaku koga sum vtora, od doma nikako da najdam vreme da sednam na utro na komp. Vremevo e katastrofa, ajde neka se zatopluva, pa pa setame.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1703
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:53:47   
Felly RR
Немојте пак за свекрвите, ептен ќе им жежат ушите, вчера не можев да дочитам муабтетите што сте пишувале.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1704
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:55:03   
Ikana
Леле Беатрис, другарка ми кога одевме на кафе додека бев трудна стално ми носеше колачи од Пастел! Чизкејк и чоколаден колач...лелеееее сега ми текна, и онака крај на лето, ние на кафе излезени, мм кува ручек дома и ми вика ајде дојди спремно е се да си кснеме, лелееее убаини!!!user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1705
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 9:55:32   
Tanjat7880
Аман бе Тања што се случило, што одвалила таа? Не се нервирај, џабе што се просветни работници кога се непромислени до максимум, има примери ехее... колку сакаш user posted image

Bash taka,nepromisleni se do maksimum,priznavam NAJLIGAVATA MAJKA SUM no i se trudam da bidam objektivna i realna i jasno znam shto e moeto dete i koi se negovite mani i vrlini,NEZNAEL DA DRUGARUVA beshe nejzinata zabeleshka i toa pred edna majka na drugo dete a toa bash go smetam deka e negova vrlina,otvoreno dete e odsekogash druzeljubivo i krajno zaigran e,od kade i e taa kostatacija neznaeshe da kaze nitu primer da dade....
Treba da svatime deka ima sekakvi a posebno deka nastavnickite se minorni i prolazni i deka netreba da prashuvame,potprashuvame i da se objasnuvame so niv zatoa shto samo im davame povod da IMAAT SHTO DA KAZAT i da se osetat bitni i mokjni,toa e mojot stav koj eve od vcera se trudam da go primenuvam no ne mi uspeva nikakoooo 

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1706
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:09:15   
Viktori
Тања ма, па што си се потресла толку.
Кажи и на таа кокошката дека исто така и е работа да помогне во социјализацијата. Не е таму да стои како дрвена марија и да гледа да не се убијат само.

Втора работа, никогаш не се вади и не покажувај слабост пред наставничките. Строго заби.
Прашај ја дали е случајно на постдипломски по психологија и ако е, на што е насочена.
Пошо е труба, со педагошка, ќе ти каже не, и ти онака мутаво кажии: А па не сте баш стручна да правите такви проценки.
Трето, обавезно прашај ја што презела таа и што планира да превземе.

Може и да е вистина и да не е, не се потресувај, откаде знаеш како го прифатило детето школото, можеби се повлекло. Во секој случај во школото има психолог! Значи ако има вистински проблем има кој да реагира. А таа да тресе од ракав не треба и не смее!

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 30.3.2012 10:10:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1707
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:10:54   
vanessa30
Dobro utro na site, eve i jas so kafence pred kompjuter. Fala za krofnie i za gevrecive dobro e sto se virtuelni oti jas denes na voden den sum.
Jas da vi se pofalam denes epten sum si naspana, Davitko spiese do 9 i jas so nego, da ne ni se javea ovie od kabelskata (treba da dojdat nesto da popravat) mozebi uste ke nankavme.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1708
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:12:07   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Леле Беатрис, другарка ми кога одевме на кафе додека бев трудна стално ми носеше колачи од Пастел! Чизкејк и чоколаден колач...лелеееее сега ми текна, и онака крај на лето, ние на кафе излезени, мм кува ручек дома и ми вика ајде дојди спремно е се да си кснеме, лелееее убаини!!!user posted image


Ee јас кога бев трудна окапував во кинески, оризче со слатко, луто, кисело пилешко њам њам, секој ден скоро, страв ми беше детево со коси очи да не се роди user posted image user posted image user posted image  Затоа сега тие кила и кила ориз треба да се симнат user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1709
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:13:24   
Maca25
Каква глупост Тања...значи сите се исти - не знаат кога, како и пред кого да дадат коментар за детето. Ќерка ми само што тргна во градинка, уште не знаеше да оди и една од негователките, пред други родители, ми вика: Вашето дете многу ги малтретира другите деца!!!! И тоа на глас си кажа пред сите. Ми идеше да и ја залепам една.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1710
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:18:15   
Felly RR
Мацо, не се согласувам дека сите се исти. Не може од неколку слични искуства да ги ставиме сите во еден кош. Се согласувам дека има и такви наставници/воспитувачи што понекогаш непромислено реагираат, ама не се сите такви.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1711
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:19:26   
Mammi
Мацо како знаеш и умееш гевречиња по најбрза можна пошта да си пратила. Леле каков мерак ме има фатено леле мајко моја цел жито леб и све остало има да купам.
Инаку добро вам утро, ден и пуштајте позитивна енергија дека ваму времево е крш. А што убаво си беше. Мм вика на тв кажале и снегuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1712
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:26:17   
Tanjat7880
Off Viktori,eve ushte ova ke go pisham i vekje ne gnjavam poveke.
Vo oddelenieto ima sedum(ne e mala brojka neli)deca od nashata zgrada i zgradite okolu koi si igraat nadvor dolgo vreme,znaci decata mu se poznati i eve i den denes se sobiraat pred zgrada i si igraat,karaat,nategaat i se po red,neli.
Sekoj rodenden  na shkolsko drugarce mu e dozivuvanje i nikako nesmee da se propushti,tamu i jas prisustvuvam i gi gledam deka decata ODLICNO funkcioniraat.E sega ne me stvoril BOG da "pokazuvam zabi" i da i pametuvm a so toa da i dadam shansa da tresne druga glupost koja ke me pogodi no ke moram i bash se prashuvam dali tie prashanja da i gi postavam po MAIL za da i dadam shansa ubavo i natenane da objasni!!!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1713
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:28:36   
Tanjat7880
Nego od vas mi se prijade,vie devojki ISAF nemate,odam jas da doruckuvam i fala vi na site za podrshkata

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1714
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:35:55   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Мацо, не се согласувам дека сите се исти. Не може од неколку слични искуства да ги ставиме сите во еден кош. Се согласувам дека има и такви наставници/воспитувачи што понекогаш непромислено реагираат, ама не се сите такви.

Точно Фели и фала што ме поправи user posted image Заборавив дека учителките кај кои е оваа година не се такви. Се што имаат да кажат го кажуваат само на родителот и не пред други родители и воспитувачки.
Се сеќавам дека мојата наставничка од 1 до 4 одд. беше таква, се пред децата кажуваше, те навредуваше пред сите без око д и трепне.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1715
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:37:44   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Мацо како знаеш и умееш гевречиња по најбрза можна пошта да си пратила. Леле каков мерак ме има фатено леле мајко моја цел жито леб и све остало има да купам.
Инаку добро вам утро, ден и пуштајте позитивна енергија дека ваму времево е крш. А што убаво си беше. Мм вика на тв кажале и снегuser posted image


Мамми, да ти најдам рецепта за ѓевречиња ако не?! Ќе се стврднат додека дојдат кај тебе!user posted image

Денес времево е заникаде, не знаев на детево сабајле што да му облечам. Сите зимски алишта и јакни ми се тргнати.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1716
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:44:20   
Ikana
Лелееееее исто исто истооо го терав мм за негов роденден да ме носи во Кинескиот леле регулар им бевме таму!!!!!!!!
оноа со кикиритки јадењето мх мх мх!!!! Ми фали трудноќата само поради јадењето, али друго, не фалаuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Леле Беатрис, другарка ми кога одевме на кафе додека бев трудна стално ми носеше колачи од Пастел! Чизкејк и чоколаден колач...лелеееее сега ми текна, и онака крај на лето, ние на кафе излезени, мм кува ручек дома и ми вика ајде дојди спремно е се да си кснеме, лелееее убаини!!!user posted image


Ee јас кога бев трудна окапував во кинески, оризче со слатко, луто, кисело пилешко њам њам, секој ден скоро, страв ми беше детево со коси очи да не се роди user posted image user posted image user posted image  Затоа сега тие кила и кила ориз треба да се симнат user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1717
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:46:02   
Mammi
Барај чини Мацо рецепта за убави гевречиња да ми најдеш.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1718
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:48:19   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

А за која вакцина станува збор? Јас требаше на 18 месеци да го однесам на ревакцинација Ди-Те-Пер, ама уште не сме биле. Зошто да не се става во вода?


Istata ova asto ja pisa ti AnnaMolly , ne ja prasav zosto da ne go stavam vo voda samo znam deka posle sekoja vakcina kapenje nikako posle 1-2 dena.Pedijatarot napomna deka mestoto mozelo da pomodri i toa ogromna modrica , mada nie pominavme lesno nemase temperatura i mestoto ne mu otece voopsto a jas go izbanjav na stoenje


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1719
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 10:48:35   
Ikana
Инаку јас имав еден професор во средно што дури и мито бараше за подобра оценка, така да мноооогу добро знам какви расипани јаболка има меѓу просветните работници. Ама има и луѓе што цел живот ќе ги памтам како втори родители малтене! А такви коментари од учителки, Тања, од едно влегло од друго излегло. Баш прашај ја да не има мастер по психологијаuser posted image Си придаваат значење само, според мене.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1720
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:02:19   
Pepelaska *
Леле девојки бе , немојте така за наставничките хихих, не има тука ама невработени со крпите домаuser posted image .
Епа тоа ти е кога нема испит за тоа КОЈ може да биде наставник, кој е психички способен за работа со 20 и повеќе деца кои се во фаза на развој, кои сеуште немаат толлку развиена свест.И оп во тој кревок развој некој кој го почитуваш и го гледаш како Бог ти ги руши соништата. Абееее, сега за да си наставничка мора да имаш партиска книшка, дебели врски , и да , битно е да се шеташ секој ден во нови костумчиња и штиклички а штоп имаш во главата ич не е битно, и колку тебе ти се битни тие деца.
Тања, ако не можеш да и кажеш во лице, пиши и маил , прашај ја да објасни зошто тоа го кажала, како го замислува таа другарувањето на твоето синче, а и мислам сега дека ги оценуваат и нив. Ако можеш на маилот стави уште некој во она што е cc, некој надлежен над неа.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1721
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:17:09   
Felly RR
Пепелашка, да беше вработена немаше така да зборуваш - за штикличките, костумчињата и празните глави. Како ќе се чувстуваше ти - да беше вработена како наставничка, и да слушаш коментари како твојот?
Тања, мислам дека е многу подобро, лично да разговараш со наставничката, сигурно секојдневно се гледате - кога го носиш и земаш детето.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1722
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:18:14   
rina13
ja mislam deka sekoja godina treba da idat toa nastavnicite na psiholoski testovi.Jas ne mrazam lugje ama nastavnikot od 1-4 go mrazam od dnoto na dusata,on bese kako gjavol dojden da maci decinja.gi samarase decata ako ne znaat tablica,koj nema sestar po red slakanica ili broilo skubenje kolku sakas.Nedaj boze sunger da si zaboravil kjotekot ke ti go opne.Kon mene osobeno bese netrpeliv posto se znaea so tatko mi preku drugo mesto I ne bea bas vo dobri odnoi, znaete li deka koga pravevme roboti od kutii cigari pocna da mi se dere ti retardirana li si koj ti rece vaka obratno da ja zalepis kutijata tebe ti fali nesto jas pusto levak se obratno I den denes pravam a baska sto sin mu bese na gosti na casot.Najkrivo od se mi bese sto nikogas ne im kazav na moite.Zatoa mamicki razgovarajte so vasite deca bidete bliski zasto sekakvi lugje ima pa duri I nastavnici.Site sto mi bea soucenici nikoj nekazuvase doma od strav a on pred roditelite lizni mazni.Uste ne e otiden vo penzija samo gi zalam tie decinja.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1723
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:23:08   
arh_diz
Pepelaska ova sto go napisa donekade  e tocno, imam dokaz..Na brat mi malata e 2 oddelenie nastavnickata i otide vo penzija , na nejzinoto mesto vrabotija devojka koja nema pedagoski fakultet dopolnitelno davala ispiti prethodno rabotela kako sefica vo konfekcija.Ama zatoa majka i vo ucilisteto e nastavnicka pred penzija i so direktorkata na ucilisteto se prijatelki.Odnos na nastavnickava kon roditelite uzas snaa mi kazuva

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1724
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:24:29   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Пепелашка, да беше вработена немаше така да зборуваш - за штикличките, костумчињата и празните глави. Како ќе се чувстуваше ти - да беше вработена како наставничка, и да слушаш коментари како твојот?
Тања, мислам дека е многу подобро, лично да разговараш со наставничката, сигурно секојдневно се гледате - кога го носиш и земаш детето.



Фели не мислев никого да навредам, секако дека е убаво наставничката да е средена и дотерана , ама според мене тоа не е на прво место. Овој коментар го пишав затоа што и додека одев на школо , и кога одев на пракса имаше 2 3 наставнички кои никогаш не слушаа што кажуваш како кажуваш колку си спремна туку најпрво што правеа беше “мерење од глава до пети “ и задржување поглед неколку минути на облеката што автоматски ти ја руши самодовербата колку и да си среден. А за тоа дека има празни глави има, има луѓе кои ссеуште го немаат завршено факултетот , кои пишале квадрат 2 3 пати и сега се најдобри наставници оти имаат врски. Имам многу другарки кои имаат деца на училиште и се жалат од однос, од начин на предавање, и слично.Секако дека се трудат сите. Не велам дека нема одлични наставници и секоја им чест

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1725
Страница:   <<   < Претходна страница  67 68 [69] 70 71   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  67 68 [69] 70 71   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?