|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2012
9.8.2012 11:04:50   
*Elena*
Luge, jas bev na prodolzen viken vo Trpejca, ubava plazata ko za na Ohridsko, ama smestaj bre 20 evra aparman plakav, na ridot gore i me iskasaat stenici (bed bugs - bubacki sto gi ima po kreveti)...lom bev cel stomak i nozete iskasani, a user posted image spiese so mene, sreka ne mu se desi nisto, samo na mene se navrtele user posted image Takvo nesto kaj nasiot juzen sosed ne mi se desilo, a da ne zboram za narodot sto bese smesten vo istata kuka so nas, od 3 noki, samo 1 otspavme ko sto treba...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Лето 2012
9.8.2012 11:06:25   
Malecka23
potpolno se soglasuvam more si e more i ne moze nsito da go zameni.Idenjeto vo ohrid mi e samo pompa koa sum u mk ideme vo krani na prespansko radi vozduhot i vodata i svratuvame na eden den vo ohrid i sekogas od oh se vrakam so vospalenie na jajnici taka da bebe koa ke se rodi nema teorija da ja nosam da se banka vo oh.A moreto ne moze nisto da go zameni pred se od zdravstveni pricini pres se RES trakt e sea mene iskreno grcija ne mi se sviga no zatoa ja sum zaljubenik vo plsvi jadran pa uste od sea ke si stedam po malku za slednata godina da ideme ili igalo ili makarska .bebece togas ke ima 10 11 meseci

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Лето 2012
9.8.2012 11:56:43   
vanessa30
Potpolno se soglasuvam, so vas. Da mi bese poblisku Turcija, ili Crna Gora ili Hrvatska(da bese poeftina) ke odev nataka, ama so malo devetmesecno bebce, nema mnogu izbor osven Grcija.
Ohrid si e ubav, ama mislam deka lugeto vo nego ne sakaat turisti,so cenive ne se normalni be, parking za kola 50 den saat, da ne zboram za iznajmuvanje na apartman, onie sto gi zakupile plazite bez usul kaj ke im platis grdna para za dve lezalki i cador, pa gi napikale da nemozes da pomines pomegu lezalkite, da mozat vrz tebe ke namestat uste nekoja.
Taka da za taa para,more si e more.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Лето 2012
9.8.2012 11:57:01   
*Elena*
Koj sakase da ide na vtoriot krak, eve gi 70te najubavi plazi user posted image
user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Лето 2012
11.8.2012 5:02:42   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Ve citam i se cudam...
Trcankata 90 % od vas vo Grcja....
Dobro be zeni, imate li malku oset____ bre, pa ve gazat re cela godina, u leto vi gi krsat kolite....A vie gi punite pari.....
PO NIEDNA CENA I NIKOGAS!
PA I DA MI PLATAT, NEMA DA ODAM TMU!
Mizerija....


Однапред ќе ти се извинам ако те навредам ама, олкава малограѓанштина оддамна не сум прочитала...
вака...јас пред се одам таму кај што ми е мене убаво. кај што ми одговара за џебот и пред се за детето..

море кое е толку топло, чисто и пред се блиску..се разбира и ефтино...мене ама ич не ме интересираат политичките работи во земајата
поготово што истите ГИ НЕМА во туристичките места..таму бре веќе се е прилагодено за македонци и срби како најбројни гости..

ама целата ситуација се подгрева баш од вакви луѓе кои се ограничени ...

И ДА, ќе им ги дадам парите на грците се додека за малку пари ми даваат море, комоција и уживање...а не да се јавам на РАДИКА у Маврово и да ми кажат дека и покрај тоа што ќе ручам кај нив ( кафе е 200 денари инаку ако не сте знаеле) да ми кажат дека само за надворешниот базен да го користам треба да платам 900 денари???? мислам важи нема проблем



Гледам Андријанче одма ме упишала у Малограѓанштина,за гревови.
Вака, Цурице, кога оваа Малограганкава ке нјаде време да ти пише како нашите Македонци ги бркала истата таа земја, ги убивала со бурња со безин како бомби, ги затворала во затвор затоа што си ги учеле децата на нивниот мајчин јазик да зборуват, им ги запалила куќите и и избркала од родното парче земја, кога оваа Малограѓанка ке најде време да ти каже колку наши деца останале по рововите , колку мајки биле одвоени од децата и зафрлени низ разлицни земји..
Што сакате правете,снобови , со вашите пари, ама ако набрзо и на вас ви се слуци нешто сличнио, ке ве видам како ке реагирате.
Во мегувреме, Андријанце, терај си го својот Монденски живот за сите пари. Толку ти сече за да размислиш подалеку.
И малку едукација .

И секој твој денар е денар за крвниците. Кои , ако малку си в тек со настаните, се уште поактивни сега!


< Поракaта ја уредил Тања РР -- 13.8.2012 13:23:38 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Лето 2012
11.8.2012 9:06:08   
kikicka
Ајде бе женски да не бидете оф топик се што имте да си кажете пишете си во пп!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Лето 2012
11.8.2012 11:32:49   
Maca25
Ај ако е таков муабетот па и во Турција да не одиме, а??!?!
Какви будалштини се ова за мене. Секој има право да одбере каде сака да летува, а никој не треба да му соли памет за патриотизам и историја.
И избришете тоа линковите ве молам!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Лето 2012
11.8.2012 11:34:00   
Melanija RR
Тотално оф топик е Надежна, прво судиси себе па на другите,и немешај политика со тема за искуство од одмори.
Тотално не коректно од твоја страна,и да не сме неписмени и знаеме историја и моето семејство е од тие настани па пак одам и ќе одам во ГР.Отвори посебна тема па ќе дискутираме.Поздрав
П:С: не се живее од национализам
Толку од мене

Дајте искуства од Тасос уште ми е во мислиuser posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Лето 2012
11.8.2012 11:55:15   
Maca25
Колешка моја беше на тасос и вика дека е преубаво.
Сега и друга ќе оди, само искуства за едно 2 недели.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Лето 2012
11.8.2012 12:00:14   
*Elena*
Nadezna totalno si zabegala...i tie so poteklo od egejska, znaci nazad nikako vo GR ne smeat da stapnat spored tebe, ako imale imoti i zivot tamu user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Лето 2012
13.8.2012 12:36:18   
vanessa30
Надежна, во ред сето тоа, те разбирам, не страдале само егејците,  страдале и македонците од пиринскиот дел (сеуште страдаат), страдале и кога биле под 5 вековно ропство од Турција, страдале и кога биле под ропство на Кралството на Србија и Хрватска, страдале за време на втора светска војна.
Дали тоа значи дека нетреба да одиме во Србија, Бугарија, Хрватска, Турција, Германија, Италија на одмор????
А сега да си се вратиме на темата.

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 13.8.2012 12:38:30 >

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Лето 2012
13.8.2012 15:00:47   
Luci
Женски ај препорачајте ми некоја осигурителна компанија па кога ќе одиме да уплатиме и за одмор успат и тоа да завршиме работа

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Лето 2012
13.8.2012 15:20:37   
elenak
Женски ај препорачајте ми некоја осигурителна компанија па кога ќе одиме да уплатиме и за одмор успат и тоа да завршиме работа

Сава Осигурување - оти таму ми работи мажлеuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Лето 2012
13.8.2012 15:28:15   
dostickage
Евроинс Осигурување user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Лето 2012
14.8.2012 23:14:25   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Женски ај препорачајте ми некоја осигурителна компанија па кога ќе одиме да уплатиме и за одмор успат и тоа да завршиме работа


Honey шо ќе се мачиш..иди таму у ТОБАКО заврши си работа за 2 мин хихих и така сите се горее доле исто..ова е баш ефтинко

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Лето 2012
15.8.2012 10:56:49   
Natuska85
И јас ќе вадам во сабота од тобако чиста и најбрза работаuser posted image

Луци кога одите ,каде?

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 15.8.2012 10:57:34 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Лето 2012
15.8.2012 11:09:30   
Bjanka
Nie veke 6ti pat po red odime vo grcija, najblisku mi e , patot super, topla voda, cisto, sekogas dobredojdeni, naeftino, a usluga super, duri ovaa god vo hotelov site ni vikaa makedonci i makedonija, taka da ama bas im e gajle za politikata,, :)))

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Лето 2012
15.8.2012 11:16:38   
Luci
Вчера извадивме преку Еуролинк, а за Тобако поима немав дека и со тоа се ''занимаваат''user posted image Одиме во Пефкохори преку Пилот травел, од 26-ти август до 2-ри септември и едвајјј чекам. Радо би бар 10 дена да можеме ама имам само 6 дена одморuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Лето 2012
15.8.2012 12:08:24   
amateuress
nevesti, bila li nekoja od vas so grand victoria vo hanioti?
uplativ za tamu od 2 septemvri i dobrodojdeni bi mi bile iskustva od tipot sto da ponesam, na sto da pazam, itn, itn..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Лето 2012
15.8.2012 12:37:02   
Bjanka
Plazata ti podaleku ako si so mali deca, baraj smestaj ubav i na prizemje, zosto ako ne se bunis ke te stavat u pm :) po skali nagore lizgavi nikakvi, jadenjeto e ok mislam, sve na sve hotelot neznma dali zasluzuva zdezda ama toa e.. inace plazata kaj sto izleguva hotelot e najdobra vo hanioti, cist bel pesok :)))

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Лето 2012
15.8.2012 21:28:12   
mila 3
Nie ideme vo Vrasna od 24 avgust do 2 septemvri, poveke ke bide zamor so malovouser posted image
Koga ke se vratam ke odmaramuser posted image

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Лето 2012
15.8.2012 21:33:46   
amateuress
бјанка, фала ти за инфото :)

јас па како што читав критики по интернет, пишуваше дека на приземје собите мирисале на мувла, и дека тие што се свртени кон базенот биле многу бучни заради барот... па намерно резервирав соба на 2 спрат... е сега воопшто не помислив дека можно е да нема лифт, сепак хотел е...

нема врска, тоа е, ќе се снаоѓаме... се надевам дека ќе има топла вода и пристојна хигиена и храна, повеќе од тоа не барам... ама може во хотелот и тоа да им се гледа многу user posted image


(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Лето 2012
16.8.2012 9:54:44   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

Nie ideme vo Vrasna od 24 avgust do 2 septemvri, poveke ke bide zamor so malovouser posted image
Koga ke se vratam ke odmaramuser posted image


user posted image user posted image user posted image

И ние со 2-годишно дете бевме на замор, не на одмор. Кога дојдовме во Скопје го зедоа моите на неколку дена, па тогаш дури се одморивме.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Лето 2012
16.8.2012 15:42:26   
maki1
Mili RR ima li nekoja od vas da spodeli iskustvo so resortite ili dobri hoteli vo tTurcija i koe mesto e najdobro za so malo dete(15 meseci),neka spodeli iskustvo i neka dade predlozi i agencii.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Лето 2012
16.8.2012 16:19:14   
Annet
maki 1 jas sum bila vo Kusadasi,ama so dettence malo ne bi odela.sega edni moi rodnini bea vo Alanija so avion,okolku 550evra za eden zadete bez pari preku Aurora,ic ne e skapo a all inclusive bilo.jas narednata godina sakam tamu da odime,I ke ima 2 god dotogas.vidi na aurora Ta na stranata ima ponudi za Alanija,za 2 casa si vo Antalija i so nivni prevoz te smestuvaat vo Alanija.Za Turcija imam samo ubavi zborovi;-)))

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?