|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
13.10.2011 10:22:36   
dostickage
sto i da zeme od mene ili mm ke bide ok.molam boga da ne nasledi neso od baba mu,dedo mu ili SKRAJA DA E CICKO MU.BRRRRRR se zgrozuvammmmmmm kakvo stvorenje e

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
14.10.2011 13:46:24   
rehana
ne bi sakala od mene da nasledi mekost, neodlucnost, popustlivost,bi sakal da bide silna , cvrsta so sopstveno jas i sekogas da postapuva pravilno srce na mama:D

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
8.1.2012 14:11:28   
Bububebe
Не би сакала од мене да ја наследи избувливоста,нервозата,да не им верува на секој...да биди похрабра од мене,да не паничи за глупости

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2012 15:48:43   
Џесика
Приметувам во некои ситуации како син ми се однесува и многу ме потсетува на мене, а некогаш и не ми е баш мило... на пр. кога се обидуваме да го натераме да направи нешто со тоа што ќе го фалиме до небо демек за да се засили. Почнува да писка и да негодува, мм се лути а јас точно го разбирам зошто негодува... знае што е целта, исто бев и јас така ќе ме фали мајка ми пред баби, тетки како сум миела садови (пример) и ме фаќаше отпор зошто знаев дека сакаат да ги измијам user posted image
А меѓу другото не сакам да ја наследи од мене наивноста...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2012 16:11:05   
Mihaela 2010
Kako mala sum bila epten privrzana za moite,koga sme se vozele vo avtobus sum placela i vikala da se simant site luge sama da sum ostanela,sum placela kaj drugi luge...Sega duri gledam kako im bilo na moite,nbidejki i jas se soocuvam so istiot problem,M e takva ista kako mene,i navistina toa mn me zamara.Pred nekoj den bevme na gosti kaj kumovite i po pola saat im dojdoa i drugi gosti,lele ova detevo koga rikna da place ko bozem nekoj na nea nesto i napravi ili i se obrati,zivci iskinav ama toa e,se nadevam vo idnina ke se smeni.Krv voda ne biva..user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
3.12.2012 10:35:48   
zzaa
ne sakam da nasledi od mene nerviranje za gluposti i panicenje za se i sesto dr mozeuser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
3.12.2012 10:49:20   
Goddess*
inaetotuser posted image ...pusti inaet magareshkiuser posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
3.12.2012 10:52:26   
miana
Паметот и да се згодни на мене user posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
3.12.2012 10:52:34   
niki
veke sum sigurna deka ja ima nasledeno mojata i na mm eksplozivnost i vo sekoja prilika rabotime na toa da ja naucime kako da ja kontrolira, ja zapoznavame so se i dobro i loso so cel da gi prifati rabotite kako takvi i da ima sto pomalku trigeri sto ke i predizvikuvaat intenzivni emocii i stres
isto taka ima nasledeno od nas dvajcata pak, strav od novini vo ishranata, mnogu e teska da ja ubedis nesto da proba, so ova mi gi kine zivcite i uste ne sum nasla model kako da go nadmineme i da se otvori, voopsto nema ljubopitnost vo nea po ova prasanje, vo sostojba e da gladuva i da ne proba

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
3.12.2012 10:53:29   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Паметот и да се згодни на мене user posted image

аааа грешно ја разбрав темава..Јас си пишав што сакам да наследат од мене.... Не сакам да се емотивни како мене ...user posted image
А сакам да се паметни како мене и згодни исто така user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
3.12.2012 13:07:36   
sandriana RR
Неодлучноста, колебливоста, премотивноста и (не)самодовербата.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
25.12.2012 14:50:14   
vezilka RR
Па дефинитивно не сакам да ја наследи од мене интровертноста, и не сакам да ја наследи пребирливоста кон изборот на храна. Уште од сега работам на тоа да изгради цврст и здрав став кон себе, односно самодоверба, исто така бидејќи сметам дека тоа мене ми фалело во животот.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
25.12.2012 14:57:40   
Mihaela 2010
Vezilke jas izgleda te sledamuser posted image

Kako sto raste M gledam ustvari kolku ne lici na mene za nekoi raboti i toa me raduva..jas sum bila povleceno dete,mirna ne sum se buntuvala,ete taka nekako skromnicka,i do den denes sum dosta cuvstvitelna,emotivna,pa duri cesto na nekoj kompliment znam i da pocrvenam sto strasno me nervirauser posted image ako nekoj me iskaral sum pocnuvala da placam...
Detevo moe e sprotivnost od mene....ako nekoj od strana pocne da ja kara,samo se uozbiluva i ne pokazuva reakcija da place ili nesto slicno,po samostojna e,nekogas agresivna,najnovo pak gi pleska decinjata u gradinka...i tn da ne nabrojuvam....
taka da ete ne gi nasledila se uste moite raboti sto i jas ne si gi sakam i bas mi e milo...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
18.1.2013 14:31:33   
caci 23
more od mene neka si nasledi se user posted image se salam.bi sakala i od dvajcata da ima od se po nesto samo vo normalni granici,zasto se sto e preterano ne e vo red.duri ni dobrinata user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
18.1.2013 14:40:40   
ivoni4ka
nesakam da nasledi da se nervra za gluposti i da ne bide sitnicarka kako mene

_____________________________



(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2013 9:41:07   
Tanjicka
ne bi sakala da bidat inat i tvrdoglavi na mene, ama tesko zasto Filip mislam so 20 meseci duri e i pogolem inat od mene

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2013 10:40:33   
barbi03
Samo da se zdravi i zivi nesto mora da nasledat i od mamauser posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2013 10:44:47   
deluxe
ne sakam da bidat tolerantni kako mene,toa e dobra osobina no na ovoj los svet se zloupotrebuva i zatoa nagradata e stradanje user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот barbi03)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2013 10:52:50   
Melanija RR
Физички косата и стапалата несакам да ги наследи.
Карактерно више мање ништо не ми фали user posted image да биде уште уште поупорна и се на си истера до крај .
Јас ќе тргнам па ке подзастанам ,па додека се сетам возот на поаѓање па нема многу време user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2013 10:56:48   
Lacrymosa
Не сакам да ја наследат мојата толерантност. физички не сакам да ја наследи мојата коса и висината ниту пак носот од мм

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
12.3.2013 11:39:12   
hopeless
Физички не би сакала носот да го наследи.
А карактерно не би сакала да биде плачко како мене

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
30.8.2013 17:08:19   
Bethany
не би сакала да наследи импулсивноста дефинитивно! Ќе се поштеди од многу маки и проблеми во животот user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
30.8.2013 22:23:31   
Hunny
Само да не биде толку емотивна како мене.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
4.9.2013 8:13:18   
bucko mal
Od mene nesakam da ja nesledat naivnosta(glupavosta)pa od sopstveni greshki da ucat vo zivotot.
Tvrdoglavosta(za zal golemiot ja nasledi)
Nesakam da bidat popustlivi kako mene.
Fizicki nesakam da bidat skloni kon debeleenje(I toa golemiot go nasledi)

Golemiov sin gi nasledi loshite osobini I od mene I od tatko mu,za zal.

Za moloto epten mi e milo shto ja nasledi visinata od tatko mu.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што не би сакале детето да наследи од вас?
8.12.2013 15:40:46   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Kako mala sum bila epten privrzana za moite,koga sme se vozele vo avtobus sum placela i vikala da se simant site luge sama da sum ostanela,sum placela kaj drugi luge...Sega duri gledam kako im bilo na moite,nbidejki i jas se soocuvam so istiot problem,M e takva ista kako mene,i navistina toa mn me zamara.Pred nekoj den bevme na gosti kaj kumovite i po pola saat im dojdoa i drugi gosti,lele ova detevo koga rikna da place ko bozem nekoj na nea nesto i napravi ili i se obrati,zivci iskinav ama toa e,se nadevam vo idnina ke se smeni.Krv voda ne biva..user posted image

imame promeni...
detevo mi e smeneto skroz na skroz,i bas me raduva,znaci ponekogas sum samezliva jas i povelcena,i toa ne sakav da gonasledi od mene,tuku da bide hrabra i samouverena...od gorenavedeniot post toa vekje iscezna,kade i da odime taa si se zaigruva,se pozdravuva so lugeto im priogja im zboruva,i duri i luge koi prv pat gi gleda...user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?