|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 16:07:01   
temjanuska75
Одвај еднаш месечно дали одам. шишање на два-три месеци, фенирање само за повод, фарбање на два месеци. Сама понекогаш ја виктам или пеглам.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 19:16:52   
meU87
odam 2-3pati godishno, po maksimum 300den + farba za kosa, no toa vo domashni uslovi, na sekoi 2meseci po okolu 350den.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 22:35:43   
bucko mal
pa za 1,5 godina tuka imam otideno kaj 5 razlicni flizeri I nikoj me nema pogodeno jas kako sto sakamuser posted image
plativ I poskapo I poevtino I cabe,ednostavno ne gi biva,mnogu kasnat so modauser posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 23:14:23   
sandriana RR
Просек 300 ден. месечно

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.6.2013 9:25:59   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

pa za 1,5 godina tuka imam otideno kaj 5 razlicni flizeri I nikoj me nema pogodeno jas kako sto sakamuser posted image
plativ I poskapo I poevtino I cabe,ednostavno ne gi biva,mnogu kasnat so modauser posted image


Neznaat da shishaat-vrska nemaat of frizerajuser posted image ,a cenite im vrishtat..toa euser posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.6.2013 9:29:25   
deluxe
мојата коса расте многу споро така да пари за стрижење трошам малку,за фенирање сум експерт,сама се фенирамuser posted image така да трошам малку пари

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.6.2013 9:45:04   
Octavia
Може двапати месечно да појдам на фенирање, некогаш ни толку... Ако се сите како мене, ќе пропаднат фризериве user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.11.2013 13:05:39   
Mihaela 2010
Bidejki ja pustav kosata nebev pojdena nekoi 3 meseci na frizer ama pocna da mi se ostetuva i mnogu da mi pagja pa skoro bev i dosta ja skrativ,stepen,za 200 den so mienje sisanje i feniranje,maalski frizer ama epten me pogodi...imaat i drugi uslugi a najvekje mu se izraduvav na toa sto imaat i masaza pa kaj i da e ke gi posetam nekoj den

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.11.2013 13:18:44   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia RR

Може двапати месечно да појдам на фенирање, некогаш ни толку... Ако се сите како мене, ќе пропаднат фризериве user posted image

Хехехе, Октавиа - не си во најлоши клиенти user posted image
Шишање еднаш на 2 месеци, фенирање - од свадба на свадба user posted image .
Значи трошок, во просек 100 денари месечно.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Колку пари трошите за фризер?
21.1.2014 2:19:47   
Defne90 RR
Jas kosata ja sisam dvapati do tripati godisno mi raste i mene mnogu sporo pa nemam potreba od cesto sisanje.Togas koga ke se sisam mi zemaat po trista denari i za feniranje i za sisanje inaku si se feniram i peglam doma.Ne se farbam,ednas godisno si pravam tretman za revitalizacija na kosata deka mi paga mnogu i mi se krsi i ona cini 500 denari.I toa e toa se na se na godisno nivo sumirano epten eftino si pominuvam.I sekako ako izleze nekoja proslava togas odam za frizura.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Колку пари трошите за фризер?
5.2.2014 10:51:19   
AneLav RR
Јас бидејќи сега живеам у Струга а сум од Скопје и фризерката ми е од тука идам еднаш на 2-3 месеци на фризер се шатирам и се шишам и тоа ме кошта од прилика окулу 1500 ден. Не сакам да се фарбам затоа што тоа значи венчање за фарбата и ќе треба почесто да го преавам. Вака ми е супер.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Колку пари трошите за фризер?
5.2.2014 10:56:49   
princessa
jas za na frizer ne trosam mnogu. 2pati se sisam, frizuri ne pravam nikogas-poslednata mi bese za svadbata pred 4 godiniuser posted image . Si imam kadrava kosa i imam sekogas frizura. Retko se farbam. E drugo sto da vi kazam, koga odam na frizer koga ke mi ja vidat kosata sakaat da mi ja sisaat mnogu namerno i veke nemam poverenie vo nikogo, posle mesec dena placamuser posted image . Inace doma si se potsekuvam na 2 meseci i toa sama. Najgolema slabost mi se proizvodite za kosa, taman ke izleze nesto novo sakam da go imam, ke go kupam i taka mi se polni plakarot vo banja a mi se prazni novcanikotuser posted image .

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Колку пари трошите за фризер?
5.2.2014 10:57:04   
bucko mal
Jas samo se shisham na frizer.Sum platila poskapo i poeftino ama nema nikakva razlika.Tuka e golem problem da se najde dobar frizer.
Ne sme mnogu po modatauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Колку пари трошите за фризер?
5.2.2014 13:29:28   
Мамичка85
Jas se sisam ednas vo nekolku meseci maalska frizerka mi ja znae kosata so godini idam kaj nea za se za 200 denari me pravi super sega se sisav pred da se porodam sega zdravje na leto user posted image problem imam so prvut od razni samponi i nemozam da go ostranam user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Колку пари трошите за фризер?
9.9.2014 0:22:34   
tnks

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Jas se sisam ednas vo nekolku meseci maalska frizerka mi ja znae kosata so godini idam kaj nea za se za 200 denari me pravi super sega se sisav pred da se porodam sega zdravje na leto user posted image problem imam so prvut od razni samponi i nemozam da go ostranam user posted image


Мене ми кажаа за фризерско студио тим 5 дека има и компиутерска дијагностика за сите болести на коса а жената што работи таму била вистински ВИРТУОУЗ, има идено на модни ревии и работи по слика и носиш слика од фризура и ја имаш истата на глава.
Другарка ми има земено од таму гратис Силиконски капки и надградба реп 60 цм дека живее блиску и е редовен клиент, ми вика на 20 идења во студиото има гратис по твој избор.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Колку пари трошите за фризер?
9.9.2014 8:26:12   
deluxe
Ако сум јас еднинствен муштерија на мојата фризерка,ќе прострада за лебuser posted image
Многу бавно ми расти косата,така да се стрижам 1-2 годишно и тоа е сеuser posted image
За фарбање и фенирање си се средувам сама.Има исклучоци во дадени прилики и поводи одам на фризер за фенирање,а фризури(со пунџи и сл.) не сакам и не правамuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот tnks)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Колку пари трошите за фризер?
9.9.2014 14:57:59   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Ако сум јас еднинствен муштерија на мојата фризерка,ќе прострада за лебuser posted image
user posted image



Аахах леле и јас сум иста :D на 3 месеца од шо веќе ми смета идам да ме потшиша ... значи 300 денари на 3 месеца :D инаку не дека несакам да ми е средена косата ама навистина секогаш наоѓам нешто попаметно за работа во тој момент :D

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 7:31:03   
caciana
Kosata ne mi raste brzo,najcesto ja potstrizuvam vrvovite na 4-5meseci.Frizura moze say svecena prilika DA napravam.Inaku sama ja feniram I farbam.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 15:10:48   
scared RR
Ау ептен малце 250 денари годишно user posted image Само еднаш одам годишно да се ишишам малце, косата ми е долга, не многу така средина некоја, најчесто ја носам лабаво собрана, во пунџичка . Не се фарбам па не ми е ни оштетена, природно виткана ми е, или ја обликувам понекогаш со пена за коса и затоа и немам потреба од често кратење.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 15:54:03   
blond
Strasno mnogu malku user posted image mm poveke od mene trosi user posted image
Jas na 4-5 meseci ednas se shisham, za farba davam 250den, ama se farbam dva meseca so edna farba user posted image
a mm na 3, maksimum 4 nedeli se shisha user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 16:06:01   
scared RR
user posted image user posted image Јас мислев само мојов е таков, секој месец се шиша, некогаш и на 3 недели, го гледам и се чудам што всушност шиша кога косата ниту му е порасната, ниту оштетена. Ама си има увртено дека му се виткала кога му била потпорасната па не можел да си ја "намести" user posted image Среќа што шишањево му е за 100-че user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 16:09:48   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Јас бидејќи сега живеам у Струга а сум од Скопје и фризерката ми е од тука идам еднаш на 2-3 месеци на фризер се шатирам и се шишам и тоа ме кошта од прилика окулу 1500 ден. Не сакам да се фарбам затоа што тоа значи венчање за фарбата и ќе треба почесто да го преавам. Вака ми е супер.

Е сега изгледа ќе си се венчам за фарбата ми досади шатирањето. Па шишање и фарбање ќе ме чини 1000 ден. Ќе уштедам 500user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 16:15:55   
Hopeful RR
Ептен сум специфична за шишање и откога си ја најдов фризерката, не ја менувам. Јес да е скапа - 600 ден, ама се шишам еднаш до двапати годишно, за разлика од мм кој исто како и вашите, оди еднаш месечно. Исто и се фарбам на фризер, затоа што имам многу густа и бујна коса и секако не ми стигна една фарба, и не ми се исплати - да купам две пакувања боја, и тоа да најдам асална за да не ја оштетам, секако ќе ме фати 800-900, така што си одам на фризер еднаш на два месеци. А за фенирања, пеглања и средувања за искачање или свадба, сама се правам. Не се потресувам за фризури, ако е косата здрава и добро ишишана, со обично фенирање е супер средена.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.11.2014 23:07:49   
LoveableMe RR
Порано повеќе и за фарби и за фризери, сега помалце трошам, дали станав рационална или штедлива, не знам ни јас...user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Колку пари трошите за фризер?
24.1.2016 12:48:06   
Палешка РР
Многу малку, на фризер само се стрижам. за посебни прилики правам фризура и дома се фарбам.
Имам виткана коса и нема потреба, од када со фризура излегувам user posted image

Ми беше долга косата па скоро до половина. Вчера ја скратив над раменици и сега си сум чудна user posted image
Ама не можев веќе да ја одржувам, па и дека зима, многу ми е густа и ми стои водена во коренот 24 часа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?