|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку пари трошите за фризер?
13.10.2010 17:48:23   
nadica
јас имам другарка која има салон спроти дом за деца без родители „11 октомври“ и има достапни цени ако сакаш пиши ми пп ќе ти пишам број за да не ги кршиме правилата на форумов

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.11.2010 15:44:37   
baby mama
Vo sabotata bev na frizer i posto bev kuma imav nekoj posvecena frizura. Lele bre toa devojceto kako me tegnese, me kubese mi se idese da i ja aknam edna.Ne najseriozno za malce ke pobarav drugata devojka da me pravi, ama si vikam aj za ubavina trpi. Ama i devojcevo neviden namkor bese, strav mi bese da ja prasam nesto da ne me zapali so fenot user posted image .


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.11.2010 22:48:29   
Annet
хехе се изнасмеав baby mama user posted image
баш user posted image така се трпи за убавина.Јас за фризер не давам многу пари,само кога се потшишувам и кога се шатирам,за другото си се грижам сама,затоа што учев занает неколку години,и сега си се фризирам самаuser posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.11.2010 22:53:00   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Ama i devojcevo neviden namkor bese, strav mi bese da ja prasam nesto da ne me zapali so fenot user posted image .

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Колку пари трошите за фризер?
17.11.2010 8:35:39   
vesna1
Jas mrazam da idam po frizeri od pricina sto sekojpat me upropastuvaat. Ke zavrsat kurs i ke otvorat salon i naplakaat po 300 den i mislat deka se najdobri. Poradi neasalni frizeri od pred 6 meseci koga imav dolga kosa mi ja upropastija i me isisaa do usi, i sto e najstrasno malce ja potporasnav i trebase da idam na svadba i otidov da me potsredam malce( kaj druga frizerka) i taa me dosuredi me isisa epten kratko. Mi idese da ja nokautiram.user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.1.2011 0:52:57   
mila mama
Posleden pat bev vo septemvri i plativ okolu 1200 den.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.1.2011 1:15:20   
Maca25
Си имам една фризерка за шишање и фенирање, а друга за фризури. не сум и редовен муштерија на таа за шишање во последно време, на 3-4 месеци почнав да одам на шишање, на фенирање пред некој повод - роденден или сл. , а таа за фризури ја посетувам уште поретко.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.1.2011 8:59:58   
Pepelaska *
Скоро ичuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.1.2011 9:20:41   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Скоро ичuser posted image


Исто и јас, обично за секој ден се фенирам дома,се фарбам дома....... ако има некој повод тогаш може да појдам на фризер. А и фризерот кај што одам му е другар на мм па никогаш не ми наплаќа по цена што им зема на другите

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.1.2011 20:08:22   
Snowhite RR
Последниот пат бев на фризер за фарбање и стрижење, сакав да ја поосветлам коста и реков ај на фризер ќе одам, наместо да ми ја осветли ми ја затемни, џабе 700 ден платив, ќе си пукнев од мака. Инаку сама се фарбам дома, освен еден период кога повеќе ми се исплатеше да се фарбам на фризер бидејќи фризерот ми земаше ефтино, а фарбата што јас ја користев пред тоа ја оскапеа ептен, па ми беше ем посиплатливо, ем не се замарав јас, плус тој ќе ми измешаше неколку бои и супер ќе ми се погодеше бојата, потоа одам за стрижење еднаш на месец или два, исто на фризер одам за фризура(фенирање) пред некоја свеченост, а некогаш и не одам можи и сама или другарка ми да ме исфенира. Се на се, не трошам многу

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.1.2011 21:11:10   
skorpijana
pa odam ednas mesecno za retcenje i feniranje a na tri meseci za sisanje ne se farbam pa taka davam okolu 200 denari mesecno

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Колку пари трошите за фризер?
30.1.2011 11:31:04   
MamaOhrid
Многу малку пари трошам за фризер. Не се фарбам, имам долга смеѓа права коса, ја мијам на 2 дена и ги пеглам само шишките бидејќи никогаш не ја носам пуштена. Се шишам на 3 месеци.  

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Колку пари трошите за фризер?
30.1.2011 14:15:49   
luna*
многу малку...од долга коса се ишишав скроз кратко, така да еднаш во месецот доаѓа еден фризер и ме шиша и мене и мм за 15 минути и си одиuser posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Колку пари трошите за фризер?
4.2.2011 10:31:56   
tedicka
Има ли некоја битолчанка на форумов да препорача фризер од Битола за фризура (невестинска), јас не сум од Битола и не знам али пошто ке ме шминка Зоран Шурбевски во Битола па и фризурата ке ја правам таму user posted image ПЛС препорачајте ми нешто user posted image

(Одговор на членот luna*)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Колку пари трошите за фризер?
4.2.2011 10:40:05   
Ane Bubence
Uf mnogu, sekoja nedela odam na feniranje. Mojata prirodna kosa e vitkana, a jas puknata za prava kosa user posted image Sreka sto frizerot mi e mnogu blisku do rabotnoto mesto, pa odam na pola saat, se sreduvam i odma nazad na rabota user posted image

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Колку пари трошите за фризер?
25.2.2011 22:50:15   
suzeto
malku ednas na 1-2 mes.i plakam 100-150den...kratka kosa imam i nema mpotreba za povekeuser posted image

(Одговор на членот Ane Bubence)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Колку пари трошите за фризер?
25.2.2011 23:05:22   
Тања РР
Мојата фризерка еднаш месечно ме фарба и ме шиша. Бидејќи сега имам кратка коса немам потреба од фенирање и пеглање па тоа шишање со фарбање ми е единствениот издаток за убавина месечноuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Колку пари трошите за фризер?
25.2.2011 23:06:55   
humana
Posto sestra mi e frizerka skoro i ic netrosam osven sto kupuvam farba sekoj mesec,a ednas nedelni me fenira ona:)) Sekako ne mi naplagauser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2011 15:04:08   
Olivia
Jas maki macam so mojata kosa a i trosam prilicno mnogu za da izgleda dobro , imam tenko vlakno,brzo se mrsi, retka i porozna kosa i zgora na toa ja farbam plava,ja sisam na sekoi 2 meseci, ja odrzuvam istata dolzina samo podstrizuvanje mi e 500 den a uste mnogu mnogu za tretiranje , silikonski kapki, ampuli, shamponi , regeneratori, maski koi gi trosam brzo bidejki ja mijam sekoj 2 den, eden den kjelava ke se isisamuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 11:59:48   
mamicki
Mnogu. Najmogu trosam na kosata. Vo kosata najmnogu investiram, a od nea najmalku profitiram. Skap sampon, sprej za rascesluvanje, dvapati nedelno ampuli, ednas nedelno feniranje kaj frizer, sekoi 4 sedmici oblikuvanje na frizurata, 4 pati godisno prameni na folija... I pak ne sum zadovolna od nea user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:04:42   
Maca25
Во последно време многу малку. Си најдов шампон убав, се шишам еднаш месечно за 250 ден. и еднаш до два пати месечно се фенирам за 250-300 денари.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:11:44   
Emanuelapp
За стрижење плаќам 400денари затоа што ми е многу многу долга и ја стрижам 3 пати во годината. Не инвестирам многу во шампони и маски користам обична маска за коса и шампон... затоа што имам многу цврска и здрава коса затоа што ретко ја пеглам и ја фенирам

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:24:50   
rina13
jas imam uplav od frizeri,imam dosta dolga kosa do polovina,i kaj  da sum idela koga ke recam 2cm me kratele po 10 imaat problem so duzinata ili neznaat da dadat oblik ako ne skratat povekje,ednas mi se desi od polovina  da mi ja skratat do ramenici iako rekov 2,3 cm mi idese da ja istrizam kelava  drug pat mi napravia siski ko dzim keri od glupaviot i poglupaviot a baska sto mi pocnuvaa od teme so leksilium zaspav taa vecer,i vikam dosta e vekje ne idam po no name frizerki, i vikam sto sakam za 250den i otidov letoska kaj eden da recam od podobrite frizeri u gradov sto e baegi skapicok i vikam sakam aj da ja osvetlam so prameni i ok prviot pat bev super mi podnikna kosata vikam aj da idam pak  i bea u guzva,eden prameni vadi drug me fenira tret me mie haos ne im rabotese boljerot i lugje moi pola kosa med boja pola temno kafeava ko koza koga ke ja izmocaat zajci neznaev koj kraj da go fatam a dadov se na se 6000den za 2ta pati, uste vikam zasto vaka svetol korenot mi vikaat ne be bas ti e temenuser posted image user posted image user posted image user posted image  i na kraj se prefarbav sama kafena priblizno do mojata prirodna boja i resiv ne frlam pari osven za nega so profesionalni sredstva,za sisanje koga ke dojde vreme nz sto ke pravamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:26:31   
Andriance
E jas si napraviv edna matematika...ic ne mi se isplakja da mijam kosa doma zasto moram da kupam shampon, regenerator ili maska,silikonski kapki, sprej za kosa bla bla koga kje naprvis suma sumarum toa se povekje od 1000 denari...kaj sandra se feniram i mijam za 100 denari iako mora da priznaam vrska nemaat od feniranje, i prilicno kubat kosa - ama ja si nadov taktika pa sama si ja ceslam user posted image i ako nisto drugo barem polesno mozam da ja soberam koga mi e fenirana ili za sekoj den mi super...e sega ako treba da se ide nekade imam moj frizer vekje 10 godini...tamu se farbam mesecno ili se satiram na 2,5 - 3 meseci...se feniram za 200 denari

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:36:15   
Luci
И јас се фенирав кај Сандра, додека не си ја купив user posted image од ТопШоп. А иначе секогаш си носев свој шампон и обавезно барав да го исчистат столот кај што ќе седнам зашто вечито им беше све со влакна и прашина наоколу, од дома чиста ќе излезев а се враќав цела прљава со туѓи влакна на мене (зборам за дуќанот во Аеродром)

< Поракaта ја уредил luci -- 16.2.2012 12:39:19 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?