|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бисквити
1.12.2011 16:27:45   
stela
Od kaj 8mi mesec negde pocnavme so biskviti, so mleko najcesto, a vo posledno vreme moze i so pudingce ili ovosna kasicka a moze i so jogurt :)). A mu davam plazma ili lino.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бисквити
12.12.2011 10:30:52   
TeaM
Nie pocnavme poleka so plazma meleni. Po kolku lazicki stavate vo ovosna kasicka da receme od 100 grama?

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бисквити
12.12.2011 10:37:38   
AnnaMolly RR
Теа, мислам дека ќе биде доволно 1-2 лажички за таа грамажа. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бисквити
12.12.2011 10:46:48   
penelopa
А дали некој знае дали во Плазма бисквитите имам јајца? Барам неможам да најдамuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бисквити
12.12.2011 10:48:38   
TeaM
Zborime za kafeni lazicki taka? user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бисквити
12.12.2011 10:50:42   
TeaM
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

А дали некој знае дали во Плазма бисквитите имам јајца? Барам неможам да најдамuser posted image


Penelopa, ne pisuva vo sostavot deka sodrzat jajca...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бисквити
12.12.2011 10:51:54   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: TeaM

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

А дали некој знае дали во Плазма бисквитите имам јајца? Барам неможам да најдамuser posted image


Penelopa, ne pisuva vo sostavot deka sodrzat jajca...



Теам ако веќе имаш опаковка можеш ли да провереш дали некаде пишува дека има лецитин? Фала ти однапредuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бисквити
12.12.2011 11:29:20   
arh_diz
Soja lecitin ima vo plazmata.Sin mi ne ja saka mnogu

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бисквити
12.12.2011 12:06:39   
AnnaMolly RR
Филип не сака плазма, му купувам од Краш едни со какао и 8 житарки. А користиме и обични бисквити, само многу ретко јаде бисквити и млеко во последно време.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бисквити
12.12.2011 13:55:20   
TeaM
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: TeaM

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

А дали некој знае дали во Плазма бисквитите имам јајца? Барам неможам да најдамuser posted image



Penelopa, ne pisuva vo sostavot deka sodrzat jajca...



Теам ако веќе имаш опаковка можеш ли да провереш дали некаде пишува дека има лецитин? Фала ти однапредuser posted image



Da, soja lecitin....

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бисквити
3.1.2012 11:14:20   
Natuska85
Ние јадеме плазма мелени.Вчера во тинекс видов дека има и Лино мелени,па се мислев дали да му земам,имате користено?

Инаку ги јадеме во овошни кашички,а со млеко не ги сака,му се гади некако. Купив пред некое време и плазма бисквитки,знаете не мелениuser posted image , и викам ќе му дадам да си држи во раце и да си ја грицка.Ама верувале за 10 сек ја вади бисквитката пола во уста му останала,се извадив од памет.И земав му ја извадив со прст,кога почна да вришти,леллее.Од тогаш само мелени за мој булиuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бисквити
3.1.2012 12:51:17   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Ние јадеме плазма мелени.Вчера во тинекс видов дека има и Лино мелени,па се мислев дали да му земам,имате користено?

Инаку ги јадеме во овошни кашички,а со млеко не ги сака,му се гади некако. Купив пред некое време и плазма бисквитки,знаете не мелениuser posted image , и викам ќе му дадам да си држи во раце и да си ја грицка.Ама верувале за 10 сек ја вади бисквитката пола во уста му останала,се извадив од памет.И земав му ја извадив со прст,кога почна да вришти,леллее.Од тогаш само мелени за мој булиuser posted image


Lele jas se zeznav ednas so Lino meleni.Katastrofa,preblagi i vkusot vrska im nemase.Brrrr mi se zgadi koga gi probav edno kilo seker imaa

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бисквити
3.1.2012 15:20:09   
kikicka
Ние имаме пробано од Лино али не мелени ,ионака се топат во топломлеко нема потреба од мелено

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бисквити
11.1.2012 14:49:33   
TeaM
Na kolku meseci im dadovte na vasite user posted image biskvita vo raka da grickaat?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бисквити
11.1.2012 14:58:50   
arh_diz
Jas mu dadov posle 6 meseci vo raka nesto slicno na gevrece

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бисквити
11.1.2012 15:57:19   
TeaM
Nie za edna denela polnime 8 meseci i imame 2 zapcinja :) Sakam da i dadam plazma, ama nesto strav me faka da ne i zaletneuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бисквити
11.1.2012 16:16:16   
arh_diz
Nema da i zaletne ke se nauci da zvaka, a toa mnogu znaci, nemoras da blendiras
Plazmata sodrzi med

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бисквити
11.1.2012 17:07:09   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: TeaM

Nie za edna denela polnime 8 meseci i imame 2 zapcinja :) Sakam da i dadam plazma, ama nesto strav me faka da ne i zaletneuser posted image



Probaj so korka leb, pomali se sansite da i zaletne, taka polesno ke se nauci. A za biskviti, mozes i drugi, ne samo plazma keks.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бисквити
29.1.2012 16:45:53   
TeaM
I dadov na user posted image plazma keks, i super pominavme, dzvaka i golta, srce na mama :) Kje si grizne pogolemo parcence pa si mljacka user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бисквити
30.1.2012 10:33:33   
vezilka RR
Ние многу касно почнавме со плазма и било што тврдо..не ги сакаше Никола. Може и затоа не знаеме да џвакаме. Дури сега на 14 месеци почна да џвака и тоа само лепче, плазма ама ако има во кашичката некое парченце, одма се задавува и има нагони на повраќање. Не знам кога ќе научиме да џвакаме user posted image

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бисквити
30.1.2012 10:40:51   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: TeaM

I dadov na  plazma keks, i super pominavme, dzvaka i golta, srce na mama :) Kje si grizne pogolemo parcence pa si mljacka 


Теа, слободно давај и плазма, треба полека полека да се учи да џвака. Филип на 8,5 месеци го извади првиот заб, а веќе од 6 месеци не му блендирав ништо. Дали 2-3 пати во живот имам употребено блендер, се пасирав со вилушка.
А што да речат тие што вадат прв заб на 11-2 месеци? Зарем само на блендирано ќе бидат?
Мислам дека што побрзо се научи да јаде неблендирана храна, подобро за сите. И без заби треба со јазикот да вежба да ја превртува храната и да џвака со непцата.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 30.1.2012 10:41:45 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бисквити
30.1.2012 10:49:08   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Ние многу касно почнавме со плазма и било што тврдо..не ги сакаше Никола. Може и затоа не знаеме да џвакаме. Дури сега на 14 месеци почна да џвака и тоа само лепче, плазма ама ако има во кашичката некое парченце, одма се задавува и има нагони на повраќање. Не знам кога ќе научиме да џвакаме user posted image
Исти случај сме и ние . Ние еднаш заради парче бисквита завршивме на ургентна и од тогаш јас не се осмелувам да му давам ништо што има парчиња- блендирам се што јаде незнам до кога. А сме биле и кај специјалист за оваа проблематика кој не советуваше само да пазиме на положбата на хранење и да почнеме со најситни парченца храна ама ете јас многу многу се плашам . Единствено што знае да јаде во парчиња се бисквити и тоа специјални кои се топат во уста и минимална е можноста да му залетне. Знам дека треба да се учат што помали да џвакаат ама тоа не е случај со нас изгледа ќе треба прво да го пребродиме стравот па потоа ќе се учиме да јадеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бисквити
30.1.2012 11:06:49   
kikicka
Не се секирајте еве не 16месеци и ние до пред две недели блендиравме сега пасираме и џвака некогаш и одма голта сама си каже кога сака ,еве и кај нас се давеше,едно време јадеше бисквити па после се давеше па не и давав,па сега соленки јаде и џвака а храната не ја џвака user posted image ама веќе нема да блендирам готово завршивме ако знае да џвака соленки ке џвака и храна.и некако полек полека тераме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бисквити
18.7.2012 14:55:45   
Natuska85
Кристијан обожава да јаде бисквити.Абе кога ќе ја види опаковката на плазмата шизнува и после првата уште недојадена одма вика за друга. Инаку мелени имам дома едни на винчини ми ги донесоа и убави,не сум видела како се со цена, ама многу се вкусни во овошна кашичка.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бисквити
18.7.2012 15:22:29   
AnnaMolly RR
Нас бисквитите ни станаа ужинка. Еднаш после попладневното спиење му дадов бисквитка да јаде, немав нешто овошје, па му се бендиса. И сега откако ќе стане од спиење си бара „бискита“.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?