|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 11:25:49   
bucko mal
Lele izvini sega vidov deka si me prasala za cena.Jas ne ziveam vo Mk,ama eve ke kazam kolku go kupiv kolku za sporedba.Go zemav $60-2 400 Mkd.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamita83

bucko mal od kaj ja kupivte masickata i stolceto i kolku? sakam da i kupam na malata nesto slicno



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 12:51:41   
Melanija RR
Dilina од Аеродром си па одма ќе ти кажам каде има убави.Во Беби Блу во зградата до Капитол од задната страна.Има од 3-4 илјади кои се ама баш супер се вади и отвара напред тацната ,цврста и лична.Какви 7-8 илјадри па пари на дрво не растат.Туку и во Џамбо има убави 1.800 и 3.000 ден и ништо не им фалиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 15:29:12   
Bethany
Тие од џамбо што се поставуваат на столче од маса се супер, ама се за бебе што веќе стабилно седи, и бидејќи не се многу големи мислам дека може да ги користат бебиња до година и пол. Знам бидејќи одев да го земам за Јаков, и имаше некаде година и пол, па едвај веќе седнуваше во нив, не го купив.

Ние наше столче го земавме од Пластичарска, околу 2000 денари беше, а во бебесупермаркет исто такво беше поскапо.
Многу го користивме, на крај го и скршивме и треба сега друго да зимаме.
Ама бебе не може стабилно да седи кога се почнува со чврста храна, така да релаксатор за тоа е супер.
Е сега хранилки со наслони со повеќе позиции, се обично поскапи, барем од тоа што гледав јас порано.

Дилина, баш пиши што ќе најдеш, каде и со какви цени, да знам и јас кај да барам кога ќе дојде време user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Столче за хранење
13.12.2014 14:59:39   
Malecka23
Hranilka so naslon imase vo jumbo i bese 3000 za razlika od dr mesto e super eftina.Ama epten treba sreka da imas za da ja nacekas.Nie za M koga baravme mm skoro sekoj mesec idese da proveruva i nemase.Na kraj za povojnica ni donesoa naj najobbicno ama dusata mu ja izvadivme.Go koristevme do godina.Posle zencka sakase sama da sedi na masa i go sklopivme go dadovme na vnuceto.Mnogu isplatliva rab

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Столче за хранење
17.12.2014 8:37:22   
Dilina
еве ние се одлучивме за оваа..

user posted image

количката ни е исто FreeOn мн сме задоволни од неа, па се одлучивме и хранилка ваква да земеме.. од AlfKids од Прилеп. 3600 ден. Со 6 позиции на висина и 3 поз на грпчето.... има ли некој ваква ? Не сме ја виделе, ќе ни ја пратат по карго, ама се надевам дека е ок....

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Столче за хранење
17.12.2014 14:08:03   
Ilina87
На почетокот според мене најпрактично е хранењето во релаксатор или транспортер од причина што бебето сеуште не може убаво да седи. Ова нормално како поефтина варијанта. Инаку има поскапи столчиња што уште од почеток се доста практични бидејќи се мести горниот дел да биде доста навален, не во седечка положба.
Ние имаме од Chicoo, го добивме како поклон, поскапо е купено, но сум многу задоволна, цврсто е, не се ниша и мислам смрт нема.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Столче за хранење
30.1.2015 14:41:06   
Melanija RR
Кажете ми монтажните за на столче што ги има и во Џамбо ,дали се стабилни и баш на некоја столица одговараат да се монтираат?
Ги гледав и дрвените без За ама нема за врзување а тоа ни еголем проблем user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Столче за хранење
5.4.2015 23:21:03   
Melanija RR
Столче не купивме ни ваму ни таму со скоро 20 месеци.Знам дека до кај 3 год седат ама М ненаучен е проблем.
Пробав на гости ,се чуствува ограничен ,недоседува.Мрда тој и ви=о малата количка ама јаде не е проблем.Но дечково мој за се нешто му се брза па неколку пати на колено седеше и јадеше со мм и му влегло во глава секој кој ќе седне на маса треба он во скут било јадење било кафе било седење.
И немам памет што да правам.Има ли некој начин за на обично трпезариско столче,тие малите се за мали.Незнам ни дали постои некое такво да се загради и седи на него, или деф да купиме столица и со триста чуда да го убедиме да седи.
Додатно е и тоа што во градинка ги седнувам на мали дрцени столциња со страници, па сега оак кога ќе оди во градинка ќе биде дома едно таму друго.Има ли чаре?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Столче за хранење
5.4.2015 23:41:09   
Neurotoxin RR
Меланија јас не сум го прочитала оној пост од јануари, али еве едно наше искуство. За такво столче мислам дека сега е касно за него, ние го купивме она што се спушта на три нивоа, зашто почнав да ја седнувам на околу 5 месеци кога почнав и да ја дохранувам (значи по препорака на ортопед, на 5 месеци да биде на најлегнато ниво како во количка) до пред некој месец го користевме, навикната беше, ама да не си ја урочам, машалка тешка е, па го напукна на едната страна и го спакувавме, планираме здравје и друго дете да го поседи user posted image
Сега многу работи ни завршува, најобичното пластично столче од џамбо, си го носи до масичка, си седнува и си пишува, или за јадење тука и давам. Е сега мојава е поголема, на трпезариска заедно кога седнуваме може да седи и седи на голем стол, а за твојот случај незнам каква е ситацијата, али мислам тие за монтирање ќе завршат работа. Има и за поголеми, јас ги имам баш во џамбо гледано, ако сега ги нема, види расшетајте се и на пластичарска

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Столче за хранење
6.4.2015 8:40:29   
AnnaMolly RR
Меланија, сакаш да ти го дадам моето монтажно, да пробате? Ако го сака, слободно користете го, мене во следната година гарант нема да ми треба :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Столче за хранење
6.4.2015 22:31:23   
Melanija RR
Neurotoxin М ми е ситен и не баш со висина,кратко седи на трпезариски стол ама му фалат 10смuser posted image Дефинитивно во Џамбо морам да одам зошто тие монтажните ми се видоа мали па да вдиме на кутија што пишува според килажа:имаше и едни како страниците се потпираа на масата што ми е нелогично и нестабилно.

AnnaMolly RR ти благодарам user posted image за разгледуваме твојата понуда за да знаеме на што сме user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Столче за хранење
7.4.2015 13:07:26   
lukajana RR
Melanija rr jas imam vakvo stolce za hranenje
user posted image
go dobiv na krstevka na L,prakticno e tridelno,se koristi kako nisalka,kako stolce za hranenje so plasticen dodatok napred kako poslyzavnik i se mesti na masiceto za da izgleda kako takvo stolce a moze i vaka kako sto e na slikata za pogolemo detence,stolceto e bas kako tie vo gradinka i realno za bebe ne e tuku bas za taka pogolemko sto ubavo sedi deka stolceto e golemko bebe bi propadnalo vo nego user posted image
sum gi videla na plasticna ulica ama cena ne znam

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Столче за хранење
7.4.2015 13:14:48   
Melanija RR
Маката е што прцулот сака на голема маса user posted image инакво вакво е супер,ама малото масиче ни е тргнато од дневна зошто нема место и ова би било таман.
Чекам инфо поладне од мм за монтажнитеuser posted image

Фала ти lukajana RRuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Столче за хранење
7.4.2015 13:48:04   
hopeless
И јас касно зедов за малата столче за хранење.
После роденденот.
И да ви кажам се каам што не зедов порано. Спас за се.
Порано незнаев дали неа да ја држам или јадењето, се лом правевме околу нас, а вака раат.
И пуштам цртани и се ручкаме без проблем.
Моето е најобично, кинеско, не сакав да купувам скапо од причина што сме поголемки и од можноста да не сака да седи во него. 1700 денари го зедов.
На него пишува дека може да се користи до 18 месеци.
Ќерка ми е слабичка, 10 кг има, и и е супер комотно во столчето. Верувам дека ќе си го користиме се додека не бере во него.

А ова погоре што го има постирано лукајана е исто така добро и може да се користи и за кога бебушко ќе порасне. Јас би ти препорачала такво да си купиш.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 13:22:54   
Melanija RR
Пред 3 недели го купивме во Џамбо за 1.199,00 денари и е супер и супер од одма прифатеноuser posted image
Имаше и на Фишер праис ама од страните беше пониско и потесно, и се врзуваше само околу половина а немаше за меѓу нозе.Што значи е за помали ,и цена немаше ама мислам дека беше исто колку ова што го купивме.

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 13:48:10   
lukajana RR
Меланија рр многу убаво ,ептен ме бендиса и не е гломазно како повеќето од столчињата плус може сите заедно да јадете на маса ,петка.
Со здравје да си го користите,прекрасно е

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 13:54:48   
Melanija RR
Фала lukajana RR user posted image заборавив да пишам дека е многу лесно и транспортно,до кај свекрвами 15мин пешки го носев без проблемuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 14:01:58   
Ilina87
Со здравје да си седите Меланија, баш е убаво. Сега М нека седи на маса со големите user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 20:41:40   
Neurotoxin RR
Супер е столчето Меланија, сега ќе биде како голем, со вас на маса user posted image кажи ми се фискира ли неккао на стол?

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 22:06:47   
Melanija RR
Сака да седне со секој што седнува на масаuser posted image Neurotoxin се прицврстува со каиш на наслонот на столицата.Вдлабнатините некако се чудни,слика на кутијата ниту на упатството нема.Ок стои ама тие дупки се и за ниво па нешто како да мањкаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Столче за хранење
23.4.2015 22:30:12   
Neurotoxin RR
Супер штом се прицврстува, ние сме на роденден сега кај блиски, па сакав нешто да им земам што ќе им треба а баш мислам дека детето им е за вакво нешто. Го седнува со нив стално и тоа кај нејзе во скут, грев ми е неможе да се најаде ко чоек, а гледам си прават традиции по дома и важно и е тоа. А и цената е ок за вакво нешто. А тоа што ти мањка, ќе откриеш по некое време како иде, такви се тие, на принцип нека ти текне сам user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Столче за хранење
24.4.2015 11:44:07   
Cvekelencule
Меланија создравје да си користите столчето преубаво е и да ти кажам ми даде идеја да си купиме и ние мажинава наши ни се скоро на иста возраст само што јас треба посебно да идам во ск да си купиме оти во пп нема такво ама ќе проверам ва алф кидс user posted image

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Столче за хранење
26.4.2015 15:47:04   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cvekelencule

Меланија создравје да си користите столчето преубаво е и да ти кажам ми даде идеја да си купиме и ние мажинава наши ни се скоро на иста возраст само што јас треба посебно да идам во ск да си купиме оти во пп нема такво ама ќе проверам ва алф кидс user posted image


Меланија супер избор си направила, јас имам исто такво, ама скроз до боја до се, исто од Џамбо ми е купено. Кажи што не ти е јасно јас ќе ти објаснам
Cvekelencule ние не го користиме повеќе, да се договорам со мм, ако не ми смрчи, може да се договориме да ти го продадам моето, ново е скроз. За цена ќе се договориме
Заборавив и јас сум од Прилеп, така не ќе мора до Ск да одишuser posted image

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 26.4.2015 15:59:31 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Столче за хранење
28.4.2015 8:11:07   
deluxe
Столчето за хранење е една од најпрактичните реквизити за едно бебе.Јас не купив за првото дете пред 10 години,така поминавмеuser posted image За второто стварно имав потреба ,ама ај си викав демек што ќе ми е за некој месец и си останавме без ред во јадењето,сеуште се бркаме околу маса.Хранилката е да се воспостави ред и дисциплина во јадењето.да се знае каде е местото за јадењеuser posted image Затоа препорачувам хранење во столче

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Столче за хранење
28.4.2015 11:57:50   
Felly RR
Навистина, и кај нас беше најискоритено нешто. И еве го уште е здраво, само сега бојата не му одговара. user posted image Некоја црвено - розева нијанса е платното, а масичката напред розева, и сега се мислам уште од сега, што може да се изведе, да му мениме боја, па да го искористиме и за второво. Ај за платното, си велам може нешто како навлака да му направам во друга боја, ама на масичкава што да правам - дека е пластика. Некоја идеја???

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?