|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: трудница во автобус
11.3.2013 16:56:07   
Hunny
Јас до последен ден одев на работа со автобус. Само еднаш еден дечко ми стана и тоа беше. При крајот една жена ме стана за таа да седнела, уште не можам да се изначудам како и станав без да и речам нештоuser posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: трудница во автобус
11.3.2013 16:59:47   
temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Јас до последен ден одев на работа со автобус. Само еднаш еден дечко ми стана и тоа беше. При крајот една жена ме стана за таа да седнела, уште не можам да се изначудам како и станав без да и речам нештоuser posted image


Е стварно и јас неможам да се изначудам како си и станала, а уште повеќе на нејзиниот памет што ти рекла да станеш.
Инаку секогаш, без исклучок станувам на трудници, и натоварени стари луѓе.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: трудница во автобус
11.3.2013 17:01:06   
rina13
Сум се возела во автобус трудна и не сум чекала од никој да ми стане ниту пак некој ми станал.Ако не сум се чувствувала доволно силна не сум ни одела никааде. Затоа ниту сум станувала на баби и дедовци. Секој има опција ако неможе нека не се вози или нека користи друго превозно средство. Времето на емпатија и солидарност заврши одамна.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 14:18:31   
bebuv4eto
jas pak sekoj den patuvam so avtobus 32 km od mojot grad vo selo rabotam sekogas ima mesto toa ne e problem tuku premnogu trese avtobusov kako kompiri da vozi vnatre i kaj i da sednam 1000 turbulencii dozivuvam duri da stasam na rabota patistata selski se so ogromni dupki, krateri, pa koga treba da se razmini avtobusov so drug avt ili kola togas e najjakoto se navaluvame abe uste malce vniva ke padnime i sekoj den mi e prezivuvajne a veke sum 7mi mesec i samo se karam so toj soferot poleka povnimatelno i sto da mi pravat demek toa e ako ne ti cini odi so kola i sega barem patot za nazad si go obezbediv so kola so eden kolega se vrakam ama toj ludo voziuser posted image a za odejne na sabajle mi e uzas...neznam kako ke bidi uste 2 ipol meseci kako ke se izdrzuva, a i rabotata mi e cel den na noze stoenje stomatolog sum,.... valjda ke si zemam predvreme porodilno, neznam...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 14:20:34   
Mihaela 2010
Jas kako trudnica ne sum se vozela u avtobus,no normalno ako vidam nekoja trudna i stanuvam...mislam treba da si idiot pa da ne stanes...
inaku edna moja koleska koja si e babacko u stomak i se slucilo da vleze u avtobus i da i stanat kao:ajde devojce nemoj da stois trudna si sedni si...i ovaa ooo fala falauser posted image

(Одговор на членот bebuv4eto)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 14:26:37   
Мими
Уф колку ми е болна темава.Јас после првата бременост се зареков дека освен на мајка со дете и на трудница не стануивам на никого.Со првата бременост скоро никогаш никој не ми стана.Не е проблем стоењето проблем е сите знаеме како е во градски превоз.Гужви колку сакаш а се вози ко на рели.Доволно е едно лошо кочење и да те исчукаат по стомак.Дури ми се има случено трудна да ми стане ми вика ај ја сум помалку трудна седи ти .А сега веќе не ми е чудно и не ни очекувам да ми станат веќе ми е поминато еднаш па не се нервирам

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 15:26:50   
Tanjicka
lele jas koga bev trudna prvata bremenost site mi stanuvaa nemav problem, a vo vtorata odev so avtomobil na rabota.Stvarno e sramota da se pravat na dve ipol pred trudna zena i da vrtat glava

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 15:29:59   
Ikana
ЈАс не се качив ни еднаш во автобус додека бев трудна, не знам зошто

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 18:42:03   
Simona_k
Gwendolin ме изнасмеја до солзи срце,убаво си му рекла на вампирот!user posted image user posted image user posted image
Да јас до крај и со првото и сега со второво се мкнам по автобуси и никој не ти станува ниеднаш ако ми верувате а машала голема сум од авион се гледа...Тоа е
И јас само на трудни би станала ,на старци,госпоѓи и деца никако!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 19:57:47   
almaskopje
jas sekoj den na rabota odam so avtobus samo dva pati dve sredovecni zeni mi pustija mesto,drugite se pravat kako da ne te gledaat,edna zena celo vreme me gledase ako ja poglednev jas se vrtese kako da ne me gleda i pred dase simne rece sedni ne te vidov do sega, denes eden maz me iznervira jas edvej stojam pred nego on si sedi na stolceto,i vo eden moment vleze eden covek so dve kesicki i ovoj odma ripna sedni druze mu vika teski ti se kesite i ovoj sednuva,ebati mazistata si vikam jaki gentlmeni,a jas stvarno denes edvaj stoev ama nemav nervi da se iskaram lom ke gi v

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: трудница во автобус
12.3.2013 20:07:19   
Melanija RR
Јас сум малку трудна и баш ако не загледа непознат нема може ни да примети освен тие кои веќе биле бремени, ама во автобусиве низ СК е хорор.Ако неморам вторник,петок и сабота не одам никаде каде што ми треба автобус,и другите денови и си закажувам контрола.
Здравје кога ќе се гледа убаво ако нема место има да станувам око нема да ми трепне,а и тешко дека ќе се качувам на спрат зошто за надоле може како вреќа да се струполамuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот almaskopje)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: трудница во автобус
11.7.2013 22:03:04   
Melanija RR
Случка од вчера од 23ка user posted image
Како што влегов си застанав одма тука да не се буткам полн беше автобусот ама не многу.И после 2-3 станици се подрасчисти и слушам некој вика не некаде седне другата потрудна е од мене user posted image се вртам и една девојка ми мафта да дојдам да седнам и ја гледам другава трудница и и викам ах јас појше трудна море тука негде сме ,и од муабетот излезе дека и двете сме 8ми и сме 33 недела user posted image и на крај си посакавме со лесно да си поминемеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?