|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бебифон
20.7.2011 15:46:00   
miana
Definitivno phillips :) TOP 

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бебифон
22.8.2011 11:54:02   
Natuska85
Дали дека сум во стан и тоа не многу голем,двособен,некако не ми се јави потреба од бебифон,па еве 4 месеци ќе направиме не сум купила сеуште а и не планирам да купам.Кога спие user posted image ја оставам вратата подотворена,а и он не е многу осетливо на бучава си спие мака нема.Сега кога бевме кај свекорот дека во куќа и така навечер кога седевме во двор морав на секои 10 мин да станувам да одам да го зирнам user posted image .Да живеев таму сигурно би купила,ама за моја среќа сами си живеемеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бебифон
10.9.2011 13:30:34   
Bububebe
Имаме бебифон од фишер прајс ,го зедовме кога се роди user posted image  и еве 11 месеци го користиме,ама некако во последно почна да грчи

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бебифон
23.10.2011 0:01:38   
elenak
А има ли некој купено бебифон од Џамбо,денес ги гледавме и не купивме оти ни беа малце чудни цените од 20-25 евра, а овде кај нас нема под 2.000 ден. Не знам што е финтата,може се понеквалитетниuser posted image  Уствари кај нас дома е се отворено ,мислам дека нема баш да биде искористен,ама ете нека се наоѓа...Затоа и не ми се фрлаат многу пари, па ако има некој да ми каже позитивно мислење да си купам од тие...

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бебифон
31.10.2011 9:43:48   
miana
Jas vo jumbo si go lupiv istiot toj bebeifon uste vo grcija  ( koga nemase tuka jumbo ) bese 20 evra i dzabe si gi dadov parite...Ne cini za nisto..Krci,tropa lupa..Sega bev vo premama da barm ubav bebefon..Imaat dva o 4600 denari eden so domet 2km a drugiot so 3km..A imaat i na hilips ( avent ) 7500 denari so domet 300 metri so dvostran mikrofon ( i da mozete da mu zborite na bebeto ) ima i nokna lamba,i muzika i se si sesto...Babami mi rece deka ona ke mi kupi..Ovie od po 4600 mi se nekoi no name ( belgiski) a ovoj pa malce e skap za bebifon...Babami se slozi da mi go kupi i philipsot ama jas pa sega razmislyvam nekako ne mi se davaat tolu pari..Ajde kazete na koi mesta ima najmnogu izbor za bebifon? Pa ete moze da dadam do 4500 za bebeifon i uste 2500 da iskoristam za ubava postelnina od chicco ( toa da i bide od babami ) user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бебифон
31.10.2011 11:47:24   
kikicka
мамички купети се видеофон по се исплаќа па башка гледаш и бебушот како се врти и како дише,нас овој ни е втор бидејќи леона го стокми едниот.Инаку многу врши работа можеш 450 метри да си оддалечена и пак да имаш мрежа (нашиот).

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бебифон
31.10.2011 11:49:25   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

мамички купети се видеофон по се исплаќа па башка гледаш и бебушот како се врти и како дише,нас овој ни е втор бидејќи леона го стокми едниот.Инаку многу врши работа можеш 450 метри да си оддалечена и пак да имаш мрежа (нашиот).
Mene ovoj ke mi bide tret..Ovie sto gi gledav se mnogu ubavi i malecki... Toa sto e kaj mene e kako mobilen malecko a i toa kaj babato  emalo..Ne sakam videofon ( mislam deka nema potreba tokku da se opteretuvam )

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бебифон
31.10.2011 13:45:31   
kikicka
вие си знаете јас само препорачувамuser posted image ,леона мнг е активна и додека спие па се врте секако и морам да гледам како диши со носето некогаш се покрива со перницата на глава затоа имам видеофон

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бебифон
31.10.2011 16:21:07   
kremco
Nie imavme philips,vujko mi ni go dade,bese koristen pred 10god  i traese uste 2 godini kaj nas,inaku i sega istiot e 6ooo,zadovolna sum sega adapterite mu otkazaa..A sega maz mi od grcija mi zema GRACO  videofon 230 e aMa nemam zborovi...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бебифон
31.10.2011 17:32:38   
bombica
Nie imame bebifon na bertoni 2000 den i sum zdovolna. Inaku zemav da probam 3 bebifona dvata bea nekoi grcki strasno grcea a ovoj na bertoni ne.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бебифон
31.10.2011 17:50:26   
kikicka
Обично грчат ради фреквенциите посебно во зграда ако живеете,ние со првиот бебефон бидејќи во Хрватска живееме во зграда крчеше а дома кога си дојдовме ништо не крчеше,е сега тоа што леона го среди е друго.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бебифон
31.10.2011 18:46:13   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

мамички купети се видеофон по се исплаќа па башка гледаш и бебушот како се врти и како дише,нас овој ни е втор бидејќи леона го стокми едниот.Инаку многу врши работа можеш 450 метри да си оддалечена и пак да имаш мрежа (нашиот).


Денеска бевме кај другарка ми која се породи пред 2 недели и таа има видеофон, супер работа, додека спиеше бебушот ние во другата соба си го гледавме како си спија се врти, плус има и опција да му зборува, мене ме бендиса и за првово не ми требаше, во една соба бевме, ама за второто здравје ќе си порачам и за мене, тие го зеле од Англија околу 120 фунти, па ако гледаш така еден подобар бебифон од подобра марка е околу 6000 ден, па зошто уште за малку пари да не е видеофон


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бебифон
1.11.2011 10:27:30   
miana
Kaj nas videofonite se mnogu poskapi...Baska ke mi bide tret,plus za vtoro dete...Ne mi treba toj luksuz....Aventot sto go gledam isto ima opcija da mu zborite na bebeto i toa mnogu mi se svika...Ziveam vo golema kuka na sprrat i koga usm dole ili nadvor ako zaplace ke mozam da go smiram so zborenje ( najverojatno ) user posted image I jas bi sakala videofon no ne e tolku hitno...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бебифон
11.11.2011 9:07:37   
miana
Devojki
Vcera kupiv bebifon od enci menci..
Kupiv na tommee tippee 5690 denari..Digitalen, so merac na sobna T,so dvostarna komunikacija,300m domet,nokna lamba..Mozam da kazam deka e fenomenalen..
I bese 5690 denari....Nemozam da mu se naraduvam user posted image

user posted image


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 11.11.2011 11:27:21 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бебифон
26.2.2013 16:22:53   
vezilka RR
Ми умре бебифонот. На ниет бев да зимам нов, арно ама наидов на некои од овие апликацииве за на телефон, што функционира как бебифон. Користи ли некој такво нешто, го бивет или да си купан нов бебифон? user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бебифон
26.2.2013 16:28:56   
deluxe
kupi si nov!! sigurno si e sigurno toa so tel.ne mi e nekako..... Jas imam chipolino super e,uste za prvoto dete go dobivme na poklon,max.go iskoristiv eve i sega so vtorotouser posted image si raboti turbo,a samo kolku pati bese aknat od zenja eheehheeee kerkami si igrase so nego koga ke se naspieseuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бебифон
26.2.2013 16:33:26   
vezilka RR
Хе,хе..епа и Никола си играше со него, и сега бебифонот, веќе не не игра нас user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бебифон
26.2.2013 16:39:48   
Beatris
Никако нов бебифон, јас имам апликација на телефонот, еден ставам до неа, другиот со мене, на најмало мрдање ѕвони, не мораш ни да одиш во соба, креваш и слушаш што се случува...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бебифон
26.2.2013 16:58:33   
deluxe
a od kade se smetnuva taa aplikacija? kako se vika ?i na kakov tel.mozi da se koristi? jas imam samsung s3350 mi izglea interesno ne e loso da ja najdeme za "zlo vreme" ako mu se sluci nesreka na bebifonot heheheehehehe

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бебифон
26.2.2013 17:26:01   
Kockicka
i jas ja imam aplikacijata na mob super e koga le sednam na kompjuter ke vi
i pissm od kaj ja simna mm

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бебифон
26.2.2013 23:44:53   
deluxe
pisi obavezno cekam!!!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бебифон
27.2.2013 4:57:50   
mama78

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

kupi si nov!! sigurno si e sigurno toa so tel.ne mi e nekako..... Jas imam chipolino super e,uste za prvoto dete go dobivme na poklon,max.go iskoristiv eve i sega so vtoroto si raboti turbo,a samo kolku pati bese aknat od zenja eheehheeee kerkami si igrase so nego koga ke se naspiese


Jas isto go imam toj na chipolino i zadovolna sum ama skoro go kupiv user posted image A dobro e i da ja imame aplikacijata sigurno e za android pa pisete kaj da ja najdime user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бебифон
27.2.2013 9:01:31   
vezilka RR
Ајде дечки кажете ги по име и презиме user posted image овие апликации кои функционираат, оти јас една симнав баш вчера и нешто не ми работи user posted image

(Одговор на членот mama78)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бебифон
27.2.2013 9:32:35   
miana
Neli mislite deka mobilnite telefoni zracat mnogu za da gi stavite do vasite bebinja???
Jas go imam onoj na Tomee tipeee i super e. Mislam i deka koga go kupuvav vidov deka nema stetno zracenje i zatoa se odluciv za nego.
Za mobilen ostavanje do dete iskreno - ne sum..


(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бебифон
27.2.2013 9:56:42   
Beatris
Мианке да се разбереме, мобилниот се остава било каде подалеку во собата, се подесува осетливоста, не значи дека во кревет ќе му го ставиш на бебето. Јас апликацијата ја користам кога сме навака натака, дома имам бебифон. Него глупо е везилка да купува нов бебифон, детето е веќе големо како прво, кога може вака да заврши работа. Искрено кога денес би купувала пак бебифон, би купила некој од е-беј со сите салтанати, а не овие томи типи, кико и сл. надувани со цени го*нарии.

Инаку мојава апликација се вика Baby Monitor, за андроид, бесплатна е, може да си ја инсталирате преку App Store.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?