|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Книги за деца
11.12.2009 9:27:20   
mami
Собравме еден куп сликовници дома, сите со тврди корици и ги сака, знае каде му стојат, си има негова полица и оди и ги разгледува едн по една и ако добие желба да му читаш ти ја носи сликовницата и чека да почнеш...здравје за Божиќ ке му ги купам оние трите големи книги од Култура, со приказни за добра нок, бајки и пинокио мислам беше...

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:38:42   
profesorica
золва ми му купила на Дамјан книга со животни од топер и од страна има  копчиња со сликички од животните и кога ќе притиснеш имитираат звуци што ги произведуваат животните.многу добра работаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:44:41   
mami
Професорица,а таа со мојот семафор си ја видела? и таа е интересна, со колички и од страна има семафор и свети во некоја боја и треба да пази како вози  по неа..Во рамстор ја гледав, мислам дека е исто на Топер

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:46:02   
profesorica
па не ...а и таа би била интересна, може ги има во СР планет баш ќе видамuser posted image

оваа со животните вчера му ја даде тетка му демек за нова година ама порано ја искамчиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:47:30   
mami
Би требало да ја има..ја гледав и во веро, се вика- Мојот семафор или нешто така..јас чекам да му ја комплетирам колекцијата со оние како хармоника што се растегнуваат па после да му ја земам и таа со животните

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:51:22   
mis.
Сум ја видела таа со семафор во рамстор ја има.Јас на Стефан сакам за нова година да му купам онаа логичката на топер што е со поврзување пластична е а во неа се вметнуваат книгички во зависност од возраста на детето.Мислам дека и за Мартин ќе послужи има и за негова возраст додаток книгичка.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:52:28   
profesorica
а што пари се овие книги????

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Книги за деца
23.12.2009 9:55:39   
caci20
okolu 450 den
jas na vnuk mi za rodenden mu gi zemav skaznite sto se vo kutii po 5 mislam od Andersen i Grim
Vo Toper vo GTC nad 600 den ima popust 10% a ako si clen nad 300 den

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Книги за деца
23.12.2009 11:40:03   
profesorica
супер, ќе разледам што имаат.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Книги за деца
23.12.2009 23:41:37   
jovanka
Ima interesna akcija i vo prosveno delo ako kupis kniga za 400 den ti sleduva noviot roman od Gorjan Petreski trae do 31 dekemvri akcijata.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Книги за деца
23.12.2009 23:46:31   
Еца
Јас сега кога излегувавме купив детска енциклопедија за мојот сакан Стефан од едната сестра. Има многу интересни и убави од 155 денари до кај 500 денари навистина убави. Во секој случај има избор и сметам дека книга е наубав подарок, па кој како сака.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Книги за деца
23.12.2009 23:52:15   
jovanka
jas resiv na kerka mi za nova godina podarok recnik po angliski korisen podarok.Mi vika pak kniga za nova godina jas sum i asocijacija za knigi user posted image .

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Книги за деца
24.12.2009 0:13:58   
Викторија
nie posledno ja zemavme Igri i Testovi od Toper ie mnogu interesna pa imja preporacuvam na tie sto imaat pogolemki decinja za razvivanje na logickoto razmisluvanje kaj decata

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Книги за деца
24.12.2009 0:17:52   
Еца
Мони баш така се вика: "Игри и тестови" Дали би одговарала за 4 години или за поголеми е?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Книги за деца
24.12.2009 0:26:39   
mis.
На топер има едни пиши бриши,повеќенаменски работни тетратки.Ги има за 3-4,4-5 и 5-6 годишна возраст.За развивање на мислата,учиме да читаме,припрема на рацете за пишување,учиме да броиме......Многу се убави100 ден,комплет со фломастер одат.Син ми ги обожава.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Книги за деца
24.12.2009 0:35:10   
Викторија
Da taka se vika knigata no ne e  naglaseno od koja vozrast moze dase koristi toa najvejce zavisi od detenceto no ima i resenija za dadenite zadaci iskreno vija preporacuvam stvarno e super.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Книги за деца
24.12.2009 0:41:37   
Еца
епа од тие имаме веќе две, мислев да не е нешто поголемо, поинакви, ок женски фала за инфоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Книги за деца
24.12.2009 0:43:47   
Викторија
MIS jas pak gi zedov taka bez flomaster pa  tesko e za pisuvanje bidejci listovite se mrsni pa pisuvame so penkalo a flomasterot e nekoj poseben ili obicen kako drugite flomasteri?

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Книги за деца
24.12.2009 1:02:45   
Еца
мони па како ти ги дале без фломастер? Обавезно оди црн гратис со нив, а ако сакаш друга боја си доплаќаш. Инаку затоа се пиши бриши, па би можела да пробаш и со обичен ама не знам дали ќе биде исто.Инаку Мартина брише со палома, дамата прстите да не и се исцрнелеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Книги за деца
24.12.2009 1:08:25   
Викторија
da da taka gi zedov utr nazad so user posted image ce im kazam jas niv kakouser posted image nie se ubivme od steganje zatoa Simona na kraj go frli penkaloto se iznervira ne mozese da pisuva ubavo

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Книги за деца
24.12.2009 8:05:21   
ripce
Првата сликовница ја земавме на 4 месеци Морски Животни беше навистин интересна направена како... Како е моето малечко, на пример прашува рипчето и се отвора долу рипче, ама додека да стасаме за да ги научиме ја направивме партал user posted image user posted image user posted image Сега има една ново Пајчето Квак, ама гледам дека не ја сака многу, во споредба со првата која можам да кажам дека му беше омилена играчка, која можеше да ја држи во раце повеќе од 5 минути. Имаме земано и неколку книги, Јованче и Марика, Палче, Пинокио... неколку им дадовме на близначињата на братучед на мм, а дел си задржавме за нас, само кога ќе и дојде времето ќе ги читаме, здравје допрва ќе купуваме книги.

< Поракaта ја уредил ripce -- 24.12.2009 8:06:39 >

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Книги за деца
24.12.2009 11:28:43   
mis.
Мони обврзани се да ти дадат флоастер а можеш и да си купиш само фломастер 19 денари е,има сина,црвена,зелена, црна.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Книги за деца
24.12.2009 11:37:45   
zami
Najubav i najevtin podarok e knigata.
Vo Toper ima ciklus na knigi za Lina Tomi i Vufi cena na edna e 78 den. a se ubavi so tvrdi korici i so super neobicni prikazni vnatre. Nie gi imame skoro site i koja i da ja zemete nema da zgresite.
Vo Prosvetno delo ima enciklopedii so prozorcinja za Zivotni, Farma i Zosto cenata im e 490den., a se dobri za sekoja vozrast, edukativni so kratok tekst za sekoe zivotno.
Vo Kultura i Matica moze da najdete romani za deca i lektirni izdanija po cena od 100 do 300 den. za pogolemite deca i za onie pomalite koi imaat afiniteti kon knigite.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Книги за деца
24.12.2009 11:45:33   
Еца
Јас навивам за подарок - книга.

Бидејќи дома кај моите имаме библиотека, ама вистинска. Секој кој влегол се чуди колклу многу книги имаме, а башка оние кои не ни се изложени туку стојат во кутии и веднаш го прашуваат татко ми, колку ли пари фрлил на книги. Сепак и моите, а и јас не сметам дека купувањето книги е фрлање пари, што не мислам и за купувањето играчкиuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 24.12.2009 11:46:12 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Книги за деца
24.12.2009 11:50:06   
vezilka RR
Јас сега последно земав за внука ми едни сликовници од Просветно дело со девојчиња и од страна облека за девојчињата која функционира на принципот одлепи-залепи, и Ена многу ги бендиса и цел ден само ги пресоблака дадичките..:)

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?