|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Голема молитва за новороденче
23.12.2015 15:43:41   
MajaLeon
Бебушот кога направи 40 дена земавме голема молитва, но јас сеуште имав крварење. Другарка ми кога и кажав после молитвата дека имав мало крварење не она обилно скр4ос малце ме искара не чинело да земам молитва додека имам крварење, но јаас не знаев за ова. Дали е ова точно ?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Голема молитва за новороденче
23.12.2015 17:36:02   
lukajana RR
Значи многу нормални е да имаш крварење и не е ништо страшно .Незнам како е кај вас црквата ама јас каде што сум ги носела има прво ходниче каде се продаваат свеќи па се влегува во црквата,во тоа ходниче се пее молитвата и бебето не се внесува во црквата.
Јас имам другарка што со менструација се венчаше па ништо ,некои работи не секогаш можеме да ги испланираме

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Голема молитва за новороденче
26.12.2015 10:15:36   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MajaLeon

Бебушот кога направи 40 дена земавме голема молитва, но јас сеуште имав крварење. Другарка ми кога и кажав после молитвата дека имав мало крварење не она обилно скр4ос малце ме искара не чинело да земам молитва додека имам крварење, но јаас не знаев за ова. Дали е ова точно ?


И јас исто крварев додека ја земав молитвата за поголемиот син.И веднаш му кажав на попот и тој ми рече само да не ги бакнувам иконите инаку не е проблем ни за молитвата ни за ништо.Можам да си ја земам.Така да има право лукајана, некои работи едноставно не можат да се планираат.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Голема молитва за новороденче
31.3.2016 8:58:33   
СветлеБ
Здраво мамички
Ние наполнивме 40 и бевме си земавме Голема молитва и потоа бевме на гости во 3 куќи. И по адет ми го даруваа синот, ако може така да се каже, со бело јајце, брашно и шеќер. Па да ве прашам дали некој знае што се прави со тие работи?

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Голема молитва за новороденче
31.3.2016 9:09:58   
Felly RR
На здравје молитвата Светле! Јас истите работи си ги измешав со моите и ги потрошив така. Не сум слушнала некој адет да има со тоа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот СветлеБ)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Голема молитва за новороденче
31.3.2016 9:15:05   
СветлеБ
Ти благодарам felly. Некои кажаа да се бањало детето со нив, некои рекоа да се потрошеле, баш како ти што велиш. Па не знам, сепак да си прашам user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?