|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Козметика за новороденче
6.4.2009 16:11:15   
mis.
Кој е вашиот избор на козметика?Патронажната ни препорача само беби сапун и јеко дерм но јас после еден месец му купив косили купка и бекутан павличева и млеко за тело. Во водата кога го бањам стевам Бекутал масло за помека кожа.За црвените бубулици што ги имаше на лицето му ставав и хиперманган но откако се исчисти на го употребувам веќе.

< Поракaта ја уредил mis. -- 9.10.2009 13:48:56 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Козметика за новороденче
4.5.2009 13:29:35   
mami
ние користиме бекутан козметика уште од првиот ден user posted image во болница го бањаа со бекутан сапунче а бидејќи закачи некоја инфекција таму не сакав да ризикувам да му менувам па продолживме со тоа...јекодерм користевме до вчераuser posted image прво за целото тело а потоа си купивме бекутан млеко за тело а јекодермот ни остана само за газето бидејќи од павловиќева се изфрла. и еве последние неколку дена експериментиравме со новата витаминска крема од бекутан и од таа нема реакција, дури и му го смири црвенилото кај газето, па ке се префрлиме на неа..

< Поракaта ја уредил mis. -- 9.10.2009 13:49:17 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Козметика за новороденче
4.5.2009 20:06:35   
niki
Jas koristev i seuste koristime Jonson&jonsons sampon, kupka i mleko za telo, a za gazeto menuvavme Pavloviceva i Nivea baby i mnogu sum zadovolna, posebno od samponot voopsto ne sme imale temenica. A sestra mi na dvete deca im kupuvase Kosili i dvete imaa problemi so temenica.

< Поракaта ја уредил mis. -- 9.10.2009 13:49:41 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Козметика за новороденче
4.5.2009 21:45:27   
KateL
Dokolku nekoj ima bebe so problematicna koza (atopicen dermatit) mu gi preporacuvam proizvodite na A-Derma, toa e francuska kolekcija. Potocno A-Derma Exomega - ima gel za novorodencinja i mleko za telo i lice. Napraveno e vrz baza na specijalno odgleduvan oves i ne ja iritira kozata. Moeto bebe imase problemi prvite dva meseca dodeka ja otkrivme ovaa kozmetika, i sega pu-pu ima meka i sjajna koza. Za deca sto nemaat tolku cuvstvitelna koza mislam deka Bekutan i Nivea se najdobri. Nekoj spomna Johnson&Johnson, mislam deka pred nekoe vreme imase predupreduvanje deka tie koristat materii sto se stetni - ne se sekavam sto tocno bese, no moze da se proveri. Pozdrav.

< Поракaта ја уредил mis. -- 9.10.2009 13:50:28 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Козметика за новороденче
4.5.2009 21:57:36   
mis.
Кател имаш право за  Johnson&Johnson,хрватските и српските интернет страни беа полни со коментари за штетноста од користење на нивната козметика.Колку се тие корисни за употреба во македонија треба стручни лица за контрола на квалитет да потврдат.

< Поракaта ја уредил mis. -- 9.10.2009 13:51:48 >

(Одговор на членот KateL)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Козметика за новороденче
12.5.2009 23:01:36   
JaNiTa
Ние користиме џонсон гел за туширање, а телото го мачкавме само 5 дена со јекодерм, на контрола си прашав до кога со јекодерм, многу му сметаше на мм а и Павел си се лупеше сеуште, па по препорака на Др Лидија си земав Еуцерин лосион црвена линија за осетлива кожа и на павел кожичката му е како свила уште по третиот ден на користење на лосионот. user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 13.5.2009 8:04:33 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Козметика за новороденче
13.5.2009 8:08:42   
Еца
user posted image Јанита и јас сум презадоволна од Еуцерин црвената линија,Мартина имаше и егземи по лицето и сува кожа,па за бањање го користевме и сеуште и го користам Еуцерин маслото за бањање од црвената линија, а на лицето кремата Еуцерин од црвената линијаuser posted image user posted image user posted image А едно време докторката рече малку да и направам промена па на лицето само користевме Линола фетт(исто така одлична крема)

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот JaNiTa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Козметика за новороденче
29.5.2009 14:26:31   
mis.
Јас Стефан го бањам со косили купка но ме интересира кога да преминам на шампон.Има 6 ипол месеци и косичка па не знам дали е доволно бањање само во купка.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Козметика за новороденче
29.5.2009 14:29:25   
mami
па мислам дека ние тука некаде околу 6 месец почнавме со бекутан шампонче да му ја миеме косичката а телото со бекутан сапунче..само од шампонот ке ставиш сосема малку бидејќи пени многу

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Козметика за новороденче
11.6.2009 6:57:27   
mani
user posted image nasata mala se uste nee dojdena na svet,icitav dosta od vasite poraki i se uste se mislam koja li kozmetika najdobro bi odgovarala da koristim u denesno vreme......

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:46:31 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Козметика за новороденче
11.6.2009 8:36:16   
Еца
user posted image user posted image user posted image Мани па добро што ни се јавиuser posted image user posted image user posted image Ако убаво е да се информираш и подготвиш за бебушот.Кога знаеш повеќе работи однапред ќе бидеш поопуштена и максимално ќе уживате user posted image

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:46:49 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mani)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Козметика за новороденче
11.6.2009 10:03:43   
mami
Каде можам да ја најдам Еуцерин линијата? во аптека?билокој супермаркет? сакам да пробам нешто друго пошто гледам дека бекутанот не го штити од исфрлање по телото од топлово, па да видам да сменам нешто може ке направи разлика

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:47:07 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Козметика за новороденче
11.6.2009 10:04:53   
Еца
Во подобро снабдените аптеки.Нема да погрешиш!

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:47:21 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Козметика за новороденче
11.6.2009 10:07:00   
Еца
И само уште нешто во лето немој да го мачкаш со масла и креми за тело, ги затвараат порите на кожата и таа не може да дише, па затоа многу често малите се исфрлаат, само туширање, па дури и само со вода.Со купка или сапунче или со што си го бањате доволно е трипати во неделата(совет од доктор)

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.6.2009 10:23:44 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Козметика за новороденче
11.6.2009 10:07:31   
Mammy
Eucerin ima vo Zegin...

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.6.2009 10:23:57 >


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Козметика за новороденче
17.6.2009 10:08:19   
mami
земав Еуцерин, сапунче и млекото за тело, тоа е онаа линија на која пишува дека е за осетлива  кожа така? прво се убедував со аптекарката дека мора да има за бебе посебна линија, а она ме убедува дека само таа ја даваат за бебиња и видов невидов и попуштивuser posted image user posted image user posted image и ми се допаѓа како ја прави кожата мекичка...уште толку сакам да го изедам сегаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Козметика за новороденче
17.6.2009 10:12:40   
Еца
Мами, мами, што ти пишав за млекото, да не го мачкаш преку лето, ако му се појават бримчиња, маф ти е работа.Ајде ти си знаеш, ама немој да биде после, ми рече,ама кој да слуша.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Козметика за новороденче
17.6.2009 10:14:38   
mami
сега за сега нема гајле..од бекутанчето му се појавуваа..ама и него мачкам секоја вечер...не ми дава, треба да го бркам по кревет голuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Козметика за новороденче
28.7.2009 18:38:04   
ripce
ние користиме Мустела за бањање откога кога го донесовме дома, малку е поскапичка, но со оглед дека пакувањето го користиме 4 месеци, мислам дека е ок. никакви проблеми не сме имале досега, пу пуuser posted image инаку земавме и крема и масло од Мустела, но педијатарот не советуваше дека најдобро е да користиме јекодерм.

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:47:55 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Козметика за новороденче
28.7.2009 22:27:52   
Еца
Јас ја бањам со сапунче Еуцерин(црвената линија) и тоа по препорака на една од сестрите одговорна за бебињата во Чаир. Ми рече можеш со било кое бебешко сапунче да го бањаш, но Еуцерин е моментално најдоброто за бебето. Па и не е нешто посебно скапо, околу 150 денари е.И користам јекодерм. За понатака ке размислам што да и ставам на газето.Свекрва ми и ја купила бубхен беби протективна крема, па најверојатно од неа ќе и ставам.

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:48:09 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Козметика за новороденче
29.7.2009 9:31:59   
mami
јас нели од скоро почнав да ја користам Еуцерин линијата и да ви кажам супер е. Лука си има проблем се исфрла од топлото на раменцата и внатрешната страна од лактите и коленцата па сега го бањам со еуцерин сапунчето и после го мачкам само на тие делови со Еуцерин млекото и му се смирува веднаш

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:48:22 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Козметика за новороденче
2.9.2009 14:11:13   
profesorica
Ние користиме Нивеа шампонче, купка и крема за тело и презадоволна сум од нив.А за газето и рачињата Бекутан сапунче.А што е со беби маслото за тело?Дали ги масирате децата со некакво масло, после капење?Дамјан ужива во масирање, после купка интересен е лежи и ме гледа и ја подотвара устата.Инаку моментално го масирам со Jonson's масло за тело а имам пробано и Бекутан и Нивеа сите се добри.

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:48:37 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Козметика за новороденче
6.9.2009 0:22:02   
jovanka
Bi vi preporacala mustela mnogu ni pomogna ja ima samo vo apteki.

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:48:56 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Козметика за новороденче
6.9.2009 21:40:04   
nutelizza
Бубшен крем купка за бањање од првиот ден.
Задоволна.
Никкави иритации сме немале од породување до 8 месеци.


Друго не користам ништо освен јекодерм првите 3 месеци и од витаминската павловиќева за дупенце (кафеавата)



< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:49:10 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Козметика за новороденче
25.9.2009 14:20:42   
mis.
Бидејќи Стефан после првото шишање му се згусти косата денеска го избањав со шапончето косили на бато Мартин.Прекрасно мисриса и косичката му е сјајна и мека.Прекрасен е.Докажан квалитет со генерации наназад.Шампонот кој мајка ми го користела јас кога сум била бебе.user posted image

< Поракaта ја уредил mis. -- 5.2.2010 12:49:28 >

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?