|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полипи на матката
9.3.2011 14:16:00   
mamii
Ti Blagodaram na odgovorot.....posle 10 dena ke vidam kako ke pominam, inace rece deka so anestezija, lokalna taka????? cim se oseka bolka...a dali ima mnogu krvarenje....?
kaj mene polipot ubavo se gleda nekade vo vlezot od vaginata mi e i ne znam dali ke mi pravi ist problem kako i kaj tebe???????
a kolku cesto se povtoruvaat tie???? na isto mesto pak se pojavuva????
ti postaviv kup prasanja?? ama zagrizena sum mnogu a i se plasam....
plsaniram i na patologija ponatamu da go pustam na ispituvanje!!!!!
pozzz

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Полипи на матката
9.3.2011 17:04:10   
pinokio2010
Ne, mene so totalna anestezija mi go vadea, ne trae poveke od 15-30 minuti operacijata i ne mora da znaci deka ke se povtori. Mene mi bese vnatre vo matkata i zatoa posle me bolese ama kako koga imam dobieno i toa samo nekolku casa i posle pomina. A za histo-patologija ne se sekiraj, pomalku od 1% moze da e nedaj Boze nesto, polipite se benigni, no mora tamu da gi ispratat zatoa sto e taka po procedura, se sto ke se izvadi operativno od organizmot mora tamu da se prati. Ic nemoj da se sekiras i da se plasis. Veruvaj mi poveke maka imav koga gi vadev krajnicite ili koga mi plombiraat zab:)

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Полипи на матката
9.3.2011 17:05:13   
pinokio2010
I nema krvarenje, samo malku kako kafeavo den-dva.

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Полипи на матката
12.3.2011 17:47:43   
mamii
pinokio2010, kade gi vadese polipite????

jas bev na pregled kaj eden doktor vo nejzinata privatna ordinacija- fakticki prv pregled mi bese vo vrska so polipot, sto vsustnost mi lici na meso sto rasti i veke izleguva i po malce nadvor od vaginata......i do togas ne znaev za sto stanuva zbor:)no ete doznav deka toa bilo polip, i doktorot mi rece deka ke mi go vadi vo nejzinata ordinacija, ama ne e toa bas ordinacija znaci nema nikakvi uslovi za totalna anestezija i slicno...te molam ako mozis pisi mi ti kade gi vadese i kolku kosta toa????
pozdrav i odnapred ti blagodaram za odgovorite!!!!

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Полипи на матката
13.3.2011 2:01:24   
pinokio2010
Vo sistina i sv.lazar i me kostase okolu 300 evra. Sabajleto doagjas okolu 8 casot, te zemaat vo oper.sala, 15-20 min.zafatot posle toa lezis uste okolu 2-3 casa i do rucek si doma. Tolku.

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот mamii)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Полипи на матката
14.3.2011 0:12:33   
mamii
himm ok, znaci 3oo evra za dvete , ili posebno???
ne znam sto da pravam, deka ovoj dr kaj sto bev jas mi reece deka ne e strasno i deka ke mi go vadi so lokalna anestezija ama jas se plasam kaj nego!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Полипи на матката
25.4.2011 23:15:49   
brankica_trajkovska
Здраво, мене пред се ме интересираат полипи на грлото на матката но исклучиво во текот на бременоста, моментално сум 20 недела. Освен тоа малку ми е отворено и грлото на матката. Дали има некој што бил во ваква или слична ситуација, како ви се одвивала бременоста, како сето тоа влијаело на плодот и сл. Чекам одговор....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Полипи на матката
26.4.2011 20:04:09   
pinokio2010
Mojata drugarka imase polip na grloto na matkata koj i se javi za vreme na bremenosta, nejziniot bese tolku golem sto i izleguvase nadvor i se gledase. Nikoj od lekarite ne mu obrna posebno vnimanie i i rekoja koga ke se porodi vo isto vreme i ke i go otstranat. Taka i bese, za vreme na poroduvanjeto i go otstranija a za bebeceto nema nikakvi posledici, toa e vnatre vo matkata. Sega bebebto ima dva meseci i fala Bogu super napreduva. Pozz se nadevam te smiriv malku.

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот brankica_trajkovska)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Полипи на матката
29.12.2011 22:42:39   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: natnat

Zdravo devojki..redovno go citkam forumov i si pisuvam za moive problemi ..ne znam dali na pravilno mesto ke go postavam prasanjevo..dali nekoj ima problemi so polipi vo matka..kaj mene postoi somnenie deka imam polipi vo matka..gi napravivme site ispitukanja zaedno so HSG i se e vo red, a prethodno samo edna neuspesna inseminacija... mi ostanuva uste laparoskopija i histeroskopija koja treba da ja pravam za skoro..dali nekoj ima iskuseno vakov problem kako mojov ? Planiram ovaj zafat da go pravam vo Gak?,,ve molam za odgovor i odnapred vi blagodaram i vi posakuvam mnogu uspesi i pozitivni rezultati..


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Полипи на матката
30.12.2011 0:37:21   
kapina
polipite gi cistat so laporoi histeroskopijat i jas gi imav mi gi iscistija so laparo ihisteroskopijata vo gak

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Полипи на матката
30.12.2011 10:05:27   
anedespo
Operacijata za vadenje na polipi ne e teska ako gi imas. Ne se plasi, majka mi gi vadese pred 10 godini. Megjutoa nezgodno e sto pak mozat da porasnat.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Полипи на матката
30.12.2011 12:12:28   
iviv
I jas imav polip na grloto na matkata toa e intervencija koja ne traese ni 20 min ne bese strasno se odi nabrzinka ..........no od moe iskustvo site tie precki zboram barem za onie sto imaat problem okolu zabremenuvanje bi trebalo site tie pojavi da bidat otstraneti bidejki barem mene taka mi kazaa dovolno e 5% da pravi problem od ova od ona i se si ima svoe .
Jas vo zadnive tri god napraviv se ama bas se snimanje na kanali laparaskopija histeroskopija se bukvalno.....se se pominuva treba vreme i zatoa najubavo e so vreme da se pocnat rabotite .

Ovaa intervencija e edna od polesnite
Toa e moeto iskustvo user posted image

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Полипи на матката
3.1.2012 15:14:56   
natnat
Zdravo vezilka..samo sto go procitav tvojot komentar i sakav da te zaprasam..kako pomina na laparoskopija-histeroskopija kaj dr Jadranka jas za nekoj den treba da odam Sk da zakazam kaj nea..dali e dobar dr?..blagodarnost za odgovorot i srekjno na site nas!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Полипи на матката
4.1.2012 18:30:44   
iviv
Gi poznavam site doktori vo drzavna .......Jadranka e odlicna doktorka super e i dosta e pozitivna isto od drzavna mi se dopaga i d-r Tofovski jas kaj nego pravev laparaskopija histero itn odlicen doktor

pozz

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Полипи на матката
4.1.2012 23:27:56   
natnat
Blagodaram Iviv se nadevam deka se ke bide vo red, i ke pomise se kako sto treba..pozdravce!

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Полипи на матката
21.1.2012 22:00:09   
natnat
Vezilka ve MOLAM za odgovor...vo privatnata poraka..pozdravce

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Полипи на матката
30.1.2012 14:27:40   
marce7
здраво на сите јас сум нова на форумов и сакам да го споделам и моето искуство .Пред 3 дена вадев ,,полип,,на грлото ма матката кој го зафатил целиот канал.Го вадев во државна болница со анестезија и ме чинеше 700денари.Уште истиот ден ме пуштија дома,одмарав(лежев)два дена не осетив никаква болка ,моментално имам некаков исцедок како вода попратен со кафен исцедок сиг.  нормално е да  се чисти друго не осеќам ништо user posted image


(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Полипи на матката
17.7.2012 19:06:45   
dacem
Zdravo jas sum nova na ovoj sait imam polip na matka.Eve veke 3 meseca ne se pazime mojot ginokolog mi preporaca da cuvam dete i ke mi se izgubi polipot ama jas od 20juni pocna so malo krvarenje sekoj den imam kolku da me ispla na dolniot ves .neznam dali sum ostanata bremena ili od polipot imam icedok kafeav i kako rozev po boja e. Ve molam nekoj da mi kaze vo sto e problemot ako imal nekoj vakov problem kako mojot .A zakazav za vo petok ke odam kaj doktorot da vidam sto ke mi kaze dali user posted image ako sum bremena user posted image ke vi pisam ako ima nekoj da mi odgovori na moeto [prasanje mnogu ke me izraduva da imam vo predvid na sto sum ...poz...

(Одговор на членот marce7)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 0:44:45   
Melanija RR
dacem добре дојде user posted image
Не разбрав на 20јуни последен пат си имала циклус, а од кога ти е исцедокот?
Ако ти касни а имаш таков исцедок може да си бремена,но во целост не те разбравuser posted image
Со среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 9:55:22   
angelce83
Zdravo ringerajki, ve molam kazete mi ...i mene na poslednoto eho sto go imav pred 3nedeli ginekologot mi kaza deka ima polipi vnatre vo matkata, kako 2 tockicki mali bea i mi rece deka se polipi. Kazete mi dali mozat da mi pravat problemi za zabremenuvanje, zosto eve vekje 1godina se obiduvame i uste nistouser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 10:36:45   
meU87
Моја блиска пријателка имаше полип на матка, остана бремена без проблем, но бременоста заврши со спонтан абортус, за кој се восостави дека е поради полипот.
Подобро ќе биде да ги отстранат а потоа да забремениш, отколку вака да се чудиш не дај Боже ако се деси нешто.

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 11:10:25   
gina
zdravo rr neznam dali pisuvam na vistinskoto mesto user posted image mene pred 4 meseci na edniot jajnik na zaden sid mi otkrija miom mi rekoa deka ne smeta i ne pravi problem ama malku sum isplasena a dr. mi rece isto kako da nemas ama sepak mi e strav.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 11:36:07   
dacem
Melanija od 20 juni se uste imam icedok eve do petok veke mesec ke napravam kako sto imam kafeav ponekogas i rozev icedok .Pa se plasam da ne mi e od pollipot nekoe krvarenje pa zatoa prasuvam dali imal nekoj vakov problem . Da ne e nesto seriozno veke eden mesec imam icedok pa zato zakazav vo petok odam kaj doktorot pa ke kaze stoe pozdrav Melanija ke pisam sto ke napravam kaj doktorot pozzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 14:23:23   
Melanija RR
Мила незнам зошто толку многу си чекала ,леле за карање си user posted image
Дај боже исходот да ти е по желба user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Полипи на матката
18.7.2012 23:11:34   
kapina
jas na nikoj ne mu ja preporacuvam dr jadranka da ne se povtoruvam samo tolku najdobar doktor na gak e dr trajkovski jas sum zadovolna od nego samo na gak bidejki on bese iskren i mi kaza otio nema sansi da ostanam bremena so inseminacii i po priroden pat poradi atheziite i poradi hipotireozata da ne se zalazuvame  mi kaza 

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?