|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
18.8.2013 13:44:57   
bebpce
Јас сакам куќа целата да биде од наоколу со дрва, цвеќиња, веранда обавезно, тавански спални соби ....еве ја мојата куќа од соништата....само тука на верандата ми фали една лулашка за двајца на сабајле каде ќе си го пиеме кафето....а на вечер ке ни идат многу гости...сакам кога куќата сама од себе зрачи со топлина....наспорти оние сега модерни и ладни куќи како сто некои од вас посакуваат ....
user posted image
а да еве ја и лулашката која еден ден ќе ја имам барем лулашкава сигурно
user posted image




< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 19.8.2013 11:38:18 >

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
18.8.2013 14:05:27   
Mihaela 2010
I koga povtorno bi gradela kukja bi izgledala ista kakva sto mi e sega...dolen sprat posebna kujna posebna dnevna so kupatilo i wc a gorni soobi spalna i detski sobi...dovolno mi e toa..
dvor imam golem,ne koj znae kolku golem no dovolen da dete se iznatrca...edinstveno sto mi falivo dvorot a vo brzo vreme ke go sredam i toa e ubavi bambus stolici ubav golem cador,i cel den da uzivam...drvca ovoski imam samo mi falat nekoi borcinja,elkicki i cvekjinja...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bebpce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
18.8.2013 14:18:32   
bebpce
mihaela 2010 дај слика да видиме ...една слика милион зборови...знаеш...

претходниот линк со куќата не се отвара..незнам зоштоuser posted image , еве го пак
user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 19.8.2013 11:39:45 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
18.8.2013 17:19:13   
Bethany
Ние со мм би сакали монтажна куќичка, и тоа таков распоред каков што опиша Михаела погоре, со тоа што долу со дневна, кујна, трпезарија и купатило би било идеално да има уште работна соба која по потреба би била гостинска, и горе на спрат спална и детски соби со купатило.

Имав прилика да бидам во неколку монтажни куќи и токму во една со оваков распоред, мнооогу ми се бендиса, многу ми убаво изгледат, така да дај Боже да може еден ден да си ја реализираме желбата user posted image Отприлика овакво нешто, повеќе би сакала куќа да оди во ширина, отколку во висина user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bebpce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
18.8.2013 23:00:22   
bucko mal
user posted image
vakva neshto planirame da kupime,neznam dali ke bide do nova godina ili do godina ama vo plan sme.
Vas sekako ke ve izvestam,koga I da bideuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
19.8.2013 8:59:21   
mommy_angels RR
еве ја мојата куќичка,вака изгледа сега,уште паркетот и скокаме во неа
user posted image
а во догледна иднина горе ќе има спална и купатило ,за мене и мм,ама прво ова да го досредиме...си ја обожавам,баш како што секогаш сакав и плус дворче user posted image ,ниту големо ,ниту мало,што вика Михаела таман дете да се истрча

< Поракaта ја уредил mommy_angels -- 19.8.2013 9:07:25 >

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 11:20:52   
Yummy Mammy
Mihaela kolku e prakticna takvata kuka za so mali deca?

Ke ti kazam zasto prasuvam: Nie ziveeme vo golema kuka, no sme smesteni samo na eden sprat. Znaci dole imame golema dnevna so trpezarija, kujna wc i gostinska/rabotna/svastarnik soba. Na gorniot sprat se spalnite i dve kupatila. E sega nie nisto od ova ne koristime, tuku ziveeme na tretiot sprat koj e ureden kako poseben sprat, znaci povtorno dnevna, trpezarija, kujna, kupatilo i dve spalni. E sega dojde vreme da treba da se prosiruvame, em ne ne sobira na eden sprat, em decava rastat pa imaat razlicni potrebi, em koga veke ja imas prazna kuka, zasto da se tiskas vo stan. No, nekako seto toa mi izgleda komplicirano vo sekojdnevnite aktivnosti. Na primer, sega kade i da se, jas gi slusam i znam deka cim se tivki pravat nekoja belja, a taka jas moze da bidam dole vo kujna, oni gore vo detska, niz terasa moze so cadorce da mi skokaat... Ili koga ke stane dete od spienje kako e mamurno i zasemeteno, ako trgne samo po skali nadole, samo so trkalanje ke stigne do dole...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 11:44:43   
deluxe
Имам куќа,сакам стан!!!! не можам да досредам низ неа на 3 спрата е,со огромен двор(преден и заден),сакам да се одморам -сакам стан!!!!!user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 11:50:18   
Mihaela 2010
Ohooo pa yummy mammy pa ti imas ogromna kukja,a bogami i golemo semejstvo steuser posted image
Mene epten mi se svigja rasporedot na mojava kukja,znaci mene ne mi e kukjata od tipot dole kujna ,dnevna kupatilo i wc pa mnogu skali za nagore,tuku mene mi e nekoe nivo so 5-6 skalicki pa mi se spalnata i detskata soba...i taka mu doaga kako da mi e na sprat i poseben del,znaci luge koga mi doagaat se si e posebno ne gi ni gledaat tie sobi gore,bidejki e hodnik pa skalite,taka da kaj mene nema nekoja strasna opasnost deka dete ke mi se ispotepa po skalite,ili nesto drugo bi se slucilo..gore nemam terasa osven prozori vo sobite...i zatoa i mi se svigja rasporedot zosto utre zdravje ke porasne detevo,jas vo dnevna si vika drustvo nema potreba da pominuvaat pokraj mene ili da me gledaat koga se mi e posebno..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 11:51:49   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Имам куќа,сакам стан!!!! не можам да досредам низ неа на 3 спрата е,со огромен двор(преден и заден),сакам да се одморам -сакам стан!!!!!user posted image user posted image

hahah jas cel zivot vo stan pa sega i bezpari da mi go dades ne go sakam,mislam deka poubavo mi e o kukja,vo stan se cuvstvuvav kako vo zatvor

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 11:57:20   
deluxe
Јас обратно,цел живот во куќа,и мислам дека во куќата никогаш не завршува работата,да речеш готово средено е!!,се нешто има уште,двор,спрат,абе што ти не...user posted image
кога ке суредуваш една недела ти треба за генералка,а стан ти треба 2 дена ,а може и ден,затоа сакам Стан!!!!user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 12:00:38   
Mihaela 2010
E da vo pravo si,stan sreduvas ednas i kraj,cistis za dva dena iscisteno,a kukja postojano,vlezi izlezi pak se isprljalo,ama nema poubavo od utrinsko kafe vo dvor,pa uklucena prskalkata za trevata te ladi onaka fino..meraciuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога би граделе куќа, како би сакале да и...
21.8.2013 12:02:16   
Еки82
Ми се свиѓаат мене помодерни куќи, со едноставен минималистички декор, но сепак би внела топлина да не биде многу ладно на изглед. Обично сакам да биде ниска, не со многу спратови, максимум 2. Минимализмот заштедува многу од чистење тракатанци user posted image user posted image Секако попрво би имала поголем двор отколку голема куќа а жртвуван двор. user posted image
И сакам многу прозори, од горе до доле user posted image

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

IME ZA DEVOJCE
majka na eva

vi se dopagja li imeto SNEZANA?

DA (26%)

NE (47%)

VOOPSTO NE (27%)


Број на сите гласови: 316

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!