|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во форма после породувањето
19.3.2010 21:26:16   
MamaOhrid
Мене истата облека што ја носев пред да бидам бремена ми е точна user posted image , ама јас некако се осеќам ко дебела. Ко нешто на мене да е вишок.  user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Во форма после породувањето
9.4.2010 12:54:22   
Leonida
Читам претходно за вежбање после пораѓај со царски рез и малку се зачудив затоа што мојот доктор ми кажа дека можам да почнам после 6 месециuser posted image И искрено ми има некаква логика тоа, сеуште го чуствувам осетлив стомакот кај резот, камо ли да вежбам имам чуство дека ќе направам бељаuser posted image
Предходно бев доста активна и вежбав пилатес, сега ќе си почекам да поминат тие 6 месеци па пак да се вратам на вежбањето.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Во форма после породувањето
9.4.2010 13:55:30   
Annabel
Ги симнав вежбите што ни ги стави Еца со Синди Крафорд, ај да видам дали ќе се нафатам на вежбањеuser posted image

А сте слушнале ли дека ако вежбате, може да се намали млекотоuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Во форма после породувањето
9.4.2010 14:09:22   
nadica
А сте слушнале ли дека ако вежбате, може да се намали млекото


мислам дека нема врска ама сепак попладне ќе ја прашам свеки таа е акушерка па ќе ти пишам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Во форма после породувањето
9.4.2010 14:14:30   
Annabel
Кога се породив со првото дете, сакав да вежбам на Орбитрек, ама ми рекоа дека ќе ми се намали млекото и се откажав (морам да признам дека не ми требаше многу убедувањеuser posted image ).

Надица, фала ти...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Во форма после породувањето
10.4.2010 20:37:22   
nadica
annabel свеки рече дека се што е умерено е дозволено и вежбањето придонесува за за подобра циркулација ама да по 6 недели за да може да се рехабилитира телото од после породување поздрав user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Во форма после породувањето
4.5.2010 12:45:44   
Medo
Јас после пороѓај бев супер. Сега после 4 и пол месеци стомакот малце ми се изрази. Баш без везе. Гледам да пешачам доста со количка. На иста килажа сум како претходно, ама доста ми е олабавен стомачниот дел. Како желе ми е стомакот user posted image Мора нешто да се прави.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Во форма после породувањето
7.5.2010 23:21:10   
baby mama
Јас полека полека се враќам во форма, но стомакот тешко се симнува. Пред некој ден шетав по бутиците низ ГТЦ и во еден бутик продавачката ми вика- да не сте пак бремени?  леле ме изнасмеа user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Во форма после породувањето
7.5.2010 23:35:29   
melody
E i mene toa edno 3-4 meseci mi go vikaa, a sega me prasuvaat sto ti si majka?Ajde ke bide se popolekauser posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Во форма после породувањето
13.5.2010 18:56:37   
alex.m
zdravo,jas samo sto se porodiv i mozam da vi kazam deka stomak voopsto nemam ama veke na 5 dena bev vo mnogu tesni farmerki so visok struk taka sto mi go sobiraa stomakot, taka pravev i so prvoto i za 40 dena ne se poznavase deka sum rodila a i posle toa nemav stomak, vo meguvreme vezbav samo stomacni i toa po desetina na den.toa so farmerkite  mi go preporaca medicinska sestra.
pozdrav moze ke vi pomogne

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Во форма после породувањето
13.5.2010 19:10:43   
Julie1
alex.m благодариме на советот. Сигурно ќе биде од помош!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот alex.m)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Во форма после породувањето
22.7.2010 23:46:28   
dostickage
jas se popraviv se na se 2,5 kig vo bremeniosta taka da si pominav i seuste si pominuvam so moite stari alista :)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Во форма после породувањето
20.8.2010 10:38:03   
arh_diz
Marko ima 16 dena a jas uste 2 kg ke se vratam na starite kg sto si bev. Oblekata mi e tocan sto porano ja nosev . Vo bremenosta se popraviv okolu 12 kg

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Во форма после породувањето
20.8.2010 10:42:37   
Палешка РР
Блазеси ти арх_диз.
Јас никако да се вратам на старата форма, еве скоро осум месеци поминаа user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Во форма после породувањето
21.8.2010 1:07:21   
Snowhite RR
Јас пак последниве 3 месеци ослабев 10 кг, што според мене е премногу, ниту едни панталони не ми чинат што ги носев пред да забременам, барем малку 2-3 кг да се здебелам, Палешка дај позајми некое килоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Во форма после породувањето
9.10.2010 19:41:18   
Палешка РР
 user posted image Денес пробував една туника и кога се видов во огледало...се разочарав. Воопшто не сум ослабела user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Во форма после породувањето
10.10.2010 9:47:35   
denim
Jas se porodiv pred 30 dena i  imam 57 kg. toa e  kilazata od pred da zabremenam. Samo uste malku stomakot da se povlece.  I po prvata bremenost, vo prviot mesec se vrativ vo forma.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Во форма после породувањето
11.10.2010 16:15:42   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас пак последниве 3 месеци ослабев 10 кг, што според мене е премногу, ниту едни панталони не ми чинат што ги носев пред да забременам, барем малку 2-3 кг да се здебелам, Палешка дај позајми некое килоuser posted image

Кажи како ти успеа, камо јас да можам да симнам некој килограм! user posted image
Гледам слики кога сме биле на одмор со мм, тогаш дечко, во 2004 година и копнеам по 49 килограми кои ги имав тогаш user posted image
Сега, 4 месеци по пораѓање, имам сигурно и повеќе од 65, не ми се ни качува на вага.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Во форма после породувањето
11.10.2010 17:12:49   
oliva
jas pred da se porodam bev 57 kg.vo bremenost se zdebeliv 31kg,posle 5 meseci od poragaj dojdov do 60 sega sum pak 57

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Во форма после породувањето
11.10.2010 17:27:46   
nadica
еве и две години поминаа и конечно дојдов до килограмите од пред да останам бремена но изгледот и формата се нешто сосема друго user posted image
градите како издишани балони, задникот како недомесено огромно тесто,стомакот како желе, нозете како трупчиња ...
само се надевам дека ќе се натерам да вежбам па малку од малку да заличам на себеси

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Во форма после породувањето
15.10.2010 10:27:02   
Палешка РР
Денес за прв пат влегов во панталони од пред бременоста. user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Во форма после породувањето
15.10.2010 12:59:30   
arh_diz
Bravo Paleska user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Во форма после породувањето
16.10.2010 0:43:47   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Денес за прв пат влегов во панталони од пред бременоста. user posted image  


Eхеееј и ти се жалиш?user posted image
Кај мене такво нешто нема теорија да се случи. user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Во форма после породувањето
16.10.2010 11:30:56   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Денес за прв пат влегов во панталони од пред бременоста. user posted image  


Аааа user posted image user posted image user posted image ...Ај сега да частиш по една тортаuser posted image

п.с Јас се мерев и замислете послаба сум од пред да останам бремена, не ми се верува, сега имам 50user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Во форма после породувањето
24.10.2010 13:47:36   
newmamy
Jas imav top telo pred bremenost i dodeka bev bremena se do kraj. Ama i den pred poragaj krevav kauci i cistev. Sega posle poragaj oslabev mng. Maz mi dur mi vika kaj ti e toj jakiot gaz sto go imase. Ama luge ne mozam od maliot. Premorena sum. Ne e ic miren. Do nekolku meseci bese tipicen koliki. Placese 24saata ama ne bas placenje, tuku pocrnuvanje  i ostanuvanje bez zdiv. Do tolku bese. Sea e naviknat samo na race a ima 10kg. I koga spie nemam vreme za nisto bidejki spie na noze, a go pustis stanuva. A navecer veke koga zaspiva, jas sum premorena , iako imam sprava stepper u spalna. Ama kako da vezbam koga sum premorena od nego. :( A sakam da si se popraam pak i da go vratam gazeto :)

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?