|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
27.11.2011 10:19:09   
kikicka
Ние сме снабдени со компоти али Леона ги повраќа user posted image ,а замрзнато овошје купувам само боровница ,малини или капини па правам овошна каша.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
11.2.2012 17:39:48   
Natuska85
Јас купувам замрзнат зеленчук и тоа грашок и боранија,тоа што го нема во овој период од годината.Вадам колку ми треба за еден оброк и го варам со останите продукти.Пред некој ден видов дека има и замрзнати сливи и такви купив за да му спремам кашичка.Незнаев за сливите,знам дека има малини,капини,вишни(ама нив уште не сме ги пробале.)

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
3.3.2012 10:52:49   
Luci
Пред неколку дена купив замрзнати вишни и ги сварив со јаболко, ммм си ја излапка кашичката дур трепнам М

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
3.3.2012 11:44:23   
kikicka
Пробај луци јаболко со боровница ако најдеш замрзнаа и тоа свежа напрај му јакашата ептен е убава. Од зеленчук купивам замрзнатазелена боранија и пченка а и брокула ако не најдам свежа тогаш инаку свежа зимам.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
3.3.2012 11:51:41   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Пробај луци јаболко со боровница ако најдеш замрзнаа и тоа свежа напрај му јакашата ептен е убава. Од зеленчук купивам замрзнатазелена боранија и пченка а и брокула ако не најдам свежа тогаш инаку свежа зимам.

Ќе тркнам после до Рамстор  и ќе му купам, ми се чини дела гледав таму замрзната боровница и баш ќе му направам кашичка и овошен јогурт со неа


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
3.3.2012 16:59:04   
kikicka
Јас денес се изнаграбав замрзнато овошје-Калини,малини,боровинки

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
27.3.2012 11:07:50   
vezilka RR
Јас богами употребувам замрзната храна, и овошје и зеленчук. Иначе треба цела зима да ја поминеме само со јаболко, круша и банана, а ние јадеме многу овошје. Тоа не е секојдневно, ама употребуваме. Од зеленчук, грашак, боранија, тиквички, тиква, пченка..

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
27.3.2012 11:12:07   
AnnaMolly RR
И јас користам замрзнати работи. Обично купувам златна мешавина или таа мешавина со плус пиперка и домат и ми стојат во замрзнувач, па по потреба си вадам и правам јадење за Филип.

А од каде и какво замрзнато овошје купуваш, Везилка? И како му го даваш да јаде?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
27.3.2012 11:16:29   
vezilka RR
Па има во големиве маркети малини, вишни, капини и тако ситно овошје и плус дома мајка ми замрзнува од се по нешто, на пример, јагоди, сливи, кајсии. Ги одмрзнувам, ги мешам со банана и павлака и така му ги давам.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
27.3.2012 11:20:51   
AnnaMolly RR
Баш ќе пробам и јас. Онака со обична павлака, кисела? Како овошен јогурт му доаѓа некако.
Фала, комшике user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
27.3.2012 11:31:07   
vezilka RR
Баш како овошен јогурт доаѓа, Никола обожава тоа.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
7.4.2016 9:43:02   
Felly RR
Имам дома јаболка непрскани ама почнаа веќе да скапуваат, па сега му се мислам, да ги испечам, па да ги изблендирам и да ги замрзнам во коцки за посебни оброци. Правел ли некој? Ок е за јаболко?
Имам пробано со тиква, исто печена и замрзната, може да се замрзне. Дајте инфо за јаболко кој има замрзнувано.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Замрзнато овошје и зеленчук?
7.4.2016 12:05:47   
lolla RR
Јаболко можеш секако да замрзнеш за кашичка. јас имам и суви и свежи замрзнати. К е голем веќе, не мора термички обработено, ама може и варено па блендирано замрзнато.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?