|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Замерки, сугестии и предлози
29.2.2012 21:31:52   
Ikana
Predlagam Ringeraja aplikacija za Iphoneuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Замерки, сугестии и предлози
30.3.2012 11:53:42   
vezilka RR
Некако имам чувство дека во последно време сите муабети се сконцентрирани во темите како дневна соба и слично кои мислам дека треба да се баш за лаф-муабет а додека ако се води муабет за конкретна тема треба да си се префрли во специфичната тема за тоа ако има, или ако нема да си се отвори тема за тоа. Можеби е само мое чувство, можеби грешам..

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.3.2012 9:33:24   
Pepelaska *
Сакам да прашам што се случи со наградните пакети за трудниците и новороденчињата , или завршши?

А предлог имам да има некои наградни игри user posted image ама не да биде со лајкови на фб.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.3.2012 9:47:45   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Некако имам чувство дека во последно време сите муабети се сконцентрирани во темите како дневна соба и слично кои мислам дека треба да се баш за лаф-муабет а додека ако се води муабет за конкретна тема треба да си се префрли во специфичната тема за тоа ако има, или ако нема да си се отвори тема за тоа. Можеби е само мое чувство, можеби грешам..


Во право си Везилка. Ќе гледаме да бидеме поажурни и навреме да префрламе постови. Едноставно на некого е полесно да прави чат муабет и во еден пост да си каже се што си има, за тоа постои чат на фб, конференс чат на скајп.
Затоа и се заклучија неколку чат теми. Муабетчилницата е тема која што не се заклучува, ама некако сите се разврзаа муабети таму, па ќе треба да се најде решение и за неа.

Проблемот ќе биде решен наскоро.


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 31.3.2012 9:49:34 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Замерки, сугестии и предлози
2.4.2012 11:26:56   
lindicka
Би дала еден предлог. Како што се пишуваат породилни приказни, би сакала да прочитам и приказни на жени која се избориле со стерилитетот или по некое време како забремениле. Како што има Мојата породилна приказна-кога јас станавме ние, да има и нешто како Моментот кога ги видов user posted image , или Конечно user posted image .
Имаше некои статии за жени од странство, но би сакала да прочитам и приказни на жени од околинава, од овде, од членки на РР...
Благодарам.


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Замерки, сугестии и предлози
2.4.2012 11:49:45   
Pepelaska *
http://www.ringeraja.mk/statija/stanete-avtor-na-ringeraja_1214.html

линдичка,еве кој сака може да испрати приказни за забременување

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 2.4.2012 11:50:41 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Замерки, сугестии и предлози
5.4.2012 13:16:36   
lindicka
Јас знам дека има ваков линк, ама работата е зошто не пишуваат членките на РР или луѓе од овде од МКД. Еве денес читам за жена која родила во 22 недела и детето е живо. Само да ви кажам, моментално има таков случај во болницата СВ. Лазар. Жената се породи во 25 недела, а може и порано, и бебето тежеше само 800 грама. Го однесоа во Св.Лазар болницатаа, затоа што само таму има такви инкубатори за толку предверемено родени деца во нашава Р. Македонија. Е сега, приказната изгледа дека ќе има среќен крај, затоа што сега моментално бебето е 1кг и 500 грамаuser posted image user posted image user posted image . Значи вакви случаи има и во Македонија, само некој треба да истражи и напише, ако никој друг еве нашиве админисстраторки или модераторки нека пишуваат за себе, ако има приказна, се разбира, или еве и дадов насока па нека истражуваат.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Замерки, сугестии и предлози
5.4.2012 15:32:59   
Viktori
Линдичка, фала ти за насоките, ама луѓето треба сами да сакаат да ја објават нивната животна приказна.
Работата на администраторите и модераторите на форумот не е баш да пишуваат приказни и стории, така да се надевам дека некој од редакцијата ќе го прочита твојов пост, но и тогаш, мора семејството да ја објави приказната.
Среќни приказни има секаде, ама не сите сакаат да ги има по медиуми.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 5.4.2012 15:34:00 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Замерки, сугестии и предлози
18.4.2012 17:50:05   
Snow Queen
Предлог,да се направи опција, неместо жолто топче за симбол на постови во последни 24ч., да има симбол за дека сме пишувале веќе во таа тема.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Замерки, сугестии и предлози
18.4.2012 18:00:08   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: lindicka

Јас знам дека има ваков линк, ама работата е зошто не пишуваат членките на РР или луѓе од овде од МКД. Еве денес читам за жена која родила во 22 недела и детето е живо. Само да ви кажам, моментално има таков случај во болницата СВ. Лазар. Жената се породи во 25 недела, а може и порано, и бебето тежеше само 800 грама. Го однесоа во Св.Лазар болницатаа, затоа што само таму има такви инкубатори за толку предверемено родени деца во нашава Р. Македонија. Е сега, приказната изгледа дека ќе има среќен крај, затоа што сега моментално бебето е 1кг и 500 грамаuser posted image user posted image user posted image . Значи вакви случаи има и во Македонија, само некој треба да истражи и напише, ако никој друг еве нашиве админисстраторки или модераторки нека пишуваат за себе, ако има приказна, се разбира, или еве и дадов насока па нека истражуваат.


ТУКА имаме збирка на породилни приказни, која е најголемата збирка од ваков тип воопшто. Рингераја е богата со многу стории од читатели, треба само да се истражи.

Убаво кажа Виктори, целта на Рингераја е да им овозможи на авторите нивната сторија во вистинско светло да стигне до јавноста: тоа значи - да биде објавена во договорениот термин со уредникот и под договорените услови.
Редакцијата на Рингераја постојано потсетува, преку ФБ и форумот дека постои можност секој да ја објави својата приказна, статија или каква било форма на пишан збор. Редакцијата е тука за да повикува и поттикнува и секако дека ќе објави СЕ што ќе стигне доброволно. Во неколку наврати имаме кажано, а не е на одмет и да повториме: СЕКАКОВ ПЛАН на уредникот пропаѓа кога во поштата ќе стигне сторија од читател. СЕ друго може да чека, само корисниците на Рингераја и љубителите на пишаниот збор не смеат да чекаат.

user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 19.4.2012 9:53:39 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Замерки, сугестии и предлози
8.5.2012 10:20:09   
Viktori
Добро, мислам јас се извинив што сум го пропуштила постот на Икана во префрлувањето. Се случуваат и пропусти и грешки. Мислам аман, луѓе сме.
Икана твоите постови се ценети и ти исто како форумџија што пишува содржиснки богати постови на одредени теми.
Нема зошто да се лутиме и замеруваме аман. user posted image

Темата е кон форумот, за модератори и администратори жалба по ПП.


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 8.5.2012 10:24:05 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Замерки, сугестии и предлози
9.5.2012 19:54:24   
ananikol

Jas dosta vreme nemozev da objavam poraka,kade bese problemot?

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Замерки, сугестии и предлози
10.5.2012 7:32:30   
Viktori
не знам ананикол, јас пратив маил програмерите да средат, што средиле не вратија одговор. Ако те интересира ќе препратам и за одговор. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.1.2013 12:33:34   
Snow Queen
Читајќи ја статијата за првото бебе во Македонија ми дојде идеата.
Првото бебе кое ќе се роди на форумов, да биде наградено со подарок.Пример подарокот да биде: пелени,купки,помади,пудри...

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Замерки, сугестии и предлози
3.1.2013 10:57:56   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Magichka

Zdravo majki,
Vekje podolgo t.e. ne podolgo nego dolgo vreme go citam forumov i mozam da kazam deka mi e ponekogas od golema korist no imam edna zamerka i edno prasanje voedno do site clenovi na RR.
Zamerkata kje ja sfatite preku prasanjeto. A prasanjeto mi e "DALI I KOLKU STE ZADOVOLNI OD ADMINISTRATORKITE NA FORUMOT I DALI MISLITE DEKA MOZETE SLOBODNO DA GO KAZETE VASETO MISLENJE BEZ DA BIDETE NAPADNATI OD ISTITE"


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Magichka, ima soodvetna tema za ova- Замерки, сугестии и предлози. Administratorite neka prefrlat post vo temata, pa ke razgovarame user posted image




_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Замерки, сугестии и предлози
3.1.2013 11:07:46   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Читајќи ја статијата за првото бебе во Македонија ми дојде идеата.
Првото бебе кое ќе се роди на форумов, да биде наградено со подарок.Пример подарокот да биде: пелени,купки,помади,пудри...


Супер идеја! user posted image
Но мислам дека ќе ја оставиме за следната година, бидејќи за тоа треба да се исполнат и некои услови (на пример да биде веќе регистран член, да има барем 10 постови, да биде пријавена во листата на трудници.......сега импровизирам) бидејќи може да се регистрира набрзина заради наградата и тоа да не биде фер кон другите мамички.
Ќе биде разгледано! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Замерки, сугестии и предлози
6.1.2013 13:18:47   
Bethany
Можеби би требало да има некое копче за Лајк покрај постовите, многу пати помислам во себеси и механички тргнам да го лајнам постот, а оно нема user posted image Деформација од фејсбук изгледа, ама не би било лошо ни тука да има. user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Замерки, сугестии и предлози
31.5.2013 12:10:28   
Felly RR

Ве молиме забелешката на работата на модераторот да ја упатите прво кон самиот модератор, па ако тоа не доведе до решавање на проблемот, обратете му се на администраторот на порталот преку приватна порака.

Затоа ако имате замерки за модераторите/администраторите ве молам по пп. Од тука таквите постови ќе бидат избришани - темава е општо за пораталот.
-----------------------------------------------------------------
Модератор: сите оффтопици се избришани од темава.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 1.6.2013 19:05:47 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Замерки, сугестии и предлози
20.6.2013 13:46:21   
Melanija RR
3. ЗАБЕЛЕШКИ НА РАБОТАТА НА МОДЕРАТОРИТЕ И АДМИНИСТРАТОРОТ

• Ве молиме забелешката на работата на модераторот да ја упатите прво кон самиот модератор, па ако тоа не доведе до решавање на проблемот, обратете му се на администраторот на порталот преку приватна порака

*Ова се однесува доколку сметате дека модераторот согласно правилникот избришал пост или не ве известил за тоа.
Личните мислењата за било кој член се лични и се решаваат преку пп.
user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.6.2013 13:47:09 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Замерки, сугестии и предлози
21.6.2013 22:24:07   
Luci

Имам замерка кон бришењето и банирањето, неми се допаѓа воопшто и сметам дека не треба такви егзибиции да си дозволувате, колку и да ви е интересно сега. user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.6.2013 23:04:06 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.6.2013 15:27:39   
Octavia
Имам замерка за начинот на дискусија, сугестија да се размисли пред да се притисне „ПОТВРДИ“ и предлог да не одиме под минимум (пред се лично) достоинство (кој колку може, нели...).

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.6.2013 15:50:39   
Melanija RR
Лични работи на друг член не смеат да се изнесуваат јавно на форум, имате пп и контактирајте.

Опомени и забрани очекувајте во пп.


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 21.9.2013 14:37:46 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.6.2013 15:57:14   
Bethany

Секоја лична пресметка оди преку приватна порака.
Ова е тема за замерки кон порталот, а не кон поединците. Дури и замерките кон раководството упатете преку пп.

Затоа, постовите ќе бидат избриашани.
Секоја понатамошна дискусија која се однесува на одлуките на раководството ќе биде избришана!
Штом е донесена- значи да е донесена со причина и нема потреба да се дава отчет за одлуките тука.

За се што ве интересира во врска со оваа тема обратете се со пп до админите на форумот.
Правилникот за однесување стои и е видлив за сите ТУКА
Претходното или сегашното раководство би требало да се раководи спрема истите.



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.6.2013 16:23:58   
Calypso
.......
Искрено, не сакам да навлегувам во караници и расправии, и јас не сум се сложувала со нечии ставови тука, ама не сум скокнала веднаш да навредувам. И мене ме навредиле, па никому ништо, јас си ги почитувам сите како членови, почнувајќи од тимот, па се до оние кои во моментов се зачлениле. РР е семеен портал и таков треба и да остане.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 25.6.2013 21:36:48 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Замерки, сугестии и предлози
24.6.2013 16:53:30   
Felly RR
...

Бидејќи ова е семеен портал ве молам дискусијата да се врати на едно пристојно ниво, кое доликува на сите. Личните работи решавјате ги лично, нема потреба сите овде да читаме за приватни работи на некој друг.



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.8.2013 20:27:40 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?