|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку често кака вашето бебе?
6.4.2011 20:29:07   
lukas
sekoj den nekogas i po dvapati na den...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку често кака вашето бебе?
19.6.2011 2:29:08   
*Bucka*
Otkako pocna da jade kasicki i da pie sokcinja, ednas do dva pati. Nautro i popladne. Ama obilno kakanje.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку често кака вашето бебе?
5.7.2011 21:13:32   
tnade
teodora prvite dva meseci kakase sekoj den po ednas, sega vo posledno vreme na tri dena, samo na cicanje e, imam li potreba za griza, oti svekor mi me poremeti trebala da kaka sekoj den, a zaplace odma me prasuva kakase li? ako mu recam ne ---zatoa place user posted image

(Одговор на членот *Bucka*)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку често кака вашето бебе?
5.7.2011 23:02:33   
Simonne
Ние првите два месеци какавме секој ден по 3-4 пати а сега последниве две недели какаме само еднаш на сабајле

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку често кака вашето бебе?
8.7.2011 11:32:55   
mila 3
nie kakame sekoj den, ama razlicno. se slucuva da se iskaka 2 ili 3 pati vo denot a nekogas i ednaska samo.inaku samo na cicanje sme.

megutoa se slucuvalo i 2 dena da ne e kakan i posle toa rastura cel den menjam peleniuser posted image

tnade, nema potreba za griza sekoe dete si e razlicno i tie menuvaat non stop. moeto prvo since kakase sekoj den i ako promasi toa bese stasno cel den bese nervozen. takov e i den denes jade i odma vo WC

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку често кака вашето бебе?
8.7.2011 12:16:15   
majmunce
moeto since sega ima 4 meseci i kaka skoro na sekoj pampers, prvite dva meseci se kakase isto no ponekogas ne bese kakan i me zagrizuvase i ako ne bese kakan si sapunce mu pomagav da se iskaka, no sepak ne e problem sega od 4 ov mesec mu davam sokcinja i po edna kasa na 3 ama znaci 1 vo edna nedela i sekoj pampers e kakan. Znaci zavisi od dete na dete kakanjeto ne bi trebalo da e griza osven ako ne se kaka veke tri dena inaku kolku pati vo deno zavisi od kolicinata na hranata kolku spie kolku brzo moze da ja svari hranata............
Imam citano dokolku samo sme na majcino mleko toa lesno se vari i mnogu brzo ke kaka znaci na sekoi 3 saati ama kaj nas nemase razlika i kasicki koga jade isto se kaka brzo gi vari vo zeludnikot. Ednas ni se slucuvase da saka i napnuva da se kaka ama debelo i gusto i bese samo na majcino mleko i ja prasav doktorkata so da mu dadam i mi rece sokce od sliva ili grozje i ce go protera i i rekov malo e trei meseci za da mu dadam sokce i taa veli nema gajle razredi mu go so voda ako mislis deka e jako i gotovo. Posle koga pocnav da kupuvam sokcinja na site pisuva deka se za reguliranje na stolicata i sega nemame gajle kakame super........... bez griziiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку често кака вашето бебе?
21.7.2011 9:39:37   
AnnaMolly RR
Филип кака исклучиво во нокшир насабајле пред одење во градинка! Значи еднаш дневно. Го седнувам на нокшир, гледа цртани, си завршува работа и после сме со чисти пеленки! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку често кака вашето бебе?
21.7.2011 9:48:57   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image Za Filip
user posted image  kaka 2-3 pati vo denot ,na noksir samo mocka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку често кака вашето бебе?
21.7.2011 10:07:57   
penelopa
Моето user posted image кака 2 или 3 пати на ден.
Браво за Марко веќе сте почнале на нокширuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку често кака вашето бебе?
7.8.2011 1:52:15   
Frogy
Керка ми откако е родена,кака на 2-3 дена,не ја боли мешето,нема запек,можеби така и е...user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку често кака вашето бебе?
22.8.2011 11:49:35   
Natuska85
Моето user posted image   кака 3-4 пати дневно.Посебно му помага чајот од Бекутан,а ќе се напие така повеќе одма се испразнуваuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Frogy)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку често кака вашето бебе?
22.8.2011 12:57:47   
vida
moeto user posted image dodeka bese samo na cicanje kakse ednas nedelno nekogas i po 10 dena ne kakase.Odkako pocnavme so ad kaka 1 ili 2 pati dnevno koga kako.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку често кака вашето бебе?
22.8.2011 13:37:43   
MERUSHKA
Obicno na sabajle imame problem so kakanjeto,pa mu davam cajce Humana.Potoa vo tekot na denot kaka 2-3 pati.

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Колку често кака вашето бебе?
22.8.2011 23:54:09   
mamamoni
Софија кака два пати во денот на сабајле и попладне во нокшир, разгледуваме сликовници и се кака

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Колку често кака вашето бебе?
25.8.2011 23:26:22   
omorfo89
Sega odkoga pocnavme da jademe orizova krema kakame 2 pati na den.. user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Колку често кака вашето бебе?
9.9.2011 15:18:09   
dushice
mamicki sakam da ve prasam nesto
moeto bebe ima 20 dena i od pred nekolku dena izmetot od zoltenikav i stana zelenkast i sega vo izmetot i primetiv malku krvca inace i se grci i ima gasovi pedijatarkata mi vika nisto ne e toa ama jas sum mnogu isplasena user posted image
dali ima nekoja vakvo iskustvo?
inace i tece i i se zasusuva krvca i od papoceto toa i padna na se sestiot den da ne go tegnese sestrata vo bolnica moze samo ke i padneseuser posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Колку често кака вашето бебе?
28.9.2011 7:55:22   
Elce
Моево бебе си какаше редовно и обилно и по неколкупати на ден,потоа почна преку еден ден,но сега имаме проблем,стомачето го дува како балонче и е многу тврдо,плаче и писка,не е спиена убаво,насред спиење вреснува од грч,насабајле со масаза испуштаме гасови,ја однесов на педијатар ми рече им стомачен вирус и ми даде пробиотик,но се сомневам дека е тоа причината оти таа ако имаше пролив ке какаше често,а таа одвак кака преку два дена и каката е сува и не е обилна.Грев ми е да ја гледам како се грчи и плаче,и стомачето и е како камче тврдо.Незнам дали се смета ова за запек или нешто друго е во прашање.Мамички како да и помогнам дали мозе да и дадам нешто за олеснување,инаку има 3 месеци,и дали да продолзам со пробиотиков Prolife.

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Колку често кака вашето бебе?
28.9.2011 8:57:07   
Felly RR
А Елче, да не и имаш нешто сменето во исхраната - АД млеко некое друго?
Во секој случај, од пробиотиците јас мислам не може да има штета, давај и како што ти рекол педијатарот. Продолжи со масажа, и исто може и легната на грбче, да ја ослободиш во ножињата, да биде соблечена, и да и ги вртиш како да вози точаче; или пак да и ги собериш во коленцата, накај мешето, па пак да и ги исправиш, така повеќе пати - нас и тоа ни помагаше, кога не можеше да се искака Матеа.
user posted image до вас.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Колку често кака вашето бебе?
7.11.2011 10:41:44   
bombica
Pavel do 1,5 meseca kakase sekoj den posle toa pocna preku eden den pa preku dva i poslednive 2 meseca kaka 1 nedelno.Vo sabotata mu staviv klizma posto ne bese kakan od predhodnata sabota i go boelse meseto. Cudno mi e sto koga ke se iskaka i posle 1 nedela stolicata mu e tecna znaci nema zapek i meseto ne mu e tvrdo i podueno.Spored dr. normalno bilo dete sto cica da ne kaka 7 dena user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Колку често кака вашето бебе?
17.11.2011 18:19:26   
MAMI28
mamicki sakame da Ve prasam nesto,neznam dali e za tuka prasanjeto ama ke prasam,maliot deneska mi kakase malku zelenko,no po nego kako da imase malku ligavka,kako mrsul ne znam zosto e toa taka,dali e normalno,please help???????inku zaboraviv da kazam deka sme 7 meseci i 14 dena i jademe kasicki


< Поракaта ја уредил MAMI28 -- 17.11.2011 18:20:30 >

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Колку често кака вашето бебе?
17.11.2011 18:49:41   
rina13
Pa zavisi sto jadel,ete nie vcera jadevme blitva so oriz i kakase zelenko koga jademe morkov tikva izmetot e popomarandzest,ako  jade ubavo tvoeto bebule ako si e raspolozeno mislam deka nema  mesto za panika. Sekako ke si ja pratis sostojbata so izmetot.

(Одговор на членот MAMI28)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Колку често кака вашето бебе?
18.11.2011 15:40:59   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: MAMI28

mamicki sakame da Ve prasam nesto,neznam dali e za tuka prasanjeto ama ke prasam,maliot deneska mi kakase malku zelenko,no po nego kako da imase malku ligavka,kako mrsul ne znam zosto e toa taka,dali e normalno,please help???????inku zaboraviv da kazam deka sme 7 meseci i 14 dena i jademe kasicki



moze sjalmce da ima.
ako ne e sjalmce daj mu prolife 2-3 dena ke se sredi.

(Одговор на членот MAMI28)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Колку често кака вашето бебе?
18.11.2011 17:46:10   
kikicka
И ние имаме некогаш на каките како мрсулче лепливо такво шлајмче е инаку ако јаде спањак нормалное да му се зелени каките,еве сега се искака и цел спањак и морков се гледа user posted image ,кога јади цвекло и е црвено црно после друга боја.зависи што јадела инаку кака 2 пати некогаш и 3 пати на ден по малку а некогаш и еднаш ама салам какањеuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Колку често кака вашето бебе?
30.11.2011 12:42:30   
Bethany
Моето бебе во последни денови кака еднаш и тоа баш во 4 наутро. user posted image Ама па ме загрижува количината. Изглед е нормален, ама па е стварно многу малце. user posted image Мислам знам дека порано какаше многу изобилније. user posted image Треба ли да ме загрижува? Значи ли тоа дека малце јаде, бидејќи некаде имам прочитано да колку бебе јаде толку и кака..user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Колку често кака вашето бебе?
30.11.2011 13:13:41   
jagodica
Srcka jas mislam deka ima vrska hranata na user posted image eve moeto e 4 meseci i na pocetokot si kakse ednas denot pa moze i dva pati nekogas i proslata nedela tri cetiri dena ne bese iskakano i mi padna cudno . So se probav so toplomer so sapunce i mislev deka ima zapek megutoa toa bilo od mlekoto sum imala malku mleko i ne mu bilo dovolno i bevme na zdravo i ni dadoja dohrana vestacko mleko i sega na sabajle mu davam 100ml za rucek kasicka so jabolko ama i taa potecna od sise da ja pie i navecer pak 100ml vestacko a noke si ja cicam i kakite ni se epten ureni i obilni so ne bese slucaj porano .Pozdrav user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?