|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку често кака вашето бебе?
18.6.2010 12:40:33   
betpet
Veke dva dena mnogu cesto kaka moeto bebe najmalku 5/6 pati, iskreno se zagriziv. Ne znam dali e toa poradi zestinite ili pak se raboti za nastinka.Mislam deka ja namali svojata tezina, koja i taka ne ni bese golema. Vnimavam i sto jade, poradi zestinite i mnogu pie tecnosti. Ne znam dali e zagrizuvacko, pa da se javime na doktor ili da ja sledam uste denes pa da vidam dali ke se namali.Stolicata e poretka od voobicajno sto bese.Ovie nekolku dena vo zestinite, pocesto se bankavme i splapkavme so voda, moze i toa da e pricina za mala nastinka.Da ve slusnam, sto da pravam.

< Поракaта ја уредил Тања -- 18.6.2010 12:53:20 >


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку често кака вашето бебе?
18.6.2010 12:47:48   
elle
Баш вчера слушав на ТВ една др. зборуваше дека има вирусна инфекција кај децата,а еден од симптомите е и честото какање, болки во мешето и покачена температура.Ако нема температура пробај со храна која ја стврднува столицата.
поздрав за Теодора

< Поракaта ја уредил Тања -- 18.6.2010 13:03:14 >


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку често кака вашето бебе?
18.6.2010 12:52:31   
Тања РР
Бетпет Јана кака секој ден редовно, ретко и се случува и двапати дневно.
Сепак ако си загрижена за честотата на изметот јас ти препорачувам да земеш некој пробиотки кој ќе и ја регулира цревната флора. Сега од жешкото заедно со слабиот имунитет најверојатно и е пореметена флората.
Моја препорака е Prolife суспензија. Пакувани се во мали шишенца па за Теодора ќе биде доволно половина од тоа шишенце. Другата половина пиј ја ти, не ја чувај.
Се работи за живи бактерии слични на оние во јогуртот па затоа нема никаква штета од нив.



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку често кака вашето бебе?
18.6.2010 13:02:27   
Тања РР
Бетпет еве ТУКА имаме дискутирано за проливи кај децата.

Освен пробиотик можеш да пробаш и со варен ориз (во вода), помага при проливи.


П.С. темата ќе ја префрлам во потфорумот Новороденче, бебе.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку често кака вашето бебе?
18.6.2010 13:52:36   
betpet

dobro, Vi blagodaram za odgovorite


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку често кака вашето бебе?
2.7.2010 13:49:24   
caci_27
Ajde moram ovdeka da se pisam ,bidejki ne najdov nigde kade da vi se obratam.
Moeto bebencee 2 meseci,go dojam i normalno si cica,vo prviot mesec si kakase ubavo tecno,no vtoriot mesec vo kakanjeto bese isto so mali zadebeluvanja kako zrncinja.toa sto me zagrizuva e sto veke 3 den nema kakano probav sinoka so sapunce i nisto.od sabajle probav so toplomerce eve do sega pak nisto a kutroto stenka se crvenee no nikako da probie ajde mili i iskusni mamicki kazete so sto drugo da probamuser posted image pozdravce

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку често кака вашето бебе?
2.7.2010 13:57:20   
Martins mom
Штом е на доење, не е проблем и до 5 дена да не се искака, барем јас така знам.Ако до тогаш не се покака можеш да го однесеш на педијатар.Кај децата што се доени нормално е и да одат 5 пати во денот и да одат еднаш на 5 дена...Не грижи се, ќе се олесниuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку често кака вашето бебе?
2.7.2010 14:36:23   
Тања РР
Caci_27 КЛИКНИ ТУКА, имаме дискутирано за опстипација кај бебињата.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку често кака вашето бебе?
16.9.2010 17:30:35   
lukas
moevo ete nekolku dena mnogu mu e tvrda stolicata,iako pieme cesto sokce od sliva,i kasicki mu davam sliva so jabolko?nezz sto da napravam...pree odvaj se iskaka,mnogu suvo kako od koza so izvinenje,pozz sto da dadam drugo?a sekoj den si se kaka...ama tvrdo mnoguuser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку често кака вашето бебе?
16.9.2010 21:05:47   
mama26
probaj so sveza sliva lukas.ne mi teknuva so drugo stouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку често кака вашето бебе?
16.9.2010 21:27:05   
lukas
so sveza davam!
aj ke vidam utre kako ke e pa ako ne ke zgolemam sveza dva pati na den! pozz inace sega zaminvame nankanje go cekav mazotmi da dotropa mama26,aj posle pak ke sednam ama ne vervam hehehhe>>>


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку често кака вашето бебе?
16.9.2010 21:30:30   
mama26
heheh uboo uboo mislis ligi ke mi pravis a? eee jas zaboraiv deka sum zena veke.user posted image dobra ti nok ako ne se vratisuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку често кака вашето бебе?
16.9.2010 22:39:39   
lukas
lele jas ligi da ti pravam od ko e roden lukas vo posebni sobi spieme...hahhah,nema za so da ti tecat ligi od mene,jas pri maz zaborajv kako se vikase ona na S bukvata,a seks da...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
muva da pomini se razbudva mm a lukas samo kemka na sred nok po 5-6 pati...pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку често кака вашето бебе?
17.9.2010 11:06:17   
arh_diz
Marko kaka po 5-6 pati pediajatrot vika deka e normalno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку често кака вашето бебе?
22.9.2010 23:43:06   
ananikol
 

Do sega user posted image  kakase dva pati nedelno,sega so voveduvanje na kasickite i sokcinjata pokraj mlekoto,se nadevam na redovna stolica...
Golemoto since pak od roduvanje si kakase sekoj den..i den denes-dobar metabolizam.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку често кака вашето бебе?
23.9.2010 15:10:27   
*miki mami*

Do sega user posted image kakase dva pati nedelno,sega so voveduvanje na kasickite i sokcinjata pokraj mlekoto,se nadevam na redovna stolica...
Golemoto since pak od roduvanje si kakase sekoj den..i den denes-dobar metabolizam.

(Одговор на членот arh_di

и кај нас беше така какаше 1или 2пати неделно и одкако поцна да јаде се среди си кака нормално кога какоuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку често кака вашето бебе?
24.9.2010 14:06:41   
gvenda
i mojava kaka taka ednas dva pati nedelno se nadeveam deka ke se sredi so voveduvanje na druga hrana na pocetok se nervirav sega mi e normalno

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку често кака вашето бебе?
14.11.2010 0:14:00   
Pepelaska *
Mamicki ajde sovet, deneska moeto bebence se iskaka ama mnogu tecno nekako kako prolivce sto dosega mu se nema sluceno ( imame dva meseci ) i jas panicarka odma se isplasiv da ne ima maka so meseto, da ne mu e nesto ili mozebi e normalno??? i kaka izmesano zolto i zelenko neli zeleno e ako se gladni a ubavo si pie mlekce( na vestacko sme) dali e preladen , da trcame li odma na pedijatar?
Pisete

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку често кака вашето бебе?
14.11.2010 2:01:51   
Isabella
Isabella od koga e rodena pa do sega, kaka vo prosek po tri pati na den... nekogas i cetiri... mnogu e....

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку често кака вашето бебе?
14.11.2010 9:59:15   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Mamicki ajde sovet, deneska moeto bebence se iskaka ama mnogu tecno nekako kako prolivce sto dosega mu se nema sluceno ( imame dva meseci ) i jas panicarka odma se isplasiv da ne ima maka so meseto, da ne mu e nesto ili mozebi e normalno??? i kaka izmesano zolto i zelenko neli zeleno e ako se gladni a ubavo si pie mlekce( na vestacko sme) dali e preladen , da trcame li odma na pedijatar?
Pisete


И мене еднаш вака ми се случи и се исплашив, цела ноќ не спиев да видам да не се искака пак. Ама само еднаш и толку. Мислам дека беше реакција на Нистатинот.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку често кака вашето бебе?
14.11.2010 10:00:44   
AnnaMolly RR
Моево бебуле кака еднаш дневно, и тоа во последно време околу 4-5 сабајле user posted image
После вреска за пресоблекување и не сака да спие до 7.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку често кака вашето бебе?
11.1.2011 23:17:54   
Nadezna
Mamicki ajde sovet, deneska moeto bebence se iskaka ama mnogu tecno nekako kako prolivce sto dosega mu se nema sluceno ( imame dva meseci ) i jas panicarka odma se isplasiv da ne ima maka so meseto, da ne mu e nesto ili mozebi e normalno??? i kaka izmesano zolto i zelenko neli zeleno e ako se gladni a ubavo si pie mlekce( na vestacko sme) dali e preladen , da trcame li odma na pedijatar?
Pisete


Ne se sekiraj, moeto dva dena kakase zeleno, pa mu pomina.
Pocekaj dva dena, pa posle trcaj na doktor :)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку често кака вашето бебе?
12.1.2011 10:54:34   
penelopa
Син ми кака секој ден, а ако утне следниот ќе се покака двапати, трипати.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку често кака вашето бебе?
12.1.2011 11:26:24   
*miki mami*
Еднаш дневно некогаш може и двапати али ретко одкако почна да јаде му се среди столичата  но кога цицаше знаеше да не се искака и по 5/7дена али не му правеше проблем си беше расположен стомачето мекоuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку често кака вашето бебе?
13.1.2011 13:32:02   
petra27
Prviot mesec si kakase po 4-5 pati na den...no vtoriov mesec pocna da me zagrizuva bidejki znaese ednas ili niednas vo denot,prvo se macese,se grci i se crvenee...mi pomogna cajot planteks,sega si kako samo sto ke pocne da go pie...mnogu e efikasen i i sto takae i za grcevi...

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?