|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
23.12.2012 15:19:21   
eli07
I nie do sega ja koristevme originalnata Pavloviceva sto e okolu 250 den. i bevme zadovolni,ama eve sega prv pat na sin mi mu e crveno gazeto (najverojatno sto kaka cesto po 3-4 pati na den) i preponite od vcera mu se zar :( ne znam od sto.Daj kazete nekoja krema za crvenilo ve molam

(Одговор на членот KALA84)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Козметика за новороденче
23.12.2012 16:00:21   
pepuska
Покрај беколиното со цинк сум чула дека крема за црвенило е судо крем ама никако да го најдам во аптека се потрошен им е

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Козметика за новороденче
23.12.2012 22:52:14   
raklav

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepuska

Покрај беколиното со цинк сум чула дека крема за црвенило е судо крем ама никако да го најдам во аптека се потрошен им е

sudokrem vo zegin jas go koristam super e 300 den

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Козметика за новороденче
23.12.2012 23:09:36   
Andriance
Цурици, нас само судокрем не спаси...неколку пати пројдовме со камилица и сода за промивка..ама овој пат не така едноставно, пробав и кантарионово масло и промивки и некористевме влажни ич..ама се додека не стаив судокрем не помина..ние ја купивме од џамбо..таму е околу 300 денари

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Козметика за новороденче
24.12.2012 7:46:49   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

I nie do sega ja koristevme originalnata Pavloviceva sto e okolu 250 den. i bevme zadovolni,ama eve sega prv pat na sin mi mu e crveno gazeto (najverojatno sto kaka cesto po 3-4 pati na den) i preponite od vcera mu se zar :( ne znam od sto.Daj kazete nekoja krema za crvenilo ve molam


Eli toplo ti ja preporacuvam pudrata na Nivea so cink oksid i kremata SOS.Na M cesto i se s;lusuva od kakanje da se vcrveni ke i stavam pudra posle krema i top si e.
Inaku imam cela kolekcija od Nivea i sum prezadovolna bukvalno od se prethodno pocnav so Bekutan ama na kraj M ispadna deka e alergicna na nego

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Козметика за новороденче
24.12.2012 9:40:30   
pepuska

ИЗВОРНА ПОРАКА: raklav


ИЗВОРНА ПОРАКА: pepuska

Покрај беколиното со цинк сум чула дека крема за црвенило е судо крем ама никако да го најдам во аптека се потрошен им е

sudokrem vo zegin jas go koristam super e 300 den


Барав вчера во 2 та зегина овде нема денес еве идам пак ... да ми кажат во кој зегин има дека вчера нели недела

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Козметика за новороденче
24.12.2012 11:33:11   
eli07
Ke probam i jas da ja najdam taa sudo krema kako li se vika user posted image ako ne moze i Nivea da probame.Fala devojki user posted image

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Козметика за новороденче
24.12.2012 19:55:56   
pepuska
Не најдов но ми дадоа мустела таква крема и добра е само по неколку саати веќе и е помалку болно

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Козметика за новороденче
3.1.2013 18:07:53   
deluxe
luge kakoe jekoderm kremata sakam posle sekoe kapenje da go mackam bebco kako ste zadovolni iskustvo pisete!!inace bebco ima posuva koza kako toa deluva na nea (jekoderm)pisete pozzz

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Козметика за новороденче
3.1.2013 19:07:00   
Felly RR
Малку може мирисот ќе ви биде проблем, ама кога ќе се навикнеш нема да го приметуваш. Јекодермот го препорачуваат оти е поприроден од млеката за тело.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Козметика за новороденче
5.1.2013 15:39:36   
Andriance
Ние до сега бевме со еуцерин...верујте ем квалитетно ем поефтино доаѓа. едно големо шише со пумпица ( мене ми се многу позгодни за користење) ни трае 6м, а се бањаме скоро секој ден. истото чини во зегин 540 денари.

е сега бидејќи ги добив на подарок, се префрлов на ХИПП и исто сум многу задоволна.
од кремче за газе, ја стојам зад тоа дека оригиналната е најубава, а во зегин е 209 денари.

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Козметика за новороденче
5.1.2013 15:46:37   
ivemace
точно user posted image еуцеринот го препорачуваат и дерматолозите... М се нафрла од прашок кога имаше 3месеци, ни го препорачаа еуцерин млекото и маслена купка за бањање и за 4-5дена немаше ништо. Ако имате можност јас топло ви ги препорачувам производите на Denenes, мада ги нема во Мак. ама фала богу online купувањето е тука. Многу се добри и доста долго траат

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Козметика за новороденче
5.1.2013 15:50:08   
kikicka
Јас се враќам пак на Мустелата и гелот и млекото за туширање. Последен пат и земав на Чико се исплати стварно големото тубе шампон и млеко ама пак Мустелата подобро и одговара на Л. Така да да го дотрошам ова сега па после се префрламе.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Козметика за новороденче
5.1.2013 15:51:32   
Cipi Ripi
Нас Чико не ни одговара ич, ми се вцрвува од чико. Баш м ие жал, прекрасно мириса, ќе мора мама да си го дотроши. Инаку за Д строго Бекутан.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Козметика за новороденче
9.1.2013 19:33:42   
JanaMarija
Jas ja banjam so eucerin sapunce, i ja mackav so AD kapki masleni pa smeniv so jeko derm, ama mi se nafrla od nego i prodolziv so pavloviceva.Sakam da pocnam so eucerinot eve citam i slusam deka e dobar. A toj e poseben za bebinja ili? I od kolku meseci pocnavte so samponce? Jas i teloto i kosickata i gi mijam so sapunceto-ima 3 meseci.

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Козметика за новороденче
9.1.2013 19:36:13   
Pepelaska *
Ја користев од почеток бекутан и во болница го капеа со тоа.Ама сега гледам по две години мн новости, многу нови препораки да не знае што да прави човек
Сестра ми има бебенце сега почна да го капи по две недели со Еуцерин по препорака на доктор , пред тоа само со вода беа.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Козметика за новороденче
22.1.2013 21:05:01   
JanaMarija
sakam da ve prasam od koga pocnavte da koristite omeknuvac za alista za bebco i koj??????

mnogu sakam da i mirisaat alistata ubavo, mi go preporacaa ornel beliot so bebe na nego...

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Козметика за новороденче
22.1.2013 21:12:09   
Malecka23
od odma koristev omeknuvac felice hipoalergreno i bas sum zadoovlna 3l 250den ama sse rastvaraat i mnogu trae

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Козметика за новороденче
22.1.2013 21:49:23   
Ikana
Омекнувачи за алишта не се користат додека не наполни детето 1 година. Има ТЕМА за омекнувачи.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 22.1.2013 21:51:41 >

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Козметика за новороденче
23.1.2013 8:34:57   
eli07
Nie Chicco go koristime uste od pocetok beliot ne plaviot i e prekrasen.Nema alergiska reakcija, a mirisa mnogu ubavo user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Козметика за новороденче
4.2.2013 23:54:19   
Nadia
Земавме за од почеток чико сапунче, многу убаво ми мирисаше.. и земавме од бекутан новата крема со невен што е, убава ми изгледа мрсничка а и е доста поприступачна во цената за разлика од оргиналната павловичева.. се надевам дека на user posted image ќе му се погодат..

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Козметика за новороденче
5.2.2013 15:48:16   
Фиданче
Mi rekoa denes na d-r ima osip na vratcheto i licenceto od sto i e suva kozhata, sto iskustvo imate vie , so sto da ja banjam, do sega sme samo so voda :).
Iako mi e chudno mnogu ja machkame so pavloderm celo telo, a samo tamu da se nafrla? Jas mislam deka i se vrukjici deka doma pod 22 ne spustame.
Pisete mi user posted image Pozdrav !!!

(Одговор на членот Nadia)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Козметика за новороденче
5.2.2013 17:32:17   
Annet
ne ja mackajte so pavloderm,videte moze od nego da e.
moeto dete e alergicno na site pavlicevi kremi:))) samo so jekoderm sum ja mackala po potreba,inaku izbnjajte ja so :malku hipermangan mnogu malku stavete vo poslednata voda za plaknenje koga ja banjate ,pojijte go so taa crvena voda,ama na kraj odkoga ke se izmie so skama i na kraj so taa vodicka:))) povtorete nekolku pati.
ama ne mackajte so mrsno potoa:)

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Козметика за новороденче
6.2.2013 14:40:12   
Фиданче
Jas mislev hipermanganot e za crvenilo na gazeto, a ona tamu nema nisto, samo na vrat i lice. Ke probame prvo so mleko za telo da vidime dali ke deluva pa posle moze i toa. Fala za sovetot user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Козметика за новороденче
7.2.2013 22:39:40   
Ring
Дали некој знае да ми каже зошто ја нема Детската витаминска крема (розевата ) на Галафарм ?
Ја нема по аптеките....и последната што ја купив не беше како претходните, беше потечна и го немаше тој специфичен мирис , и не беше мрсна....сега воопшто ја нема
Дали не ја произведуваат веќе ???
Ми ја предложија во аптека кремата Jambo исто од Галафарм, била слична на розевата . Ако некој ја користел нека каже искуство ?

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?