|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Косопасец
13.6.2015 15:15:03   
lupetko
Ве молам ако може да ми објасни некој каде се наоѓа на бит пазар човекот што лечи косопаст или број од него како да го најдам. Фала однапред

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Косопасец
15.9.2015 16:31:53   
biljana12
zdravo mami ke moze li nekako da dobijam br od berberot vo bit pazar
momceto dobi na bradata i mu se sire mnogu brzo
pozz i blagodaram

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Косопасец
20.11.2015 17:26:15   
catle
Bi ve zamolil za broj od covekot od resen,ili kontakt adresa. Dve godini se macam so kosopasec na bradata nekolku pati bev izgoren na liceto od tie nadri ekimi i lekari neznam so sto se ne se premackuvav, no ne mi pomogna, Vi blagodarm

(Одговор на членот lupetko)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Косопасец
11.2.2016 11:44:04   
Валерија

Дали може некој да ми го даде бројот на човекот од бит пазар.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Косопасец
11.2.2016 13:57:18   
Veronica_Lia
Zenski Ve molam ako nekoja go ima brojot na berberot od Bit Pazar neka go napise.. fala mn! Pozdrav

(Одговор на членот Валерија)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Косопасец
11.2.2016 14:20:58   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: P@dme
Brat mi kako dete imase kosopasec i od eden star berber dobivme vakov sovet: mestoto kade e kosopasecot da se istrie malku ili da se izgrebe malku, za da se otstranat mrtvite kletki od kozata, so sterilna igla, volnena krpa ili nesto slicno i mestoto da se izmacka ubavo so cesne luk preseceno na pola.......


Постот ме потсети на кажувањата од една моја другарка,која како дете имала косопасец.Таа кажуваше дека со лук ја излечиле,баш на овој начин со триење на лукот.


Женски, еве стари постови на наши рингерајки, може и ова да помогне. Немаме телефон од берберот, само знаеме дека се вика Менде и дека работел во Старата Чаршија, ако е уште таму може да го побарате. Јас сум да пробате и ова со лукот...

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Косопасец
11.2.2016 17:58:35   
mamicki
Vo Prilep kaj Germanskite grobishta rabotat berberi, Goce, tatko , i Ile, sin. Goce podgotvuva efikasen lek za kosopas.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Косопасец
24.3.2016 9:05:06   
SSasko
Ve molam za kontakt na covekot od Resen vo vrska so lekot za kosopas

Na mojot sin mu se pojavuva vo nekoplku navrati, sme koriostele razlicni lekovi no bes uspeh do sega.

Ve molam za pomos!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Косопасец
20.4.2016 23:32:03   
hiki1
Ве молам да ми го пишете бројчето од човекот од ресен user posted image .благодарам

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Косопасец
24.10.2016 2:35:48   
Lutko
Dobiv Kosopatec na bradata ve molam dali znae nekoj dali berberot na Bit Pazar sto lecel od kosopatec dali uste e ziv i ako e ziv dali uste mu se naoga tamo berbernicata i ako ima nekoj broj odnego neka kaze ve molam ako znae nekoj neka pise

(Одговор на членот hiki1)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Косопасец
24.10.2016 16:21:16   
sashozs
ИЗВОРНА ПОРАКА: Lutko

Dobiv Kosopatec na bradata ve molam dali znae nekoj dali berberot na Bit Pazar sto lecel od kosopatec dali uste e ziv i ako e ziv dali uste mu se naoga tamo berbernicata i ako ima nekoj broj odnego neka kaze ve molam ako znae nekoj neka pise


Не знам за берберот од Бит-Пазар, но знам за лек кој е ефикасен и можеш лесно да го нарачаш од https://kosopasec.wordpress.com/#naracaj или https://www.facebook.com/rap1dshop/videos/387867991601810/

(Одговор на членот Lutko)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Косопасец
25.10.2016 0:04:56   
Lutko

Не знам за берберот од Бит-Пазар, но знам за лек кој е ефикасен и можеш лесно да го нарачаш од https://kosopasec.wordpress.com/#naracaj или https://www.facebook.com/rap1dshop/videos/387867991601810/


fala ti mnogu sashozs, Imal li uste nekojd a mi dade sovet ili od nekoj covek sto leci me pola piste

(Одговор на членот sashozs)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Косопасец
23.2.2017 11:26:48   
Berta.
Ke moze li informacija za covekot od Resen ( telefonski broj ili adresa ) koj sto pomaga za kosopad? Vi blagodaram

(Одговор на членот Lutko)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Косопасец
29.3.2017 18:36:26   
PeroSK
Берберот Мендо е на влезот во стара чаршија од страната на Бит Пазар, не на првата улица (каде има како мала триумфална капија) туку на наредната улица на десно. Тамо е одма на почетокот на улицата и на дуќанот пишува Мендо. Пред самиот влез на улицата има некоја менувачница. Неможе да утнете. Знам и други деца кои ги излечил, а берберот е многу пријатен човек.

(Одговор на членот Berta.)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Косопасец
17.4.2018 14:52:26   
majaway
Ve molam.ako.moze.po detalni informacii za covekot od bitpazar bidejki imam dete 3g sto mu se poijavi na nekolku mesta kosopast pa.da go odnesam

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Косопасец
20.4.2018 16:25:15   
PeroSK
Подетаљна информација од таа што е над вашата порака - неможе да се напише

(Одговор на членот majaway)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Косопасец
20.6.2019 15:11:38   
zoki88

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

на мм му се појави лани ама на брадата..одредени делови му беа мазни како никогаш да немало влакно таму..на лекар му дадоа еден куп креми и режим на исхрана и ништо не помогна..после беше кај еден бербер на БИт Пазар и тој го мачкаше два пати со нешто и прво му се направиа лушпи, па се излупи и сега повторно му растат влакна таму...а на лекар, замислете му рекоа- па на многу им се случува не знаеме од што е, ама еве ке пробаме со оваа терапија па ако не оди ке почнеме друга...а човекон го излечи за 200 денари

pomos

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 67
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali poset_uvate kozmeticar?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!