|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Љубовта и годишните времиња
16.12.2009 9:38:14   
profesorica
Пролет секогаш ме асоцира на почеток на љубов, на заљубеност..пеперутки во стомак, неизвесност, летање во облаци, сонување со отворени очи..

Летото повеќе на авантура, на страст, но и на слобода..

Во есен, иако како сезона ми е меланхолична, ми се имаат случувано убави работи...потсмирување на летните страсти и интензивирање на чувства..

А зимата ме асоцира на водење љубов во мека и топла постела со мнооогу емоции...со чувство на изолираност од целиот свет и потполно предавање еден на друг..
а вас?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Љубовта и годишните времиња
16.12.2009 12:52:47   
delfinka
za mene sekoe godisno vreme e ubavo za ljubovta!
na prolet se budi se pa i opustenosta kaj site luge,leto e zesko pa od zeskoto moze i goli da si setate po doma,esen zaladuva i treba püoveke toplina a za zima da ne komentiram-vednas vo krevet so guski,topli pregratki i zaednicko zagrevanje!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Љубовта и годишните времиња
16.12.2009 13:38:10   
penelopa
Za ljubov ne se važno godišnoto vreme, može da se sluči togaš koga najmalku se očekuva...da letoto nekako poveke asocira na avantura,a zimata ladno pa treba nekoj za da ne zagree...neznam...nema pravlauser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Љубовта и годишните времиња
16.12.2009 13:40:55   
arh_diz
Nema pravila moze da se sluci koga najmalku se nadevame. Kaj mene licno ljubov sekogas se slucuvase vo Maj-Juni

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Љубовта и годишните времиња
16.12.2009 13:47:24   
Enika
Ма ако си заљубен и ти цвета во љубота цела година ке биде розева..без разлика на годишните времиња...разликата е во тоа што узиваме во различна позадина...зиме на снег, лето на море, езеро, пролет на полјана некоја со милион цветчиња околу...user posted image user posted image user posted image само да има љубовuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Љубовта и годишните времиња
16.12.2009 13:49:46   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Ма ако си заљубен и ти цвета во љубота цела година ке биде розева..без разлика на годишните времиња...разликата е во тоа што узиваме во различна позадина...зиме на снег, лето на море, езеро, пролет на полјана некоја со милион цветчиња околу...user posted image user posted image user posted image само да има љубовuser posted image user posted image user posted image


potisuvam


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Љубовта и годишните времиња
29.12.2009 10:12:19   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Ма ако си заљубен и ти цвета во љубота цела година ке биде розева..без разлика на годишните времиња...разликата е во тоа што узиваме во различна позадина...зиме на снег, лето на море, езеро, пролет на полјана некоја со милион цветчиња околу...user posted image user posted image user posted image само да има љубовuser posted image user posted image user posted image


потпис, баш така е!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Љубовта и годишните времиња
29.12.2009 10:43:41   
Enika
Ова зиме на снег со климава наш баш и не е так..ама ај да замислиме дека има снег...а надвор сонце сијаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Љубовта и годишните времиња
29.12.2009 10:45:48   
profesorica
добре пред некој ден беше така, дома парно надвор врне, романтика, сијалички светкаат, совршена атмосфераuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Љубовта и годишните времиња
29.12.2009 10:48:56   
Enika
Е тоа да....иако ние прв трчкавме на снегот..уствари ја трчкав он сликашеuser posted image а после си се греевме user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?