|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сексуален коефициент за мажи
23.11.2009 12:46:59   
profesorica
одредете го сексуалниот коефициент на вашиот партнер со тоа што ќе му помогнете да ви одговори на следниве прашања


Сексуалниот коефициент ви помага да разберете на кое ниво се наоѓа вашата сексуална енергија. Сепак, за да го добиете вистинскиот одговор на ова прашање, неопходно е да одговорите точно на следните 10 прашања кои се однесуваат на вашата сексуалност во последните шест месеци.

Секој одговор се бодува на скала од 0 до 5 во зависност од зачестеноста и стапувањето во сексуален однос, па така 0 давате доколку тврдењето не е воопшто точно, додека ако таа е целосно точна тогаш бодувате со 5. Резултатот помножен со два го претставува вашиот сексуален коефициент и го покажува вашето задоволство од сексуалниот живот.

1.Моето либидо е доволно силно за да ме поттикне на сексуален однос.

2.Мојата моќ на заведување е доволно силна за да чувствувам сигурност за да се впуштам во сексуален однос.

3. Предиграта е задоволителна, нешто во што уживаме со партнерката.

4. Задоволството и оргазмот на мојата партнерка влијаат на мојата сексуална способност.

5.Ерекцијата можам да ја контролирам доволно долго, додека сексуалниот однос не заврши со оргазам.

6.По сексуалната стимулација имам доволно силна ерекција во текот на сексуалниот однос.

7.Можам да ја одржам постојаноста на ерекцијата во текот на сексот.

8. Ејакулацијата можам да ја контролирам така што сексуалната активност трае онолку колку што посакувам.

9.Во текот на сексот можам да постигнам оргазам и сексуално задоволство.

10.Моите сексуални односи ме поттикнуваат на повеќе сексуални односи.

Откако ќе ги соберете поените од горенаведените прашања помножете ги со два и прочитајте го својот одговор.

81-100 Жежок сексуален живот: Многу сте задоволни со својот сексуален живот и во него уживате во потполност.

61-80 Топло сексуален живот: Уживате во сексот, но би можело да биде подобро.

41-60 Млак сексуален живот: Мислите дека вашиот сексуален живот може да биде далеку подобар од тоа што е во моментов.

21-40 Разочарувачки сексуален живот: Сексот не ви пружа некакво посебно задоволство.

0-20 фрустрирачки сексуален живот: Треба да се загрижите бидејќи поинтересно ви е да прочитате некоја книга, отколку да водите љубов.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сексуален коефициент за мажи
23.11.2009 12:54:13   
profesorica
Мојов господин вети дека подоцна ќе ми одговори на прашањата за да му го пресметам сексуалниот коефициентuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сексуален коефициент за мажи
23.11.2009 12:55:48   
Bogdancanka
Мојот кога ќе си дојде обавезно ќе го испрашам и ќе го пишам неговиот коефициентuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сексуален коефициент за мажи
23.11.2009 13:44:57   
nadica
подоцна ќе го имаме точниот коефициент преку моб неможе да одговара user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сексуален коефициент за мажи
23.11.2009 21:34:33   
Боцко
мојот е 76. не знам дали е тоа добро или лошо, ама толку е.
хехе
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сексуален коефициент за мажи
24.11.2009 7:54:59   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica



61-80 Топло сексуален живот: Уживате во сексот, но би можело да биде подобро.




Боцко еве ако е толку колку што викаш па и не е толку лошо.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сексуален коефициент за мажи
24.11.2009 14:20:41   
profesorica
инаку мојов е многу зафатен на работа и неможе да дојде до офис кај мене за да го испрашам а дома ни е размонтиран компјутерот, па сега го отштампав тестов и веќер ќе го испрашам user posted image user posted image user posted image како пава професорица, а утре ќе ви ги кажам резултатитеuser posted image user posted image user posted image

ајде и другите, што направивте? ги ипрашавте мажите????


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сексуален коефициент за мажи
25.11.2009 8:18:47   
profesorica
леле никој-што се срамите бре луѓеuser posted image user posted image user posted image

јас си го потврдив претпоставеното, дека на мм му е 100тка сексуалниот коефициент.Знаев ама сепак го испрашав и во право сум билаuser posted image user posted image user posted image

значи:81-100 Жежок сексуален живот: Многу сте задоволни со својот сексуален живот и во него уживате во потполност. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сексуален коефициент за мажи
25.11.2009 11:28:12   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


61-80 Топло сексуален живот: Уживате во сексот, но би можело да биде подобро.


Sega za sega e dobrouser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сексуален коефициент за мажи
25.11.2009 12:08:52   
profesorica
Ајде и останатите-да ве чујам???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?