|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 18:33:51   
Milicka 30
Vesnik мила многу ми е жал, те user posted image , тука сме за подршка, исплачи се, откажување нема, следниот пат ќе биде позитивен тестот ќе видиш, не ја губи врбата никогаш.
Надеш чедтитки милаuser posted image бетата ти е како за близначиња , уживај во бременоста и гали си го мешето.
Валентина 11 јас правев 4 теста на 12 ден од трансфер беа негативни, на 15 со бледа втора цртка исто 3-4 теста и на крај бремена. Не се разочарувај, почекај до 12 ден и направи преку крв. Не губи надеш, ти посакувамuser posted image на тебе и на сите исчекувалки.
Ловеавлеме како си ми ти? Сигурно си шеткаш веќе? Чекаме убави вести и од тебе user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2226
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 18:37:08   
LoveableMe RR
Не шеткaм мнoгу, aмa се рaзмрдувaм,a пoчнaв и дoмa дa пoмaгaм пo мaлкуuser posted image . Дoбрo штo не пoтсети зa тестoвиве, нaјдoбрo преку крв. А штo ти кaжa дoктoрoт, зoштo нa дoмaшен дoцнa пoкaжaчи, пoдoцнa се случилa имплaнтaцијaтa?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2227
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 18:51:39   
nadez vera ljubov
Надеж честитки за високата бета

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2228
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 19:26:53   
almushka
zdravi devojki vesnik mnogu mi e zal site go znaeme toa custvo nemam zborovi koi mozat sa te utesat rasplakaj se ke ti olesni a nadez so sreka neka e daj boze i kaj nas da se sluci isto mene mi prodolzi dr uste dva dena puregon pa vo petok na kontrolla zadovolen e no vikase rano e seuste pa so gospod napred rece mozebi ponedelnik ke bide punkcijata pa ke vidime ke vi pisam pak so sreka na site sto cekate

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 2229
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 19:36:03   
kate..
CESTIKI NADES ZA BETA. MILICKA30 NA KOJ DEN TI BESE TRANSFEROT NA 3 ILI 5 I KADE PRAVESE IVF PO KRATOK ILI DOLG PROTOKOL

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 2230
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 19:38:10   
vazna
Nades so sreka mila da si imas najubava i najlesna bremenost user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 2231
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 20:17:38   
gina
Nades cestitki imaj si lesna i ubava bremenost user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2232
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 20:55:20   
simpaticna
Nades supeeeeeeeer ti posakuvam lesna bremenost pa za 9 meseci so user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2233
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 20:56:37   
tea 88
Vesnik te user posted image user posted image user posted image . Mn tesko e ama nema otkazuvanje. Sega probuvajte si prirodno slednive mes zasto citav mn i taka ostanale bremeni po neuspesno ifv.
Nadesh user posted image lesna i uspesna bremenost. I jas mislam po betata ke bidat dve.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2234
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 23:33:47   
nadesh
Fala fala mnogu devojki.... od srce vi posakuvam i vie da si gi viditeuser posted image user posted image ke bidi mora nadesta mora da ne vodi .Na site vi posakuvam so se veke bremeni zdravi i zivi decinja a drugite so poskoro da bidatuser posted image user posted image user posted image Oh kolku e macna ovaa borba ama se ke se izdrziuser posted image Pozzzzz

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2235
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 23:44:46   
весник
Надеж ти посакувам од срце лесна бременост...барем една од нас успеа...можеби Бог ме подготвува за следниот пат!

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2236
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 23:45:56   
nadesh
Zaboraviv da pisam vo odnos na testovite...mene embriologot mi se javi i mi rece da napravam test vo nedelata znaci 14 posle puncila ili 9 posle transfer neracunajki go denot ma transferot jas ne sakav posebno ne tolku rano no napraviv i pokaza bleda vtora crta,mi rece deka toj den e najrano so mozi da pokazi ama nemozev da bidam sigurna bez hcg ....znaci kaj sekoj e endividualno nema pravilo user posted image

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2237
   RE: Вештачко оплодување VI дел
11.2.2015 23:51:28   
nadesh
Mnogu fala Vesnik i ti ke uspees bidi sigurna sekako deka bog te podgotvuva narediot pat za ubavo .Hrabri sme nie site so se borime i mora da se uspeeuser posted image

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2238
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 1:34:19   
kate..
Nadesh so sreka i lesna ko pesna 9 mesecna bremenost.kazi mi na koj den ti napravija transfer na 3 ili 5. uzivaj sega

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2239
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 8:28:59   
kate..
VEmolam za pomos pusac sum mi se puse dali nekoja dodeka cekala dve crti posle transfer ima zapaleno cigara i dobila dve crti.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2240
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 8:59:34   
LoveableMe RR
Kate, јaс не сум пушaч, нo мислaм пoгoлем стрес ќе си нaпрaвиш aкo не пушиш, тaкa штo еднa цигaрa не знaчи ништo.

Скaјдaјвер, мaдмoaзелнинa кaде сте?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2241
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 9:14:24   
kate..
love...kako si uste kolku dena do testot.jas pocnav da setam izlegov nadvor posediv 10min zapaliv cigara i eve pak u krevet.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 2242
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 9:19:19   
LoveableMe RR
Требa вo пoнеделник, aкo издржaм дoтoгaш и не oтидaм пoрaнo дa нaпрaвaм тестuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2243
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 9:28:18   
kate..
NADES NAPISALA KAKO EMBRIOLOGOT I KAZal za testot ZA PORANO DA NAPRAVO ali ako mozes podobro izdrzi

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2244
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 9:38:16   
vazna
Nades tebe koe invitro ti e prvo ili....

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2245
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 10:18:18   
tea 88
I mene embriologot mi rece na 14 den od punkcija da napravam test i togas napraviv.
Isto po transfer embriologot me prasa dali pusam cigari i mi rece stom pred ifv ne si gi otkazala nemoj ni sega po transfer zasto mu pravis stres na organizmot. Mi rece moze do 5 dnevno jas pusev 2-3 dnevno.

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 2246
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 11:06:00   
kate..
tea88 ti bremena si kade pravese ivf, koe ivf ti e.ajde valentina uste nekollku dena ti si na red za test.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2247
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 11:28:07   
Melanija RR
nadesh уживај во бременостаuser posted image

alentina11user posted image user posted image user posted image
LoveableMe RRuser posted image user posted image user posted image
skydiveruser posted image user posted image user posted image
kate...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2248
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 11:31:33   
Milicka 30
Kate инф правев во Плодност кај др.Таше, трансферот ми беше на 3 ден. Терапијата ми беше еден месец микрогинон и потоа со мерионал инекции, кај мене проблем беше ниската вредност на антимулериан хормон.
Инаку сите ве советувам да си правите тест преку крв знам колку сме сите нестрпливи ама јас се утепав од плачење за негативните тестови преку мокрача за на крај да излезе дека сум бремена, а причината како што ми наведе докторот ЛовеаблеМе е дека кај мене некако се се случуваше задоцнето па и инплантацијата. Така да девојки стрпете се и проверете си преку крв, и ви посакувам многу user posted image тестови.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2249
   RE: Вештачко оплодување VI дел
12.2.2015 11:47:52   
sky diver
eve sum jas, denes m e 7 den posle transfer. Mi izvadija 7 od niv 6 se oplodija 3 reagiraa 3 ne .Od tie 3 mi vratija 2 so 8 i 7 kletki na 3 den. Za simptomite ne znam sto da kazam, mnogu mi e izmesano, sto od lekovite, sto od psiha. Znam samo deka mnogu se potam posebno noce. Imam mali grcevi vo abdominalen del i gradite mi se malku pogolemi i tvrdi ama toa e od hormonite. Se uste razmisluvam dali da se testiram pred beta ili ne . Od lekovi zemam crinon gel i estrofem dva pati dnevno. piev i dostiniex 8 dena. i normalno aspirin i folna kiselina. Sto se odnesuva do pusenjeto nekogas mnogu mi se pusi, a nekoi denovi mi se gadi.
imam uste 7 dena do betata kako ke izdrzam ne znam, ovoj pat mnogu tesko mi pagja cekanjeto

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2250
Страница:   <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  88 89 [90] 91 92   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?