|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тестови за бременост
14.3.2013 20:00:41   
ena@
Da vo denesno vreme testovite se so golema tocnos tocno.,.,

(Одговор на членот ena@)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Тестови за бременост
17.3.2013 14:37:41   
saki.sk
Zdravo na site... mi docni 2 dena i napraviv test mi bese negativen dali e mozno da e rano da pokaze pozitiven rezultat.. bidejki mojata menstruacija e sekogas tocna

(Одговор на членот ena@)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Тестови за бременост
17.3.2013 21:49:18   
Lacrymosa
Почекај една недела па направи пак... Мене тек после 8-9 дена, така некако беше, почна да ми покажува една слааабичка розе линија

(Одговор на членот saki.sk)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Тестови за бременост
17.3.2013 22:07:04   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: saki.sk

Zdravo na site... mi docni 2 dena i napraviv test mi bese negativen dali e mozno da e rano da pokaze pozitiven rezultat.. bidejki mojata menstruacija e sekogas tocna



Mozno ,..mene posle 7 dena kasnenje mi pokaza negativen...a posle 14 bleda roze crtka. Jas sum imala kasna ovulacija pred samiot ciklus (bev bolna pa poradi toa imav i odlozena ovulacija) No ne sakam da te ubeduvam deka si..pa da dobies...bebuskite sakaat da iznenadat koga najmalku ocekuvas..ako ne bide ovoj ke bide sledniot mesec..samo bez razocaruvanja...a jas sekako ti posakuvam da gi vidis tvoite user posted image user posted image sto poskoro

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот saki.sk)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Тестови за бременост
23.3.2013 22:07:42   
nataly86
Zdravo devojki...na 17.03 pravev inseminacija denes zedov test self clear(utvrduval bremenost 5 dena od zacnuvanje) sakam da go napravam utre sabajle, sto mislite kakvi se sansite za tocnost na rezultatot i dali enkoj imal slicno iskustvo da ne nestrpliv kako meneuser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Тестови за бременост
23.3.2013 22:48:15   
kapina
rano ti e uste za test cekaj si barem 12 dena za edna nedela nema da ti pokaze tocno

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Тестови за бременост
23.3.2013 23:02:13   
Melanija RR
nataly86 5 дена од зачнување може да се зачне после 2 дена значи тестот не би бил валиден,а плус ако си примила инекција за прскање на фоликулите било кој тетст пред 15 дена од инсеминација е невалиден.
Ќе мора да бидеш трпелива.Со среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Тестови за бременост
23.3.2013 23:06:24   
nataly86
off lele koj ke cekauser posted image testot e kupen ke vidam utre sabajle kako ke mi udri vo glavata...validen ne validen toa e sekako najvalidno deka e negatin koga ke dojdi menz, pozdrav i ke pisam utre sto sum napravila

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Тестови за бременост
23.3.2013 23:10:58   
Melanija RR
Ако си ја примила таа инсекција не прави тест зошто многу често покажува лажно позитивен поради составот на таа инекција.Трпеливоста е единствен пат до user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Тестови за бременост
24.3.2013 19:04:59   
nataly86
Epa devojki go napraviv testot sabajle...i nistouser posted image edna crta sto znaci kaj mene ni lazno pozitiven rezultat ne se javuva....barem da se izraduvav na kratko ednas da vidam test so user posted image pozzz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Тестови за бременост
24.3.2013 20:42:01   
masa
natali86 зошто се измачуваш?Знам дека ти е ова најважно на свет ама и да правиш тест секој ден многу е рано за било што да се знае.Тестот е негативен затоа што е многу рано.Јас го направив self clear по три дена доцнење и испадна бледа црта,не се баш толку осетливи.Значи почекај барем до датумот за добивање иако заради хормоните кои што ги примаш најсигурно ти е преку крв за што е исто така рано.Сртпи се мила уште кратко и не си стварај непотребни стресови тоа во никој случај не ти треба!!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Тестови за бременост
26.3.2013 1:33:44   
nataly86
masa blagodaram za poddrzkata...ne ostanuva nisto drugo osven da cekam...toa e samo od site pretpeni maki se gubi trpenie...uste ednas blagodaram za ubavite zborovi

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Тестови за бременост
30.3.2013 14:05:06   
one2play
Zaklucno so denov denes mi docni 6 dena. Osven preosetlivot, poduenost i promena na bojata na bradavicite na gradite nemam nikakov drug simptom. Utrovo pravev test za bremenost i mi pokaza negativen reluztat user posted image . Ciklusot mi e redoven, a mesecov docni, sto mi dava nasmevka na liceto. Zakazav na pregled vo petok i ako do togas ne dobijam tamu ke mi kazat zosto mi kasni.
Iskreno stiskam palci da vidam user posted image , samo ne znam koga povtorno da go povtoram testot. Se nadevam deka sum bremena user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Тестови за бременост
30.3.2013 17:07:53   
nataly86
one2play site stiskame placi zauser posted image , ako sakas povtorigo testot po dva dena ili napravi test preku krv vo site lab. ispituvaat toa ti e najtocno
Pozdrav i cekame..

(Одговор на членот one2play)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Тестови за бременост
30.3.2013 20:20:58   
one2play
Nisto od bremenost ovoj mesec, stotuku dobiv. Ajde zdravje, naredniot mesec poveke sreka !!!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Тестови за бременост
12.4.2013 13:18:36   
miana
Девојки да ве прашам,како се прави тест за бременост преку крв? Колку се плака? Треба ли да си јаден,пиен,упат,ово-оно?
Мене ми касни 4 дена,направив тест се покажа негативен па сакам да се осигурам за секој случај.. Никогаш не ми касни толкуи,па се прашувам,што ли е сега? Инаку пијам таблети на хербал + од Крилово масло и можно ли е заради нив да ми доцни???? Мислам дека не сум трудна и не ни сакам да сум трудна,затоа ве молам помагајте...

(Одговор на членот one2play)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Тестови за бременост
12.4.2013 13:52:57   
Melanija RR
Miana земи си упат од матичен општ лекар до пример ГАК,Авицена,Адриалаб цената е 100 денари и нетреба гладно негладно туку кога сакаш.Да ти забелеши на упатот B-HSG за да знаат дека е преку крв.На приватно мислам дека е над 400 денари

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 12.4.2013 13:53:53 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Тестови за бременост
11.6.2013 22:45:53   
Snow Queen
Јас на 10 дена откако ми каснеше направив тест, и тоа на пладне во 16ч. значи не беше со утринска мокрача.
Јасно си се појавија user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Тестови за бременост
6.9.2013 14:59:16   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Katerina08

Zdravo devojki...jas sum ovde nov clen,redovno ve sledam,no eve prv pat sakam da ve prasam nesto. Poslednata mens. mi bese na 19ti juli,a na 27 avgust napraviv test za bremenost,no izpadna negativen. Dosega imam redovni menstruacii,a sega eve uste nemam dobieno,a i nemam nikakvi znaci na bremenost. Dali e mozno testot da ne e ispraven ili pak postoi nekoj problem kaj mene? Ve molam za odgovor


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Катерина08 , добредојде на РР, еве овде имаш се што те интересира


ИЗВОРНА ПОРАКА: Katerina08

ti blagodaram mnogu user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Da mozno e katerina napravi test za bremenost preku krvta



ИЗВОРНА ПОРАКА: Katerina08

A toa sto nemam nikakvi znaci na bremenost? A eve veke 22 den mi docni,a jas neznam veke sto da mislam,dali da odam na lekar ili da pocekam uste malku user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Катерина, ако последна менструација ти била на 19 јули, а викаш дека секогаш имаш редовни менструации, оди на гинеколог, таму најдобро утврдат дали си бремена или не. Позз, ајде да не израдуваш. user posted image


(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Тестови за бременост
12.9.2013 23:16:22   
Snowhite RR
18 дена ми касни, а ми е точна ко швајцарски сат на 28ми ден од циклус ми иди. Пред 3 дена направив тест Sure check испадна негативен, а уште ми нема дојдено, сега купив уште еден, ама само за на сабајле и ќе го направам утре. Дали може да не е точен тестов? Досега кога и да сум правела и кога сум била бремена и не, секогаш ми бил точен, сега не знам што да мисламuser posted image уште тоа ми фали сегаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Тестови за бременост
13.9.2013 11:17:42   
vezilka RR
Сноу, обично се точни тестовите. Многу се мали шансите да не е точен тестот. А можеби ти оцни од други причини, стрес, промена на време и слично. Уствари колку е саатот, т сигурно веќе знаеш на што си user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Тестови за бременост
13.9.2013 16:38:21   
zzaa
Snowhite RR napravi li test,ima li nesto novo?

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Тестови за бременост
13.9.2013 16:47:51   
Felly RR
Хехехееее, сите не стави во мисла, СНоу! Ајде, чекаме да пишешuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Тестови за бременост
13.9.2013 18:21:32   
elenak
Snowhite dezura posle 23h.Kje pocekame malku za rezultati.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Тестови за бременост
13.9.2013 23:37:45   
Snowhite RR
Да еве сум на рапорт хехе, направив ама негатив е..хм ќе побудалам што е работава, ако не дојде до понеделник одам на преглед. Јас си мислам дека е од одморот промена на клима, ама пак многу време помина, други промени нема кај мене ништо, освен што нема абер да дојдеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?