|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тестови за бременост
19.5.2014 9:37:02   
Ki4iko

Имам уште 2 дена до месечниот циклус, деновиве се чувствувам поспано, раздразливо и со голема болка во градите.Се решив да направам тест за бременост и по 10 минути се појави 2ра бледо розева црта на него, се надевам дека е така,ова ќе ми биде втора бременост,само сеуште сум сомничава и чекам да помине уште некој ден плус за да направам уште еден тест, многу ме буни оваа бледо розовата цртичка на тестот,со оглед на тоа што тестот го чував во бањата 1 месец пред да го употребам, незнам ,ќе видиме, user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Тестови за бременост
19.5.2014 9:52:43   
MMM27
Штом се појавила втора линија, сигурно е позитивен тестот. Јас направив точно на 28миот ден, имаше ептен бледа линија, сега сум 12 та недела user posted image Со среќа.
Така и за првата бременост која не ми беше планирана user posted image после бледата линија се изначитав на интернет и направив уште 6 теста...

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.5.2014 12:07:30 >

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Тестови за бременост
19.5.2014 12:21:12   
Ki4iko
Ах,епа ете ме и мене, денес одкако се појави втората цртичка,не сум симната од форуми , ти user posted image , ама се надевам дека розеавата боја не е лажна user posted image

(Одговор на членот MMM27)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Тестови за бременост
20.5.2014 11:44:33   
Defne90 RR
Битно е да има втора цртичка.Па дали ќе биде црвена или бледа не е важно.Штом се појавила сигурно има бременост.Инаку според некоја статистика многу ретко може да се случи лажно позитивен тест.Многу поччесто се случуваат лажно негативни.Ти за секој случај повтори си го ама јас мислам дека има бременост.И кај мене на првиот тест што го правев за првото синче и двете линии беа бледи ептен па после кога го повторив само си се уверив дека има бременост.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Тестови за бременост
21.5.2014 12:40:14   
Ki4iko
Баш така, денес го повторив тестот за бременост,веќе е јасна розевата линија, пресреќна сум user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Тестови за бременост
11.8.2014 21:32:34   
macika4
Zdravo devojki ne sum bremena ama ete nekoja pomos za vas na internet najdov kako da proverite doma daali ste bremeni ili ne so pomos na varikina ili belilo ...se sipuva beliloto vo mokraca i ako pocnuva da peni znaci deka ste bremeni a ako nema nikakva reakcija znaci nema bremenost jas probav i nisto ne se sluci osven sto mnogu mirisase na pokvareni jajca :) eve vi i video

Me and my sis bleach pregnancy test

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 11.8.2014 23:22:38 >


_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Тестови за бременост
27.8.2014 16:15:02   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Jas bi ti preporacala da zemes Self Clear.Poskap e 188den vo zegin no e najosetliv.Se nadevam deka ke gi vidis user posted image .No vo sprotivno pojdi si na gin da vidis sto i kako se desava.So srekauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Kazete mi nekoj dobar a poevtin test? Mi se smaci da go plakam sure check po 140 denari user posted image




scared, штом ти е веќе 36 ден од циклусот, мислам дека секој тест би покажал, ако има нешто. Држиме среќа, овој тест да покаже позитивни резултати, ако не тогаш најдобро да појдеш на гинеколог.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Тестови за бременост
28.8.2014 15:25:02   
scared RR
Malecka23 testov e so traka ili na isti princin kako sure check so kapnuvanje kapki urina vo prozorce??
Jas ne dobiv seuste imam i mnogu gadenje nemam apetit ili virus nekoj sum zakacila ili ima nesto user posted image
Ako ne dobijam do nedela go pravam testov i ke se molam za user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 12:59:23   
lukas
neznaev kaj da pisam ,zatoa pisav ovde...
POMAGAJTE.
Napraviv test za bremenost sabajle vo 05 h.pozitiven
bev na ginekolog i mi veli nemas nisto ni na eho ni vaginalno,mi dade da ispitam vo labaratorija preku mokraca izlzeze
pak pozitivno..
me pusti da odam na napravam bhcg,ama ne ojdov...kako e mozno po 2 pokazani pozitivni testovi da nema
nisto na eho????
ima nadez?,posledna menst.imav na 15 ti,so znaci ovaj 15 ti trebase da mi dojdi,pricekav rekov da ne izbrzvam i napraviv duri denes test..so znaci 23 dena bremenost spored moite racunanja treba da sum..zosto ne pokazva na eho? mu se slucilo li ova na nekoj?/ pisete...pls

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 13:12:58   
LoveableMe RR
Lukas, почекај уште една недела, тогаш сигурно ќе се види на ехо, а можеш и тогаш да направиш и тест преку крв. Прва бременост ти е?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 13:13:13   
Mihaela 2010
Toa znaci deka si nekade 3.5 nedeli bremena...mislam deka e se uste rano da se vidi,jas bar taka mislam, cim ti pokazalo i na test i preku mokraca pozitiven znaci si,i cestitki...na gineko pak pojdisi nekade 6 nedela

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 13:34:19   
lukajana RR
Lukas сигурно си бремена јас кога останав бремена со второто ми каснеше една недела тестот за бременост покажа негативно по три дена повторно направив и беше позитивен веднаш отидов на гинеколог и не виде ништо наводно ми била празна бешиката требало полна на првото ехо ми рече да дојдам за два дена со полна бешика и тогаш ја видовме точката што сега има име Јана

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 14:45:09   
lukas
mene mi e ovaa 4 ta bremenost,prvata uspesna so ime LUKAS,vtora bez srceva akcija vo 7 ma nedela,treta vo 33 nedela feticid(bebeto bese so anomalija), i ovaa 4 ta i nervi iskinav ZOSTO ne mozese da pocni pozitivno,,,no ajde ke mislam pozitivno...pozz zenski pa ke vi pisam koga ke odam pak na ginekolog,mihaela 2010 da ,gore dolu taka idi 3 i nesto nedeli..
ajde daj boze neka se vidi edna tockica koja ke bide vo red..
a koga bi bilo najdobro da odam ? pak?

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 14:49:03   
Mihaela 2010
jas otodpv nekade 6-7 nedela bev,so prvata bremenost brzo brzo otidov koga doznav no me vrati da otidam povtorno za dve nedeli..taka da pocekaj bar uste tri nedeli

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 14:49:32   
lolla RR
лукас, јас имам читано дека бетата треба да достигне над 1000 за да се види на ехо било што, така да сигурно е рано сеуште. Направи преку крв и ке си на чисто.Со лесно нека е.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Тестови за бременост
28.10.2014 14:57:30   
lukas
ne otidov na bhcg ,pa ke pocekam uste edna nedela pa ke odam pak,ama toa cekanje ,so mojata nazad istorija ke me poremeti psihicki,ama ajde ke gledam da se zanimavam da ne mislam ...barem me utesivte deka e mozno da ne se gleda od ovaa nedela..pa pokraj 2 pozitivni testovi belkim se ova pozitivno ke izleze...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 12:17:04   
lukas
denes napraviv beta-hcg vo14 h odam po rezultatot..drzete mi sreka...user posted image user posted image user posted image
za user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 12:18:26   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

denes napraviv beta-hcg vo14 h odam po rezultatot..drzete mi sreka...user posted image user posted image user posted image
za user posted image

ajde lukas so srekja,i pozitivni misli
te cekame da ni kazes ,t.e da ni ja potvrdis bremenostauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 13:30:56   
sky diver
Zdravo ,
posledniot mesec piev Jaz tableti za kontracepcija, gi ispiv site i eve veke 7 dena nemam dobieno. Tabletite gi piev zaradi priprema za in vitro. Dva pati se testirav so domasen test za bremenost i dvata testa se negativni. Ne veruvam deka sum bremena, megjutoa me ubiva ovaa neizvesnost. Gi imam site simptomi kako pred dobivanje ama nikako da dobijam...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 14:03:49   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

denes napraviv beta-hcg vo14 h odam po rezultatot..drzete mi sreka...user posted image user posted image user posted image
za user posted image


Лукас чекамееееее да пишеш најубави вести!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 14:06:12   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

neznaev kaj da pisam ,zatoa pisav ovde...
POMAGAJTE.
Napraviv test za bremenost sabajle vo 05 h.pozitiven
bev na ginekolog i mi veli nemas nisto ni na eho ni vaginalno,mi dade da ispitam vo labaratorija preku mokraca izlzeze
pak pozitivno..
me pusti da odam na napravam bhcg,ama ne ojdov...kako e mozno po 2 pokazani pozitivni testovi da nema
nisto na eho????
ima nadez?,posledna menst.imav na 15 ti,so znaci ovaj 15 ti trebase da mi dojdi,pricekav rekov da ne izbrzvam i napraviv duri denes test..so znaci 23 dena bremenost spored moite racunanja treba da sum..zosto ne pokazva na eho? mu se slucilo li ova na nekoj?/ pisete...pls


Лукас јас направив тест скоро недела дена пред воопшто да ми касни. Два теста позитивни. Една недела подоцна бев на гинеколог, нема ништо на ехо. После 5 дена пак-пак ништо немаше, ама тестови позитивни :) Е тек после неколку дена пак бев и тогаш се виде плод :)


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 14:15:01   
Melanija RR
sky diver штом си во подготовка за ИФВ испитај Бета преку крв за да биде сигурно

lukas чекаме да ти олесно дека user posted image е user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 15:00:28   
LoveableMe RR
Sky diver, твојот пост го префрлам во Вештачко оплодување, каде ќе ти одговорам на прашањето.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 15:51:48   
lukas
gi zedov rezultatite, beta-hcg e 844 ml...tamu nezz kako se pisi ,se javiv kaj doktorot mi rece deka dobrar e rezultatot,i ako odam utre bi trebalo so tie rezultati da se gleda plod...leleeeeee kaj e utre do 17h ...ke se skrenam ...ajde neka e se vo red..aman...neka ima user posted image i da pocnam da slavam...:)))))))))))))
pozzz do site

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Тестови за бременост
30.10.2014 15:54:40   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

gi zedov rezultatite, beta-hcg e 844 ml...tamu nezz kako se pisi ,se javiv kaj doktorot mi rece deka dobrar e rezultatot,i ako odam utre bi trebalo so tie rezultati da se gleda plod...leleeeeee kaj e utre do 17h ...ke se skrenam ...ajde neka e se vo red..aman...neka ima user posted image i da pocnam da slavam...:)))))))))))))
pozzz do site

E stvarno te iznamacija,neizvesnost do besvest...ama mislam deka ke slavis utre,uste od sam start znam,sigurna sum...uzivkaj

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?