|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
23.10.2012 15:04:58   
Kockicka
Bidejki e vreme na promena na garderoba sakam da zaprasam nekoja mamicka sto koristi space bag dali i vasite alista se premnogu izguzvani i mirisaat cudno, ili jas nekade gresam mozebi ne user posted image treba celiot vozduh da im go izvadam aj help da ne zgresam i so ovie sega sto treba da gi skladiram.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
23.10.2012 15:35:24   
kikicka
исто ти се фака, џабе рекламираат демек не изгужвани ке бидат ама сепак се. Јас ги користев за пакување кога се преселуваме и , пак пги препеглувам. а за мирисот можеш да ставеш од оние што се за во шкаф миризливите.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
17.11.2012 11:16:06   
Ring
Dali nekoj ja koristi Troslojnata pernica Memosan Junior i kako ste zadovolni ?
Jas sakam da ja kupam za kerka mi...do sega ne koristevme pernica , ne planiram uste nekoj mesec da ja stavam na pernica , ama pocnav da gledam sto da kupam pa mi treba iskustva

Nekade pogore procitav deka nekoi ja falat , a nekoi ne ...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
17.11.2012 14:20:57   
Kockicka
Jas ja imam kupeno za rodenden i mnogu mi ja falat pa mislam da ja kupam i za kerka mi ( sigurno ne mi pravat lice user posted image )

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
18.11.2012 13:07:22   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Dali nekoj ja koristi Troslojnata pernica Memosan Junior i kako ste zadovolni ?
Jas sakam da ja kupam za kerka mi...do sega ne koristevme pernica , ne planiram uste nekoj mesec da ja stavam na pernica , ama pocnav da gledam sto da kupam pa mi treba iskustva

Nekade pogore procitav deka nekoi ja falat , a nekoi ne ...
Ние ја имаме оваа перница сам задоволна посебно што можеш да ја наместиш да биде висока толку колку што му одговара на детето- ние сега за сега спиеме на два слоја пробав и со три ама некако превисока е за син ми. Јас сум задоволнаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
23.11.2012 15:47:50   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas go imam baby bullet i mene mi e top. go dobiv na podarok. malku e glasen ama e super. e sega ima i drugi blenderi pomali koi ne se tolku skapi. makar sto mislam deka skopje vo ramstor vo top shop bese namalen nekoj 1990 den. bese
mene koga mi go kupija bese nekoj 4000den sto e mnogu za tolku mal blender
inace e dobar


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka6

jas go vidov deka e namalen na 1990 denari zatoa se zamisliv dali da go kupam toj ili nekoj drug da baram. da te prasam dali se dovolno golemi caskite za eden obrok, i dali onie 6 caski za cuvanje na kasickite se prakticni ili se e reklama? Dobro sto mi kaza deka e glasen oti user posted image s plasi (primer koga go koristam sokovnikot ili mini seckoto sekogas placi).



ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka6

Ring dali tvojot blender philips ( go vidov vo neptun tocno 2000 denari e ) e glasen ?




ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

da , glasen e ....mislam deka site blenderi se glasni , kako mikser e



< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 23.11.2012 15:48:51 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
23.11.2012 16:12:02   
anaana
tie dvete caski se sosem dovolni za obrog. sobiraat nekade poveke od edna golema teglicka. i tie malite se prakticni iako jas vo pocetokot gi koristev sega nekako ne mu stavam vo niv. ima i uste eden dodatok za ceralii jas ne sum go upotrebila. go koristam samo toj delot za blendanje sto e. se na se mene mi e super. inace kasite gi pravi isto kako kupecki mnogu e dobar. pret. deka site blenderi se takvi.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
24.11.2012 0:12:04   
Anci 84
Jas imam,potocno imav magic bullet i go kupiv za bebcevo kasicki da mu pravam.Prvo uklucuvanje i nesto od vnatre pukna i ne sakase da raboti,pa go smenivme za drug,posle mi se skrsi nozot sto e so dve,i na kraj plasticnoto sto e vnatre.Znaci katastrofa,celoto plastikarija da ti e strav da rabotis so nego.voopsto ne sum zadovolna.Znaci za 4000 ili za 2000 mozes da si kupis blender braun iili fhilips so dve godini garancija,a ne vamu sest meseci garancija.Jas si kupiv braun i sum prezadovolna,i sekoj blender ke ti gi napravi kako kupeckite kasicki.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
27.11.2012 22:11:57   
elenak
Vekje imam pisuvano na temava deka go imam Baby Bullet i sum mnogu zadovolna.Vo caskite za blendiranje mi sobira dovolno hrana za eden obrok,t.e po niv i se orientiram za kolicinata.Dokolku pocne da ne i stasuva ima golem sad.Nozot za zitarici go koristam sega zatoa sto ja ostava hranata so mali parcenca kako gotovite kasi sto se za nad 7-8 meseci.Iskreno onie caskite za eden obrok sto se mnogu se mali i ne gi iskoristivme bas ama na blenderot dusa mu izvadiv. Sega koga bi birala pak bi go kupila samo sto ke go platam 2000 a ne 4.500 (mislam tolku bese).user posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 27.11.2012 22:18:42 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.11.2012 11:24:06   
Regina
Јас сум загреана за бејби булет, баајги е намален а блендер секако ќе ми треба за бебчето. Една пријателка го има, го купи кога беше 4000д и задоволна е, засега добро ја служи. Тие чашичките што се ги користи и нив, но за тие не е проблемот добро да функционира. Само немој јас додека се наканам да го земам да го снема на залиха.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.11.2012 11:46:24   
anaana
iskreno za 2000den jas mislam deka vredi mene mi se pogodi. tocno e toa sto procitav pogore losa rabota e sto ima samo 6 meseci garancija sto mislam deka e malku. mene mi go donesoja za podarok, ne deka go birav. da barav jas sama za 4500nemase da go kupam, a za 2000veke bi razmislila.
ubavo e toa sto ima mali sadovi za blendiranje i ima eden pogolem sto e sosem dovolno za bebe, bidejki jas i pravam se da e svezo i ispagja po pomalku. toa e potesko vo obicnite blenderi (zboruvam za tie so sadovi sto se, ne tie racnite)
inace mislam deka sekoj blender ke si ja zavrsi rabotata, ovoj e ubav na izgled, za kvalitet ne mozam da zboruvam sega za sega mene me sluzi. jas go koristam intenzivno nekoj 4-5 meseci, sto ne znam dali e merilo za kvalitet :))))
taka da razmisli si ako ti se svigja za 2000den mislam deka vredi. vo princip sekoj proizvod ako se rasipuva ke se rasipe na pocetokot :)))

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
8.12.2012 17:19:21   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

За сите оние кои имаат блендери и не знаат што да прават со овошјето што останува во кантичката за отпадоци од самиот блендер. Јас почнав и тоа да го користам и од него правам превкусни здрави бомбици. Ги мешам со овесни снегулки, суво грозје, бадем орев што и да имате, јас ставам и од оние како корнфлекси што се од овошје или чоколадо без разлика тоа ќе ги стврдне. Можете и да измелете или искршите неколку посни плазми и ако сакате да ви бидат по декоративни истркалајте ги во кокос, или повторно во некои снегулки. Немате претстава колку се лесни и вкусни за јадење а што е најважно ништо од блендерот не фрлате, ем си пиете сокче ем си јадете десертче user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

За сите оние кои имаат блендери и не знаат што да прават со овошјето што останува во кантичката за отпадоци од самиот блендер. Јас почнав и тоа да го користам и од него правам превкусни здрави бомбици. Ги мешам со овесни снегулки, суво грозје, бадем орев што и да имате, јас ставам и од оние како корнфлекси што се од овошје или чоколадо без разлика тоа ќе ги стврдне. Можете и да измелете или искршите неколку посни плазми и ако сакате да ви бидат по декоративни истркалајте ги во кокос, или повторно во некои снегулки. Немате претстава колку се лесни и вкусни за јадење а што е најважно ништо од блендерот не фрлате, ем си пиете сокче ем си јадете десертче user posted image


За ова алал да ти е , уште утре пробувам , баш вчера ми беше жал кога фрлав , јас си поткаснувам секако по малку од тоаuser posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

За сите оние кои имаат блендери и не знаат што да прават со овошјето што останува во кантичката за отпадоци од самиот блендер. Јас почнав и тоа да го користам и од него правам превкусни здрави бомбици. Ги мешам со овесни снегулки, суво грозје, бадем орев што и да имате, јас ставам и од оние како корнфлекси што се од овошје или чоколадо без разлика тоа ќе ги стврдне. Можете и да измелете или искршите неколку посни плазми и ако сакате да ви бидат по декоративни истркалајте ги во кокос, или повторно во некои снегулки. Немате претстава колку се лесни и вкусни за јадење а што е најважно ништо од блендерот не фрлате, ем си пиете сокче ем си јадете десертче user posted image


За ова алал да ти е , уште утре пробувам , баш вчера ми беше жал кога фрлав , јас си поткаснувам секако по малку од тоаuser posted image



на соковник да не мислеше? дека во блендер мене не ми останува храна - се се јаде user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

mojot blender ima eden dodatok so resetka/cedalka neznam kako da go narecam, toa se stava nad ovosjeto koe se blendira i pota samo se cedi sokot a pod nego ostanuva suva materija, mozebi na toa mislela


ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

хаха е да де јас имам булет експрес кујнскиот робот, е сега да делот за сокови во неговата кофичка останува доста овошјеuser posted image



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
1.2.2013 21:22:13   
mamicka_26
Сакам да го купам Shark Steam Pocket Mop - Апарат за чистење на пареа, има ли некој некакво искуство каков е брка ли работа,ептен ми се свига па дај поделете некое мислење

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
2.2.2013 11:10:19   
mamicka_26
Мамички никој нема вакво- shark steam pocket mop- да поделите некое искуство и мислење?

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
2.2.2013 11:57:31   
Ummu_Ajna
jas sokovnikot si go kupiv nemam komentar kolku e dobar, i kolku sok vadi toa e cudo nevideno, edna golema jabolka 200gr sok

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
2.2.2013 11:59:51   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Regina

Јас сум загреана за бејби булет, баајги е намален а блендер секако ќе ми треба за бебчето. Една пријателка го има, го купи кога беше 4000д и задоволна е, засега добро ја служи. Тие чашичките што се ги користи и нив, но за тие не е проблемот добро да функционира. Само немој јас додека се наканам да го земам да го снема на залиха.

bejbi bulet vo bazaro go vidov istiot 1500 denari kosta

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.2.2013 22:50:42   
Ring
Дали некој има искуство со Bullet PediPro , апарат за педикир ?
Го има на попуст , 1300 денари , сакав да го купам...ама за него баш ништо немам слушнато...а ми треба нешто такво user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 9:47:57   
Бушавка
Relax&Tone Одличен!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 9:59:20   
zzaa
jas pred 3-4 godini go zemav pojasot za slabenje ne mi teknuva sega kako se vika,gledam uste ima reklama za nego,abe vrska nema go staviv nekoj pat cel stomak mi pocrvene i mi se napravi plikovi,i go bataliv sega mislam deka e vo podrum kaj moite.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Бушавка)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 10:03:50   
Tanjicka
sestra mi go ima H2o mop i go zemav edna s za koristenje i iskreno ic ne me bendisa, jas pobrzo i poubavo ke iscistam bez nego

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 10:10:49   
Gardenia
Си купив пред некое време перница трослојна дормео,онаа што се вади секој слој посебно во зависност каква сакаш да ти биде и можам да кажам дека се изнаспав,не ме боли ни глава ни врат

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 11:38:15   
hopeless

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

sestra mi go ima H2o mop i go zemav edna s za koristenje i iskreno ic ne me bendisa, jas pobrzo i poubavo ke iscistam bez nego


И јас се мислев за да го земам, ама чекав некој да ми каже дали е добар, ама никој не се јави, така да не си зедов

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 11:40:18   
Mihaela 2010
jas imam dosta proizvodi kupeno od top shop no naj zadovolna sum od dormeoto i od power juserot

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 11:41:20   
mila28
Imam dosta proizvodi od Top Shop i sum zadovolna. Sokovnikot e izmislena rabota, pota patikite wall maxx se top, bebeska pernica, dormeo navlaznuvac, relax and tone.. e sega ima i raboti koi i ne se tolku ok..ama ete ajs sum gi kupila od cista radoznalost :D pojas za stomak sauna :D koj e zivo promasuvanje user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2013 11:43:24   
Ring
Mila28 a od koi bebeski pernici imas,od tie sto se troslojni ili...?
aj ako moze malce pokonkretno oti sakam da kupam i jas , pa iskustvo dobro bi mi doslo

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Imam dosta proizvodi od Top Shop i sum zadovolna. Sokovnikot e izmislena rabota, pota patikite wall maxx se top, bebeska pernica, dormeo navlaznuvac, relax and tone.. e sega ima i raboti koi i ne se tolku ok..ama ete ajs sum gi kupila od cista radoznalost :D pojas za stomak sauna :D koj e zivo promasuvanje user posted image



_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Работа
predrag

Ја сакате ли својата работа?

да (45%)

не (16%)

како кога (39%)


Број на сите гласови: 82

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!