|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Љубов преку интернет
20.9.2009 0:06:42   
Еца
Ајде вашите размислувања, искуства,колкави се шансите да ја сретнете љубовта на својот живот преку интернет?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 0:11:03   
niki
So ogled na toa kolku vreme pominuvame na internet i nemame mnogu vreme da ja sretneme na nekoe drugo mesto.
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 0:19:32   
niki
Ovde forumasicive nasi gi imaat sretnato svoite ljubovi, nego mene me interesira sto mislite za sex preku internet, ste probale, bi sakale da probate, so kogo, kako, sto?
Se nadevam ne mi zameras Elena, ama i ova e sostaven del od ljubovta makar bila i preku internet.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 0:28:27   
mami
ауууу, порано беше секс по телефон а сега сме се апдејтувале на секс преку интернетuser posted image user posted image user posted image user posted image искрено немам пробано ни така ни така а би сакала,кога би дозволувале условите- да не е лука до мене или свеки мојаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 0:34:58   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ауууу, порано беше секс по телефон а сега сме се апдејтувале на секс преку интернетuser posted image user posted image user posted image user posted image искрено немам пробано ни така ни така а би сакала,кога би дозволувале условите- да не е лука до мене или свеки мојаuser posted image user posted image user posted image


Vo cekor so vremeto mora mami.
Tuku kako ti da ne probas, aj ova apdejtiranovo ne si stignala, a po telefon???ccccccccccccc

Jas probav i ednoto i drugoto ama ne sum toj tip, neuspesna misija bese....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 7:44:12   
Палешка РР
Како одат работиве, нашите деца и нема каде на друго место да ја сретнат љубовта на својот живот. Се помалку излегуваат, се повеќе време поминуваат пред компјутер, на MSN, Skype, facebook. Многу од нив нема да почувствуваат пеперутки во смомакот, ладен бран низ телото и она слатко исчекување да се појави симпатијата, она сокривање на погледите...сите детали кои ја чинат првата љубов незаменлива и незаборавна.
Дури и серенадата под пенџере, која е специфична за љубовта на нашите родители ми е многу поприфатлива, поинтересна, поромантична од некој smiley пратен преку интернет, некоја електронска честитка, или поминување на ноќта на web камера со љубовта на вашиот живот.
А сексот, како составен дел на секоја љубов, ќе се одвива во услови во кои расте и се развива љубовта. Тажно!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 7:48:26   
mami
хеххехех абе ники..знам за тепање сум..и имав шанса да пробам- љубав преко жице- имав дечко кој студираше во странство, ама некако тој сам се одалечи кога почна таму па наскоро и ја завршивме романсата, а со други па и сум ја немала таа шанса..и не сакам така, сакам тој што ми значи да ми е тука, до мене, физички да го почувстувам...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Љубов преку интернет
20.9.2009 16:31:16   
Iva
Големи се шансите да се сретне љубовта на животот преку интернет. Знам многу луѓе кои така ги зпочнале своите врски и на крај завршувале со брак. 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Љубов преку интернет
23.9.2009 11:34:46   
big_mama817
i jas isto poznavam luge koj taka ja zapocnale svojata vrska i im e mnogu uspesna user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Љубов преку интернет
23.9.2009 11:45:08   
profesorica
И јас познавам луѓе што се запознале со својата сродна душа преку скајп а инаку за сексот по телефон да искоментирам:ДА сум пробала со мм кога беше месец дена на пракса во Полска хахахаха,....забавно!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Љубов преку интернет
23.9.2009 12:00:40   
arh_diz
Denes vo ova moderno vreme poveketo od vskite se slucuvaat preku internet. No nazalost i mnogu vrski se raspipuvaat poradi internetot.Sepak internetot e del od sovremeniot nacin na ziveenje

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Љубов преку интернет
23.9.2009 12:16:05   
Maca25
Во денешно време е многу номално да ја запознаеш сродната душа преку интернет. Целото општество ни е виртуелно. Луѓето се поретко и поретко се гледаат, се повеќе се `` читаат`` на фејсбук и скајп и сл. Затоа и секс по интернет е нормална работа user posted image user posted image . Јас лично не сум пробала.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Љубов преку интернет
8.10.2009 11:05:25   
acka
jas sum cist primer za toa.so mm mi se zapoznavme preku internet i eve denes sme zaedno.a drugarka mi celo vreme mi zboruvase, ne se zanesuvaj mnogu toj tamu koj znae sto pravi a ti dremis doma po cel den.ama toa nema vrska mislam se sto se saka se se moze.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Љубов преку интернет
8.10.2009 14:02:14   
Emica
I jas i soprugot taka se zapoznavme, da veruvam vo ljubov preku internet.user posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Љубов преку интернет
25.10.2009 17:26:46   
mami
Телефонски секс за почетници


Понекогаш може да се започне со „Што имаш на себе“, а понекогаш со обично „Здраво“. Како и да го започнете телефонскиот секс мора претходно да се обезбедите со бесплатни минути за разговор, бидејќи никогаш не сте сигурни колку може да трае.


Последното истражување на магазинот „Cosmopolitan“ покажува дека дури 85 отсто од мажите сакаат да добијат секс преку телефон од својата партнерка.

Сексот преку телефон е популарен поради многу причини. Пред се’, тој е сигурен. Вие само препуштете и се на фантазијата и зборувајте за местата каде што сакате да го пипнете вашиот партнер или пак да се пипнете себеси. Со ваков секс вие и вашиот партнер можете да доживеете оргазам, иако сте оддалечени илјадници километри.


Фантазијата и имагинацијата се многу важни кај оваа врста на секс. Практично, вие можете да бидете каде сакате и да правите се’ што сте наумиле.

- Телефонскиот секс може да биде одличен начин за отворање на своите најдлабоки фантазии. Сум имала клиенти со фантазии за секс во вселената или пак со џинови. Најбитно е вашиот партнер да ве следи и да успее да ви креира сочна фантазија во која вие ќе се чувствувате убаво и ќе може да уживате, изјави Ели Лумпезе, професионална секс операторка.


Во телефонскиот секс звукот е најважен. Користете зборови на кои сте навикнати, но не претерувајте со вулгарности. Користете го својот глас и тело како алат за заведување. Додека разговарате можете да поставувате и прашања бидејќи тие може добро да влијаат врз вашиот партнер.

Сексот преку телефон е навистина убав начин да си поминете убаво, иако тој што го сакате е далеку од вас.

(Одговор на членот Emica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Љубов преку интернет
25.10.2009 17:30:21   
BEBICA
Eve i jas sum ziv primer za ljubov preku internet.jas mm go zapoznav vo MKD on dojde od Belgrad se zapoznavme se smuvavme.pole 6.5 godini zabavuvanje i setanje se zedovme dve godini sme vo brak imame kerkicka ood godina dena i dve godini sme vo brak.i mnogu sme srekniuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Љубов преку интернет
25.10.2009 17:41:37   
ripce
и ја и мм се запознавме преку Интернет, населбите ни се една до друга, а претходно не сме се знаеле... Интернетот не запозна

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Љубов преку интернет
11.11.2009 15:29:45   
mami

Сајбер-сексот е последица од масовноста на интернетот. Многумина на интернет наоѓаат место за своите скриени страсти и желби. Како главни карактеристики на сајбер-сексот ќе ги истакнеме  анонимноста, достапноста, инспирацијата и интеракцијата. Тие го прават таквиот секс мошне популарен, бидејќи така луѓето може  лесно да ги споделат најлудите фантазии со некој што најверојатно никогаш нема да го видат. Во сајбер-просторот можете да најдете што ќе посакате, а сигурно и нешто ново за кое не сте знаеле дека постои. Комуникацијата преку интернет денес е нормална и секојдневна работа. Мотивација за секс на интернет може да се појави кога вашиот партнер е отсутен, имате желба за анонимен секс, поради проблеми во комуникацијата или поради самото задоволство што го причинува тајниот секс. Здравствениот ризик е нула. Експертите велат дека главна предност на сајбер-сексот е во тоа што нуди задоволство, а не носи никаков ризик за здравјето. Можеме слободно да кажеме дека сајбер-сексот претставува нов стил на безбеден секс. Сајбер-сексот е одлична опција и за тие што се премногу зафатени. Во време кога луѓето се преокупирани со секојдневните проблеми, работата и другите обврски  или сакаат да стапат во врска, сајбер-сексот се покажува како одлично решение. Од направеното истражување, профилот на луѓе што се впуштаат во ваков тип секс се претежно мажи, добро образовани на возраст од буквално 18 до 80 години.
Но, иако експертите тврдат дека жените не  се многу наклонети кон оваа активност, во практиката ова се докажува како неточно. Од друга страна, според  истражувањето на еден австралиски институт, тие што се впуштаат во сајбер-секс покажуваат загрижувачки висока стапка на депресија и стрес.
Главен заклучок на ова истражување е дека колку повеќе луѓето се впуштаат во сајбер-секс, толку повеќе паѓаат во депресија и стануваат нетрпеливи.

Најзагрижувачки е фактот дека во оваа група луѓе постои голема стапка на тие со лошо ментално здравје.
Во секој случај,интернетот може да биде замена, дополнување или преферирана сексуална активност, а според некои наоди, одлуката за сајбер-секс може да биде само одраз на задоволство.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Љубов преку интернет
4.2.2010 14:26:40   
ripce
Врските на паровите кои се запознаваат преку интернет најчесто траат кратко, покажаа резулатите од истражувањето на еден австралиски униврезитет.

user posted image

Причината за тоа, е фактот дека луѓето често се поврзуваат емоционално уште пред да се запознаат во живо. А кога ќе се запознаат, личноста најчесто не им се допаѓа физички и тука завршува тоа колку е важно партнерот да има добра душа, и дека не е важно како изгледа. Истото истражување покажува дека најчесто жените/девојките се разочаруваат и полесно паѓаат на виртуелниот шарм на мажите. Интересните е-маилови, хуморот и паметните коментари исчезнуваат во моментот кога физички ќе се сретнат.
Matthewu Bambling од технолошкиот факултет од Queensland вели дека луѓето лесно се заљубуваат во виртуелни партнери токму поради тоа што не се гледаат и не се познаваат, па на тој начин не ги знаат ни мани на партнерот. Bambling им препорачува на сите парови да се сретнат веднаш по испраќањето на неколку мејлови за да знаат на што се.



_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?