|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
27.10.2010 12:19:30   
caci 23
zdravo nova sum na forumov.go napisav toa vo eden drug moj post.momentalno sum vo 19 nedela od bremenosta.jas odam na pregledi kaj dr. Vaso Korunovski.ordinacijata mu e kaj mvr bolnicata. pa bi sakala ako ima nekoja od vas mamicki sto odi kaj nego da mi kaze svoe iskustvo.jas licno za sega sum prezadovolnauser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Гиниколози - препораки
27.10.2010 12:53:08   
dambo
Caci23 i jas odam kaj dr. Vaso Korunovski. Toj mi e maticen ginekolog veke nekolku godini. Sega sum 28 nedela i zadovolna sum od nacinot na koj sto mi ja prati bremenosta. Ne mi objasnuva i raskazuva mnogu mnogu sto i kako mi se slucuva, ne mi dava soveti sto i kako treba da pravam i toa malce mi smeta. Ama mislam deka e dosta vnimatelen i dobar doktor i mu veruvam.

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Гинеколози - препораки
27.10.2010 17:19:10   
caci 23
da dambo imas pravo za toa deka ne objasnuva,megutoa mene mi e vazno toa sto za sto i da go prasam mi dava odgovor,i mi izgleda kako dosta stabilen covek.so lesno neka ni pomine bremenosta,pa toa e najvazno.pozdravuser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Гинеколози - препораки
28.10.2010 11:32:15   
ameli
И јас сум презадоволна од др Парталоски. Одличен е. Темелен, и се убаво раскажува. user posted image

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Гинеколози - препораки
5.11.2010 14:42:50   
Tato2011

Partalkovski e katastrafa, uste koga ke otidete kaj nego i ke vidite deka ordinacijata mu e vo podrum, kako vo posledna dupka, a samiot toj ke ve preceka vo soba skoro pod skali od zgrada, bi trebalo da vi e jasno sto ve ocekuva.

Zena mi pocna i resi svojata bremenost da si ja sledi vo remedika i tamu da odi na celosni pregledi, a nego da go zeme samo za maticen lekar.  Toj taka arogatno se isponasa, iznajde milion sitnici da ne razubedi od idejata da go zememe za maticen, bidejki toj ako bil maticen moral da ja sledi bremenosta, t.e pap testovi, eho (sto gi naplaka) morale kaj nego da se pravat.

Taka da ako mislite deka partalkovski e srdecen i super ginekolog, razmislete si malku pvoeke. Gi zalam mladive zeni sto edna od druga si prenesuvaat kako e super i se guzvaat da odata vo negovata "dupka" od ordinacija.



(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Гинеколози - препораки
5.11.2010 21:07:50   
Sarah
Ako ste tolku nezadovolni sto morate da go zemate i za maticen?????? Ova mi e obicno prasanje bez skrieni nameri posto ne go znam covekot i jas si vodev bremenost u Remedika i Eremovski e suuuuuuuuuuuuuuuperrrrrrrrrrr user posted image

(Одговор на членот Tato2011)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Гинеколози - препораки
5.11.2010 22:58:58   
prusevic_bojana
Јас од почетокот на бременоста сум кај докторката Радица Бојчева во ординација Лозанковски,позади дом на градежници.Докторката е супер,работи со сини картони,имаат 4д ехо и воедно прават и скрининг.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Гинеколози - препораки
12.11.2010 15:11:00   
*mika*
Zdravo devojki, jas sum nov clen, i mi e milo sto postojat ovie forumi, za polesno prebroduvanje na problemite sto gi imame. Konkretno za ovaa tema, imam iskustvo so povekje ginekolozi, i ko za belja gi biram bas tie sto netreba. :( Da pocnam so Dzekova od Jane Sandanski, ama toa bes odaaamna, neznam dali uopste raboti sega, ama ne bi ja preporacala, ne objasnuva nisto..samo mumla i dava terapii. Vtora na spisok Cherepnalkovska, stvarno e dobra na zborovi, ama znaenje nema ni za pocetnik, ne bi ja preporacala nikomu. Tret bese Partalkovski, gledam cesto e spomnuvan i dosta se falat od nego, jas licno nemav loso iskustvo so nego, no moja bliska prijatelka go izgubi bebeto vo 6ti mesec, a on i ja vodese bremenosta.. devojcevo so puknat vodenjak ja vratil..dojdi utre rabotava...da ne raskazuvam kolku propusti imase napraveno kaj nea, a i mene mi dijagnosticirase policisticni jajnici...bla bla...sto nemase vrska..ama koj da znae.. posle nego bev kaj Dr. Vanovski od Histera.. i za nego nemam zborovi.. mi napravi pap i brisevi, mi gi naplati normalno, i isto mi dijagnosticirase policisticni jajnici i sakase da mi dade hormonska terapija, ama jas ne prifativ, posto nekjev da forsiram bremenost, mi gi kaza rezultatite od brisevite posle nekolku casa, sto  me zacudi, ama koga otidov kaj narednata doktorka (koga zabremeniv), i gi pokazav, i mi rece deka se nevalidni, deka se nekoj vid "napravi sam rezultati"... Znaci koga zabremeniv ( a toa bese naredniot mesec) sto znaci policisticni jajnici se apsurd vo mojata situacja) kaciv temeratura, a prethodno prelezav stomacen virus prilicno tesko, otidiv kaj Aneta Shopova vo remedika, nekolku pati, navodno vo red e, pa ne e vo red bremenosta... neznam za ovaa doktorka sto bi mozela da vi kazam osven deka nema nikakov odnos so pacientkite, ladna e ko kamen i bezobzirna, no ne bi mozela da zboram za kvalitet kako doktorka. I otkako pominav i pekol i raj so nea, otidov kaj Dr. Drakulevski, vo Sistina, koj za zal dijagnosticirase deka bebeto ne prezivealo, i me iscisti nekade vo 8ta nedela :( posle toa prodolziv da idam kaj nego, i sega cekam da pomine onoj period od 3-6 meseci, odnosno cekam zeleno svetlo od doktorot za povtorno da se obideme da ostanam trudna. Sega za sega sum zadovolna od nego (so taa maana sto se si plakjam privatno) i e edinstveniot koj bi go preporacala na sekoj.. se nadevam deka ke go zadrzam posto nemozam vekje da se razocaruvam od nasive ni "ginekolozi"...
pozdrav do site clenovi na forumov.. i posakuvam se najdobro na site idni mamicki :))

(Одговор на членот prusevic_bojana)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Гинеколози - препораки
29.11.2010 20:15:41   
GabbyBaby
Здраво на сите!!!

Поминав долго време денес баш на овој дел од форумов, на оваа тема, препорака за гинеколог. Прочитав разни мислења и искуства. До пред некое време (два месеци) матичен гинеколог ми беше д-р Парталковски. По препорака од моите драги колешки и нивните искуства пред две години се префрлив кај него за матичен гинеколог. До февруари годинава немав ама баш никакви забелешки за неговото работење и правењето на сите оние рутински контроли и тестови кои беа потребни за мене (без никакви индиции за некаков проблем со мене). Се додека не отидов едно утро кај него на рутински преглед, т.е. преглед, пап тест и микробиологија. Во ординацијата се задржав некои 10 минути. Излезена од работа набрзина да ги завршам и тие обврски во ова хаотично време, човекот си ги заврши неговите обврски со земањето примероци за микро и пап тестот и во рок од тие 10 минути колку што се задржав кај него тој најде време да ми изнакаже разноразни информации за мојата матка, јајници, и состојба во која јас сум била а не сум знаела. Подетално за што стануваше збор... Во тие 10 минути тој ме потресе кажувајќи ми како јас сум имала неправилно поставени јајници, како ѕидот на матката ми бил премногу тенок, во случај на бременост би ја немала нормалната температура на матката за да можам да ја издржам целата бременост, и како требало да бидам под долгогодишна терапија со помош на хормони за да станам родител, и како мојот партнер требало да биде трпелив за целата таа ситуација.... со ладнокрвен пристап и без никакви претходни индиции дека нешто не е во ред со мене.... Незнаев каде е вратата за да излезам од неговата ординација... Подоцна кога се вратив на работа се соземав, одлучив дека нема да останам само на неговото "стручно" мислење и дека ке побарам минимум три други мислења од други доктори за да дојдам до заклучок за мојата "наводнo лоша ситуација". Истиот ден се консултирав со други двајца приватни доктори. Наредниот ден и во Ремедика... вкупно три консултации... И погодете го одговорот??? НЕМАШЕ ама баш никаква вистина од сето тоа што ми го наброја тој ДОБАР И СТРУЧЕН ДОКТОР ВО СВОЈАТА ОБЛАСТ... неможам ни да замислам што ќе беше да дозволев незнам какво лечење на мојот организам со незнам какви хормонски терапии за да останам бремена.... по неколку месеци храброст за посета на друг нормален и стручен гинеколог собрав храброст да се појавам повторно во ординацијата на Парталовски за да си го подигнам картонот... наидов на низа пробрематични однесувања и од него и од неговата сестра таму кои ми објаснуваа дека ако јас доброволно сум сакала да се откажам од неговите услуги како матичен гинеколог не сум можела да си го добијам картонот бидејќи тој им требал за незнам каква евиденција и дека ако сум сакала исписница од таму сум требала сама да се одјавам од социјално... и после 2 часа објаснување како мене ми треба картонот со закани и притисоци ми го дадоа... заминав среќна бидејќи се отргнав од еден луд, нестручен и без никаков пристап доктор и не би го препорачала НИ НА НАЈГОЛЕМИОТ ДУШМАН на светов...
Сега матичен ми е д-р Ложанковски и сум задоволна до сега од неговите услуги...

поздрав до сите...


_____________________________

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Гинеколози - препораки
30.11.2010 12:29:47   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: GabbyBaby

Сега матичен ми е д-р Ложанковски и сум задоволна до сега од неговите услуги...




user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот GabbyBaby)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Гинеколози - препораки
30.11.2010 17:07:18   
Idna mamica
Дали некој имал искуство со др.Јадранка од клиника за Гинекологија?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Гинеколози - препораки
30.11.2010 18:42:20   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

 Baby, Ако се работи за д-р Јадранка Георгиевска од ГАК, презадоволна сум од нејзе, иако ме водеше само последниот месец од бременоста и ме пораѓаше. Претходно ми правеше ХСГ. Стручна, сочувствителна, реагира соодветно на ситуацијата...


(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Гинеколози - препораки
30.11.2010 22:32:51   
veckasr
jas od nea voopsto ne sum zadovolna  ne sakam da kazuvam so kako no voopsto ne sum zadovolna 

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Гинеколози - препораки
1.12.2010 1:04:21   
Мими

ИЗВОРНА ПОРАКА: prusevic_bojana

Јас од почетокот на бременоста сум кај докторката Радица Бојчева во ординација Лозанковски,позади дом на градежници.Докторката е супер,работи со сини картони,имаат 4д ехо и воедно прават и скрининг.

Dr.Radica raboti so sini kartoni?
mene mi rekoa deka e privatno

(Одговор на членот prusevic_bojana)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Гинеколози - препораки
1.12.2010 11:49:57   
Natuska85
др.Радица работи со сини картони и јас се водам како кај неа,она ми е матичен ама одам на прегледи кај Ложанковски,пошто он не зима веќе пациенти за матичен да им биде.Супер се и двајцата

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Гинеколози - препораки
2.12.2010 7:15:43   
elka
Idna mamica od dr.Jadranka od ginegoklogija jas voopsto ne sum zadovolna prethodno go imam i objasneto toa pozdrav

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Гинеколози - препораки
3.12.2010 19:43:12   
iviv
Prvo za GAK ke pocnam

ADELA POP SEFANIJA taa za mene e gospod mi go spai zivotov cel zivot sum nejzin dolznik podobra i od najdobrite
JADRANKA  licno ne sum odela kaj nejze voopsto nemam slusnato ubavi zborovi za nejze samo sto e jubezna a mene ne mi treba jubeznost mene mi treba nekoj da mi pomogne.
TOFOVSKI zakon doktor pred dva meseca mi pravse laparaskopija /histeroskopija mn OK doktor bravo za nego odlicen e prijatno go preporacuvam

ZA MATICEN:

d-r BORO PARTALOVSKI


Posle nekolku pominati doktori na kraj se odluciv za nego so prethodni konsultacii zosto ne go znaev
Covekot e CAR i najdobar dijagnosticar site tie sto zborat za nego deka ne kako sto treba :
bidejki e direkten ili im kazal nesto sto ne sakaat da slusnat ili ne mozele da podnesat nekoj da bide malku pk laden so niv .Da dokotrot e malku sueten ali nisto ne ostava na slucajnost premnogu e dobar vo svojata rabota pa mislam deka koga nekoj go biras za strucen maticen lekar treba i da mu veruvas za da uspees vo se sto pocnuvas.
A za remedika i sistina nesakam da zboram imam 26 godini imam eden jajnik i drugiov mi nesto malku spleskan pa seuste ne odluciv da odam tamu se lecam kaj maticniot zatoa sto premnogu mi pomogna i mi pogodi se i mi otkri se i vo drzavna koga ke mi dade on Upat za tamu
Remedika i Sistina starsno me iritiraat ovie dav zbora tie se cicaci na pari nekoj se maci vo zivotot i moze ke nema posle mesecot da go pimene ili nema da moze voopsto moznost da odi tamu katasrofa e so cenite zalosno za zdravje da se plakaat astronomski ceni ne go moze sekoj toa .

Jas prijatno go preporacuvam mojot d-r BORO PARTALOVSKI  samo ne sum sigurna deka ima mesto kaj nego zatoa sto e najdobar i zatoa pominata kvotata na pacienti a ne zatoa sto los doktor. 

(Одговор на членот elka)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Гинеколози - препораки
7.12.2010 19:45:57   
sandrin
razmisluvam za promena na ginekologot!
ima li nekoj iskustvo so d-r pancevski od sistina?

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Гинеколози - препораки
7.12.2010 19:55:10   
Olivia
Jas bev kaj dr. Efremovski premnogu sum zadovolna od nego , toj go otkri problemot vo poteskotiite da zabremenam, po izvesno vreme me predade na dr. Petanovski koi sega se grizi za mene,i koga ke zabremenam eden den i se ako bide vo red ke ostanam do kraj so DR. Efremovski(Remedika)

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Гинеколози - препораки
9.12.2010 23:58:08   
veckasr
jas ke vi kazam i zasto ne sum zadovolna od dr jadranka georgievska kako mozese so nizok prolactin  predupredena od endokrinologija  da ne mi prave inseminacija mi napravii za zal ne uspea za nea mozam da kazam se najloso samo  od prolactinot na 0 mozelo da doziveam spontan abortus 

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Гинеколози - препораки
10.12.2010 0:17:12   
veckasr
nee voopsto ljubezna na mene kako mi se ima iznavikano bez pricina 2 pati imam si odeno odkaj nea placejki 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Гинеколози - препораки
10.12.2010 11:43:42   
bebe82
ese so nizok prolactin predupredena od endokrinologija da ne mi prave insemina
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Jas bev kaj dr. Efremovski premnogu sum zadovolna od nego , toj go otkri problemot vo poteskotiite da zabremenam, po izvesno vreme me predade na dr. Petanovski koi sega se grizi za mene,i koga ke zabremenam eden den i se ako bide vo red ke ostanam do kraj so DR. Efremovski(Remedika)


Мене ме пораѓаше д-р Петановски и можам да кажам дека сум презадоволна од третманот. Прекрасен однос има со пациентите.
Супер ќе си поминеш со него и само со лесно.

позз

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Гинеколози - препораки
22.12.2010 15:51:19   
mama_tanja
bi sakala dokolku nekoj moze da mi kaze kakva e procedurata za zakazuvanje kaj dr. Damcev vo Sistina za skrining vo 20 nedela i ako imate kontakt telefon, blagodaramuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Гинеколози - препораки
22.12.2010 16:12:33   
lidi
Jas bev pred 2 nedeli kaj Dimcev a za zakazuvanje da ti kazam sega go neam brojot ama javi se na informacii i ke te povrzaat ili ke ti go kazat brojot i ke si kazes za koga sakas da zakazes ime prezime i data na ragjanje baraat,koja nedela si isto ke te prasaat...

(Одговор на членот mama_tanja)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Гинеколози - препораки
22.12.2010 18:34:23   
mama_tanja
blagodaram lidiuser posted image

(Одговор на членот lidi)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?