|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 18:19:31   
arh_diz
Agens mila nadezta posledna umira . Se nadevam do kraj na letovo ke stanes mamicka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:06:09   
agnes77
благодарам за поддршка,
и у право сте, нетко треба да одговара, пошто нас су прво додјелили на еден центар и после нас префрлили на други центар, који је урадио предлог да ми добијемо дјевојчице и сад комисја након толико пуно чеканја каже, да че нас вратити на први центар ... не знам, не знам ... шта че се догодити са дјевојчицама
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:12:17   
nadica
мислам дека треба да ги известите сите медиуми и сите институции и во мк и во словенија
па што биде нека биде ова нема смисла вие готови за дочек на малите а тие се поиграваат со вашата доброта
СРАМОТА за сите одговорни институции луѓето се потполно спремни и со душа ги чекаат тие две мали кукли кои ако останат во мк нема шанси да се посвојат и да го добијат тоа кои овие двајца млади образовани и свесни луѓе им го нудат

< Поракaта ја уредил nadica -- 27.7.2010 22:14:45 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:12:18   
jovanka
user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:12:57   
Bitolcanka
Значи не е крај миличка, сеуште има надеж, не се разочарувај ... Знам дека ти е тешко и никаква утеха не ти е доволна сега, но можно е успешно да се заврши вашиот случај, штом не е донесена дефинитивна одлука. Обидете се, дајте интервју во некој весник, на радио или ТВ - нека вашата мака дојде до очите на целата јавност - македонска и словенечка. Сигурно ќе имате корист од тоа и ќе дојдете до посакуваната цел ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:16:53   
nadica
agnes мила ако ти треба било каква поддршка или било што од мк сметај на мене, моето семејство а и цела рр user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:23:50   
agnes77
благодарамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:34:03   
Боцко
нема зборови кои би го опишале мојот гнев.

знаев дека сме вакви ама дека до волку сме, не верував. мислам, се е зинато за пари. ех, да сум јас сега словенец би го нашол јелко кацин и на нашиве би им стегнал уште еден бенчмарк за евро интеграциии. прво децата на агнес па потоа датум за преговори!!! стварно заслужуваат такво нешто овие нашиве модерни просјаци.

а медиумите? па тие пишуваат вакви работи: http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=700718F1DA447C40B0A66605D26E55AA и после нашиве едвај чекаат ко кец на десетка да стават се во ист кош и да дигаат цени до небо.

срамота!

АГНЕС, ДРЖИ СЕ МИЛА! user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:37:06   
Боцко
мислам дека медиумски би помогнала снежана лупевска и емисијата код, ако сака агнес да проба нешто, мислам дека можам брзо да ископам контакт е-маил. сигурен сум дека приказнава ќе ја заинтересира.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:40:27   
blue_blue
По се што прочитав не знам што да кажам....Греота е некој да си игра со судбини на деца...Сакам само да знам кој тоа ќе ги посвои овие деца - ромчиња, женски и на возраст од 2 години? Сигурна сум дека во МК никој! Колку и да звучи грозно да даваш во медиум нешто вакво бидјеќи се работи за деца и нема смислам да се влечкаат по телевизии како случај сепак мислам дека мора да се крене галама...Па нека земат и оваа ценета комисија нека ја апсат на ТВ. СРАМОТА! Агнес, имаш огромна поддршка од сите нас и бори се! Кога светот во кој живееме бара од нас да бидеме бескрупулозни мора да бидеме. Не вреди за некоја си таму комисија од некој си продадени души на кои им е важно се само не интересот на децата ти да не бидеш среќна и децата кои никому ништо не му згрешиле да не добијат дом. Најдете некој добар адвокат во МК, нека ја избрка целата работа, нека оди се на ТВ и баш ме интересира тие идиотите што ќе кажат тогаш. КАКО НЕ ИМ Е СРАМ?!?!?

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:45:19   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

мислам дека медиумски би помогнала снежана лупевска и емисијата код, ако сака агнес да проба нешто, мислам дека можам брзо да ископам контакт е-маил. сигурен сум дека приказнава ќе ја заинтересира.


Боцко веќе обезбедив бројче од новинарките што и помагаат на Снежана за код, и тоа баш од тие што и помагаа за прилозите за посвојување што одеа на код. Ама мислам дека Агнес не ни очекуваше дека до тоа ќе дојде!
Инаку тоа е. Кога сака Агнес и позади неа ќе стоиме ако треба!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:51:28   
kromitce
ја следам целава оваа случка со агнес и да ви кажам најискрено се срамам што сум социјален работник по струка. па ова е брука невидена. срамота. немам зборови кои би биле најсоодветни за целава ситуација .
еuser posted image те стручњаците што работат во министерство почнувајки од полу-писмени социјални работници, педагози и психолози и разно-разни профили.
апла зинале за пари уффф...бре невидена работа

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:53:26   
Палешка РР
КОД беше на Канал 5?
Може, но мислам дека А1 има поголемо влијание врз власта.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:54:24   
Viktori
Да на Канал 5. Нели Снежана беше у А1 ама си отиде у Канал 5. Може и некој новинар од а1 да најдеме. Да испрашам бившите школски...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:55:52   
Палешка РР
Нели Билјана Секуловска е доволно "безобразна" за вакви работи?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 22:59:37   
Viktori
Ама дали работи на прилози? И сепак Агнес треба да каже дали сака. Мислам дека во кое било време да се јават они ќе ги снимаат и прилог ќе направат. Или мислиш онака ние, како поддршка независно од нив?

< Поракaта ја уредил виктори -- 27.7.2010 23:00:09 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 23:08:59   
Палешка РР
Не, не, не..ништо ако Агнес не сака, ако не е спремна.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 23:13:35   
Viktori
Затоа драги мои женички, турете на фејсбук у статус, дискутирајте во групата, спомнете им козу и кокошку на тоа комисијата!
user posted image
Mислам дека ич не се за штедење, веќе. Апс само за нив и Шутка!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 23:48:36   
agnes77
Драги моји пријателји, немам зборови са којима би описала како пуно сам вам захвална за поддршка. Свака порука пружи ми пуно наде и снаге, да се борим напријед. Као сам веч споменула и наша амбасада је уклучена, ону су слали на министертво ното, да би добили информације шта се заиста догаѓа са процедуро. И сад прво ми требамо причекати на тај одговор, пошто они не требају нам објаснити, али амбасади ону морајо објаснити. Тако, да прије да нешто урадимо, требамо причекати шта че они објаснити амбасади.

Тако пуно смо заједно чекали таа комисија, сега вас молам да заедно чекамо одговор којег чека сло амбасада. само, да вам кажем и моја мама прати тај форум (али има пуно пробелам со кирилица;) и она је пуно захвална, пошто зна да има многу луѓе у мк, који нам пруже поддршка и без којих ми би веч давно одустали. 

Како сам написала у интервју, дете треба семејство није важно дали има 3 или 30 (и нешто) година. Поред мм и родителја јас заиста имам најголемо семејство, пошто имам све вас на РР
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 23:51:29   
Палешка РР
Јас Јања плачам цел ден за тебе, како за своја сестра што би плачела user posted image  user posted image  user posted image
Со тебе сме во сите таги и радости и ја имаш целата наша поддршка, мораш да го знаеш тоа.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.7.2010 23:57:41   
Viktori
Сакам
да и се извинам на Јања, што посакала да посвои деца од Македонија!!!
Што никој не и кажал дека од Македонија се продаваат деца, а не се
посвојуваат!!! Што додека не се уапсат првата и резервната постава на
која било комисија таа нема аир да види!!!
И Јања до крај со тебе сме!!!



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.7.2010 0:31:33   
Julie1
Драга цел ден немам сила да пишам, навистина е тешко и жално. Сите кои те познаваат лично само можат да го потврдат моето мислење колку прекрасни личност си пред се, колку добра душа си и колку имаш добри намери кон сите луѓе околу тебе, колку сакаш да промениш нешто во ова наше сурово општество. Твојата добрина и твојата човечност ја употреби во најдобра намера да згрижиш 2 девојчиња и им дадеш дом а притоа беше пресретната од лоши и алчни луѓе. Драга со твојата приказна поставена на РР помогна многу луѓе кои требаа да го прочитаат а се дел од таа комисија да ја чујат твојата молба за чоивечност им помогна да се свеснат за тоа што го прават и им даде шанса да сепак се поправат, но за жал нивната гордост и суета не им даде да попуштат без да го добијат тоа што зацртале дека треба да го добијат.

Знаеш дека РР е секогаш зад тебе! Поддршката од словенечка амбасада е исто така голем чекор! Сепак сеуште има надеж драга! Издржи! РР ќе те поддржува со целото свое семејство, твоете топло интервју ќе биде уште долго време на насловната на РР секаде каде постоиме, и само уште мал погрешен чекор може да направиме цел бум за ова случување во регионов не само во Македонија. Но сега е најважно да биде од помош и за амбасадата да го чекаме официјалниот документ!

Многу бакнежи и прегратки мила, заедно сме посилните user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 28.7.2010 0:33:55 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.7.2010 0:32:54   
Палешка РР
Asja Visnja Tomic -----Ajde da se sve majke svih balkanskih Ringeraja udruze i potpisu peticiju koja ce se uputiti tom ministarstvu... sramota je to sto su uradili... Janja majke iz BiH su uz tebe... samo recite kako da pomognemo :(

Многу добра идеја!
Ги молам да се впишат сите кои се за user posted image


1   Палешка user posted image  
2   Bitolcanka  user posted image
3   Maca25  user posted image
4   Martins mom user posted image
5   elle  user posted image
6   tereza user posted image
7   mama26 user posted image
8   nadica user posted image
9   amelbebe user posted image
10 Julie user posted image
11 Bogdancanka user posted image
12 lilicka user posted image
13 niki user posted image
14 Anushka user posted image
15 arh_diz user posted image
16 Snowhite user posted image
17 Maria user posted image          
18 jovanka
user posted image  
19 викториuser posted image
20 Nadeuser posted image
21 kik@user posted image
22 bushavkauser posted image
23 ackauser posted image
24 Тањаuser posted image
25 big_mama817user posted image
26 penelopauser posted image
27 natali_13215user posted image
28 Gari68user posted image
29 biljana16user posted image
30 Џенаuser posted image  
31 Jasmina27user posted image
32 babydolluser posted image
33 brineta88user posted image
34 ananikoluser posted image
35 Боцко user posted image
36 Twinsuser posted image
37 soncencetouser posted image
38 JUKIuser posted image
39 sinolickauser posted image
40 misticiauser posted image
41 Natasa981user posted image
42 melodyuser posted image
43 blue_blueuser posted image
44 majka 79user posted image
45 pinokio 2010user posted image
46 vesna1user posted image
47Miroslavauser posted image
48 bambiuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

  
user posted image  user posted image   user posted image   user posted image  user posted image



< Поракaта ја уредил Julie -- 28.7.2010 1:11:38 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.7.2010 1:02:31   
bambi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.7.2010 1:11:21   
Viktori
Спасете ги сите деца од нашиве комисии!!!
Испратете ги каде што им е место!!! user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?